Pittsburgh – NY Islanders 4:0 (kon.) | Montreal – Ottawa 1:6 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Minnesota Wild
cz Piatok 10.05.2013, 03:30 • United Center, Chicago, Illinois • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Češi na ledě
    Za Blackhawks nastupují dva Češi, obránce Michal ROZSÍVAL a útočník Michal FROLÍK.
    Za Wild nenastupuje žádný český legionář.

MINNESOTA WILD
    Nejproduktivnějším hráčem Wild v play-off je Matt CULLEN. Ten získal tři body za tři přihrávky a v pořadí bodování play-off je až dvaasedmdesátý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Wild je Cal CLUTTERBUCK, který zaznamenal dva body za jeden gól a jednu asistenci a v bodování play-off je sedmadevadesátý.

CHICAGO BLACKHAWKS
    Nejproduktivnějším hráčem Blackhawks v play-off je Patrick SHARP, který nasbíral pět bodů za čtyři góly a jednu asistenci. V pořadí bodování play-off je na dvanáctém místě. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Patrick KANE, který nasbíral také pět bodů za pět přihrávek a v bodování play-off je jedenadvacátý.

Chicago a Minnesotu dnes může čekat poslední zápas prvního kola. Blackhawks se podařilo "urvat" výhru ve čtvrtém zápase a díky tomu je Minnesota na pokraji vyřazení. Zbraně ale nesloží jen tak lehce. Důležitá ale bude především její obrana, která dovolila Patricku Sharpovi už čtyři branky v sérii. Také Bryan Bickell našel střeleckou formu, Wild vstřelil tři branky. Minny dlouho vzývala návrat Jasona Pominvilla do sestavy, ale ani bývalý kapitán Buffala nepomohl odvrátit domácí porážku 0:3. Hawks doma z posledních osmi zápasů prohráli jen jednou – nhlportal.cz.

Chicago Blackhawks: Crawford (Karlsson) – Keith, Hjalmarsson, Seabrook, Leddy, Oduya, Rozsíval – Saad, Toews, Hossa – Sharp, Handzuš, Kane – Bickell, Shaw, Stalberg – Bollig, Kruger, Ffolík

Minnesota Wild: Harding (Kuemper) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Stoner, Gilbert – Parise, M. Koivu, Coyle – Zucker, Cullen, Setoguchi – Clutterbuck, Brodziak, Bouchard – Veilleux, Dowell, Mitchell

Rozhodčí: Lee, Sutherland – Barton, G. Devorski.

00:01

01:37
    Na první střelu zatím čekáme, na ledě druhé pětky obou týmů.

02:53
    Domácí obránce Keith střílí na branku Wild, Harding pozorný a chytá.

04:15
    Prvním hráčem Wild, který ohrozil branku Blackhawks je Bouchard, ale i Crawford je pozorný a nemá problémy s touto střelou.

06:21
    Chicago aktivně napadá rozehrávku Wild ve středním pásmu.

06:38
    Brodinova střela z pravé strany, Crawford vyráží.

07:13
    Brodziak nahazuje puk do útočného pásma a odchází střídat.

07:38
    Tomuto rozhodnutí nyní příliš nikdo nerozumí, nejprve byl pískán ofsajd na útočné modré Chicaga a nakonec je z toho vyloučení Viktora Stalberga. Minnesota si zahraje přesilovou hru.

08:20
    Chicago vyhazuje kotouč ze své třetiny.

08:50
    Wild pouze nahazují puk do třetiny Chicaga, to ho vrací zpět.

09:10
    Minuta a půl již uplynula z přesilové hry Minnesoty, ta ji hraje zatím hodně pasivně.

09:25
    Až nyní se hosté dostávají do třetiny Blackhawks.

09:38

10:00
    Úvodních deset minut branku nepřineslo, hraje se zatím bez gólů.

10:45
    Hossa zatáhl puk po levém křídle a střílí, Harding vyráží.

11:37
    Ani jeden z týmů si zatím nevytvořil gólovou šanci, i proto je stav stále bezgólový.

12:32
    Saadovo střelu z levé strany Harding v poklidu kontroluje.

13:00
    Domácí hokejisté jsou sice častěji ve třetině soupeře, ale zatím jsou jejich střelecké příležitosti bez nápadu.

13:49
    Wild v útočném pásmu.

