Poľsko – Estónsko 5:3 (kon.) | Rumunsko – Litva 2:1 (kon.) | Holandsko – Ukrajina 2:3 (po pr.)
Holandsko
2:3 (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
Ukrajina
cz Štvrtok 18.04.2013, 19:00 • Stadion Družba, Doněck. • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. B

Ode mě je to pro dnešek všechno. Já Vám přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších textových přenosů se těším, na počtenou.

Na závěrečném ceremoniálu byli vyhlášeni dva nejlepší hráči z obou mužstev. Za Oranjes to nebyl nikdo jiný než Martijn Oosterwijk (NED), který pochytal velké množství šancí Ukrajiny. Především ve druhé třetině, kdy tlak domácích vrcholil, dokázal ukočírovat střelce a povolil jim jen dvě branky.

Za domácí to byl střelec první branky, který nastartovala obrat, Andrij Michnov (UKR). Hýřil po celou dobu utkání aktivitou a pro soupeře představoval stálou hrozbu.

Ukrajinci tedy zamezili nizozemskému zázraku a zvrátili utkání ve svůj prospěch v prodloužení. Ukrajinci si to pozítří tedy rozdají o postup v přímém souboji s Polskem tady v aréně Družba. Nizozemsko zakončí své velmi sympatické vystoupení v turnaji zápasem proti Rumunsku. V tomto utkání již půjde "jen" o čest.

62:47
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    A je tady konec utkání, který zařídilo nejprve skvělé napadání Torjanyka, který obral o kotouč v rohu De Jonga a následně jej přehrál na OLEGA TYMČENKA a ten sám před Oosterwijkem nezaváhal, poslal kotouč nad beton a ukořistil tak druhý bod navíc pro Ukrajinu! Asistence: Olexander Torjanyk.

61:33
    Bratři Bruijstenovi se objevují ve dvojici v útoku bok po boku. Mitch nyní nastřelil z úhlu kotouč na branku, ale Napněnko připraven.

60:54
    Domácí hráč na vhazování úspěšnější a Blagij následně skvěle napadá nizozemskou rozehrávku.

60:05
    Nizozemci vyhráli buly a ihned nasměřovali kotouč do obranného pásma Ukrajiny.

60:01

Je tady konec třetí třetiny, ve které branka nepadla a s čistým svědomím můžeme říci, že jsme viděli nejslabší část utkání. A to pochopitelně, hra se uklidnila a byla více vidět taktika a také to, že ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu. Následuje pětiminutové prodloužení a v případě, že branka nepadne, budou k vidění nájezdy. Kdo si k již získanému bodu připíše jeden navíc?

60:00

59:54
    Nysní však způsobil Ljuftkovič problémy sám sobě a celému ukrajinskému celku. Vhazuje se před Napněnkem.

59:25
    Michnov se snažil o střelu, ale zastavil jej De Jong. Ukrajinci drží kotouč v útočném pásmu.

59:05
    van den Heuvel se uvolnil na levém křídle a vypálil do míst, kde byl připraven ukrajinský strážce svatyně.

58:18
    Kevin Bruijsten se dostal ke střele těsně za modrou čárou a Napněnko měl co dělat, aby jeho pokus zneškodnil.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:49
    Ivy van den Heuvel se užuž řítil do šance, ale nakonec jej zastavil hvizd sudího hlásící offside.

57:04
    De Jong vystřelil od modré a Napněnko chvíli nevěděl, kde má kotouč, který byl přímo před ním, což ovšem také nevěděl číhající Postma.

56:49
    Následuje chybně odpískané zakázané uvolnění, bude se vhazovat ve středovém kruhu.

56:30
    Joly se natahoval ke střele, ale nakonec mu kotouč vypíchl Tymčenko.

Dominik Tobola

Góly a asistencie: 7. M. Bruijsten (Heuvel, K. Bruijsten), 19. Mason (Joly, De Jong) – 22. Michnov (Bondarjev, Torjanyk), 30. Tymčenko (Materjuchin, Šafarenko), 63. Tymčenko (Torjanyk)

Holandsko: Oosterwijk (Mollen) – De Jong, van den Velden, Smid, van Iersel, Overweg, Staats – Joly, Potsma, Mason – K. Bruijsten, M. Bruijsten, Demelinne – van Sloun, Wurm, Houkes – van den Heuvel, Natte, Hagemeijer – van Hullen.
    Ukrajina: Napněnko (Jačnyk) – Pobjedonostsev, Ljuftkevič, Polonystskij, Petruchno, Rjabenko, Aleksijuk, Borysenko – Šafarenko, Tymčenko, Materjuchin – Varlamov, Kvytčenko, Blagij – Michnov, Torjanyk, Bondarjev – Zacharenko, Nymenko, Pietrangovskij.

Rozhodca: Michael Hicks (GBR) – Rene Jensen (DEN), Frederic Monaie (BEL).