Kladno – Otrokovice 1:6 (kon.) | Bulldogs – Pardubice 4:8 (kon.) | Bohemians – Vítkovice 5:3 (kon.)
Ostrava – Chodov 4:9 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 2:6 (kon.)
Bulldogs Brno
4:8 (2:1, 0:5, 2:2)
Sokoli Pardubice
cz Nedeľa 08.09.2013, 17:00 • MSH Vodova Brno • Livesport Superliga (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Florbalová Autocont extraliga má před sebou v rychlém sledu už druhé kolo a v tom Bulldogs Brno přivítají na svém hřišti Sokol Pardubice. Brňané měli v prvním kole velmi těžký los, zajížděli totiž na půdu Tatranu Střešovice a i přes porážku 7:6 může v týmu panovat celková spokojenost. Přece jen prohrát s Tatranem o jeden gól není žádná ostuda. To Pardubice v prvním kole hostili tým FBC Ostrava a po vítězství 6:4 si zapsali do tabulky první výhru hned v samotném úvodu soutěže.

Zápas začíná v 17:00 a já Vás srdečně zvu k jeho sledování prostřednictvím tohoto textového přenosu.

itelligence Bulldogs Brno: Kejík, Jurčík – Smíšek, Kadlec, Jalový, Kočí, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Jeski, Zítko, Koutný, Komenda, Grábl, Mendrek, Sládeček, Grich, Bauer, Veselý

Sokol Pardubice: Levínský, Pipek – Raiter, Oubrecht, Vaculík, Šťastný, Janeček, Brychta, Zozulák, Teichman, Lisa, Bahník, Dlesk, Jelínek, Burian, Krajcigr, Chmelař, Jirák, Krigovský, Formánek

Rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka.

Týmy již jsou na hrací ploše, zápas nám co nevidět začne.

Jsou představovány zahajovací sestavy obou celků.

00:01

00:47
    Brnu nevyšel první útok a okamžitě odchází hráči střídat.

01:09
    První střelecký pokus zápasu mají na svědomí hosté z Pardubic, střela však letěla přesně do připraveného brankáře.

01:48
    Bulldogs právě vstřelili branku!

Hned ve druhé minutě zápasu se nám mění skóre. Po šťastném odrazu se míček dostal k PETRU GRICHOVI a ten nezaváhal. Velká chyba pardubické obrany tak domácím v úvodu zápasu výrazně pomohla. Bez asistence

03:35
    Brno se po vstřeleném gólu dostalo na koně a velmi nepříjemně zatápí pardubické obraně.

04:30
    Brňané jsou natlačeni na útočné polovině a snaží se kombinací překonat pardubickou obranu.

05:12
    Hosté se dostali k míčku a snaží se hru uklidnit.

05:49
    Petr Kadlec (BNO) byl připraven na střelu na ose hřiště, míček se k němu však nedostal.

06:23
    Pouze odehráním míčku přes celé hřiště se dokázali hráči Pardubic ubránit dalšímu útoku.

07:09
    Sládeček (BNO) zachytil rozehrávku a okamžitě uháněl i s míčkem na útočnou polovinu, byl však zdvojen a zastaven.

09:00
    Míček se dostal mimo hrací plochu po teči jednoho z pardubických hráčů a tak bude útok Bulldogs pokračovat.

09:39
    Hosté zachytili rozehrávku domácích, ale následná finální přihrávka do střelecké pozice jim nevyšla.

10:27
    Povedená přímočará akce Brna končí nepřesnou střelu bez přípravy a navíc z velkého úhlu.

11:19
    Podobná akce jako v předchozím případě, jenom přihrávka šla na druhé křídlo. Také nyní však střela mezi tři tyče neletěla.

12:44
    Janeček (PCE) se točil kolem brány a dokázal se prosadit až ke střele, tu však domácí brankář zlikvidoval bez větších obtíží.

13:23
    Brno bude mít k dispozici samostatný nájezd!

13:23

ALEŠ JAKŮBEK si postavil míček a pomalými krůčky se vydal proti pardubickému brankáři. Naznačení do bekhendu a poté klička do forhendu rozhodla a Brno tak navyšuje už na 2:0.

