Omsk – Novgorod 5:1 (kon.) | Barys – Kazaň 0:5 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Viťaz 3:1 (kon.)
Jekaterinburg – D. Moskva 2:4 (kon.)
Avangard Omsk
5:1 (0:1, 2:1, 3:0)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 12.10.2013, 12:00 • Omsk-Arena, Omsk (Rusko) • KHL

V tretej tretine sme videli gólové hody Omsku. V 42. minúte Ivanov zvýšil na 3:1. 59 sekúnd pred koncom trafil do opustenej brány Ivanov a sekundu pred sirénou sa presadil Popov. Omsk po presvedčivej výhre 5:1 získava všetky tri body. My Vám ďakujeme za pozornosť a tešíme sa niekedy nabudúce. (14:21:27)

60:00

Avangard Omsk dal gól!
    Omsk teda pridáva ďalší klinec do rakvy. Sekundu pred koncom stretnutia ALEXANDER POPOV zvyšuje na 5:1. Perežogin, Makarov a Popov naozaj vyšachovali obranu hostí. Asistencia: Alexander Perežogin.

59:01
    Baranka vyhodil puk z pásma, zachytil ho ANDREI IVANOV a ten trafil prázdnu bránu. Bez asistencie.

58:43
    Oddychový čas domácích.

58:42
    A mohlo byť znížená! Po tejto delovke od modrej, ktorú vyslal Khomitsky zvoní spojnica!

58:23
    Wolski chcel nájsť Paršina, ten bol krytý. Torpedo ale stále drží puk.

58:10
    Situáciu na chvíľu upokojuje Mezin, ktorý chytil i túto polostrelu.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny. Torpedo drží pásmo a tlačí!

57:42
    Prvá strela vyrazená, Torpedo to skúša teraz inak.

57:23
    Hostia si vzali Time-out. Torpedo bude hrať v šestici, brána je opustená!

57:22
    A bude sa vylučovať. Kostitsyn zbytočne, naozaj zbytočne pichol hokejkou do súperových korčúľ. Dve minúty za podrazenie.

56:57
    Mezin mal problémy so skackavým pukom, ten bol po strele zrazený hokejkou. Gól z toho nebude, puk letel mimo.

56:50
    Hra sa trochu kúskuje a tempo opadlo.

55:34
    Z ťažkého uhlu pálil Kulakov, Mezinovi síce puk vypadol, no následne ho chytil do lapačky.

54:50
    Po tejto strele sa Mezin obzeral, kde je puk. Ten bol napokon pred ním, zmocnili sa ho znovu hostia, dorážka bola nepresná a letí mimo. Toto veru zaváňalo gólom.

54:27
    Omsk v pätici.

54:23
    Khomitsky dostal prihrávku na opačnú stranu, hra teda zmenila ťažisko. Strela kapitána hostí taktiež vytesnená na sieť.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 30. Popov (Perežogin), 31. Berdnikov (Kalinin), 42. Ivanov (Kvaša), 60. Ivanov, ?. Popov (Perežogin) – 13. Wolski (Salminen)

Avangard Omsk: Mezin (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Jegoršev, Vorobjov, Ljamin, Miljukov – Sjomin, Kosticyn, Frolov – Popov, Perežogin, Kazjonov – Kvaša, Ivanov, Badjukov – Kalinin, Mozer, Berdnikov.
    HC Torpedo Nižnij Novgorod: Gelashvili (Maškovcev) – Hietanen, Makarov, Lukin, Chomickij, Grigorjev, Bělochvostikov – Paršin, Salminen, Immonen – Wolski, Galuzin, Kuljomin – Brent, Krasnoslobodcev, Kulakov – Žarkov, Potapov M., Potapov A.

Rozhodca: Drejev, Naumov – Sadovnikov, Sazonov