Toronto – Ottawa 5:4 (2:0 po s.n.) | Montreal – Philadelphia 4:1 (kon.) | Boston – Detroit 4:1 (kon.)
Pittsburgh – Buffalo 4:1 (kon.) | NY Islanders – Columbus 2:3 (1:2 po s.n.) | Chicago – Tampa Bay 2:3 (0:1 po s.n.)
St. Louis – Florida 7:0 (kon.) | Dallas – Washington 2:1 (kon.) | Minnesota – Anaheim 3:4 (po pr.)
Vancouver – Edmonton 6:2 (kon.) | San Jose – Arizona 4:1 (kon.) | Carolina – Philadelphia 2:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Buffalo Sabres
cz Nedeľa 06.10.2013, 01:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh, PA (kapacita 18641 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů na počtenou! (03:53:30)

Zblokované střely: 16:18

Nejvíce střel: Jevgenij Malkin, Sidney Crosby, Pascal Dupuis a Jussi Jokinen 4 – Thomas Vanek 4
    Nejvíce času na ledě: Paul Martin 25:07 – Christian Ehrhoff 22:31

Branky a nahrávky: 4. Crosby (Dupuis, Niskanen), 14. Kobasew (Sutter, Niskanen), 51. Kunitz (TS), 59. Adams (Martin) – 56. Vanek (Hodgson). Po třetinách: 2:0, 0:0, 2:1. Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Murray, Nowak. Diváci: 18641 (vyprodáno).

Dnešní utkání vyznělo zcela jasně pro domácí Tučňáky, kteří byli po celou dobu zápasu lepším týmem, soupeři dovolili pouze 21 střel, z kterých Sabres dokázali vstřelit jedinou branku, navíc už za rozhodnutého stavu.

Začněme ale od začátku, skóre otevřel ve 4. minutě svým druhým gólem v sezóně Sidney Crosby. Stejně jako kapitán Penguins si druhů zářez připsal také Chuck Kobasew.

Ve druhé třetině branka nepadla, skóre se tak měnilo až na začátku 51. minuty, kdy trestné střílení proměnil Chris Kunitz. Poté přišla jediná radost Sabres v zápase, v 56. minutě se prosadil Thomas Vanek.

V 59. minutě ale pečetil druhou výhru Pittsburghu v sezóně gólem do prázdné branky Craig Adams. Penguins si tak připisují druhé vítězství v sezóně, Fleury ale poprvé inkasoval. Sabres mají naopak po dnešku na svých bedrech tři porážky a pouze 2 vstřelené góly!

59:41
    Enroth ještě likviduje ránu Matta Niskanena od modré čáry.

59:10
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby, o vítězi dnešního utkání je rozhodnuto.

58:15
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Kouč Sabres Rolston už odvolal Enrotha z branky, čehož si ale vůbec nevšimli obránci Buffala, kteří dali CRAIGU ADAMSOVI tolik prostoru, který zkušený hráč Pens s přehledem využil gólem do prázdné branky! Asistence: Paul Martin.

58:09
    Stafford přihrávkou nenašel Vaneka.

57:36
    Tučňáci hrají hodně zkušeně, drží puk v útočné třetině.

57:00
    Hostující hráči po vstřelení branky opravdu ožili.

56:12
    Enroth musel nejdříve likvidovat nájezd Jeffreyho, poté ještě střelu Niskanena, vše zvládl na výbornou.

55:55
    Buffalo má čtyři minuty na vstřelení ještě dvou branek.

55:06
    Sabres právě vstřelili branku!
    Z ničeho nic se hosté prosazují, nedůrazné vyhození Paula Martina zachytil u mantinelu Cody Hodgson, který našel před brankou THOMASE VANEKA, jenž lehkou tečí poprvé v sezóně překonává Fleuryho! Asistence: Cody Hodgson.

54:54
    Puk sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude po Fleuryho levici.

54:05
    Nahození Ristolainena končí za brankou, kde puk získali domácí hokejisté.

53:34
    Myers si nakonec rozmyslel založení nového útoku, udělal ještě otočku ve vlastním obranném pásmu, poté přihrávkou dostal své spoluhráče do ofsajdu.

52:35
    Čas plyne hodně rychle, Sabres to budou mít už opravdu hodně těžké, pokud snad ještě pomýšlejí na nějaký bodový zisk z dnešního zápasu.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 4. Crosby (Dupuis, Niskanen), 14. Kobasew (Sutter, Niskanen), 51. Kunitz (t.s.), 59. Adams (Martin) – 56. Vanek (Hodgson)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo, Maatta – Dupuis, Crosby, Kunitz – Bennett, Malkin, Jokinen – Kobasew, Sutter, Jeffrey – Adams, Vitale, Glass
    Trenér: Dan Bylsma.

Buffalo Sabres: Enroth (Miller) – Pysyk, Ehrhoff, Myers, McBain, Ristolainen, Weber – Stafford, Hodgson, Vanek – Ott, Larsson, Ennis – Flynn, Grigorenko, Girgensons
    Trenér: Ron Rolston.

Rozhodca: Kozari, Sutherland – Murray, Nowak

Diváci: 18641 (vyprodáno)