13:56
    Brno zatím tedy potvrzuje roli favorita a příliš šancí soupeři zatím nenabídlo.

15:09
    Pardubice se snaží o střelbu i z větší vzdálenosti, ale většinu těchto míčků pokryje obrana Bulldogs.

15:56
    Pardubice právě vstřelily branku!

Tak toto bylo krásná branka Pardubic, z otočky se nemýlil JAROMÍR LÍSA a snižuje tak na 2:1, což je pro hosty přece jen příjemnější stav. Asistence: Karel Brychta

17:57
    Brno se snaží o odpověď a usadilo se po inkasované brance na útočné polovině, no výraznější šance z toho není.

18:34
    Brychta (PCE) dostal přihrávku, ale neodhodlal se pokračovat více do útoku a tak raději zpětnou přihrávkou akci přibrzdil.

18:59
    Pardubice sportovně vrátili míček domácím.

19:22
    Jakůbek hledal přihrávkou nabíhajícího spoluhráče, no obránce Pardubic celý záměr přečetl a míček zachytil.

20:00

Máme za sebou první třetinu tohoto utkání a Brno odchází do šaten za vedení 2:1. Už ve 2. minutě poslal domácí do vedení Peter Grich a ve 14. minutě vedení ještě navýšil Aleš Jakůbek ze samostatného nájezdu. Za hosty dokázal pouze snížit na konci 16. minuty Jaromír Lísa.

Před druhou třetinou, která začne přibližně v 17:43 je tak vše otevřené.

Přestávku mezi třetinami vyplňují mladé naděje brněnského florbalu, které hrají mezi sebou na celé hřiště.

20:01

20:19
    Hned v prvních vteřinách druhé periody se domácí dostali před Levínského, který se stačil přesunout.

21:21
    Míček se dostal mimo hrací plochu zásluhou hostů a tak nadále zůstane balónek v držení Bulldogs.

21:44
    Kočí (BNO) se musel vrátit až k vlastní bráně pro míček a začít tak celou akci pěkně od začátku.

22:33
    Krajcigr (PCE) založil nebezpečnou akci na druhé straně, následně posunul míček na svého spoluhráče, no ten ve výborné pozici minul.

23:34
    Útok Brna nepřinesl žádné nebezpečí, míček se sice dostal za pardubickou branku, ale tam už žádný z hráčů v brněnském dresu nebyl.

24:02

Naopak branka padla na druhé straně a začínáme tak prakticky od začátku. Mezi střelce se zapsal MARTIN ZOZULÁK. Asistence: Ivo Teichman

24:50
    Domácí se okamžitě po inkasované brance hnali pro odplatu, ale jejich rychlý útok byl zastaven u pravého mantinelu.

25:23
    Podle všeho se bude vylučovat, domácí mají poskytnutou výhodu.

25:54
    Poskytnutá výhoda sice dostala domácí před branku, ale poté stačila jedna nepřesná přihrávka a už se hra přerušuje. Na dvě minuty je vyloučen Filip Krigovský (PCE) za bránění ve hře.

26:37
    První část přesilové hry se Brnu příliš nevydařila, hosté se osvobodili.

27:07
    Jeski (BNO) se v dobré pozici ke střele neodhodlal a následně jeho spoluhráč pálil z pozice mnohem horší.

27:54
    Přesilová hra Brna skončila, vyloučený Krigovský naskočil zpět do hry.

28:39
    Výborný postřeh Levínského, který vyrazil nečekanou střelu z úhlu od jednoho z hráčů Brna.

29:23
    Na opačné straně rychlý protiútok Pardubic překazila nepřesná přihrávka.

29:53
    Zozulák (PCE) se snažil zpracovat skákavý míček, ale to se mu nepodařilo úplně podle představ.

30:14

Dokonalý obrat je dokonán! Z 2:0 je rázem 2:3 a Brno tak čeká nelehký úkol ve zbytku zápasu. IVO TEICHMAN využil hluché místo v domácí obraně a rychlý brejk zakončil gólem. Bez asistence

31:59

Na hřišti se toho moc nedělo a najednou přišla nenápadná střela, po které je to již 2:4. Autorem gólu je JAROMÍR LISA. Asistence: Ondřej Vaculík

32:54
    Již tři inkasované góly v této třetině pochopitelně zanechali na domácích hráčích svou stopu.

