Twente – Willem II 1:1 (kon.) | Breda – Heracles 1:1 (kon.) | Kerkrade – Alkmaar 2:2 (kon.)
Eindhoven – Utrecht 2:1 (kon.)
PSV Eindhoven
2:1 (1:1)
FC Utrecht
cz Sobota 16.02.2013, 20:45 • Philips Stadion, Eindhoven • Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Češi na hřišti
    Ani v jednom klubu nenastupuje žádný český hráč.

FC Utrecht
    Hosté jsou na tom v tabulce Eredivise o něco hůře, než jejich hostitel, když v doposud odehraných dvaadvaceti zápasech jedenáctkrát vyhráli a šestkrát remizovali. V pěti zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali devětatřicet bodů, což jim stačí na šesté místo. Utrecht se zdaleka nemůže pochlubit tak skvělými statistikami, jako PSV, ale ani na hřišti velkého favorita se nemusí obávat nějakého debaklu, vždyť poslední dva venkovní ligové zápasy dokázal Utrecht vyhrát!

Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice lídra Eredivisie, když ve dvaadvaceti odehraných utkáních nasbírali sedmačtyřicet bodů, za patnáct výher a dvě remízy. Pětkrát odešli hráči PSV ze hřiště poraženi. Hru Eindhovenu jednoznačně zdobí skvělý útok, který již nastřílel pětasedmdesát branek, což je jednoznačně nejvíce z celé ligy. Druhou nejlepší bilanci má Ajax, který ale nastřílel o celých čtyřiadvacet branek méně! Navíc se PSV může pochlubit i druhou nejlepší obranou. Před druhým Ajaxem Amsterdam a třetím Feyenoordem Rotterdam má náskok tří bodů.

Vítejte u on-line přenosu utkání třiadvacátého kola nizozemské Eredivisie, v němž domácí PSV Eindhoven přivítá FC Utrecht.

PSV Eindhoven: Waterman - Willems, Marcelo, Derijck, Hutchinson - Strootman, van Bommel, Hiljemark - Mertens, Lens, Wijnaldum

FC Utrecht: Ruiter - Markiet, van der Hoorn, Wuytens, Bulthuis - Duplan, Kali, Asare - Toornstra, van der Gun, Mulenga

Rozhodčí: Vink - van de Ven, van Dongen.

Oba týmy jsou již připraveny k nástupu na hrací plochu v útrobách stadionu.

A je to tady, oba týmy právě nastupují za bouřlivých ovací zaplněného Philips Stadion.

1

2
    První zaútočili domácí fotbalisté, ale jejich postup zastavil odpískaný ofsajd.

3
    Mulenga ztrácí míč u levého praporku na polovině PSV, domácí vhazují.

4
    První rohový kop vybojoval pro Utrecht na pravé straně Toornstra, který také jde zahrávat z pravé strany.

5
    Davy Bulthuis tam byl však v hlavikovém souboji zraněn, musí být ošetřován. Domácí obrana si s rohovým kopem soupeře poradila.

6
    Míč se ocitá až u Ruitera, ten vykopává na polovinu PSV.

7
    Hosté musí střídat, hřiště opouští Bulthuis a nahradí ho Zullo.

7
    Lens padá v souboji s Nana Asarem v blízkosti pokutového území Utrechtu, domácí se dožadují odpískání faulu, sudí je však jiného názoru.

8
    Sledujeme sérii hlavičkových soubojů na polovině hřiště.

9
    Anouar Kali z Utrechtu je prvním potrestaným hráčem, který dostává za faul žlutou kartu.

10
    Zaznamenáváme první střelecký pokus, na svědomí ho má domácí Jetro Willems, míč ale po střele ze střední vzdálenosti letí mimo.

10
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Ale to je šok! Hosté z protiútoku dávají branku, když nikdo nedokázal sebrat míč JACOBOVI MULENGOVI, který prokličkoval až k pokutovému území, vystřelil a míč zapadl za záda překvapeného Watermana! To je skvělý vstup pro Utrecht!

