Philadelphia – Arizona 1:2 (kon.) | Carolina – LA Kings 1:2 (0:1 po s.n.) | Florida – Pittsburgh 6:3 (kon.)
Chicago – NY Islanders 3:2 (kon.) | Winnipeg – Dallas 1:4 (kon.) | Calgary – NJ Devils 3:2 (kon.)
Columbus – Boston 1:3 (kon.)
Florida Panthers
6:3 (2:2, 2:1, 2:1)
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 12.10.2013, 01:30 • Miami Arena • NHL • . kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vážení sportovní diváci, vítejte u dalšího utkání kanadsko-americké NHL. Dnes jsou na programu další utkání, které nám určitě neuniknou. Já se Vám pokusím přiblížit zápas Florida Panthers – Pittsburgh Penguins.

Přeji příjemný sportovní zážitek.

Florida Panthers: Markstrom (Clemensen) – Gilbert, Campbell, Weaver, Kulikov, Whitney, Gudbranson – Versteeg, Goc, Huberdeau – Boyes, Barkov, Fleischmann – Kopecký, Matthias, Winchester – Crabb, Gomez, Upshall

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Fleury) – Orpik, Martin, Scuderi, Niskanen, Maatta, Bortuzzo – Kunitz, Crosby, Dupuis – Jokinen, Malkin, Bennett – Jeffrey, Sutter, Kobasew – Glass, Vitale, Adams

Rozhodčí: Rooney, Dwyer – Nansen, Racicot.

Start utkání se nám o něco prodlouží. V Miami center probíhá zahajovací ceremoniál.

00:01

00:26
    Jako první se do útoku dostali domácí. Fleischmann to zkoušel od modré, na Zatkoffa ale nevyzrál.

00:41
    Vhazování po Zatkoffově pravici.

01:03
    Hraje se v útočné třetině Penguins. Hosté aktivně forčekují, co dělá velké problémy domácí obraně.

01:26
    Malkin zastavil hru v útočné třetině. Jeho přihrávka adresáta nenašla.

01:47
    Domácí znovu projevili svoji aktivitu, vhazuje se v útočném pásmu.

01:55
    Florida právě vstřelila branku!
    Je tu branka otevírající skóre dnešního utkání. Hostům se nepodařilo dostat se z obranného pásma, když aktivně napadal český reprezentant Fleischmann. Ten dokázal vybojovat kotouč a adresoval jej na volného BRADA BOYESE, který střelou nad levé rameno překonává Zatkoffa – 1:0. Asistence: Tomáš Fleischmann.

02:24
    Malkin vyhrál vhazování na Jokinena, který pálil pouze do Markstromovi výstroje.

03:00
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Ani jednomu z mužstev se nedaří na delší dobu usadit v pásmu soupeře.

03:47
    Pittsburgh se dostal do přečíslení, ale bohužel pro ně, ne ke střele.

04:11
    Bortuzzo, si vybruslil do mezikruží, ale Markstroma příliš neohrozil.

05:09
    Otěže zápasu přebírají hráči Pittsburghu, hrají převážně v útočné třetině.

05:38
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. Do přečíslení dva na jednoho se dostal JEVGENIJ MALKIN s Bennettem. První jmenovaný se po krásné přihrávce prosazuje střelou nad beton domácího brankáře Markstroma. Asistence: Roger Bennett.

06:23
    Pens po vyrovnávací brance zvýšili svoji aktivitu a momentálně vládnou zápasu.

06:33
    Na trestnou lavicí odchází domácí Gilroy, na lavici hanby odchází za držení.

06:35
    Přesilovka hostů netrvala příliš dlouho. Na trestnou lavici odchází Kunitz za hru vysokou holí.

07:11
    Hra čtyři na čtyři více vyhovuje hráčům domácího týmu, kteří drží kotouč v útočné třetině.

07:36
    Fleischmann nebezpečně ohrozil branku Zatkoffa, když se natlačil přes Niskanena.

08:21
    Ve velké šanci se objevil Jevgenij Malkin, když se znovu s Bennettem ocitl v přečíslení. Duchapřítomný obránce jim ale lehl do přihrávky

08:35
    Obě mužstva v plném počtu.