33:33
    Pardubice rozehrávají po faulu ze středu hřiště.

34:32
    Formánek (PCE) sprintoval podél mantinelu a dostihl míček, který poté servíroval před branku, tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

35:03
    Dokonce je tu vyloučení a Pardubice budou hrát přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen za vražení Jiří Juhaňák (BNO)

35:29

A ta je také velmi rychle využitá. Stačilo několik přihrávek kolem dokola a rychlá střela a rázem to vypadá s domácím týmem velmi špatně. Přesně do sítě zamířil IVO TEICHMAN. Asistence: Martin Zozulák

36:52
    Katastrofální druhá třetina pro Brno se pomalu chýlí ke svému konci, zatím ji domácí tým prohrává 0:4.

37:26
    Dobrá střela domácích prolétla jen těsně kolem Levínského branky.

38:37
    Máme problém s hrací plochou, která bude muset být přetřená a až poté se bude pokračovat.

39:23
    Již plyne poslední minuta této třetiny a již nyní je jasné, že do šaten půjdou jistě spokojenější hosté.

39:55

A to jsme ještě nevěděli, že Pardubice stihnou pár vteřin před druhou sirénou přidat šestý gól. Po rychlé akci středem se skóre opět mění a postaral se o to RADEK KRAJCIGR Asistence: Štěpán Raiter

40:00

Tak na druhou třetinu rozhodně nebudou domácí florbalisté vzpomínat rádi, dostali v ní pět branek a z jejich vedení tak nezbylo vůbec nic. Uvidíme, zda se jim podaří s výsledkem ve třetí třetině ještě něco udělat.

40:01

40:11
    Brno se okamžitě po úvodním buly natlačilo před pardubickou branku, domácí pochopitelně potřebují útočit od prvních minut.

41:01

Rychlé snížení také přišlo a tato branka pochopitelně může Brnu dodat potřebnou kuráž k obratu. Nádherně si k pravé tyči seběhl PETR JESKI a trefil míček přesně pod přesunujícího se gólmana. Asistence: Marek Fuchs

41:18
    Pokud mají Pardubice v plánu se celou třetí třetinu bránit, tak právě to by mohla být voda na mlýn Bulldogs.

42:03
    Levínský zřejmě musel zasahovat proti rychlé střele z otočky, míček však gólman Pardubic dokázal vytěsnit nad svou horní tyčku.

42:45

Tak toto byla hodně šťastná branka, ale i takové platí! MAREK FUCHS napřáhl a do branky si míček nešťastně srazil nohou jeden z pardubických hráčů. Rázem to tak je pouze o dva góly a Brno je zpět ve hře. Asistence: Petr Jeski

43:26
    Tlak Brna pokračuje a přestože domácí tým prohrává o dvě branky, tak se v tomto zápase klidně může stát vítězem.

44:27
    Domácí příznivci cítí šanci a nyní se potleskem snaží své hráče vyburcovat.

44:48
    Místy to vypadá, že Bulldogs hrají přesilovou hru.

45:22
    Jelínek (PCE) však mohl na druhé straně všechny umravnit, jeho pokus přes obránce však orazítkoval pouze pravou tyč.

46:08

Umravnění v podobě sedmého gólu Pardubic opravdu přichází, z nenápadné akce se prosazuje MARTIN ZOZULÁK. Bez asistence

46:12
    Tato poslední branka Pardubic byla velmi důležitá, rozjeté Brno bylo umravněno a opět musí dohánět tříbrankové manko.

46:18
    Radek Krajcigr (PCE) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

47:22
    Přesilová hra se Brnu zatím příliš nedaří.

48:18
    Právě ve chvíli, kdy na hrací plochu přispěchal vyloučený Krajcigr měli domácí asi největší šanci přesilové hry. Přesouvající se Levínský však dokázal míček vytěsnit mimo tři tyče.

48:51
    Dá se očekávat, že Pardubice budou v této pasáži zápasu spoléhat převážně na rychlé protiútoky, jeden takový byl zastaven faulem.