14:05
    Ale bez střelecké příležitosti, dobrá práce obrany Blackhawks.

14:36
    Závar před Crawfordem, ale puk zůstal před brankovou čarou, to je nejdůležitější.

15:02
    Frolíkovo střelu z levé strany chytá do své lapačky Harding, který přerušuje hru, bude se vhazovat ve třetině Wild.

15:39
    Chicago právě vstřelilo branku!
    MARIAN HOSSA nyní překvapil všechny, ale i sám sebe, když jeho střela z levého kruhu pro vhazování končí za zády Hardinga, který nechal mezírku mezi svými betony a slovenský "sniper" ji trefil parádně. Asistence: Jonathan Toews.

16:29
    Harding podrží kotouč ve své výstroji a přeruší hru, vhazovat se bude ve třetině Wild.

17:15
    Cullen střílí na Crawforda, po zaváhání domácích při rozehrávce, gólman Blackhawks střelu z levé strany chytá.

17:47
    Keithova střela z levé strany končí na připravených betonech Hardinga, který puk vyráží.

18:16
    Přesto domácí zůstávají v útočném pásmu.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:23
    Hosté otáčí hru a jsou před Crawfordem, obrana Blackhawks je však vytěsňuje k mantinelu a do rohů.

19:52
    Ještě odpískán icing hostů, hra se na závěrečné vteřiny první třetiny stěhuje před Hardinga.

20:00

První třetina končí vítězstvím Chicaga 1:0, které se tak přiblížilo postupu do další fáze play-off. Minnesota má ale ještě čtyřicet minut hrací doby na to, aby s výsledkem něco udělala. Spoustu starostí mají hosté se zformovanou obranou Blackhawks, která hraje zatím bezchybně.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Chicago: 10

MInnesota: 10

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:33 hodin.

20:01

20:40
    Coyle zachytil rozehrávku Chicaga před Crawfordem, dostává se k bekhendové střele, gólman chytá.

21:25
    Brodin musí rychle odehrát za vlastní brankou před najíždějícím Saadem, zvládl to.

22:19
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez střeleckých příležitostí.

23:19
    Po střele Frolíka z levé strany se dostává k puku MARCUS KRUGER, který se obtáčí kolem svatyně Wild a pohotově zasunuje puk kolem tyčky do branky, Harding se pozapomněl u pravé tyčky a nestihl se všas přemístit, školácká chyba. Asistence: Michael Frolík, Duncan Keith.

24:33
    Domácí tedy vedou o dvě branky, po dvou nenápadných šancích, hosté toho zatím příliš nepředvedli.

25:32
    Rozsíval odvedl nyní velký kus práce v defenzivní činnosti.

26:09
    Parise nedostává přesnou přihrávku, hrát mohou domácí hokejisté, kteří se okamžitě dostávají do útočného pásma.

26:26
    Druhý gól MARIANA HOSSY, který zůstal zcela osamocen před Hardingem, kde doráží odražený puk po střele Saada z levé strany. Asistence: Brandon Saad, Marcus Kruger.

26:26
    Minnesota střídá gólmany, Darcy Kuemper nahradil Hardinga, který z ledu prchl přímo do kabin.

26:57
    Střela Leddyho z levé strany zblokována Clutterbuckem mimo branku.

27:50
    Rozhodčí vylučují českého obránce ve službách Chicaga, Rozsívala, za podražení dostává dvě minuty, hosté si zahrají přesilovou hru.

27:58
    Bouchard se dostává ke střele z levé strany, Crawford zvláštním způsobem vytěsnil puk mimo.

28:24
    Hosté zůstávají v útočné třetině, ale střelu Boucharda z pravé strany Crawford opět vyráží před sebe, kde ho obrana Blackhawks vyhazuje ze třetiny.

28:57
    Marian Hossa je při chuti, nyní dokonce v oslabení nastřelil bekhendem tyčku!

29:15
    Wild v přesilovkovém rozestavení.

29:34
    Tyčka zazvonila také na druhé straně, po dělovce Spurgeona z mezikruží, neskutečná dělovka!

29:50

30:11
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí sice ubránili oslabení, ale hosté zůstali v útočném pásmu a podruhé za sebou se dostávají ke střele z mezikruží, tento prostor zůstal opět nepokrytý obranou Blackhawks a tentokrát TORREY MITCHELL tuto chybu trestá, prostřeluje Crawforda a hosté snižují na rozdíl dvou gólů. Asistence: Kyle Brodziak, Marco Scandella.

