Brest – Lyon 1:1 (kon.) | Marseille – Troyes 2:1 (kon.) | Lille – Bordeaux 2:1 (kon.)
Lille OSC
2:1 (0:1)
Girondins Bordeaux
cz Nedeľa 03.03.2013, 21:00Ligue 1 Uber Eats

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:53:12)

Dnešní utkání je u konce a ze zaslouženého tříbodového zisku se mohou radovat domácí fotbalisté, kteří svého soupeře jednoznačně přehrávali. I když Girondins vedlo, nakonec muselo přijít to, k čemu vývoj zápas směřoval - domácí ve druhé půli vyrovnali a posléze dali i vedoucí, nakonec vítězný, gól. Hosté tak pokračují v nelichotivé sérii z posledních utkání, naopak, domácí jsou na vítězné "vlně" a je to pro Lille již čtvrté tříbodové vítězství v řadě!

90+4
    Běží poslední minuta nastavení, domácí stále drží jednobrankové vedení.

90+3
    Ovšem neúspěšně, bránící hráči si s tímto kopem poradili.

90+2
    Ještě se k rozehrání volného přímého staví domácí Digne, Lille zahrává z pravé strany.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby, což se zdá domácím fans až příliš, tolik přerušení přece jenom ve druhé půli nebylo!

90
    Běží poslední minuta dnešního utkání.

88
    Domácí Balmont faulován na polovině soupeře, ale zvedá se z trávníku a pokračuje ve hře.

87
    Poslední střídání v sestavě Lille, odchází Rodelin, přichází De Melo.

85
    Elana vyboxovává pryč z pokutového území.

84
    Bordeaux si zahraje rohový kop z pravé strany.

83
    Hosté kombinují, zatím však nedokáží překonat zahuštěný střed hřiště.

81
    Střídá se, poprvé v sestavě Girondins, odchází Nicolas Maurice-Belay, nahradí ho Fahid Ben Khalfallah.

80
    Míč, Payetem kopnutý, prolétl obranou hostů, ovšem nebyl nikdo, kdo by zakončil.

79
    Sané fauluje na levé straně svého pokutového území, Payet se skácel k zemi, sudí píská faul, bude se rozehrávat.

78
    Nyní je ve hře spousta nepřesností, každopádně domácí pokračují ve výborném výkonu.

76
    Pozor, do zakončení se dostává Diabaté, to je snad první šance hostů ve druhé půli, ovšem zády k bráně, navíc s bránícím Bašou "na zádech", se mu zakončit nepodařilo.

75
    Rohový kop z pravé strany, obrana Bordeaux odvrací.

74
    Obrana Girondins je poněkud ztrápená, od začátku druhé půle je pod velkým tlakem.

72
    Lille právě vstřelilo branku!
    Pedretti dokázal přesně nacentrovat z levé strany, na malém vápně si skvěle míč zpracoval SALOMON KALOU, který, ač bráněn, dokázal zakončit a domácí opět vedou!

72
    Míč končí v náruči Carrassa, hosté mohou rozehrávat.

71
    Digne vybojoval rohový kop pro Lille, tentokrát z levé strany.

69
    Opět se střídá a opět v sestavě Lille, odchází Chedjou, nahradí ho Sidibé.

68
    Chedjou zasáhl na levé straně vlastní půle, dobrý obranný zákrok!

67
    Ofsajd, to již v podání Lille není v tomto utkání překvapením.

66
    Další zákrok Carrassa, hosté se nyní pouze brání, první branka dokázala domácí fotbalisty hodně nabudit.

64
    Další ofsajd, tentokrát již Rodelin stál za obranou Girondins.

63
    Payet se dostává ke střele z levé strany, míč letí mimo bránu.

61
    Zajímavostí u domácích fotbalistů je, že zřejmě střídající Pedretti donesl na hřiště jakýsi papírek, pravděpodobně od trenéra s taktickými pokyny a kapitán týmu musí obíhat své spoluhráče, kterým takto udílí pokyny.

60
    Hodina hry za námi, domácí před malou chvílí dokázali vyrovnat a budeme se těšit, že to fotbalu jen prospěje.

59
    A je to gól! Když už to vypadalo, že se hosté ubrání, odrazil se míč k SYLVIO RONNY RODELINOVI, který si na hraně ofsajdové pozice dokázal zpracovat míč na levé straně a "z jedné" střílí, míč končí v síti!

59
    Rohový kop pro Lille, již poněkolikáté z pravé strany, zahrává Obraniak.

58
    David Rozehnal je prvním střídajícím hráčem v utkání, kterého na hřišti nahradí Benoit Pedretti.

57
    Diabaté nezpracoval míč na levé straně, rozehrávat mohou hosté.

56
    Lille připravuje střídání, fotbalistům se nedaří vyrovnat!

55
    Martin si pěkně zpracovává míč na hranici pokutového území, vzápětí se pokouší o efektní "nůžky", ale míč letí mimo.

