Pittsburgh – Montreal 6:4 (kon.) | Boston – Buffalo 2:3 (0:1 po s.n.) | Calgary – Detroit 3:2 (kon.)
Anaheim – Columbus 2:3 (po pr.)
Anaheim Ducks
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Columbus Blue Jackets
cz Štvrtok 18.04.2013, 04:00 • Honda Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Češi na ledě
    V průběhu sezóny podepsal jednoletou smlouvu s Ducks útočník Radek DVOŘÁK.
    Za Blue Jackets nastupuje v této sezóně sedmatřicetiletý útočník Václav PROSPAL.

6. St. Louis 50
    7. Minnesota 49

COLUMBUS BLUE JACKETS
    Nejproduktivnějším hráčem Blue Jackets je Čech Václav PROSPAL, který nasbíral sedmadvacet bodů za jedenáct gólů a šestnáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená osmdesáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Blue Jackets je pro změnu Slovák Marián GÁBORÍK, který přestoupil v průběhu sezóny z NY Rangers a nasbíral pětadvacet bodů s bilancí dvanáct gólů a třináct přihrávek, aktuálně mu patří šestadevadesáté místo v bodování NHL.

ANAHEIM DUCKS
    Nejproduktivnějším hráčem Ducks je Ryan GETZLAF, který nasbíral čtyřičtyřicet bodů za čtrnáct gólů a třicet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená deváté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Ducks je Corey PERRY, který nasbíral jedenatřicet bodů s bilancí třináct gólů a osmnáct přihrávek, aktuálně mu patří sedmačtyřicáté místo v bodování NHL.

Vítejte u on-line přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž Anaheim Ducks přivítá na svém ledě Columbus Blue Jackets. Domácí se již v klidu připravují na blížící se boje o Stanley Cup, kdežto hosté zatím mocně finišují o naději postupu. Aktuálně jsou přesně bodově "na hraně", ovšem v jejich neprospěch hovoří fakt, že mají o jeden odehraný zápas navíc, než další konkurenti, kteří nasbírali stejný počet bodů. Navíc Columbus dnes na ledě Ducks čeká hodně těžká práce, ovšem pokut chtějí Blue Jackets pomýšlet na postup, musí jednoznačně bodovat!

Anaheim Ducks: Fasth (Hiller) –Vatanen, Allen, Beauchemin, Souray, Lovejoy, Lydman – Perry, Getzlaf, Palmieri – Beleskey, Lombardi, Selänne – Cogliano, S. Koivu, Ryan – Steckel, Winnik, Etem

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (Leighton) – Nikitin, Prout. Erixon, Wisniewski, Ťjutin, Johnson – Umberger, Johansen, Foligno – Prospal, Letestu, Gáborík – Comeau, MacKenzie, Boll – Calvert, Dubinsky, Atkinson

Rozhodčí: Jackson, Lee – Henderson, Pancich.

Před samotným začátkem utkání ještě minuta ticha za oběti atentátu v Bostonu, poté Dawn Wrightová zapěje americkou hymnu.

00:01

01:44
    První zákrok si připisuje domácí gólman, bude se vhazovat po jeho pravici.

02:04
    Úspěšnější Ducks.

02:26
    Ale nepřesná rozehrávka domácích, zakázané uvolnění, vhazovat se bude opět před Fasthem.

03:42
    Anaheim ještě neohrozil Bobrovskyho, hosté hrají velmi obezřetně v úvodu utkání.

04:34
    Václav Prospal nachází z levé strany Gáboríka, který pálí z mezikruží, Fasth chytá, první dobrá gólová šance.

05:26
    Ofsajd Columbusu, vhazování ve středním pásmu.

06:25
    Blue Jackets ve třetině Ducks, střela Atkinsona z levé strany od modré, zazněla tyč, hosté již zvedali ruce nad hlavu, ale gól to není, puk se odráží od tyčky, správné posouzení rozhodčím.

07:01
    Bude se poprvé vylučovat, Ťjutin nezachytil únik Etema, kterého musí zastavit pouze za cenu nedovoleného zákroku.

07:35
    Ducks již v útočném pásmu.

08:00
    Až téměř po minutě se podařilo hostům vyhodit puk ze třetiny, Ducks ale neohrozili branku.

08:26
    Ducks ve své třetině.

08:42
    Umberger v samostatném úniku, ale Fasth chytá!

09:01

09:17
    Václav Prospal před Fasthem, ten jeho dorážku z levé strany dokázal pokrýt.

10:00
    První desetiminutovka za námi, více ze hry mají, a to i přes jedno oslabení, hokejisté Columbusu, kteří několikrát již ohrozili Fastha.

