Nemecko – Švédsko 1:9 (kon.) | Lotyšsko – Fínsko 0:7 (kon.) | Slovensko – Kanada 1:4 (kon.)
SR 18 – Kanada U18 1:4 (kon.) | Rusko – USA 4:3 (kon.)
Slovensko
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Kanada
cz Štvrtok 18.04.2013, 17:00 • Śajba Arena, Soči/Adler, Rusko. Kapacita: 7 000 míst. • Majstrovstvá sveta U18

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

I druhé dnešní hrané utkání ve skupině B by mělo nabídnout podobný scénář jako v prvním případě mezi Německem a Švédskem. I v tomto zápase lze najít jasného favorita, kterým bude výběr Kanaday.

Kanaďané bývají na šampionátech kategorie U18 spolu s týmem USA velmi úspěšní a se Slovenskem by si na úvod turnaje měli poradit.

Při nedávném juniorském šampionátu U20 v Ufě však Slováci dokázali Javorové listy výrazně potrápit, o něco takového by se rádi postarali i jejich mladší kolegové na mistrovství v Soči.

Slovenský tým vstoupí do duelu s velkým odhodláním, jeho cílem na turnaji ale by podle papírových předpokladů měl být především boj o záchranu. To Kanaďané rozhodně mají kvalitu na to, aby celé MS klidně i vyhráli.

Slovensko: Godla (Okolíčaný) – Rosandič, Čerňák, Bacík, Duben, Gula, Sloboda, Holenda, Boboš – Sille, Šoltés, Čehlařík – Horvát, Beťák, Ambroz – Petráš, Varga, Lantoši – Predajnianský, Žilka, Řehák.

Kanada: Martin (Desroisers) – Heatherington, Bowey, Morin, Morissey, Bigras, Theodore, McKeown – Bennet-McDowell, McDavid, Reinhart – Baptiste, Ritchie, Dauphin – Limchuk, Gauthier, Nastariuk – Dickinson, Laplante, Garlent.

Rozhodčí: Myer (USA, Romasko (RUS) – McIntyre (USA), Metalnikov (RUS).

Oba týmy už vjíždí na ledovou plochu, za pár okamžiků začne druhé dnešní utkání z Šajby Areny.

00:01

00:46
    První kanadská formace nahodila kotouč do pásma a jela vystřídat.

01:26
    Gula vyzkoušel gólmana z poloviny hřiště, kterému vypadl kotouč a musel zasahovat nadvakrát.

02:19
    Slovenský výběr bojuje o puk v útočném pásmu a nedává soupeři ani centimetr ledu zadarmo.

02:45
    Slovensko vkročilo do utkání ve velkém tempu, Kanaďané vůbec nemají čas cokoli vymyslet.

03:11
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Netrvalo to dlouho a slovenský tým se dostal do vedení. DAVID ŠOLTÉS potáhl kotouč přes celé pásmo až před gólmana, kterého bekhendovou střelou překonal. Bez asistence.

05:00
    Kanaďané nyní zvýšili nasazení a dostali soupeře pod tlak.

05:47
    Slovensko sice dostalo kotouč ze třetiny, stále ale musí odolávat náporu Javorových listů.

06:02
    Godla musel zasahovat po střee Boweyho od modré čáry.

06:46
    Skrytý pokus Silleho málem nadělal kanadskému brankáři potíže!

07:29
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanaďané celkem brzy vyrovnali po vedoucí trefě soupeře. Puk před branku dostal NICHOLAS RITCHIE a nemýlil se. Asistence: Laurent Dauphin.

08:45
    Kanadský výběr inkasovaný gól probudil, protože nyní po ledě doslova létají. A to před chvílí vyrovnali.

10:22
    Slovensko se vymanilo z tlaku soupeře poté, co dostalo puk za modrou čáru. Oba celky tak mohly vystřídat.

10:35
    Brankář Godla nyní opět podpořil svůj tým důležitým zákrokem.

11:02
    Reinhart tak dlouho dorážel na gólmana, až přispěchali všichni hráči Slovenska a kanadského kapitána zpacifikovali. Situaci museli uklidňovat dokonce sudí.

12:10
    Garlent projel útočným pásmem a nebezpečně střílel těsně vedle pravé tyčky!

12:55
    Komerční přestávka. Máme za sebou většinu z první třetiny a je nutno říci, že oba celky předvádí velmi kvalitní hru s vysokým nasazením!

