Pov. Bystrica – Topoľčany 3:2 (po pr.) | Spišská N. Ves – Prievidza 2:3 (po pr.) | SR 18 – Michalovce 6:3 (kon.)
Senica – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.) | Prešov – Trnava 2:4 (kon.) | Bardejov – Detva 4:1 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
MšHK Prievidza
Nedeľa 15.09.2013, 17:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Obidva celky v dnešnom dueli získali prvé body v tejto sezóne. Spišiaci vyrovnali len tri sekundy pred záverečnou sirénou tretej tretiny, no v predĺžení hostia z Prievidze znovu strhli víťazstvo na svoju stranu. Prievidzu dostalo do problémov najmä obrovské množstvo vylúčených hráčov. Nakoniec to však Prievidžania zvládli a zo Spiša si odnášajú dva body. Novoveská omladina dokázala vybojovať prvý cenný bod. Ja sa s vami lúčim, dovidenia pri ďalších online prenosoch zo Spišskej Novej Vsi. (19:38:53)

64:13
    Prievidza dala gól! Hostia si nakoniec z tohto duelu odnesú dva body. Rozhoduje o tom Ivan RAČEK, ktorý sa pri prečíslení 3 na 1 rozhodol pre strelu a spravil dobre. Asistencie: Ivan Celar, Marek Mendel.

63:09
    Hús nastrelil ľavú žrď Smikovej brány.

62:11
    Spišská Nová Ves na ľade už v plnom počte hráčov, takže so štyrmi hokejistami, pretože 5-minútové predĺženie sa hrá 4 na 4.

61:40
    Až teraz sa to hosťujúcim hráčom podarilo a už lietala okolo Smikovej bránky jedna strela za druhou.

61:20
    Spišiaci zatiaľ oslabenie zvládajú na výbornú. Prievidza sa nevie usadiť v útočnom pásme.

60:11
    Hneď v úvode predĺženia si zahrá presilovku Prievidza. Na trestnú lavicu Ihnaťo, 2 minúty za hákovanie.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:57
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Obrovská chyba Volentiera. Miesto toho, aby puk bezpečne prikryl, chcel ho rozohrať. Spišiaci mu ho zabrali a kapitán Spišiakov Michal FINDURA pridal svoj druhý presný zásah v tomto stretnutí. Tri sekundy pred koncom je tak vyrovnané. Asistencie: Branislav Horváth, Patrik Wesselényi.

58:57
    Smik už vykurčoľoval na striedačku, no o desať sekúnd sa tam vrátil, pretože vhadzuje sa v strednom pásme.

58:43
    Cútt predviedol parádny samostatný prienik, až v poslednej chvíli mu vypichol puk jeden z hosťujúcich hráčov.

58:29
    Domáce mužstvo sa zatiaľ k ničomu vážnejšiemu nedostalo, Prievidza už, samozrejme, hrá so štyrmi hráčmi.

57:18
    Oddychový čas pre Spišskú Novú Ves.

57:18
    Dve minúty dostáva aj ďalší Prievidžan, Roman Jaško, 2 minúty za nedovolené bránenie v hre. Znovu 46 sekúnd presilovej hry o dvoch hráčov pre Spišskú Novú Ves. Koľká presilovka Spišiakov 5 na 3 to pre Spišiakov dnes už je. A len jediná ostala využitá.

56:04
    Ďalšia šanca pre Spišiakov. Na trestnú lavicu Majer, 2 minúty za hákovanie.

54:58
    Rojkovičovi sa otvoril priestor, spravil si útočný výlet, vypálil poriadny príklep, ktorý skončil na vrchnej žrdi Volentierovej bránky.

53:09
    Aj novoveská omladina oslabenie prežila. Teraz bude práve na nej, aby vymyslela niečo smerom dopredu a zdramatizovala tento súboj.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Peter Petráš

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 36. Findura (Ihnaťo, Vartovník), 60. Findura (Horváth, Wesselényi) – 38. Hús (Kolník, Jánoš), 42. Jánoš (Čopák), 65. Raček (Celar, Mendel)

HK Spišská Nová Ves: Smik – Vartovník Ľu., Janovčík, Cvengroš, Hoffman, Horváth, Rojkovič – Giľák, Hamráček, Ihnaťo, Dravecký, Mach, Wesselényi, Cútt, Findura, Lapšanský J.
    MšHK Prievidza: Volentier – Celar, Jaško, Kolník A., Bátora, Ďuriš, Majer – Raček, Kováč, Čopák, Holúbek, Sekera, Hús, Kentoš, Jánoš, Bednárik, Viedenský, Mendel

Rozhodca: Štec – Kalina, Smrek