10:48
    Kombinace Columbusu ve středním pásmu, Ducks zachycují rozehrávku.

11:19
    Není z toho žádné ohrožení branky Blue Jackets.

11:31
    Blake Comeau je dalším potrestaným hráčem Columbusu, který si půjde odpykat dvouminutový trest, domácí si zahrají další přesilovou hru.

11:37
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Ducks využívají přesilovou hru, stačilo jim na to šest vteřin, SAMI VATANEN si sjel z levé strany blíže k brance a ze středu levého kruhu pro vhazování přesnou střelou překonává Bobrovskyho. Asistence: Ryan Getzlaf, Corey Perry.

11:56
    Hosté doplatili na svou nedisciplinovanost, nyní musí dotahovat jednobrankovou ztrátu, což nebude na ledě Ducks vůbec snadné.

12:20
    Johansen to zkouší individuálně, ale je vytlačen obranou Ducks z dobré střelecké pozice, následný bekhendový pokus končí mimo branku.

13:03
    Hosté znovu útočí, na levé straně bojuje o puk Atkinson.

13:34
    Nepřesností se však hosté připravili o puk a tím i o útočné pásmo.

14:25
    Ducks se do útoku zatím příliš nehrnou, hrají hlavně pozorně v obraně.

15:00
    Začíná poslední pětiminutovka první třetiny, Anaheim vede nad svým soupeřem 1:0.

15:50
    Fasth raději přikrývá kotouč, který poskakuje u jeho pravé tyčky, bude se vhazovat ve třetině Ducks.

16:38
    Columbus drží kotouč, ale nepřesně rozehrává od své branky, Ducks mu vrací kotouč.

17:35
    Bude se opět vylučovat.

18:16
    Tentokrát si přesilovou hru zahrají hosté, Bobrovsky je na střídačce.

18:21
    Perry nedovoleně atakuje Ťjutina, Columbus si zahraje první přesilovou hru.

18:45
    Puk opouští třetinu Ducks, hosté to musí zkusit znovu.

19:00
    Do konce třetiny zbývá jedna minuta.

19:29
    Hostům se zatím vůbec nedaří, při přesilové hře ještě neohrozili Fastha!

19:45
    První střelu musí "hasit" Fasth, střela z pravé strany Wisniewskiho, gólman Ducks chytá.

20:00

První dvacetiminutovka nabídla velmi opatrný hokej ze strany Anaheimu, ovšem "úsporný" styl se domácím zatím vyplácí, když po brance Vatanena vedoui 1:0. Pro finského zadáka Ducks to byla první branka v NHL v kariéře! Columbus nehraje vůbec špatně, hlavně při hře pět na pět dokáže zaměstnávat obranu Ducks, ovšem zatím hostům chybí více štěstí v zakončení.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Anaheim: 12

Columbus: 7

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:02 hodin.

20:01

20:21
    V první třetině vyloučený Perry je již na ledě, přesilová hra Columbusu končí.

20:55
    Ducks ve třetině soupeře, bojuje se v rozích.

21:58
    Ducks nahazují puk do třetiny Blue Jackets, hosté zatím v úvodu druhé dvacetiminutovky pod mírným tlakem soupeře.

22:51
    Icing Anaheimu, hra se stěhuje před Fastha.

23:44
    Domácí vytlačují soupeře do středního pásma, ovšem v zápětí další icing Anaheimu.

24:12
    Střela Beauchemina od modré, Bobrovsky kontroluje svou lapačkou, puk letí těsně vedle branky.

24:48
    Gáborík střílí z mezikruží, puk tečován mimo branku.

25:18
    Hra se přesouvá do třetiny Blue Jackets, ale ani S. Koivu, ani Cogliano z mezikruží, nedokázali překonat Bobrovskyho.

26:38
    Dobré střídání Columbusu, který nyní nepustil domácí z jejich třetiny.

28:08
    Atkinson si sjíždí z pravé strany před Fastha, střílí, ale domácí gólman je zatím pozorný.

28:38
    "Kolotoč" ve třetině Ducks nyní přerušuje Fasth, který přikrývá kotouč do své lapačky.

29:14
    Johnsonova střela z levé strany, puk míří těsně vedle branky.

30:22
    Po delší době se hokejisté Anaheimu dostávají do útočného pásma, ale jen na okamžik, puk má ve své moci Columbus.

31:35
    Comeau, zaváží puk do třetiny Anaheimu, ale Beauchemin ho vyhazuje zpět do středního pásma.

32:56
    Hosté nahazují puk do útočného pásma, ale Palmieri zachycuje a vyhazuje zpět do středního pásma.