09:10
    Bojovnost domácí přináší "ovoce". Gomez vybojoval kotouč za brakou a poslal jej na volného KRISE VERSTEEGA, který střelou do protipohybu přidává další branku svého týmu. Asistence: Scott Gomez, Shawn Matthias.

09:19
    Na trestnou lavici odchází jeden z domácích Matthias za napadení.

09:50
    Penguins se zatím nedokázali usadit v útočné třetině.

10:54
    Hosté nejspíš rozjíždí poslední útok své přesilovky.

11:19

12:10
    Domácí jsou lepším celkem, aktivně forčekují, snadno tak získávají kotouče v útočném pásmu a okamžitě ohrožují Zatkoffa.

12:15
    Tohle je další komplikace pro hosty. Na trestnou lavici za hrubost odchází Orpik.

12:36
    Gilbert to zkusil od modré, na Zatkoffův beton nevyzrál.

12:52
    Na trestnou lavici za napadení odchází Gilbert, bude se hrát čtyři na čtyři.

13:31
    Hra čtyři na čtyři pro změnu vyhovuje hostům. Malkin i Crosby tentokrát ohrozili Markstroma.

14:15

14:36
    Crosby vybídl Bennetta, ten bekhendovou kličkou nedokázal překonat domácího brankáře.

15:31

15:40
    Kobasew mohl ujíždět sám na Markstroma, kotouč mu ale ujel a hostující útočník si sám vjel do ofsajdu.

16:08
    Lepší celek by se znovu hledal marně. Obě mužstva kazí rozehrávku.

16:41
    V útočné třetině se nakonec usazují hosté.

16:49
    Je znovu vyrovnáno. Po střele z otočky Glasse se k dorážce dostal CRAIG ADAMS, který propašoval kotouč mezi betony domácího gólmana – 2:2. Asistence: Tanner Glass, Joe Vitale.

18:23
    Hosty vyrovnávací branka evidentně nakopla. Operují v útočné třetině.

19:01
    Tlak Pittsburghu stále pokračuje, první útočná formace nebezpečně kombinuje v útočném pásmu.

19:51
    Hraje se ve středním pásmu. V první třetině už branka nepadne.

20:00

První třetina byla velmi vyrovnaná, to také dokazuje její výsledek. Obě mužstva se dokázala prosadit celkem dvakrát, takže jsem mohli vidět celkem čtyři branky. Doufejme, že o branky nebude nouze ani ve třetinách dalších.

Další třetina začne přibližně ve 4:45.

20:01

21:10
    Penguins začali aktivněji a operují v útočné třetině.

21:58
    Do útočné třetiny se konečně dostávají i domácí. Je to dnes velmi aktivní čtvrtá formace.

22:51
    Tlak domácích pokračuje. Kopecký si dobře vyjel z rohu a pokusil se překvapit Zatkoffa, ten byl dobře připraven.

23:33
    Kunitz to zkoušel z první, ale střela mu příliš nevyšla.

23:58
    První útočná formace stále kombinuje v útočném pásmu. Crosby naslepo přihrával před branku.

24:23
    Domácí se ujali kotouče po špatné přihrávce kapitána hostujícího týmu a mohou postupovat vpřed.

25:04
    Malkin se natlačil před obránce a zkoušel bekhendovou kličku, Markstrom mu efektivním výpadem jeho akci překazil.

25:55
    Po delším pobytu Malkinovi formace se do útoku dostávají také domácí.

26:33
    Domácí stále v útočném pásmu, Kopecký hraje velmi aktivně a dělá hvězdám z Pittsburghu velké problémy.

27:03
    Hraje se ve střední pásmu, momentálně hra není příliš zajímavá.

27:08
    A Florida jde znovu do vedení a je to znovu z dorážky! K další dorážce se dostal JONATHAN HUBERDEAU, který dnes již podruhé překonává brankáře hostí – 3:2! Asistence: Kris Versteeg, Tomáš Fleischmann.

28:14
    Tohle je dost možná zlomový okamžik zápasu! Domácí odskakují na rozdíl dvou branek. Zpoza branky nastřeluje ALEXANDR BARKOV nohu Martina, který si sráží kotouč do vlastní klece – 4:2! Bez asistence.

