Pittsburgh – Montreal 6:4 (kon.) | Boston – Buffalo 2:3 (0:1 po s.n.) | Calgary – Detroit 3:2 (kon.)
Anaheim – Columbus 2:3 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
6:4 (3:0, 2:2, 1:2)
Montreal Canadiens
cz Štvrtok 18.04.2013, 01:00NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Pittsburgh:
    Pittsburgh zažívá exkluzivní sezónu, nachází se na prvním místě celé Východní konference. Ze 42 zápasů Pengs vytěžili 64 bodů s kladným skóre 141:102.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Sidney Crosby: (15+41)
    2. Chris Kunitz: (21+26)
    3. Pascal Dupuis: (20+15)

Pittsburghu stále chybí Sidney Crosby, který má problémy s čelistí. Zraněný je však i Malkin a Neal! Pengs tedy nebudou mít vůbec lehkou úlohu v dnešním zápase bez hlavních útočných opor.

V týmu se už zabydleli Jussi Jokinen a Jarome Iginla. Oba hráči podávají zatím slušné výkony.

V posledním utkání Pittsburgh zvítězil na půdě Floridy 1:3.
    __________________________________________________

Montreal:
    Montrealu letošní sezóna jistě vychází více, než na začátku čekali. Habs jsou na 2. pozici Východní konference a play-off jim již nemůže utéct. 42 zápasů Canadiends stačilo k tomu, aby si připsali 57 bodů a kladné skóre 131:107.

1. PK Subban: (11+25)
    2. Max Pacioretty: (12+22)
    3. Tomáš Plekanec: (13+17)

Z týmu odešel zkušený křídelník Erik Cole, který obléká dres Dallasu Stars.

V posledním utkání Habs nestačili před svými fanoušky na Philadelphii, když prohráli 3:7.

ČEŠI NA LEDĚ:

PENGS:
    Tomáš Vokoun odchytal 18 utkání, ve kterých pustil 39 branek. (91.22%)

HABS:
    Tomáš Kaberle odehrál 10 utkání: (0+3), 0 trestných minut, 11 střel.
    Tomáš Plekanec odehrál 41 utkání: (13+17), 22 trestných minut, 118 střel.

00:01

00:29
    Desharnais přihrával zpoza branky před Fleuryho, nenašel však spoluhráče.

02:27
    Do utkání vstoupili rozhodně lépe hosté, kteří Pittsburgh přehrávají díky své rychlosti.

04:12
    První střela dnešního utkání, vyslal jí Orpik, avšak nepřesně.

04:45
    Od modré pálil Gorges, Fleury jeho pokus skryl do náruče.

04:54
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

05:10
    Menší závar před brankou Fleuryho odklidil Despres, když touš vyvezl mimo pásmo.

05:36
    Cooke (PIT) vyloučen za hrubost.

06:00
    Subban pálil od modré, ale jeho pokus nemířil mezi tři tyče.

06:16
    Subbanova střela zblokovaná obráncem. Hosté stále drží útočné pásmo.

06:38
    Fleury pokryl třetí střelu Subbana a domácí se osvobozují vyhozením.

06:38
    Callagher (MON) potrestán dvouminutovým trestem za hru vysokou holí.

07:26
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pittsburgh se ujímá vedení! BRANDON SUTTER dostal přihrávku do středního pásma od Niskanena, nabruslil do pásma a střelou přes obránce nedal Budajovi nejmenší šanci!
    Asistence: Matt Niskanen, Kris Letang.

08:38

09:30
    První branka Habs zaskočila a hosté hráli velmi pasivně. Trest přišel z hole BRENDENA MORROWA, který prostřelil Budaje svižným projektilem do šibenice.
    Asistence: Pascal Dupuis, Craig Adams.

10:09
    Fleury na střelu od modré zareagoval lapačkou.

11:31
    Niskanenova střela zůstala na chráničích jednoho z obránců.

11:59
    Kunitzova střela zblokovaná do ochranné sítě.

13:37
    Despresovu střelu Budaj vyrazil do rohu.

14:25
    Začíná se přiostřovat, hráči tvrdě dohrávají každý souboj o puk.

15:59
    Fleury Plekancovu střelu chytil, ale po chvíli mu vypadla. Ke kotouči se opět dostali Habs, přesněji Gionta, i jeho pokus však Fleury pokryl.

17:07
    Od modré pálil Subban, Fleury jeho pokus nepustil za svá záda. Menší potyčku poté uklidnili rozhodčí a vylučovat se nebude.

17:41
    Bouillonova střela zůstala v lapačce Fleuryho.