13:18
    Petráš (SVK) za nedovolené bránění vůči McDavidovi dostal dvouminutový trest.

13:56
    Slováci se zatím úspěšně brání.

14:39
    Kanada má velký tlak, nyní tvrdě pálil Bowey, ale Slovensko nadále drží vyrovnaný stav.

15:37
    Po návratu Petráše se Slováci dopustili dalšího faulu. Tentokrát Sloboda (SVK) se provinil podražením.

16:00
    Gauthier trefil zblízka tyč! Velká šance.

16:39
    Už to vypadalo, že z této akce nic nebude, ale lehkou střelou zblízka přece jen CONNOR McDAVID dostal puk za gólmana Godla. Asistence: Josh Morrissey

16:39
    Navíc střelec kanadské branky byl faulován Čerňákem (SVK), takže Kanada bude hrát další přesilovku.

18:39
    V této početní výhodě se ale Javorovým listům příliš nevedlo, Slovensko již hraje v plném počtu.

19:12
    Po delší době musel vyzkoušet své betony kanadský gólman Martin.

20:00

Slovensko se sice dostalo do vedení zásluhou brzké trefy Šoltése, zbytek třetiny se ale hrálo před slovenskou brankou. A Kanada dokázala vývoj utkání otočit ve svůj prospěch.

20:01

20:42
    V úvodu druhé třetiny mají kotouč na hokejkách hráči Kanady, gólman Godl ale zasahovat ještě nemusel.

21:37
    Slovenský tým napadá soupeřovu rozehrávku a nyní se dostal ke kotouči. Horvát posléze střílel na Martina.

22:34
    Petráš svým nahozením vyzkoušel pozornost Martina.

22:42
    Utkání sleduje zhruba stovka diváků, atmosféra je podobná jako v případě předchozího utkání mezi Švédskem a Německem.

24:04
    Kanada měla velkou příležitost, Bennet ještě dorážel před brankovou čárou.

24:04
    Samotný Bennet (CAN) dorážel ještě i po odpískání, takže vyfasoval dvě minuty za sekání.

26:04
    Slováci si v početní výhodě toho moc nevypracovali, Javorové listy již hrají v plném počtu.

26:55
    Průběh druhé třetiny je zatím plný nepřesností, ani jeden ze soupeřů nekombinuje s jistotou.

27:45
    Varga nahodil puk do pásma, během pár sekund se ale hra přesunula před branku Slovenska.

28:07
    Holenda (SVK) vyloučen za podražení.

28:55
    Slovenský tým zatím vyhazuje kotouče při kanadské přesilovce.

29:23
    Boweyho střelu zblokoval Beták do ochranné sítě.

29:53
    Tentokrát pálil Morrissey a opět do jeho pokusu vložil hokejku slovenský bek, takže puk skončil v ochranné síti.

30:08
    Nyní Slovensko ustálo bleskový nápor soupeře, u tyčky dorážel Gauthier, ale toho gólman pohlídal betonem.

30:38
    Nyní sejmul Ritchie (CAN) slovenského obránce u mantinelu a dostal dvě minuty za faul loktem. Takový zákrok by možná prošel v AHL, na mezinárodní scéně ale těžko.

32:12
    Slováci sice kombinují ale za celou přesilovku ještě nevystřelili na Martina v brance Kanady.

33:10
    Kanadské střely ve druhé třetině často končí v ochranné síti. Nyní protečoval Ritchieho pokus Holenda, takže se musí přerušit.

33:37
    Morin (CAN) za držení vyfasoval dvě minuty.

34:41
    Slováci jsou nastěhováni v útočné třetině a dostávají Kanadu pod tlak.

35:24
    Hra je často přerušována, puk v poslední době několikrát vyletěl nad mantinel.

35:38
    Ani po této přesilovce Slovenska se skóre neměnilo.

36:30
    Puk se odrazil ke Klimchukovi, který z otočky nastřelil gólmana.

37:55
    Kanada má sice více ze hry, ale její koncovka nemůže příliš slovenského gólmana ohrožovat.

38:30
    Až nyní musel Godla předvést důležitý zákrok. Hra je přerušena.

38:41
    Bennet (CAN) se dopustil faulu v útočném pásmu. Krosčekoval Čerňáka a nyní za to bude pykat.

39:51
    Ani silný zámek, při kterém Slováci pořádně zatlačili soupeře před vlastní branku, ke gólu nevedl.