29:11
    Domácí jsou teď o dost aktivnější a dělají dnešnímu favoritovi velké problémy.

30:33
    Další velká šance Floridy, která neustále útočí. Dostal se do ní Tomáš Fleischmann, který trefil pouze beton připraveného Zatkoffa.

31:02
    Hosté dnes nejsou ve své kůži, nic se jim nedaří. Papírový outsider z Floridy je momentálně jasně přehrává.

31:53
    Crosby ztrácí kotouč na útočné modré čáře, do útočné třetiny mohou znovu domácí.

32:13
    Je tu kontaktní branka! PASCAL DUPUIS vybojoval kotouč v útočném pásmu a nasměroval jej na Crosbyho, který mu ho efektivní zadovkou vrátil před branku, odkud Dupuis překonal domácího brankáře – 4:3. Asistence: Sidney Crosby.

33:23
    Kontaktní branka hosty nabudila k lepšímu výkonu. Pittsburgh teď aktivně napadá a získává tak velmi snadno kotouč.

33:43
    Na kostce nad ledem teď probíhají záběry na půvabné roztleskávačky. To je pro diváky pouhé zpestření, protože to pravé drama se odehrává na ledě.

34:46
    Tlak domácích je od něco mírnější. Druhá útočná formace spolu s Fleischmannem dělá hostům velké problémy. Ikdyž je to první obrana hostujících, prožívá teď velmi těžké chvilky.

35:37
    Pens se konečně ujímají kotouče. Nápad na založení rychlého protiútoku ale nepřichází.

36:23
    Domácí ale začínají forčekovat jako na začátku třetiny a znovu přebírají otěže zápasu. Znovu jsou to ti, kteří určují tempo hry.

37:51
    Florida je stále lepším celkem! Z jejího drtivého tlaku se hosté nedokáží vymanit.

38:31
    Tak se jim to přece jen povedlo, ale bohužel pro ně jen na chvíli. Do útoku znovu postupují Panteři.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny. Hostujícím by se teď velmi hodila vyrovnávací branka, ale překonat domácího brankáře se jim z obrané třetiny nejspíše nepodaří.

40:00

Ze druhé třetiny odcházejí jako šťastnější hráči domácího týmu, kteří dokázali vstřelit o branku více než jejich soupeř a do třetí třetiny budou vstupovat s tím nejtěsnějším rozdílem. Zatím sledujeme pohledný hokej, doufejme tedy, že tomu tak bude i v poslední třetině.

40:01

40:47
    I za tak krátko dobu si oba celky ve třetí třetině dokázaly zahrát v útočném pásmu. Nový protiútok rozjíždí Florida.

41:16
    Kopeckýho únik skončil odpískaným ofsajdem. Vhazovat se bude ve střední třetině.

41:46
    Domácí v útočném pásmu. Dle mého názoru by si za svoji dnešní aktivitu zasloužili vyhrát.

42:50
    Pittsburgh se snaží napadat, ale domácí obrana je pozorná a kotouče rozdává přesněji než v předešlých třetinách.

43:29
    Crosbyho formace teď dělá domácím problémy, ale Markstrom je pozorný.

44:00
    V útočném pásmu znovu domácí. Jejich pátá branka by mohla definitivně zápas rozhodnout.

44:24
    Toho si jsou hosté vědomi a raději postupují k Markstromově brance.

44:55
    Florida se osvobozuje pouze za cenu výhozu na zakázané uvolnění. Vhazování po Markstromově pravici.

45:16
    Huberdeau rozehrál na najíždějícího Goce, jeho zpracování ale nebylo správné. U kotouče Orpik.

46:03
    Hosté začínají přitvrzovat, což vede k získávání kotoučů. Takhle by měli Pens pokračovat, pokud chtějí uspět.

46:27
    Ale je tu branka z rychlého protiútoku, který může rozhodnout. Tohle byla velmi pohledná akce českého zástupce. TOMÁŠ FLEISCHMANN vystřelil přes obránce a dostal se i k dorážce, při které bez problému překonává svého soka střelou nad vyrážečku – 5:3. Asistence: Alexandr Barkov, Brad Boyes.

