Nijmegen – Feyenoord 0:3 (kon.) | Waalwijk – Alkmaar 2:1 (kon.) | Kerkrade – Groningen 4:1 (kon.)
Den Haag – Heracles 3:1 (kon.)
HFC ADO Den Haag
3:1 (0:0)
Heracles Almelo
cz Nedeľa 03.03.2013, 16:30 • Kyocera Stadion • Holandská Eredivisie

O vítězství Den Haagu rozhodla druhá půle, po hodině hry dostal do vedení domácí tým van Duinen, na jeho branku reagovali hráči Heraclesu vyrovnávající brankou Castilliona, Den Haag rozhodl o vítěžství dvěma zásahy v posledních deseti minutách zápasu. Druhou branku vstřelil van Duinen a třetí zásah přidal krásnou střelou k tyči brazilec Chery. (18:30:49)

90+3
    Standartní situaci s přehledem zvládla domácí obrana.

90+2
    Na konci nastaveného času ještě budou mít hosté příležitost zahrát rohový kop.

90+1
    Poslední střídání v sestavě Den Haag. Kevina Jansena vyměnil Ramon Leeuwin.

90
    Rozhodčí van Sichem nastaví ve druhém poločase tři minuty.

89
    Druhé střídání týmu Den Haag. Autora dvou branek van Duinena nahradil na poslední minuty zápasu Kevin Visser.

87
    Den Haag právě vstřelil branku!
    Do otevřené obrany Heraclesu postupoval z pravé strany TJARONN CHERRY, který si přehodil míč na levou nohu a nechytatelnou střelou k tyči posílá svůj tým do dvoubrankového vedení.

85
    Třetí střídání připravil trenér Bosz. Ze hřiště odchází Ben Rienstra, kterého vyměnil Dragan Palji.

85
    Heracles již hraje vabank, toho můžou využít hráči Den Haagu ke třetí brance.

83
    Zkompletovat hattrick mohl van Duinen, míč ve stoprocentní šanci poslal těsně vedle levé tyče branky Pasveera.

81
    MIKE VAN DUINEN dostal ideální centr z pravé strany a dokázal se přes dotírajícího obránce Heraclesu uvolnit a střelou k tyči překonat brankáře Pasveera.

80
    První střídání Den Haagu. Ze hřiště odešel Charlton Vicento a nahradil ho Santi Kolk.

78
    Everton přihrál před velkým vápnem balon Castillionovi, který mu chtěl jej vrátit, přihrál však nepřesně.

76
    Heracles právě vstřelil branku!
    Rienstra krásnou kolmici našel za obranou domácího celku GEOFFREYE CASTILLIONA, který si s šancí poradil na výbornou a prostřelil brankáře Coutinha a srovnal na 1:1!

73
    Pro centr si přišel brankář Coutinho a míč skryl do náruče.

72
    Heracles bude mít výhodu standardní situace z levé strany.

71
    Everton byl zastaven pomezním rozhodčím, který mu signalizoval že se nacházel v ofsajdu.

70
    Inkasovaná branka velí hráčům Heraclesu hrnout se do útoku.

69
    Druhé střídání v týmu Heracles. Marka Vejinovice nahradil Matthias Schamp.

69
    Dnešní utkání sleduje 11147 diváků.

67
    První střídání týmu Heracles. Obránce Barta Schenkevelda nahradil Mike te Wierik.

65
    MIKE VAN DUINEN dostal přesný pas do pokutového území, nedůrazný Koenders váhal s odkopem a nakonec o míč přišel, domácí útočník MIKE VAN DUINEN toho využil a přesnou střelou na zadní tyč překonal brankáře Pasveera.

63
    Everton nacentroval míč do pokutového území Haagu, kde přesně našel Castillion, ten nezakončil akci podle svých představ.

62
    ...ovšem zatím se jim nedaří překonat dobře organizovanou obranu Heraclesu.

