Nemecko – Švédsko 1:9 (kon.) | Lotyšsko – Fínsko 0:7 (kon.) | Slovensko – Kanada 1:4 (kon.)
SR 18 – Kanada U18 1:4 (kon.) | Rusko – USA 4:3 (kon.)
Slovensko
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Kanada
cz Štvrtok 18.04.2013, 17:00 • Śajba Arena, Soči/Adler, Rusko. Kapacita: 7 000 míst. • Majstrovstvá sveta U18

Slováci sice vedli, ale v dalším průběhu zápasu se ukázala kvalita Javorových listů. Ti vývoj utkání otočili a dvěma slepenými góly ve třetí třetině dovedli zápas do vítězného konce.

Nejlepší hráči: Gadlo (SVK) – Bennet (CAN)

60:00

59:50
    Ani střelu nemají Slováci při přesilovce.

58:18
    Morin (CAN) bude pykat dvouminutovým trestem za podražení. Osmá přesilovka ve prospěch Slovenska!

57:33
    Slovensko hraje už sedmou přesilovku, ale opět je to ta samá písnička. Nyní dokonce se Slováci dopustili icingu. Na této herní činnosti ještě budou muset zapracovat.

55:55
    Dickinson (CAN) vyloučen za sekání.

54:27
    Komerční přestávka. Kanada nakonec strhla zápas ve svůj prospěch až v závěrečné fázi třetí třetiny. Slováci naopak dlouho pomýšleli na vyrovnání, pak ale inkasovali dvě slepené a současně laciné branky.

53:58
    Slováci se ale ubránili při oslabení, zápas ale už otočí těžko.

51:58
    Šoltés (SVK) vyloučen za hákování. Další nepříjemnost pro Slovensko.

51:44
    Time-out pro tým Slovenska.

51:44
    Kanada právě vstřelila branku!
    A vzápětí se Kanaďané znovu prosazují. Z mezikruží přesně k tyči mířil SAMUEL MCDOWELL BENNET. Kanadský první útok zůstal po předchozí gólové akci ještě na ledě a hned zaznamenal další trefu. Asistence: Connor McDavid.

51:09
    V nepřehledné situaci před brankou se nejlépe zorientoval SAM REINHART, který krátkým švihem zblízka překonal gólmana. Asistence: Connor McDavid.

49:55
    Gauthier zblízka doklepával puk, ten ale skončil na tyčce!

49:26
    Ani tuhle přesilovku tým Slovenska nevyužil. Pokud dnes prohraje, je jasné, co bylo rozhodujícím faktorem.

58:50
    Garlent sroloval u mantinelu Šoltése, plexisklo se klepe ještě teď.

47:35
    Slovenský výběr má nyní další přesilovku a současně tedy jedinečnou příležitost na vyrovnání.

47:25
    Ritchie (CAN) dostal dvě minuty za hrubost.

46:19
    Nadějný kanadský útok zastavil ofsajd, hráčům se rozhodnutí sudího příliš nezdá.

46:02
    Nyní už při kanadské početní výhodě předvedl hned tři skvělé zákroky gólman Godla.

45:28
    Varga (SVK) vyloučen za podražení. Krátce se bude hrát se čtyřmi hráči na obou stranách.

Martin Pešout

Góly a asistencie: 4. Šoltés – 8. Ritchie (Dauphin), 17. McDavid (Morrissey), 52. Reinhart (McDavid), 52. Bennet

Slovensko: Godla (Okolíčaný) – Rosandič, Čerňák, Bacík, Duben, Gula, Sloboda, Holenda, Boboš – Sille, Šoltés, Čehlařík – Horvát, Beťák, Ambroz – Petráš, Varga, Lantoši – Predajnianský, Žilka, Řehák.
    Kanada: Martin (Desroisers) – Heatherington, Bowey, Morin, Morissey, Bigras, Theodore, McKeown – Bennet-McDowell, McDavid, Reinhart – Baptiste, Ritchie, Dauphin – Klimchuk, Gauthier, Nastariuk – Dickinson, Laplante, Garlent.

Rozhodca: Myer (USA, Romasko (RUS) – McIntyre (USA), Metalnikov (RUS)