11
    Uvidíme, jak se obdržený gól projeví na herním projevu PSV.

12
    Dlouhý nákop obrany PSV končí pouze u hráčů Utrechtu.

13
    Jens Toornstra fauluje v souboji s Hiljemarkem v blízkosti šestnáctky PSV, domácí rozehrávají.

15
    Je za námi první čtvrthodina utkání a zatím se velký favorit, domácí tým PSV, trápí v souboji s Utrechtem a prohrává 0:1!

16
    Opět se domácí domáhají odpískání penalty, ale Hiljemark až příliš ochotně padá v pokutovém území Utrechtu.

17
    Obrana Utrechtu odebírá spolehlivě míče soupeři, Eindhovem se těžko prosazuje.

18
    Tentorkát již sudí píská faul hostujícího hráče, provinil se Mike van der Hoorn na levé straně ve vzdálenosti přibližně pětadvaceti metrů.

18
    Ale pro míč si "došel" gólman Utrechtu, Ruiter.

19
    Další rychlý protiútok a další obrovská šance pro Utrecht! Z levé strany směřoval míč do pokutového území van der Gun, ale míč nikdo nedokázal tečovat do brány PSV.

20
    Hostům odpískán ofsajd, domácí mohou rozehrávat.

21
    Eindhovenu se nedaří ani kombinace, Hutchinson posílá nepřesnou přihrávku na pravou stranu, míč končí v autu.

22
    Mark van Bommel ostře zezadu "zajel" do Mulengy a dostává žlutou kartu.

23
    Bouřlivý pískot nyní doprovází hru domácích, Utrecht bude zahrávat další rohový kop.

24
    Obrana PSV odvrací a domácí mohou zaútočit.

25
    Eindhoven na polovině soupeře.

26
    PSV bude zahrávat rohový kop z levé strany.

27
    Ale hosté si s touto situací poradili.

28
    Hráč Utrechtu, Michael Zullo je potrestán za faul před pokutovým územím PSV a dostává žlutou kartu!

29
    PSV právě vstřelilo branku!
    DRIES MERTENS vyrovnává z přímého kopu ze vzdálenosti přibližně pětadvaceti metrů! Krásná střela.

31
    Domácí se domáhají dalšího odpískaného faulu Kaliho, ale sudí je jiného názoru, pokračuje se ve hře.

32
    Akwasi-Nana Asare bojuje s křečí na polovině hřiště.

34
    Hosté faulují na vlastní polovině, domácí rozehrávají, ale obrana Utrechtu odvrací.

36
    Rozehrávat se bude od branky Utrechtu.

38
    Domácím odpískán ofsajd, ale v posledních minutách mají jednoznačně více ze hry, vyrovnávací branka Eindhovenu pomohla.

39
    PSV zahrává rohový kop, míč po střele Mertense letí těsně vedle pravé tyče!

40
    Začíná poslední pětiminutovka prvního poločasu, domácí zatím lepším týmem, stav je ale stále vyrovnaný.

41
    Hosté musí střídat, zraněného Akwasi-Nana Asare nahradí Johan Mårtensson.

43
    Utrecht pod drtivým tlakem PSV, hosté se již nemohou dočkat přestávky.

44
    Zullo se dostává ke střele z hranice pokutového území z levé strany, míč letí těsně vedle levé tyče domácí brány! Pěkná střela.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu, PSV zahrává rohový kop.

45+1
    Míč ale ze vzduchu chytá Ruiter, který vykopává.

45+2
    Rozhodčí nastaví celkem tři minuty!

První poločas je u konce a zatím se ani jeden z týmů nemůže radovat z vedení, neboť po prvních pětačtyřiceti minutách je stav nerozhodný.

Hosty dostal do vedení v desáté minutě Mulenga. Za PSV vyrovnal v minutě devětadvacáté výborně kopnutým přímým kopem Mertens a tento stav zůstal až do konce prvního poločasu.

Sledujte i dál náš online přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:50 hodin.

46

47
    PSV vthrl do druhé půle tak, jak zakončil tu první, má většinu času míč na svých kopačkách.

48
    Mark van Bommel zrácí míč na polovině hřiště, hosté se hned snaží překonat bránící blok PSV.

49
    Nakonec je z toho střela z pravé strany, která je zblokována na roh.

50
    Ten rozehrává Toornstra, ale pouze do prvního bránícího hráče PSV.

51
    Obrovská šance domácích, Strootman pronikl s míčem do pokutového území z levé strany, střílí, ale míč neprocpal mezi nohama Ruitera, je z toho alespoň roh.