47:01
    Kunitz jel sám na Markstroma, bohužel pro hosty ale branku netrefil.

47:52
    Jokinen se svými spoluhráči v útoku aktivně napadají, ale nedostávají se ke střele.

48:33
    Po delší době se hraje znovu ve středním pásmu.

49:11
    Hra se momentálně vyrovnává, hosté nutně potřebují kontaktní branku, ale s takovou hrou, kterou momentálně převádějí to určitě nepůjde.

50:00
    S velkou pravděpodobností nás čeká posledních deset minut utkání!

50:41
    Fleischmann si nastřelil kotouč do útočné třetiny, u něj byl ale blíž hostující obránce Martin, kde okamžitě rozehrál.

51:23
    Hosté se dostali do útočné třetiny, předpokládá se, že začnou aktivně ohrožovat Markstromovu svatyni.

51:55
    Zatím se tomu tak neděje, do útoku mohou postupovat hráči domácího týmu.

52:26
    Domácí stále v útočném pásmu, tohle pro Pittsburgh nevypadá vůbec dobře.

53:11
    Pittsburgh se konečně vymanil z tlaku domácích a může postupovat dopředu. Opravdu nutně teď hosté potřebují kontaktní branku, pokud stále pomýšlejí na obrat v utkání.

54:00
    Ve statistikách dnešního zápasu je uváděno, že dnešní utkání sleduje 17 565 diváků. To se mi ale kvůli několika nezaplněným sedačkám vůbec nezdá.

54:16
    Kopecký ztroskotal u mantinelu. Domácí jsou ale stále u kotouče.

54:36
    Boyes chytře posunul na Fleischmanna, ten přihrávku nezpracoval. Jeden z posledních útoku zápasu zakládají hosté.

55:00
    Poloprázdná aréna poprvé v zápase začíná pořádně fandit. Domácí fanoušci si začínají vychutnávat vedení svého týmu.

55:36
    Hosté si uvědomují kritickou situaci a začínají svého soupeře tlačit.

56:06
    Fleischmann mohl sám na branku., ale Martin mu v poslední chvíli kotouč z hole vypíchl.

57:03
    Hraje se v útočném pásmu domácích. Tohle s Tučňákama vypadá rozhodně špatně.

57:25
    Hosté neunášejí vývoj utkání. Po krásném hitu Weavera se vzteká kapitán Crosby a odchází na trestnou lavici za napadení.

58:08
    Domácí v útočném pásmu! Dovolím si tvrdit, že dnes překvapivě zvítězí.

59:00
    Fleischmann aktivně napadá a získává kotouč v útočné třetině, ještě pětadvacet sekund bude pokračovat přesilovka domácích.

59:27
    Tohle je rozhodně rozhodující branka utkání! Těsně po ukončení přesilové hry se domácí prosazují. Po krásné přihrávce Barkova se dnes podruhé prosazuje BRAD BOYES a rozhoduje o vítězství svého týmu v tomhle těžkém utkání – 6:3. Asistence: Alexandr Barkov, Tomáš Fleischmann.

60:00

I ve třetí třetině dokázali domácí přidat dvě branky, na které hosté nedokázali odpovědět a připsat si plný počet bodů do tabulky.

Hosté dnes nebyli tak aktivní jako v předešlých zápasech a do dalších zápasů se musí poučit.
    To domácí vstoupili do dnešního zápasu velmi aktivně a jako jasný outsider si dokázali velmi dobře poradit.

Tomáš Kopecký (FLA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:26

To je z mé strany vše. Přeji Vám pohodové prožití víkendu. (04:37:05)

Marek Indruch

Góly a asistencie: 2. Boyes (Fleischmann), 10. Versteeg (Gomez, Matthias), 28. Huberdeau (Versteeg, Fleischmann), 29. Barkov, 47. Fleischmann (Barkov, Boyes), 60. Boyes (Barkov, Fleischmann) – 6. Malkin (Bennett), 17. Adams (Glass, Vitale), 33. Dupuis (Crosby)

Rozhodca: Rooney, Dwyer – Nansen, Racicot

Diváci: 17565