30:46
    ANDREW SHAW zakončuje akci domácích, kdy se po střele Bickella odráží puk od zadního mantinelu a dostává se přímo před Shawa, který "číhá" před brankou Wild, také nebráněn a pohotově zakončuje – puk prolétl Kuemperovi kdesi výstrojí do branky, hosté opět prohrávají o tři góly. Asistence: Bryan Bickell, Duncan Keith.

31:28
    Toews proniká s pukem po pravé straně do útočného pásma, ale pouze nahazuje za branku Wild.

32:05
    Zadáci Wild nyní působí ale hodně dezorientovaně, jako by se již viděli na dovolené...

32:50
    Tvrdý souboj v pravém rohu ve třetině Wild, puk získávají domácí hokejisté.

34:04
    Chicago v útočném pásmu, Wild se jen těžko brání.

34:35
    Hjalmarsson nahazuje puk od modré před branu, ale obrana Wild vyhazuje kotouč ze třetiny.

35:52
    Wild "na návštěvě" v útočném pásmu, ale není z toho ani jedna střela na branku Chicaga.

36:28
    Hra nemá nijak závratné tempo, ani hosté nepodávají heroický výkon na hranici sebeobětování, snad jako by byli smířeni se současným nepříznivým stavem.

37:30
    Nepřesná rozehrávka Minnesoty, zakázané uvolnění, vhazování před Kuemperem.

38:15
    Střela Brodina od modré nepřesná, Crawford nemusí zasahovat.

39:00
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:23
    Neskutečně mnoho prostoru mají domácí hokejisté před Kuemperem, nyní další pohledná kombinace až "do kuchyně" nekončí brankou jen díky nepřesnému zakončení.

39:47
    Před Toewsem nakonec Kuemper musí držet puk ve své výstroji, bude se vhazovat.

40:00

Chicago zvýšilo ve druhé třetině své vedení a do závěrečné dvacetiminutovky tak půjde s vědomím třígólového náskoku. Vzhledem k předváděné hře Minnesoty je více než pravděpodobné, že série dnešním zápasem skončí. Blackhawks bezpečně kontrolují průběhu utkání a chtějí-li hosté ještě prodloužit tuto sérii, musí ve třetí třetině hodně přidat.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Chicago: 13

MInnesota: 8

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:30 hodin.

40:01

40:36
    Kane se Sharpem jdou do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný ale po přihrávce od Kaneho netrefuje branku.

41:22
    Sharpovo střela od modré z pravé strany zblokována mimo branku.

42:08
    Hosté nahazují puk do třetiny Chicaga, ale nedostávají se k němu.

42:28
    Tak snad nyní, Wild v útočném pásmu.

42:48
    Zakázané uvolnění Chicaga, hra se stěhuje zpět do třetiny Blackhawks.

43:38
    Brodziak zaváží puk do útočného pásma, ale nic z toho není, naopak, zaútočit mohou domácí.

43:49
    Kuemper musí likvidovat dobrou střelu Kaneho, vhazuje se po jeho levici.

44:17
    Suter je vyloučen za faul na Hossu, Chicago si zahraje přesilovou hru.

44:25
    Hned v úvodu se hostům podařilo vyhodit puk ze třetiny.

44:40
    Kane neskutečně prokličkoval až před Kuempera, se zakončením to již ale bylo horší.

45:03
    A opět se vylučuje na straně Minnesoty, na trestnou lavici usedá Matt Cullen a Blackhawks si zahrají přesilovou hru pěti proti třem!

45:10
    Hosté vyhráli důležité vhazování ve vlastní třetině a povedlo se jim vyhodit puk ze třetiny.

45:25
    Nyní jsou již domácí hokejisté před Kuemperem.

45:51
    Kombinace domácích hokejistů v útočném pásmu zatím nevede ke gólu.

46:04
    Až nyní, kdy se k odraženému puku na hranici brankoviště dostává PATRICK SHARP, který doráží do odkryté branky, Kuemper ležel na břiše na ledě a je tu pátý "hřebíček" do "rakve" Wild. Asistence: Jonathan Toews, Marian Hossa.