34:00
    Anaheim se dostává do přečíslení, Cogliano dostává přesnou přihrávku na levou stranu od S. Koiva, střílí, ale Bobrovsky je pozorný a chytá.

35:08
    Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější domácí.

35:40
    Tlak Columbusu polevil, nyní se více do zakončení dostávají domácí hokejisté, Bobrovsky se musí mít na pozoru.

36:08
    Columbusu se nedaří rozehrát, domácí hokejisté dobře napadají.

36:32
    Až Comeau výborně obehrál Souraye ve třetině Ducks na pravé straně a získal útočné pásmo pro Columbus.

36:38
    Columbus právě vstřelil branku!
    A sám BLAKE COMEAU, který má největší zásluhu na tom, že se Blue Jackets dostali před Fastha, dává vyrovnávací branku, když si nabruslil před branku Ducks tečuje střelu Wisniewskiho z pravé strany, puk proklouzl mezi betony Fastha do brány, je vyrovnáno! Asistence: James Wisniewski.

36:38
    Po vstřeleném gólu sledujeme ještě závar před Fasthem, je z toho potyčka, rozhodčí budou vylučovat.

36:38
    Ano, je to tak, na trestnou lavici míří domácí Souray a hostující Boll, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

37:32
    Hra ve čtyřech zatím více svědčí hostům, kteří jsou ve třetině Ducks.

37:54
    Vhazování před Fasthem vyhrávají domácí hokejisté, kteří okamžitě vyváží puk do třetiny soupeře.

38:23
    Dubinsky ujíždí po pravém křídle, není důsledně bráněn a má dost času na střelu, Fasth možná ani neví jak, ale vyrážečkou vytěsňuje puk vedle branky!

38:38
    Oba týmy hrají v plném počtu.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá poslední minuta.

39:20
    Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější S. Koivu.

40:00

Zajímavá bitva na ledě Anaheimu pokračuje, hosté dokázali ve druhé třetině vyrovnat stav utkání na 1:1, po skvělé práci Comeaua, který vybojoval puk, jenž následně tečoval do brány a nutno dodat, že vyrovnání si hosté zasloužili. Anaheim zdaleka nepůsobí jako jasný favorit dnešního utkání, jako by domácí hokejisté hráli na "půl plynu", ovšem i tak nečeká hosty do konce zápasu nic lehkého!

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Anaheim: 7

Columbus: 10

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:57 hodin.

40:01

40:23
    Zakázané uvolnění Anaheimu, vhazování před Fasthem, úspěšnější hosté.

40:40
    Ale domácí nakonec přece jenom vyhazují kotouč ze své třetiny.

41:25
    Columbus nahazuje puk do třetiny Anaheimu, ale domácí získávají puk.

42:28
    Hra je zatím v úvodu třetí dvacetiminutovky neurovnaná.

43:20
    Cogliano se S. Koivem kombinují ve třetině Blue Jackets, ale hosté vyhazují puk ze třetiny.

43:55
    Ani jeden z týmů si zatím nevypracoval větší šanci, i když nyní se Etem dostává do zakončení z pravé strany, Bobrovsky chytá.

44:38
    S přibývajícími vteřinami se zdá, že mírnou převahu získávají domácí hokejisté.

44:53
    Smolný okamžik pro Blue Jackets! DAVID STECKEL se dostává do zakončení z levé strany, puk se však odrazil od Bobrovskyho, nikdo však nevěděl kam, až najednou zapadl za zády gólmana a před zírajícím Prospalem přímo do branky! Neskutečný gól! Asistence: Kyle Palmieri, Sheldon Souray.

44:53
    Situaci neunáší hostující James Wisniewski, který okamžitě po gólu "vystartoval" na šťastného střelce gólu a po menší potyčce dostávají oba dvouminutové tresty, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

45:32
    A již to neplatí, Columbus si zahraje přesilovou hru čtyři na tři, Corey Perry hákuje a je vyloučen na dvě minuty.

45:40
    Hosté vyhrávají vhazování ve třetině Ducks, Ťjutin pálí od modré, skvělý zákrok Fastha.

45:54
    Fantastický Fasth, to byla neskutečná dělovka Johnsona z pravé strany, z kruhu pro vhazování, Fasth máchl lapačkou a chytá, excelentní zákrok!

46:08
    Až nyní se domácím konečně podařilo vytěsnit hosty z útočného pásma.

46:25
    Blue Jackets opět před Fasthem.

46:38
    Getzlaf vyhazuje kotouč až k Bobrovskymu.

47:12
    Hraje se již přesilová hra pěti proti čtyřem, ale hostům se nedaří, S. Koivu vyhazuje puk.

47:32

47:50
    Hokejisté Anaheimu nyní přečkali nepříjemné oslabení, hosté sice byli blízko k vyrovnací brance, ale výtečný Fasth byl proti.