18:12
    Niskanen střelou trefil Callaghera, který se těžce zvedá a míří na střídačku. Hra však pokračovala a Pacioretty nabídl Pittsburghu výhodu.

18:22
    Pacioretty (MON) se provinil podražením.

19:10
    Pengs se nedokáží usadit v pásmu a vytvořit si tlak na branku.

19:39
    Tak jsem to zakřikl! Po pár svižných přihrávkách Pittsburgh rozebral obranu Canadiens. Kunitz před brankou našel volného JAROMA IGINLU, který trefil odkrytou branku.
    Asistence: Chris Kunitz, Kris Letang.

20:00

Střely na branku: 9:11
    Vyloučení: 1:2
    Vyhrané vhazování: 5:13

20:01

Do druhé třetiny do branky nastoupil Price.

20:41
    Montreal bude hrát přesilovku, hráči Canadiens mají výhodu a kombinují v útočném pásmu.

21:25
    Teprve teď se hráčům Pittsburghu podařilo přerušit hru. Vyloučen Kennedy (PIT) za nedovolené bránění.

21:54
    Bouillonova střela od modré neprošla za záda Fleuryho.

22:33
    Rozvíjející se útočnou akci hostí zastavil čárový rozhodčí pro ofsajd.

23:10
    Montrealu se nedaří proniknout do útočného pásma.

23:25

24:07
    Pokud bude Montreal pokračovat podobným tempem, tak je zralý na ručník! V úniku dva na jednoho přihrál Bennett BRENDENU MORROWOVI, který trefil odkrytou branku a zvýšil tak skóre už na 4:0!
    Asistence: Beau Bennett.

25:34
    Galchenyukova první střela nemířila mezi 3 tyče, druhou střelu zblokoval obránce.

27:42
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na rozdíl tří branek. Zpoza branky přihrával Prust na hokejku BRIANA GIONTY, který propasoval kotouč za záda Fleuryho.
    Asistence: Brandon Prust, Lars Elles.

28:21
    Plekancovu střelu z mezikruží Fleury pokryl lapačkou.

29:30
    Do úniku dva na jednoho se dostal Iginla a Kunitz, ale první jmenovaný nepřihrál přesně.

29:38
    Callagher (MON) vyloučen za hákování.

30:10
    Domácí zatím skvěle kombinují, ale chybí konečná střelba.

30:20
    Habs se osvobozují vyhozením.

30:30
    Pengs využívají přesilovou hru! Morrow ujel po křídle a vypálil z bodu pro vhazování, Price vyrazil kotouč do strany. Nejrychleji touš dojel BRANDON SUTTER a dorazil ho do branky.
    Asistence: Brendon Morrow, Tyler Kennedy.

33:08
    Morrow se dostal do úniku jeden na jednoho, ale neměl dostatečné síly. Těsně za červenou čárou nahodil touš do útočného pásma a mířil střídat.

34:09
    Postavení mimo hru – Pittsburgh.

34:40
    Nedorozumění při zakládání útoku vyústilo v zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Fleurym.

34:40
    Oddechový čas pro domácí.

34:58
    Fleury raději podržel kotouč před dotírajícími se útočníky.

34:58
    Glass(PIT) vyloučen za hrubost.

35:16
    Domácí vyhazují až za Price.

35:35
    Markovova střela zblokovaná obráncem, domácí mají možnost vyhodit kotouč.

36:10
    A další vyhození přes všechny čáry!

36:49
    Hráči Pittsburghu drží kotouč v útočném pásmu.

36:58
    Domácí v plném počtu. Tragická přesilová hra ze strany Habs.

37:35
    Hosté snižují těsně před koncem druhé části. Postaral se o to ALEX GALCHENYUK skvělou kličkou, kterou nedal Fleurymu nejmenší šanci.
    Asistence: Lars Eller, Travis Moen.

39:04
    Dumontova střela skončila po mírné teči v ochranné síti. Vhazovat se bude v útočném pásmu Habs.

39:28
    Fleury za svá záda nepustil tvrdý projektil Paciorettyho.

39:28
    Callagher (MON) vyloučen na 4 minuty za hru vysokou holí.

40:16
    Pittsburghu zbývá něco málo přes 3 minuty přesilové hry, teď si však tučňáci nerozuměli a vyhazují na zakázané uvolnění.

40:44
    Bennett si vyměnil kotouč s Letangem a vystřelil, avšak nepřesně.

41:10
    Hosté vyhazují a mohou střídat.