46:41
    Hosté se ještě musí bránit přibližně dvacet vteřin v oslabení čtyř proti pěti.

47:04

47:44
    Akutální poměr střel ve třetí třetině jen podtrhuje zmar hokejistů Minnesoty – 1 : 4 v neprospěch Wild.

48:32
    Rozsíval dobře "přikryl" za vlastní brankou Coyleho.

49:12
    Sharp se dostává do úniku po levém křídle, střílí, Kuemper vyráží.

50:00
    Před námi poslední desetiminutovka dnešního utkání, Chicago si jde jasně za postupem do druhého kola play-off.

50:24
    Stalberg po přihrávce od Rozsívala přejíždí do útočného pásma, ale je v ofsajdu, rozhodčí přerušují hru, komerční přestávka.

51:16
    Chicago se již nikam netlačí, čeká ve středním pásmu na zaváhání soupeře.

52:20
    Hossa se dostává po pravé straně do útočného pásma, jeho střelu ale tečuje obránce Wild mimo branku.

53:26
    Hraje se převážně ve třetině Wild, místo toho, aby to bylo obráceně. Sen Minnesoty o postup přes nejlepší tým základní části bere pomalu, ale jistě, za své...

54:19
    Bickell hledá na pravé straně volného Stalberga, ale obrana Wild bere puk.

54:46
    Pohled na střídačku Wild mluví za vše – většina je již smířená s tím, že letošní sezóna se chýlí ke svému konci a pro mnohé tak nastává čas dovolených, vyjednávání o nových smlouvách případně ještě přídavek v podobě účasti na světovém šampionátu.

55:26
    Ofsajd zastavuje útočnou akci Minnesoty.

55:41
    Clutterbuck s Carcillem jsou za vzájemnou potyčku ve třetině Blackhawks vyloučeni, ale přesilovou hru si zahrají domácí.

56:00
    Ano, Clutterbuck dostává trest navíc, oproti Carcillovi, proto hrají domácí přesilovou hru.

56:25
    Kombinace domácích ve třetině Wild.

56:48
    Hosté vystřelují puk do středního pásma.

57:07
    Náznak jakéhosi napadání rozehrávky Blackhawks v podání M. Koiva.

57:41

58:22
    Ještě zakázané uvolnění Chicaga, vhazovat se bude po levici Crawforda.

59:00
    Začíná poslední minuta dnešního utkání, posledních 60 vteřin hokejové sezóny 2012/2013 pro hokejisty Minnesoty Wild.

59:18
    Fanoušci si ve stoje užívají poslední vteřiny dnešního utkání a již slaví postup svého týmu do další fáze play-off.

60:00

Je konec. Nejen dnešnímu utkání, ale celé sérii, v níž Chicago Blackhawks poráží Minnesotu Wild hladce 4 : 1 na zápasy a postupuje do dalšího kola boje o Stanley Cup.

Hosté vstupovali do dnešního utkání s vědomím, že musí vyhrát, jinak pro ně sezóně končí a tento fakt se nepříznivě projevil na jejich výkonu, který byl křečovitý a bez nápadu. Navíc svůj den neměl ani Harding v brance Wild, který nastoupil od začátku, ale ve 27. minutě musel být střídán, jeho výkon rozhodně nebyl stoprocentní. V dresu Chicaga dnes zazářil hlavně Marian HOSSA, který nasbíral tři body za dva góly a jednu přihrávku.

Chicago – Minnesota 4 : 1

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:18:33)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 16. Hossa (Toews), 24. Kruger (Frolík, Keith), 27. Hossa (Saad, Kruger), 31. Shaw (Bickell, Keith), 47. Sharp (Toews, Hossa) – 31. Mitchell (Brodziak, Scandella)

Chicago Blackhawks: Crawford (Karlsson) – Keith, Hjalmarsson, Seabrook, Leddy, Oduya, Rozsíval – Saad, Toews, Hossa – Sharp, Handzuš, Kane – Bickell, Shaw, Stalberg – Bollig, Kruger, Frolík
    Minnesota Wild: Harding (27. Kuemper) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Stoner, Gilbert – Parise, M. Koivu, Coyle – Zucker, Cullen, Setoguchi – Clutterbuck, Brodziak, Bouchard – Veilleux, Dowell, Mitchell

Rozhodca: Lee, Sutherland – Barton, G. Devorski

Diváci: 21597