52
    Ten ale obrana Utrechtu odvrací.

53
    Waterman bude rozehrávat v pozici "falešného" libera.

54
    Kevin Strootman fauluje při snaze odebrat míč soupeři na jeho polovině.

55
    Utrecht bude zahrávat rohový kop z pravé strany.

55
    Cedric van der Gun se "ponořil" do vzduchu, hlavičkuje však mimo.

56
    A je tu další žlutá karta pro hráče PSV, tentokrát je potrestán Timothy Derijck za faul na polovině soupeře.

57
    Marcelo fauluje na vlastní polovině, hosté budou rozehrávat.

58
    Dlouhý nákop do šestnáctky PSV, ale obrana odvrací.

60
    Je za námi hodina hry a stále sledujeme zajímavou bitvu, v níž se domácí favorit trochu trápí a tak není divu, že stav je stále nerozhodný.

61
    PSV rychle postupuje směrem k bráně Utrechtu.

62
    Domácí poprvé střídají, ze hřiště odchází Hiljemark, nahradí ho Matavž.

64
    PSV si připravil dobrou příležitost, ale obrana Utrechtu zapracovala na výtečnou.

65
    GEORGINIO WIJNALDUM si dokázal naběhnout na milimetrovou přihrávku z pravé strany a přesnou placírkou dává vedoucí branku Eindhovenu!

67
    Další dobrá příležitost domácích, ale v poslední chvíli se Mertensovi nepodařilo zpracovat příhrávku z pravé strany.

70
    Červená karta pro Hutchinsona, který na vlastní polovině stáhl na zem pronikajícího hráče Utrechtu!

72
    Uvidíme, jak se vyloučení podepíše na herním projevu PSV, který byl doposud velmi dobrý.

73
    Další nepříjemný faul v pokutovém území domácích, za která Mulenga dostává žlutou kartu!

74
    Hosté naposledy střídají, hřiště opouští Markiet, místo něhož nastupuje Oar.

76
    PSV, který hraje pouze o deseti hráčích, má nyní problémy s aktivně hrajícími hosty.

78
    Je tu rychlý protiútok PSV, ale obrana Utrechtu v poslední chvíli zastavila pronikajícího Matavže.

79
    Další rychlý protiútok domácích, ale Matavž přihrává z levé strany již do ofsajdu.

81
    Probíhá poslední desetiminutovka, hosté se zatím marně snaží o překonání obranného valu Eindhovenu.

82
    Dlouhý odkop od brány Utrechtu, ale míč vrací zpět obrana PSV.

83
    Znovu je to rychlý sled přihrávek Utrechtu na polovině soupeře, ale v "uctivé" vzdálenosti od brány.

85
    Střídání v sestavě Eindhovenu, hřiště opouští Mertens, nahradí ho Orlando Engelaar,

87
    Utrecht kombinuje na polovině, ale na přímé ohrožení brány PSV to prostě nestačí.

88
    PSV vsází v posledních minutách na rychlé protiútoky, s nimiž má obrana Utrechtu velké starosti.

89
    Dlouhý nákop až na Mulengu, ale obránce PSV odkopává pryč.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby, Utrecht stále prohrává o gól a domácí se brání pouze v deseti.

90+1
    Rozhodčí, stejně jako v první půli, i nyní nastaví tři minuty.

90+2
    Obrana Eindhovenu již pouze odkopává míče pryč od vlastního pokutového území.

90+3
    Jetro Willems ještě dostává žlutou kartu v poslední minutě nastavného času.

Je za námi utkání, které sice skončilo očekávanou výhrou domácího favorita, PSV Eindhoven, ten se ale na něho musel až nevídaně "nadřít", když nejprve v průběhu utkání prohrával, poté sice vyrovnal, ale krátce po vstřelení vedoucí branky dostal červenou karu Hutchinson! Od té doby tak museli domácí čelit nepříjemným útokům soupeře, které však k vyrovnávací brance nevedly a zápas tak skončil v poměru 2:1 pro Eindhoven.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:47:41)