43:01
    Pittsburgh sice v útočném pásmu kombinuje, ale chybí tomu finální koncovka.

43:28

44:09
    Krásná kombinace Montrealu! Máme zde zápletku rozdíl už jsou pouhé dvě branky! Pacioretty zatáhl touš do útočného pásma, zadovkou našel Desharnaise, ten další krátkou přihrávkou za sebe přihrál GABRIELI DUMONTOVI a ten svižnou střelou pod břevno skóroval.
    Asistence: David Desharnais, Max Pacioretty.

45:27
    Štěstěna teď stála při domácích. Od modré nahodil na branku lehkou střelu DOUGLAS MURRAY, jeden z obránců Habs touš tečoval a puk proletěl za záda Fleuryho, který již nedokázal zareagovat na změnu směru.
    Asistence: Jarome Iginla.

47:05
    První bitka utkání! Aktéři: Morrow (PIT) a Subban (MON).

47:05
    Bourque (MON) míří na trestnou za Subbanovo vyprokování bitky. Pittsburgh si zahraje přesilovku.

48:14
    Iginla tečoval střelu od modré pouze do břevna! Následnou dorážku Letanga Price tygřím skokem zneškodnil.

49:05

49:40
    Callagher se natlačil před branku, ale touš za Fleuryho nedostal.

51:12
    Další strkanice rozhání rozhodčí, zápas začíná být opravdu vyhrocený.

51:35
    Do útoku míří Habs, střelu od modré čáry vyslal Bouillon. Fleury se však překonat nenechal a vyráží jí mimo.

52:44
    Hříšníci z pěstního souboje jsou na ledě a opět mohou zasáhnout do hry.

53:20
    Hráčí Canadiens velmi polevili na tempu.

53:52
    Dumontova střela skončila v ochranné síti.

54:04
    Morrow (PIT) – krosček, Prust (MON) – sekání.

55:28
    Subban se snažil vyvolat další potyčku, ale rozhodčí tuto situaci rychle rozehnali a Subban míří do kabin! 2 minutový trest za něj odsedí Galchenyuk.

56:11

56:26
    Iginla dostal přihrávku od Letanga a vypálil, branku však netrefil.

56:42
    Kunitzovu střelo zblokoval jeden z obránců.

56:04
    Morrow a Prust na ledě.

57:28

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny...

58:33
    Svižnou střelu vyslal Glass, Price s ní však problémy neměl.

59:01
    Hraje se v útočném pásmu Pengs.

59:49
    Fleury ještě na střelu od modré zareagoval a vyrazil jí do strany, odtud však přihrál Desharnais na hůl ANDREIE MARKOVA a ten zkušeně vyčkal a zavěsil do prázdné branky.
    Asistence: David Desharnais, Yannick Weber.

60:00

Viděli jsme krásný zápas, který by se dal nazvat reklamou na hokej. Bylo viděno mnoho šancí, tvrdých střetů, krásných branek, ale i bitka. Takřka vše, co diváci NHL požadují. Po nevydařeném startu pro Habs domácí vyhráli první část 3:0. Ve 25. minutě to bylo již 4:0, ale pak začali střílet branky i hosté. Výsledek 5:2 po dvou třetinách ještě nebyl tak zlý pro hosty. Chvíli po začátku třetiny Canadiens snížili na 5:3, ale minutu poté to bylo znovu o 3 branky. Skóre na konci pouze korigoval Markov a zápas skončil výsledkem 6:4.

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (MON) 0+0, 5 střel, čas na ledě 18:10 (03:55:08)

Radim Sochor

Góly a asistencie: 8. Sutter (Niskanen, Letang), 10. Morrow (Dupuis, Adams), 20. Iginla (Kunitz, Letang), 25. Morrow (Bennett), 31. Sutter (Morrow, Kennedy), 46. Murray (Iginla) – 28. Gionta (Prust, Elles), 38. Galchenyuk (Eller, Moen), 45. Dumont (Desharnais, Pacioretty), 60. Markov (Desharnais, Weber)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) – Letang, Orpik, Niskanen, Murray, Despres, Eaton – Iginla, Jokinen, Kunitz – Bennett, Dupuis, Morrow – Kennedy, Sutter, Cooke – Adams, Vitale, Glass
    Montreal Canadiens: Budaj (20. Price) – Bouillon, Markov, Subban, Gorges, Drewiske, Weber – Gionta, Plekanec, Bourque – Callagher, Desharnais, Pacioretty – Galchenyuk, Eller, Prust – Blunden Halpern, Moen

Rozhodca: Leggo, Furlatt – Sericolo, Heyer