Slovensko – Rakúsko 1:2 (0:1 po s.n.) | Slovinsko – Česko 2:4 (kon.) | Rusko – Fínsko 2:3 (kon.)
Bielorusko – Kanada 1:4 (kon.)
Slovinsko
2:4 (2:2, 0:0, 0:2)
Česko
Piatok 10.05.2013, 16:15Majstrovstvá sveta

58:13
    David Rodman strieľa z ľavej strany, Urbas sa ocitol sám pred Pavelcom a dostal sa takisto aj k dorážke, ani na dvakrát však skvelého Pavelca neprekonal.

56:32
    Šmíd fauluje Davida Rodmana, nasleduje presilová hra Slovinska, trest znie vrazenie na mantinel.

55:55
    Česko dalo gól!
    Ďalšia využitá presilová hra Čechov, strela JIŘÍHO NOVOTNÉHO prešla až za Kristana, Novotný sa pretlačil z uhla pred bránku a na dvakrát prekonáva slovinského brankára. Asistencie: Petr Hubáček, Petr Čáslava.

54:40
    Pance odchádza na trestnú za hákovanie.

53:45
    Marcel Rodman sa dostal k puku v útočnej tretine, jeho prvá strela neprešla až na Pavelca, druhý pokus už však bol presnejší, Pavelec vyrazil pred seba a Urbas sa snaží doraziť puk do bránky. Pavelec je však v tejto tretine zatiaľ stopercentný a chytá.

49:17
    Jiří Hudler odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

45:58
    ZBYNĚK MICHÁLEK nahadzuje od modrej čiary, jeho strieľanú prihrávku sa snažilo tečovať viac hráčov, nepodarilo sa, Kristan mal zakrytý výhľad a puk za svoj chrbát púšťa, preletel mu ponad pravým betónom. Asistencie: Jakub Voráček.

45:45
    Kovačevič odchádza na trestnú lavicu za podrazenie, nasleduje presilová hra Českej republiky.

43:27
    Jakub Nakládal odchádza na trestnú lavicu a nasleduje presilová hra Slovinska.

33:44
    Hudler sa ešte počas hry 4 na 4 dostal do čistej šance, prihrávku spoza bránky premenil na strelu rýchlym pokusom, triafa však iba do Kristana, z následnej dorážky netrafil priestor bránky.

32:54
    Vylúčenie na strane Slovinska, Sabolič je vylúčený za nedovolené bránenie a nasleduje hra 4 na 4.

31:50
    Vrbata následne fauluje, vrazenie na mantinel sa v tomto prípade odmeňuje dvoma minútami na trestnej.

30:42
    Zazvonila pravá tyčka Kristanovej bránky po strele Čáslavu od modrej čiary !

21:53
    Kovačevič odchádza na trestnú lavicu, nasleduje presilová hra Českej republiky, trest znie zdržovanie hry.

19:17
    JIŘÍ HUDLER zakončoval po perfektnej krížnej prihrávke z hokejky Jakuba Nakládala a posiela puk ponad rameno Kristana do rohu bránky ! Asistencie: Jakub Nakládal, Jakub Voráček.

18:10
    Po prihrávke pred bránku však fauluje Tošič, jeho držanie Tlustého je odmenené 2 minútami.

11:47
    Slovinsko dalo gól!
    Skrumáž pred českou bránkou využil ROK TICAR, ten si najprv nakorčuloval pred bránkovisko, položil si Pavelca a následne strieľa k ľavej tyčke po ľade. Asistencie: Robert Sabolič.

09:59
    Prečíslenie Slovincov, Razingar zakončuje po krásnej otočke Pavlina, Razingar však v čistej šanci nastreľuje puk iba do Pavelca !

06:21
    Slovinci nakoniec dokázali využiť presilovú hru, v ktorej paradoxne aj inkasovali. ROBERT SABOLIČ dorážal puk do odkrytej bránky po strele Roka Ticara. Asistencie: Rok Ticar, Gregor Blaz.

05:39
    PETR KOUKAL obral obrancu súpera na modrej čiare, následne sám korčuloval na Kristanovu bránku, samostatný nájazd zakončil blafákom, Kristanovi prechádza puk pomedzi jeho telo. Bez asistencii.

04:41
    Novotný odchádza na trestnú lavicu za držanie a nasleduje presilová hra Slovinska.

Marian Fiam

Góly a asistencie: 7. Sabolič (Ticar, Gregorc), 12. Ticar (Sabolič) – 6. Koukal, 20. Hudler (Nakládal, Voráček), 46. Michálek (Voráček), 56. Novotný (Hubáček, Čáslava)

Slovinsko: Kristan (Gracnar) – Gregorc, Robar, Pretnar, Krajnc, Pavlin, Kovačevič, Tavzelj (A), Tošič – Jeglič, Ticar, Sabolič – David Rodman, Marcel Rodman (A), Urbas – Razingar (C), Pajič, Bašič – Mušič, Pance, Goličič
    Česko: Pavelec (Francouz) – Michálek (A), Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák – Hudler, Vrána, Voráček – Hubáček, Novotný (C), Irgl – Fleischmann, Tlustý, Kovař – Koukal, Tenkrat, Hertl – Vrbata (A), Hanzal

Rozhodca: Kirk (CAN), Olenin (RUS) – Suominen (FIN), Valach (SVK)