Slovensko – Rakúsko 1:2 (0:1 po s.n.) | Slovinsko – Česko 2:4 (kon.) | Rusko – Fínsko 2:3 (kon.)
Bielorusko – Kanada 1:4 (kon.)
Rusko
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Fínsko
Piatok 10.05.2013, 19:15 • Hartwall Arena - Finsko • Majstrovstvá sveta

Ďakujeme za pozornosť, to je na dnes z Helsínk všetko, zajtra nás čaká trojzápasová porcia ako zo skupiny H, tak zo skupiny S. A ak dnes ešte nemáte hokeja dosť, v Štokholme sa dohráva zápas Bieloruska s Kanadou, v ktorom aktuálne vyhrávajú Javorové listy 3:0. (21:44:54)

Najlepší hráči zápasu:
    Rusko – útočník a strelec prvého gólu Ruska Alexander Radulov.
    Fínsko – strelec dvoch dnešných gólov, jeden z najlepších strelcov šampionátu (dnes ho ešte stihol predbehnúť Kovaľčuk) a najproduktívnejších hráčov Petri Kontiola, ktorý toto ocenenie získal už druhý raz na šampionáte, keď bol vyhlásený najlepším hráčom aj v zápase s Nemeckom.

Rusom sa napokon v power-play bez brankára podarilo znížiť, ale to už bolo všetko. V úžasnej dráme so všetkým, čo k dobrému hokejovému zápas patrí, tak domáci "Leijonat" – Levi vyhrali nad favoritom tesne 3:2.
    Rusko teda, ako už sme spomínali, po prehre s Francúzskom prehrali druhý zápas v rade. Fíni si naopak napravili chuť po prehre s USA.

60:00

59:58
    Vylúčenie Rusko – Iľja Kovaľčuk – päť plus do konca zápasu za hrubosť. Za to čo stváral v závere tejto tretiny si to skutočne zaslúžil.
    Janne Pesonen zatiaľ odišiel do šatne.

59:58
    Dve sekundy pred koncom hra prerušená. Pesonen bol bez hokejky, snažil sa pred bránou brániť Kovaľčuka, ktorý mu skutočne nič nedaroval a nešportovo ho poslal k zemi.

59:50
    Varlamov korčuľuje znova striedať, Rusko je v pásme.

59:40
    Po buly puk poslaný do obranného pásma Rusov.

59:34
    Nikulin zachytil prihrávku tesne za modrou čiarou, ofsajd a Varlamov je späť v bráne.

59:28
    Rusko si berie oddychový čas.

59:10
    Posledná minúta tretej tretiny a biela Hartwall Areena si praje, aby aj zápasu. Červená mašina si ale nechce pripustiť, že by prehrala druhý zápas v rade.

58:12
    Rusko dalo gól!
    Nikulin to od modrej napálil na bránu, Raanta vyrazil a Tereščenko výborne posunul spomedzi kruhov puk na voľného IĽJU KOVAĽČUKA, ktorý mal pred sebou prázdnu bránu, Raanta sa nestihol hodiť do strely a je to už len o gól!
    Asistencie: Alexej Tereščenko a Iľja Nikulin.

57:38
    Sergej Varlamov už je na striedačke, Rusko teda skúsi presilovku 5/4.

57:07
    Videli sme, že Varlamov by už rád šiel na striedačku, Rusko je zatiaľ ale ďaleko od útočného pásma, takže si musí počkať.

56:49
    Vylúčenie Rusko – Jevgenij Medvedev – dve minúty za krosček.
    Vylúčenie Fínsko – Niklas Hagman – dve minúty za filmovanie.
    Hrá sa teda v štyroch na štyroch.

56:48
    Anttila teraz ťahal dopredu útok, ale napokon odpískaný ofsajd, lebo cez modrú to bral ťahom spoza seba.

56:20
    Jalasvaara vyhodil puk o mantinel, signalizovaný icing ešte dokorčuľoval Anttila a tak sa pískať nebude.

55:26
    Rusko opäť vytesnené von z pásma. Na bránu Raantu vyslali v tejto tretine neuveriteľných 18 striel, ale v posledných minútach pridali len dve z nich.

Dominika Haršáni Handzušová

Ján Sárközi

Góly a asistencie: 24. Radulov (Kovaľčuk), 59. Kovaľčuk (Tereščenko, Nikulin) – 4. Kontiola (Aaltonen, Lepistö), 28. Kontiola (Lepistovi), 36. Aaltonen (Pesonen)

Rusko: Varlamov (Bryzgalov) – Nikulin (C), Biriukov, Ťutin, Medvedev, Denisov, Belov, Riasenský – Loktionov, Radulov, Kovaľčuk (A) – Popov, Perežogin, Anisimov – Moziakin, Tereščenko (A), Petrov – Kokarev, Soin
    Fínsko: Raanta (Engren) – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara, Kukkonen (C), Melart – Pesonen, Kontiola, Aaltonen – Salminen, Karpikoski, Koskiranta – Savinainen, Viitaluoma, Pihlström – Hagman (A), Anttila, Hytönen.

Rozhodca: Croft (USA), Winnerborg (SWE) – Wilmot (USA), Morrison (CAN)

Diváci: 12383