Slovensko – Rakúsko 1:2 (0:1 po s.n.) | Slovinsko – Česko 2:4 (kon.) | Rusko – Fínsko 2:3 (kon.)
Bielorusko – Kanada 1:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
Slovensko
1:2 (1:0, 0:1, 0:0)
Rakúsko
Piatok 10.05.2013, 15:15 • Hartwall Arena, Helsinki (FIN) • Majstrovstvá sveta

Z mojej strany to je na dnes naozaj všetko. Škoda, že to našej reprezentácii nevyšlo, lúči sa s Vami komentátor stretnutia – Tomáš Batiz. Prajem pekný deň. (17:47:30)

Skončil sa tak zápas Slovenskej reprezentácie, po ktorom si pripisuje jeden bod, zatiaľ čo Rakúsko dva.

Celý zápas by sme mohli zhodnotiť za úspešný, hlavne čo sa týka šancí, ktorých bolo viac než dosť, lenže gól prišiel iba jeden. Slovensko to bude mať ešte v tabuľke skupiny B veľmi ťažké, keďže Rakúsko, náš západný sused zaostáva za nami už len o jeden bod.

Hráči zápasu:
    Slovensko – Tomáš Surový
    Rakúsko – Bernhard Starkbaum.

Rakúsko dalo gól! Samotný zápas sa tak rozhodol v samostatných nájazdoch, kde po jednom presnom zásahu a to z hokejky THOMASA VANEKA.

Miroslav Šatan nepremieňa! VÍŤAZOM SA STAVAJÚ HRÁČI RAKÚSKEJ REPREZENTÁCIE!

Rakúsko vedie 1:0 na nájazdy po góle Thomasa Vaneka!

Tomáš Záborský to skúšal rýchlym prienikom pred bránu, ale pokus na kľučku prečítal brankár Starkbaum.

Na opačnej strane to bol Raffl, ktorý si položil Staňu, ale následne ho nedokázal prekonať.

Úvodný nájazd na Slovenskej strane. Pri puku sa ocitol Mário Bližňák, ktorý to riešil strelou, ale na tú bol pozorný brankár rakúskeho tímu.

Samostatné nájazdy začínajú.

Samostatné nájazdy začínajú o pár minút, takže neodchádzajte. Čaká sa iba na úpravu ľadovej plochy.

Skončilo sa nám aj predĺženie a čo vieme s istotou po prvýkrát sa bude rozhodovať zápas v samostatných nájazdoch práve tu v Hartwall Arena, Helsinki.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:20
    Za slovenskou bránou René Vydarený. Útok zo strany Slovákov nebol úspešný, keď prechod nevyšiel Kopeckému, ktorý sa nepresadil popri mantinely. Následná obranná hra na strane Slovenska končí zakázaným uvoľnením.

63:31
    Hra sa teraz ukľudnila. Slovensko sa dostalo k puku vo vlastnom pásme, kde sa bude snažiť dostať do útoku. Rakúsky brankár v predĺžení ešte nezasahoval.

62:48
    Veľké nedorozumenie na strane Slovenska, konkrétne Milan Jurčina, ktorý poslal puk na dvojicu hráčov súpera. Slovensko sa aj vďaka Staňovi ubránilo.

61:52
    V predĺžení sme veľa šancí nevideli. Rakúsko sa dostalo do útočného pásma a následne strela v podaní Vaneka, ktorý triafa iba členok nášho obrancu – Andreja Sekera.

61:15
    Slovensko odolalo rakúskej presilovke! Strieda sa na oboch stranách, takže čakáme na nejakú šancu, ktorá by mohla rozhodnúť zápas. Dúfame, že sa to podarí našim slovenským hráčom.

60:46
    Nepríjemné sekundy pre Slovákov. Rakúsko je v útočnom pásme a ďalšie zakončenie od modrej, ktoré pokrýva obrana súpera.

Tomáš Batiz

Góly a asistencie: 10. Surový (Sersen, Radivojevic) – 34. Unterluggauer, ?. Vanek

Slovensko: Staňa (Janus) – Mezei, Sekera – Sersen, Mihálik – Vydarený, Jurčina – Švarný – Surový, Kopecký (A), Radivojevič (A) – Kukumberg, Miklík, Záborský – Šatan (C), Hudáček, Olvecký – Daňo, Bartek, Bližňák, – Haščák
    Rakúsko: Starkbaum (Swette) – Pock, Lakos – Unterluggauer, Iberer F., – Schumnig, Lukas – Altmann – Latusa, Koch (C), Vanek (A) – Oberkofler, Peintner, Baumgartner – Raffl, Hundertpfund, Herburger – Welser (A), Iberer M., Kristler – Schuller

Rozhodca: Breuggeman (GER), Fraňo (CZE) – Dedioulia (BLR), Kilian (NOR)