Omsk – Novgorod 5:1 (kon.) | Barys – Kazaň 0:5 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Viťaz 3:1 (kon.)
Jekaterinburg – D. Moskva 2:4 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Dynamo Moskva
Sobota 12.10.2013, 13:00KHL

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dnešného dňa! (15:25:12)

Dinamo Moskva dokázalo v záverečnej tretine streliť dva pomerne šťastné góly a z Jekaterinburgu si vezie očakávané tri body! Domáci však boli napriek postaveniu v roli outsidera rozhodne nepríjemným súperom. Najlepšie sa im darilo v druhej tretine, kedy zrovnali dvojgólové vedenie Dinama, ktoré si však v poslednej tretine odčinilo svoje zaváhania z druhej tretiny.

60:00

59:47
    Domáci v záverečných minútach útočia, ale dnes sa už zrejme gólovo nepresadia...

58:34
    Za zmienku stojí fakt, že v záverečnej tretine sme nevideli jediné vylúčenie. Pritom predtým sa vylučovalo až jedenásťkrát.

57:58
    Cvetkov dostal krásnu prihrávku a dostal sa do skvelej šance! Jeho blafák však Kovář skvele prečítal a pravým betónom zachytil jeho strelu!

57:21
    Domáci držia puk, ale ich rozohrávka sa odohráva ďaleko od Lazušinovej bránky.

56:10
    Hostia držia puk v útočnom pásme a kontrolujú svoje vedenie. Domáci budú mať čo robiť, aby potrápili favorita z hlavného mesta Ruska.

55:01
    Dinamo Moskva dalo gól!

Hostia strieľajú mimoriadne dôležitý gól, ktorým sa opäť oddiaľujú na rozdiel dvoch gólov! O presný zásah sa krásnou umiestnenou strelou k pravej žrdi postaral český hráč MAREK KVAPIL! Bez asistencií.

54:35
    Domáci sa sympaticky snažia presadiť, ale hostia sú v zadných radoch pozorní.

52:58
    Tolužakov mohol zo zaujímavej pozície ohroziť Lazušina, no premeškal správny moment na zakončenie a o puk definitívne prišiel za bránkou hostí po skvelej práci Mironova.

52:06
    Domáci sa dobýjali pred bránku Lazušina, ktorý pre istotu skryl puk do svojej lapačky.

51:50
    Zakázané uvoľnenie hostí, vhadzovať sa bude pri bránke Lazušina.

50:54
    Hostia teraz po dlhšej dobe upokojili svoju hru a držia puk vo svojej moci.

49:12
    Domáci po vyhratom vhadzovaní okamžite založili rýchly protiútok! Lewandowski pekne vysunul Stewarta, no ten v skvelej príležitosti neuspel!

48:53
    Karpovov pokus bol zblokovaný do ochrannej siete. Bude sa vhadzovať po Kovářovej ľavici.

47:21
    Každopádne sa hrá rýchly hokej zo strany na stranu, hra má slušný náboj a určite spĺňa všetky parametre KHL.

45:48
    Trjamkin nepríjemne napriahol od modrej čiary, no jeho delovka minula bránku Lazušina. Domáci sú však stále usadení v útočnom pásme.

44:42
    Hostia si opäť príliš nerozumeli a znova sa previnili zakázaným uvoľnením.

Filip Kubaliak

Góly a asistencie: 26. Černov (Lazarev, Malykin), 29. Viklund – 10. Volkov (Pestunov, Kvapil), 19. Karpov, 42. Derljuk, 56. Kvapil

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Fomin) – Antonov, Rybnickij, Viklund, Lepistö, Selujanov, Antonovskij, Trjamkin – Lewandowski, A. Strelcov, V. Strelcov – Černov, Malykin, Lazarev – Tolužakov, Jemelejev, Simakov – Stewart, Fodorov, Arkalov
    Dynamo Moskva: Lazušin (Barzman) – Novák, Koryagin, Soloviev, Mironov, Bojkov, Derljuk, Barancev – Kasjančuk, Gorovikov, Sopin – Karsums, Cvetkov, Komarov – Glazačev, Babenko, Karpov – Kvapil, Pestunov, Volkov

Rozhodca: Belov, Komarov – J. Strelcov, Tarasov