49:34
    Přesilovou hru si zahrají také Pardubice, na dvě minuty je vyloučen Bauer (BNO) za držení hole.

49:47

Za třináct vteřin dokázal RADEK KRAJCIGR využít přesilovou hru a zatlouct zřejmě poslední hřebíček do rakve Brna. Asistence: Jakub Burian

50:28
    Domácí se samozřejmě nevzdávají, ale po fantastickém úvodu do třetí třetiny jejich tempo hry malinko upadlo, pochopitelně po dvou inkasovaných gólech se to dalo čekat.

51:16
    Vaculík (PCE) neprošel přes dobře postaveného obránce.

52:22
    Skákavá přihrávka před branku nenašla nikoho z domácích hráčů, hosté se tak zmocnili míčku a šetří čas.

53:01
    Koutný (BNO) pálil z dálky, ale i tak jeho střela neměla špatné parametry, míček však přece jen letěl výše než bylo potřeba.

53:14
    Bahník (PCE) je vyloučen za bránění ve hře a to dává Brnu alespoň jiskřičku naděje.

53:43
    Hraje se na útočné polovině Brna, ale domácí hráči se nemohou dostat k míčku na delší časový úsek. Pardubicím se daří hru držet v rozích.

55:14
    Přesilová hra však zatím není nijak nebezpečná pro pardubický Sokol.

55:52
    Veselý (BNO) se snažil něco vymyslet, ale přihrávku blíže k bráně nebylo kudy propasírovat.

56:44
    Levínský musel zasahovat proti rychlé střele, ale hostující brankář dokázal nohou míček vyrazit do rohu.

57:11
    Domácí se sice snažili dostat k míčku, no počínali si až příliš tvrdě a výsledkem je tak útočný faul.

57:28
    Jeden z hostujících hráčů zůstává ležet na palubovce.

57:28
    Již hráč odešel mimo hrací plochu a za mantinelem je ošetřován.

57:59
    Brno se v závěru třetí třetiny nemůže dostat k tolik potřebnému tlaku a už to vypadá, že Pardubice závěr v pohodě zvládnou.

59:01
    Již plyne poslední minuta třetí třetiny a nebojím se říci, že i zápasu.

59:51
    V samém závěru pojedou Pardubice samostatný nájezd!

59:51
    Zozulák (PCE) zkusil přímou střelu, ale tou minul horní tyč.

60:00

Po hrůzostrašné druhé třetině se Brno vrhlo do té třetí opravdu po hlavě, dva rychlé góly vykřesaly naději, ta však byla velmi rychle pohřbená. Pardubice si tak z Brna odváží velmi cenné vítězství 4:8.

Nejvíce kanadských bodů v zápase získali Ivo Teichman a Martin Zozulák, oba hráči Pardubic dali dva góly a na jeden přihráli. Zozulák mohl v samém závěru završit i hattrick, no neproměnil samostatný nájezd.

Nejlepší hráči jsou vyhlášení na straně Brna Petr Jeski a za Pardubice si pro ocenění jde Ivo Teichman.

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů. (19:04:26)

Jozef Valenčík

Góly a asistencie: 2. Grich, 14. Jakůbek (t.s.), 42. Jeski (Fuchs), 43. Fuchs (Jeski) – 16. Lísa (Brychta), 25. Zozulák (Teichman), 31. Teichman, 32. Lisa (Vaculík), 36. Teichman (Zozulák), 40. Krajcigr (Raiter), 47. Zozulák, 50. Krajcigr (Burian)

Bulldogs Brno: Jurčík (Kejík) – Smíšek, Kadlec, Jalový, Kočí, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Jeski, Zítko, Koutný, Komenda, Grábl, Mendrek, Sládeček, Grich, Bauer, Veselý
    Sokoli Pardubice: Levínský (Pipek) – Raiter, Oubrecht, Vaculík, Šťastný, Janeček, Brychta, Zozulák, Teichman, Lisa, Bahník, Dlesk, Jelínek, Burian, Krajcigr, Chmelař, Jirák, Krigovský, Formánek

Rozhodca: Kamil Sojka – Tomáš Sojka