53
    Obrana Lille si s tímto kopem dokázala poradit.

52
    Poprvé se dostali "ke slovu" i hráči Bordeaux, je z toho rohový kop.

51
    Břevno po technické střele Rodelina z hranice pokutového území, domácí zahájili druhou půli skutečně raketově!

50
    Digne zkouší přímo ohrozit bránu soupeře, ale míč letí nad bránu.

49
    Payet faulován na polovině soupeře, provinil se Sané, domácí zahrává jí z bezmála třiceti metrů volný přímý kop.

48
    Vypadá to, že do druhého poločasu ani jeden z týmů neprovedl změny v sestavě.

47
    Hned v úvodu druhé půle se dostává ke střele z pravé strany Kalou, míč letí mimo bránu.

46

Sledujte i dál náš online přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:53 hodin.

Skončil první poločas, v němž jsme sledovali dobrý fotbal, většinou měli míč na svých kopačkách domácí fotbalisté, ovšem branky, resp. branku, dávali, resp. dali, pouze hosté! Po zákroku Berii byl totiž v jedenatřicáté minutě nařízen pokutový kop ve prospěch Girondins a český reprezentant Jaroslav Plašil se nemýlil, penaltu proměnil a od té doby hosté drží jednobrankové vedení.

45
    Běží poslední minuta první půle.

44
    Rohový kop pro Bordeaux, Obraniak opět hledá dobře disponovaného Diabatého, ten opět vyhrává hlavičkový souboj, tentokrát letí míč ale mimo.

43
    Dlouhý nákop domácích na levé straně neúspěšný, hosté odkopávají zpět na polovinu soupeře.

42
    Sané faulován na levé straně pokutového zemí hostů, Rodelin prošlápl a zřejmě "pochroumal" nárt soupeře.

41
    Sané zahrává raději do autu, tak ne, sudí nechává vhazovat hosty z levé strany, pravděpodobně míč ještě někdo z Lille tečoval.

40
    Začíná poslední pětiminutovka, hosté zatím, možná trochu překvapivě, přinejmenším s přihlédnutím k posledním výsledkům v lize, vedou na hřišti Lille 1:0.

39
    Obraniak zahrává z pravé strany, míč skvěle hlavičkuje Diabaté, ale naneštěstí, přesně do míst, kde může reflexivně vyrazit míč gólman Elana! To byla další dobrá šance hostů!

38
    A hosté vybojovali alespoň rohový kop.

37
    Girondins bude rozehrávat volný kop na polovině soupeře.

36
    Tentokrát se ale domácí fotbalisté nedostávají do zakončení, protože tam v soubojích před bránou faulují.

35
    Následně si opět domácí Payet staví míč k rozehrání rohového kopu z pravé strany.

34
    Míč se ocitá na hranici pokutového území, kde z pravé strany pálí Rodelin, ale mimo.

33
    Rohový kop bude opět z pravé strany zahrávat Lille.

32
    Vzápětí druhá žlutá karta, tentokrát ji dostává za neopatrný pád pod nohy soupeře hostující Traoré.

31
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    S obrovským štěstím, ale přece! Penaltu za Bordeaux zahrál JAROSLAV PLAŠIL, který napálil míč přesně doprostřed, Elana si na míč sáhl, ovšem již neměl dostatek času na jeho vytěsnění a míč tak končí v síti.

30
    Beria navíc za tento zákrok dostává žlutou kartu.

30
    Byla nařízena penalta! Domácí Beria fauluje pronikajícího Trémoulinase v pokutovém území Lille a je z toho pokutový kop pro Girondins!

30
    I po půlhodině hry stále nezbývá, než doufat, že první gól padne co nejdříve.

29
    V dalším ofsajdu se ocitl domácí Kalou, jeho zakončení již bylo zbytečné.

28
    Digne fauluje Trémoulinase v pokutovém území hostů, sudí píská, rozehrávat budou hosté.

27
    Faubert zkouší pozornost Elany v bráně Lille, jeho střela ze střední vzdálenosti však příliš starostí domácímu gólmanovi neudělala, míč letí vysoko nad bránu.

26
    Planus se málem dostal do zakončení z pravé strany, ale nakonec mu cestu zkřížil jeden z bránících hráčů Bordeaux.

24
    Rozehnal vrací míč na svou polovinu, ani domácí se zatím příliš nikam neženou.

23
    Planus se snaží technicky najít Trémoulinase, ale míč nebyl přesný, Beria vhazuje z pravé strany.

22
    Kombinaci domácích přerušil faul na polovině na Saného, rozehrávat budou hosté.

21
    K míči se ale dostávají domácí.

21
    Trémoulinas vhazuje aut z levé strany na polovině Lille.

20
    Stále sledujeme stejný obrázek hry, domácí hrají a hosté jen čekají na chyby soupeře.

18
    I tento roh rozehrál Payet, Digne se dostal k hlavičce, ale míč letí hodně mimo bránu soupeře.

17
    Carrasso musí hasit nebezpeční před svou brankou, povedlo se mu to jen za cenu dalšího rohu z pravé strany.

17
    Lille bude zahrávat další rohový kop.

16
    Martin se dostává ke střele z "dlouhé nohy" v pokutovém území, ale míč, trefený jen špičkou kopačky, nakonec letí mimo bránu Girondins.

