Pittsburgh – NY Islanders 4:0 (kon.) | Montreal – Ottawa 1:6 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
New York Islanders
cz Piatok 10.05.2013, 01:00Play-off NHL

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek noci. (03:49:45)

3. Tyler Kennedy (PIT) 1+0

V pátém utkání série prvního kola play-off vítězí Pittsburg a ujímá se tak vedení 3:2. Lví podíl na důležitém vítězství má Tomáš Vokoun, který vychytal čisté konto. Pokud bude v podobných výkonech pokračovat, dosavadní jednička Fleury se do branky jen tak nepodívá. O branky vítězů se postarali ve druhé třetině Kennedy, Murray a Crosby, ve třetí části definitivně zpečetil stav utkání Letang. Islanders budou v dalším utkání na domácí půdě odvracet mečbol.

60:00

59:52
    Skvělý Poulin se natáhl a betonem na poslední chvíli zasáhl proti Kennedymu, který objížděl branku!

59:36
    A další menší šarvátka. Ještě předtím dostane Strait dvě minuty za krosček. Za hrubost dostávají dvě trestné minuty Adams a Aucoin. Pittsburgh by měl hrát v pěti proti třem.

59:25
    Utkání se za jásotu domácích fanoušků dohrává ve třetině Islanders.

58:39
    Šarvátky se množí. Teď se utvořilo několik dvojic u branky Kevina Poulina. Nejedná se ale o nic velkého. Po chvíli je vše v klidu urovnáno. Tresty dostávají Morrow, Vitale, Cozikas a Hamonic. Pokračuje se pět na čtyři.

58:09
    Hamonic se znovu škorpil s Morrowem. Islanders mezitím vyhazují, rozhodčí od sebe oba kohouty během hry roztrhli.

58:00
    Až nyní je přerušená hra. Vyloučen bude Hickey za úder loktem do hlavy napadajícího hráče Penguins.

57:15
    Tavares už rezignoval na možnost jít do útoku a jen odevzdal puk. Pittsburgh má navíc výhodu. Vokoun spěchá na střídačku.

56:27
    Malkin vyhrál souboj v útočném rohu a předkládal puk Nealovi, kterému stačilo správně nastavit hůl. Poulin už byl překonaný, ale kotouč si to namířil kousek vedle pravé tyče!

55:41
    Strait má po dlouhé době čas na rozehrávku. Aucoin po chviličce v útočné třetině ztrácí a hrají znovu domácí.

55:15
    Hraje se ovšem v pásmu Islanders a i v soubojích u mantinelů mají navrch domácí.

54:52
    Hráčům New Yorku zbývá posledních pět minut, aby si alespoň připravili soupeře do dalšího utkání.

54:17
    Hamonic tentokrát čistě zastavuje útok Tučňáků. Stejně si vede na druhé straně i Despres.

53:37
    Dobrý návrat Suttera do obrany. Moulson se daleko nedostal. S Islanders to vypadá bledě.

52:58
    Hosté v plném počtu, pokračuje se pět na pět.

52:11
    Malkin a Boyes dostávají shodně dvě minuty. Oba hráči se trochu kočkovali u střídačky Islanders, Malkin poté ještě reagoval na nějaké průpovídky sedících hráčů.

Michal Šíma

Góly a asistencie: 28. Kennedy (Letang, Sutter), 29. Murray (Kunitz, Malkin), 34. Crosby (Iginla, Dupuis), 46. Letang (Crosby, Martin)

Pittsburgh Penguins: Vokoun – Letang, Martin, Niskanen, Murray, Despres, Orpik– Dupius, Crosby, Kunitz – Iginla, Malkin, Bennett – Cooke, Sutter, Morrow – Adams, Kennedy, Vitale
    New York Islanders: Nabokov (od 45. Poulin) – Strait, Višňovský, Martínek, Hamonic, Hickey, Streit – Boyes, Tavares, Moulson – Okposo, Nielsen, Bailey – McDonald, Aucoin, Grabner – Martin, Cizikas, Joensuu

Rozhodca: Leggo, O'Rourke – Miller, Wheler