48:35
    Columbus se drží v útočném pásmu, obrana Anaheimu má nyní spoustu príce s dobře bruslícím soupeřem.

49:34
    Jack Johnson najíždí do útočného pásma z levé strany, dostává přesnou přihrávku, střílí "z první", dělovku snad ani Fasth nevnímá a zvoní tyč!

49:43
    Hosté ale přece jenom vyrovnávají! MATT CALVERT "číhá" před Fasthem, odráží se k němu puk po střele Dubinskyho, který obkroužil branku a snažil se zakončit z pravé strany, Fasth vyráží přímo ke Calvertovi, který se trefuje přesně! Asistence: Brandon Dubinsky, Dalton Prout.

50:45
    Anaheim kombinuje ve středním pásmu.

51:30
    Columbus nyní hraje velice pozorně, zachytává útoky domácích ve středním pásmu a nepouští je do své třetiny.

52:25
    Johnson musí hrát, není to zakázané uvolnění Ducks.

52:50
    Ale Beleskey se Selännem získávají útočné pásmo.

53:08
    Johnson vyhazuje kotouč ze třetiny, hosté mohou prostřídat.

53:42
    Zakázané uvolnění Blue Jackets, hra se stěhuje před Bobrovskyho.

54:23
    Etem se prodral po pravé straně do útočného pásma, nakonec se dostává do zakončení Palmieri, ale jeho střelecký pokus Bobrovsky dokázal "zkrotit".

55:00
    Začíná poslední pětiminutovka třetí třetiny.

56:37
    Vylučuje se, Jack Johnson nedovoleně brání Palmieriho, hosté se budou bránit v oslabení!

56:47
    Columbus vyhazuje kotouč ze třetiny.

57:05
    Ducks se ani nyní nedokázali usadit před Bobrovskym.

57:45
    Dubinsky šetří čas ve třetině Ducks.

57:52
    Pozor, přesilová hra končí Anaheimu končí! Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, domácí špatně střídají, na ledě bylo šest hráčů Ducks!

58:05
    Za více než půl minuty se vrátí z trestné lavici Johnson, poté budou hrát hosté přesilovou hru.

58:37

58:52
    Blue Jackets před Fasthem.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá jedna minuta.

59:04
    Jack Johnson střílí z levé strany, nebezpečná střela, Fasth opět chytá.

59:04
    Oddechový čas pro hosty.

59:15
    Opět se hraje, hosté se drží před Fasthem.

59:48
    Obrana Ducks se brání "zuby-nehty" a vypadá to, že se ubrání.

59:52

60:00

Ano, domácí zvládli dramatický závěr, ve kterém si hosté, při přesilové hře, vytvořili dobré střelecké příležitosti, ale obrana Ducks odehrála oslabení dobře a nedovolila soupeři vstřelit vítězný gól. Utkání se bude prodlužovat.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

Anaheim: 10

Columbus: 7

Sledujte i dál náš onlajn přenos, prodloužení začíná každým okamžikem.

60:01

60:28
    Prodloužení se hraje ve čtyřech hráčích na obou stranách.

60:47
    Perry nedobruslil vyhozený puk, zakázané uvolnění Anaheimu, vhazování před Fasthem.

61:07
    Getzlaf zaváží kotouč do útočného pásma, ale Perry nedokázal vystřelit, hrají hosté.

61:22
    Blue Jackets špatně rozehrávají, icing.

62:05
    Oba týmy hrají velmi opatrně, nikdo nechce udělat chybu.

62:19
    Ale jeden z týmů nakonec přece jenom chybu udělal a ke smůle domácích fanoušků, byl to Anaheim! Selänne chybuje při rozehrávce ve středním pásmu, puk získává důrazný Foligno, který udělal ještě jednu kličku obránci, z levého křídla lehce nahazuje přímo na připravenou hokejku FJODORA ŤJUTINA, který mění směr puku tak, že mezi betony Fastha míří přímo do branky! Asistence: Nick Foligno, Marian Gáborík.

Úžasný finiš Columbusu Blue Jackets v závěru základní části NHL pokračuje! Kdo by to byl čekal – Columbus vyhrál vítězí v pátém utkání v řadě, navíc potřetí v řadě na ledě soupeře, a to pokaždé v prodloužení či po nájezdech a v tuto chvíli jsou Blue Jackets na postupovém osmém místě v pořadí Západní konference, o dva body před Detroitem, který má o zápas méně a již se čtyřbodovým náskokem před Dallasem, který má o dva zápasy méně. Dnešní vítězství na ledě třetího nejlepšího týmu NHL těší dvojnásob!