60
    Hráči Den Haagu zvyšují svoji aktivitu a přitlačili hostující tým na svoji polovinu.

58
    Meijers nacentroval z levé strany před branku,brankář Pasveer musel z branky vyběhnout, aby stihl míč ukrýt do náruče, než aby hlavičkoval balon dobíhající van Duinen.

57
    Domácí fanoušci se dožadovali odpískání pokutového kopu po pádu van Duinena, rozhodčí van Sichem ukázal hráčům - hrajte dal.

56
    Quansah dostal přihrávku na levou stranu od Duarteho a hned bez přípravy vystřelil, jeho střela byla zablokována obráncem Koppersem.

54
    Standardní situaci se hostující hráči s přehledem ubránili.

53
    Meijers byl nedovoleně zastaven na polovině Heraclesu Vejinovicem a domácí budou mít výhodu přímého kopu.

52
    Po krátkém ošetření dal pokyn rozhodčí van Sichem k pokračování hry.

51
    Nyní se nehraje, protože na hřišti leží obránce Schenkeveld.

50
    Zatím druhým poločas je obrazem konce prvního poločasu, aktivnější jsou hráči Heraclesu.

48
    V ofsajdové pasti uvízl hostující útočník Gouriye.

46
    Duarte si to po rozehrání namířil ihned k směrem k brance Haagu, udělal však špatnou kličku, balon se k němu přece jen vrátil, nakonec nic nevymýšlel a technicky zakončil ke vzdálenější tyči. Brankář Coutinho si s jeho pokusem poradil.

46

V prvním poločase zatím branka nepadla. Domácí hráči byli vedoucí brance blízko v osmé minutě,kterou vstřelil Vicento, ovšem nemohla být uznána pro ofsajd, Tentýž hráč se dostal do zajímavé šance o dvě minuty později, ale brankáře Pasveera ani na podruhé nepřekonal. I hosté se dostali do šanci Evertonem a Castillionem, ale i brankář Coutinho podržel svůj tým.

44
    Konec prvního poločasu patří hostujícímu Heraclesu, který drží svého soupeře na jeho polovině.

42
    Duarte si narazil míč s Castillionem a postupoval k velkému vápnu, neposedný míč odražená od obránce Omeruohy mu skočil na ruku, což viděl rozhodčí van Sichem a odpískal tento přestupek proti pravidlům.

40
    Svěřenci trenéra Boszeho měli k dobru dva rohové kopy za sebou. Oba dva rohy obrana domácího týmu s námahou odvrátila do bezpečí.

38
    Na druhé straně hřiště postupoval s míčem Castillion, který poté vystřelil, obrana Den Haagu balon blokovala na rohový kop.

37
    Na centr z rohového kopu si nejvyše vyskočil obránce Haagu Beugelsdijk a ve výhodné pozici míč poslal vedle branky.

36
    Maloneho střela byla zblokována na rohový kop.

35
    van Duinen se uvolnil na hranici pokutového území a vystřelil nebezpečnou střelu, která šla jen těsně vedle branky Herclesu.

34
    Obě mužstva svádí boj o každý metr hrací plochy. Bojovnost převládá nad technickým fotbalem.

32
    Míč rozehrál na polovině hřiště Vejinovic obránci Rienstrovi.

31
    Gouriye přešel přes dva protihráče a třetím hráčem Beugelsdijkem byl nedovoleně zastaven.

30
    Centr Jansena z pravé strany chytil do náruče brankář Pasveer .

28
    Z rohového kopu hostující fotbalisté branku Coutinha neohrozili.

27
    Teď měli hráči Heraclesu velmi výbornou šanci. Castillion dostal dobrou přihrávku za obránce Haagu a střelou k přední tyči se snažil překonat brankáře Coutinha. Domácí brankář jeho střelu vyrazil na rohový kop.

25
    Hostující mužstvo vyrovnalo hru. Quansah postupoval směrem k brance Haagu, jeho centr z pravé strany domácí obrana odvrátila.