15
    První čtvrthodina je za námi, zatím jsou mírně aktivnější, ale často je v jejich hře nepřesnost, jako nyní, kdy jejich útočnou snahu zastavil zdvižený praporek asistenta.

13
    Rodelin ztrácí míč před pokutovým územím Bordeaux, těch ztrát míčů je nějak moc.

12
    Míč na levé strany na polovině soupeře, Lille ale ztrácí, po dobrém zákroku Plašila, míč.

10
    Digne střílí z voleje zpoza šestnáctky, ale míč letí nad bránu.

10
    První rohový kop Lille, z pravé strany ho jde zahrávat David Rozehnal. Tak nikoliv, nakonec Payet, i přesto, že u něho stojí Rozehnal, zajímavá situace.

9
    Payet faulován v souboji s Henriquem na polovině hřiště, sudí tuto situaci ale posoudil jako faul, ovšem bez karetního trestu, což se opět nelíbí publiku.

8
    Další domácí útok je ofsajd, ozývá se domácí publikum, které, zatím nesměle, píská.

7
    Útočná akce Lille je zastavena odpískaným ofsajdem.

6
    Obraniak našel skvělým centrem z pravé strany Diabatého, kterého neuhlídal Beria a míč z hlavy Diabatého končí jen těsně vedle tyče!

5
    Dobrá kolmice na Payeta, který však svou přihrávkou z levé strany nenašel nikoho v pokutovém území.

4
    Baša dlouhým nákopem hledá Martina, míč ale odebírá Sané.

3
    Před nabíhajícím Rodelinem musel zasahovat gólman hostů Carrasso, který nakonec situaci zvládl.

2
    Zatím ještě Lille soupeři míč nepůjčilo, domácí kombinují na polovině soupeře.

1

Jak patrno z úvodních sestav, dnes proti sobě nastoupí oba čeští reprezentanti!

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu, utkání za malý okamžik začne!

Lille OSC: Elana - Digne, Baša, Chedjou, Beria - Payet, Balmont, Martin, Rozehnal, Rodelin - Kalou

Girondins Bordeaux: Carrasso - Faubert, Henrique, Planus, Trémoulinas - Obraniak, Sané, Plašil, Traoré, Maurice-Belay - Diabaté

Rozhodčí: Buquet - Plancon, Zakrani.

Vítejte u on-line přenosu utkání sedmadvacátého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí Lille OSC přivítá Girondins Bordeaux.

Lille OSC
    Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice osmého týmu Ligue 1, když v šestadvaceti odehraných utkáních nasbírali čtyřicet bodů, za deset výher a deset remíz. Šestkrát odešli hráči Lille ze hřiště poraženi. Lille patří k nejčastěji remizujícím týmům v lize. Více nerozhodných výsledků má na svém kontě pouze dnešní soupeř Bordeaux a předposlední ES Troyes. V posledních třech ligových utkáních však Lille vyvrací svou pověst a dokázalo třikrát vyhrát! Nejprve svkělé vítězství na stadionu Olympique Lyon v poměru 3:1, což dokázalo potvrdit i v následujícím kole na svém hřišti proti Rennes, které přehrálo 2:0. Další venkovní výhru zaznamenlo Lille na hřišti Ajaccia, kde vyhrálo 3:1! Domácí jsou tak ve velice dobré formě!

Hosté jsou na tom v tabulce Ligue 1 o dvě příčky příčky, než jejich hostitel, když v doposud odehraných šestadvaceti zápasech devětkrát vyhráli a jedenáctkrát remizovali. V šesti zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali osmatřicet bodů. S tímto bodovým ziskem jsou aktuálně na desátém místě, o dva body za Lille a s dvoubodovým náskokem na jedenácté Valenciennes. Jak již bylo zmíněno, Girondins je s jedenácti nerozhodnými výsledky, společně s Troyes, ligovým remízovým králem! Narozdíl od domácího týmu, Bordeaux neprožívá dobré ligové období - v posledních třech kolech nezískalo ani bod! Navíc poslední dvě kola odehrál Girondins na svém hřišti a výsledky 0:4 s Lyonem a 0:2 s Brestois, jsou ostudné!

Češi na hřišti
    V dresu Lille by se dnes mohl představit reprezentační obránce, třiatřicetiletý David ROZEHNAL. V sestavě Bordeaux by mohl na hřiště vyběhnout i další český reprezentant, jedenatřicetiletý záložník Jaroslav PLAŠIL.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Martin Dvořák

Góly: 59. Rodelin, 72. Kalou - 31. Plašil (pen.)

Karty:   30. Beria (LIL) - 32. Traoré (BOR)

Lille OSC: Elana - Digne, Baša, Chedjou (69. Sidibé), Beria - Payet, Balmont, Martin, Rozehnal (58. Pedretti), Rodelin - Kalou
    Girondins Bordeaux: Carrasso - Faubert, Henrique, Planus, Trémoulinas - Obraniak, Sané, Plašil, Traoré, Maurice-Belay (81. Khalfallah) - Diabaté

Rozhodca: Buquet - Plancon, Zakrani