40:00

Prostřední část byla velmi vyrovnaná, Slovensko se pokoušelo o vyrovnání, ale Kanadu podržel její gólman Martin. Javorové listy ve druhé části strávily celkem dost času na trestné lavici, což jim bránilo v útočném snažení.

40:01

40:08
    Slováci na úvod třetí části zakládají útok od vlastní branky.

40:32
    Čerňákova střela od modré skončila v lapačce Martina.

41:39
    Oba celky nahazují kotouče a příliš nekombinují. Hra se přelévá z jedny strany na druhou, ale bez vážnějších situací.

42:42
    Kanadská rozehrávka skončila icingem.

43:34
    Nastariuk (CAN) vyloučen za hákování. Kanaďané opravdu tráví na trestné lavici mnoho času, což jim kazí hru směrem dopředu.

44:24
    Dickinson vyhodil puk přes všechny čáry, Slováci musí útočit znovu od začátku.

45:12
    Ještě v přesilovce pálil Žilka, ale jeho střela nebyla natolik dobrá, aby s ní měl gólman problémy.

45:28
    Varga (SVK) vyloučen za podražení. Krátce se bude hrát se čtyřmi hráči na obou stranách.

46:02
    Nyní už při kanadské početní výhodě předvedl hned tři skvělé zákroky gólman Godla.

46:19
    Nadějný kanadský útok zastavil ofsajd, hráčům se rozhodnutí sudího příliš nezdá.

47:25
    Ritchie (CAN) dostal dvě minuty za hrubost.

47:35
    Slovenský výběr má nyní další přesilovku a současně tedy jedinečnou příležitost na vyrovnání.

58:50
    Garlent sroloval u mantinelu Šoltése, plexisklo se klepe ještě teď.

49:26
    Ani tuhle přesilovku tým Slovenska nevyužil. Pokud dnes prohraje, je jasné, co bylo rozhodujícím faktorem.

49:55
    Gauthier zblízka doklepával puk, ten ale skončil na tyčce!

51:09
    V nepřehledné situaci před brankou se nejlépe zorientoval SAM REINHART, který krátkým švihem zblízka překonal gólmana. Asistence: Connor McDavid.

51:44
    A vzápětí se Kanaďané znovu prosazují. Z mezikruží přesně k tyči mířil SAMUEL MCDOWELL BENNET. Kanadský první útok zůstal po předchozí gólové akci ještě na ledě a hned zaznamenal další trefu. Asistence: Connor McDavid.

51:44
    Time-out pro tým Slovenska.

51:58
    Šoltés (SVK) vyloučen za hákování. Další nepříjemnost pro Slovensko.

53:58
    Slováci se ale ubránili při oslabení, zápas ale už otočí těžko.

54:27
    Komerční přestávka. Kanada nakonec strhla zápas ve svůj prospěch až v závěrečné fázi třetí třetiny. Slováci naopak dlouho pomýšleli na vyrovnání, pak ale inkasovali dvě slepené a současně laciné branky.

55:55
    Dickinson (CAN) vyloučen za sekání.

57:33
    Slovensko hraje už sedmou přesilovku, ale opět je to ta samá písnička. Nyní dokonce se Slováci dopustili icingu. Na této herní činnosti ještě budou muset zapracovat.

58:18
    Morin (CAN) bude pykat dvouminutovým trestem za podražení. Osmá přesilovka ve prospěch Slovenska!

59:50
    Ani střelu nemají Slováci při přesilovce.

60:00

Slováci sice vedli, ale v dalším průběhu zápasu se ukázala kvalita Javorových listů. Ti vývoj utkání otočili a dvěma slepenými góly ve třetí třetině dovedli zápas do vítězného konce.

Nejlepší hráči: Gadlo (SVK) – Bennet (CAN)

Martin Pešout

Góly a asistencie: 4. Šoltés – 8. Ritchie (Dauphin), 17. McDavid (Morrissey), 52. Reinhart (McDavid), 52. Bennet

Kanada: Martin (Desroisers) – Heatherington, Bowey, Morin, Morissey, Bigras, Theodore, McKeown – Bennet-McDowell, McDavid, Reinhart – Baptiste, Ritchie, Dauphin – Klimchuk, Gauthier, Nastariuk – Dickinson, Laplante, Garlent.

Rozhodca: Myer (USA, Romasko (RUS) – McIntyre (USA), Metalnikov (RUS)