23
    Meijers nasměřoval míč přes zeď přímo k tyči. Brankář Pasveer se nenechal překvapit a míč lapil do svých rukavic.

22
    Den Hag bude mít výhodu přímého volného kopu po faulu na Cheryho.

21
    Malone se snažil prostrčit míč do pokutového území na Vicenta, na poslední chvíli zakročil obránce Wormgoor a překazil nadějnou akci domácích fotbalistů.

20
    Postupný útok Haagu skončil autovým vhazováním Heraclesu.

18
    Více ze hry mají nyní hráči domácího družstva, ale zatím se jim nedaří přejít přes zhuštěnou obranu Heraclesu.

16
    Duarte s Everonem podnikli útočný výpad na polovinu Den Haagu, druhý jmenovaný o míč však přišel.

16
    Zatím obě obrany jsou bezchybné, domácí zadáci míč odvrátili do bezpečí.

16
    Mužstvo Heraclesu bude zahrávat rohový kop.

15
    Obrana domácího celku se standardní situaci s přehledem ubránila.

14
    Everton napřáhl z úctihodných třiceti metrů a jeho střela mířila k tyči branky Den Haagu. Výborným zákrokem balon vytěsnil na rohový kop brankář Coutinho.

12
    Zatím kromě dvou šanci domácího celku je hra vyrovnaná a obě dvě mužstva se velice rychle zbavují zbytečně rychle míče.

10
    Hostující záložník Vejinovic nesmyslně odehrál míč na svého spoluhráče do obrany a toho využil Vicento a přihrávku zachytil, viděl že brankář Pasveer je venku z branky a snažil se ho přehodit. Naštěstí pro hostující tým skončila střela nad brankou.

8
    Domácí fanoušci se radovali z úvodní branky, kterou dal Vicento, branka nemohl být uznána pro údajný ofsajd střílejícího hráče.

7
    Moc dobře si nevedl ani jeho protihráč Koenders, který taky přihrávkou přes půl hřiště hledal jednoho ze svých spoluhráčů.

7
    Akce skončila nepřesnou přihrávkou domácího záložníka Jansena.

5
    Meijers nacentroval míč do pokutového území, kde nabíhal van Duinen, ten byl však odzbrojen obráncem Koendersem.

4
    Nyní jsou u míče domácí hráči a snaží se založit další útočnou akci.

3
    Rienstra hledal dlouhým nákopem na levé straně Duarteho, míč však byl příliš dlouhá a skončil za postranní čárou.

1
    Utkání začalo velmi svižně. van Duinen dostal přihrávku za obranu a již se zdálo že se dostane před obránce Schenkevelda, který na poslední chvíli stačil útočníka Haagu od míče oddělit.

1

-1
    Rozhodčí van Sichem přivedl obě družstva na hrací plochu.

HFC ADO Den Haag: Coutinho - Omeruo, Wormgoor, Beugelsdijk, Koppers - Jansen, Malone, Meijers - Chery, van Duinen, Vicento

Heracles Almelo: Pasveer - Dorda, Rienstra, Koenders, Schenkeveld - Duarte, Vejinovic, Quansah - Everton, Castillion, Gouriye

Rozhodčí: van Sichem - de Vries, van Zuilen.

Trenér Den Haagu Steijn nemůže dnes počítat s Horváthem a Zwinkelsem. Jeho trenérský kolega Bosz nemůže kvůli zranění nasadit záložníka Vujičeviče.

V minulém kole uhráli hráči Den Haagu velmi dobrý výsledek, když dokázali remizovat na půdě favorizovaného Ajaxu 1:1. Naproti tomu hostující Heracles prohrál v domácím prostředí v brankové přestřelce s Arnheimem 3:5.

Dobré nedělní odpoledne, vítám Vás u sledování textové reportáže z nizozemské Eredivisie League. Dvacáté páté kolo uzavře zápas osmého Den Haagu s desátým týmem Heracles. Oba dva celky od sebe dělí čtyři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.