Twente – Willem II 1:1 (kon.) | Breda – Heracles 1:1 (kon.) | Kerkrade – Alkmaar 2:2 (kon.)
Eindhoven – Utrecht 2:1 (kon.)
PSV Eindhoven
2:1 (1:1)
FC Utrecht
cz Sobota 16.02.2013, 20:45 • Philips Stadion, Eindhoven • Holandská Eredivisie

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:47:41)

Je za námi utkání, které sice skončilo očekávanou výhrou domácího favorita, PSV Eindhoven, ten se ale na něho musel až nevídaně "nadřít", když nejprve v průběhu utkání prohrával, poté sice vyrovnal, ale krátce po vstřelení vedoucí branky dostal červenou karu Hutchinson! Od té doby tak museli domácí čelit nepříjemným útokům soupeře, které však k vyrovnávací brance nevedly a zápas tak skončil v poměru 2:1 pro Eindhoven.

90+3
    Jetro Willems ještě dostává žlutou kartu v poslední minutě nastavného času.

90+2
    Obrana Eindhovenu již pouze odkopává míče pryč od vlastního pokutového území.

90+1
    Rozhodčí, stejně jako v první půli, i nyní nastaví tři minuty.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby, Utrecht stále prohrává o gól a domácí se brání pouze v deseti.

89
    Dlouhý nákop až na Mulengu, ale obránce PSV odkopává pryč.

88
    PSV vsází v posledních minutách na rychlé protiútoky, s nimiž má obrana Utrechtu velké starosti.

87
    Utrecht kombinuje na polovině, ale na přímé ohrožení brány PSV to prostě nestačí.

85
    Střídání v sestavě Eindhovenu, hřiště opouští Mertens, nahradí ho Orlando Engelaar,

83
    Znovu je to rychlý sled přihrávek Utrechtu na polovině soupeře, ale v "uctivé" vzdálenosti od brány.

82
    Dlouhý odkop od brány Utrechtu, ale míč vrací zpět obrana PSV.

81
    Probíhá poslední desetiminutovka, hosté se zatím marně snaží o překonání obranného valu Eindhovenu.

79
    Další rychlý protiútok domácích, ale Matavž přihrává z levé strany již do ofsajdu.

78
    Je tu rychlý protiútok PSV, ale obrana Utrechtu v poslední chvíli zastavila pronikajícího Matavže.

76
    PSV, který hraje pouze o deseti hráčích, má nyní problémy s aktivně hrajícími hosty.

74
    Hosté naposledy střídají, hřiště opouští Markiet, místo něhož nastupuje Oar.

73
    Další nepříjemný faul v pokutovém území domácích, za která Mulenga dostává žlutou kartu!

72
    Uvidíme, jak se vyloučení podepíše na herním projevu PSV, který byl doposud velmi dobrý.

70
    Červená karta pro Hutchinsona, který na vlastní polovině stáhl na zem pronikajícího hráče Utrechtu!

67
    Další dobrá příležitost domácích, ale v poslední chvíli se Mertensovi nepodařilo zpracovat příhrávku z pravé strany.

65
    PSV právě vstřelilo branku!
    GEORGINIO WIJNALDUM si dokázal naběhnout na milimetrovou přihrávku z pravé strany a přesnou placírkou dává vedoucí branku Eindhovenu!

64
    PSV si připravil dobrou příležitost, ale obrana Utrechtu zapracovala na výtečnou.

62
    Domácí poprvé střídají, ze hřiště odchází Hiljemark, nahradí ho Matavž.

61
    PSV rychle postupuje směrem k bráně Utrechtu.

60
    Je za námi hodina hry a stále sledujeme zajímavou bitvu, v níž se domácí favorit trochu trápí a tak není divu, že stav je stále nerozhodný.

58
    Dlouhý nákop do šestnáctky PSV, ale obrana odvrací.

57
    Marcelo fauluje na vlastní polovině, hosté budou rozehrávat.

56
    A je tu další žlutá karta pro hráče PSV, tentokrát je potrestán Timothy Derijck za faul na polovině soupeře.

55
    Cedric van der Gun se "ponořil" do vzduchu, hlavičkuje však mimo.

55
    Utrecht bude zahrávat rohový kop z pravé strany.

54
    Kevin Strootman fauluje při snaze odebrat míč soupeři na jeho polovině.

53
    Waterman bude rozehrávat v pozici "falešného" libera.

52
    Ten ale obrana Utrechtu odvrací.

51
    Obrovská šance domácích, Strootman pronikl s míčem do pokutového území z levé strany, střílí, ale míč neprocpal mezi nohama Ruitera, je z toho alespoň roh.

50
    Ten rozehrává Toornstra, ale pouze do prvního bránícího hráče PSV.

49
    Nakonec je z toho střela z pravé strany, která je zblokována na roh.

48
    Mark van Bommel zrácí míč na polovině hřiště, hosté se hned snaží překonat bránící blok PSV.

47
    PSV vthrl do druhé půle tak, jak zakončil tu první, má většinu času míč na svých kopačkách.

46

Sledujte i dál náš online přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:50 hodin.

Hosty dostal do vedení v desáté minutě Mulenga. Za PSV vyrovnal v minutě devětadvacáté výborně kopnutým přímým kopem Mertens a tento stav zůstal až do konce prvního poločasu.

První poločas je u konce a zatím se ani jeden z týmů nemůže radovat z vedení, neboť po prvních pětačtyřiceti minutách je stav nerozhodný.

45+2
    Rozhodčí nastaví celkem tři minuty!

45+1
    Míč ale ze vzduchu chytá Ruiter, který vykopává.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu, PSV zahrává rohový kop.

44
    Zullo se dostává ke střele z hranice pokutového území z levé strany, míč letí těsně vedle levé tyče domácí brány! Pěkná střela.

43
    Utrecht pod drtivým tlakem PSV, hosté se již nemohou dočkat přestávky.

41
    Hosté musí střídat, zraněného Akwasi-Nana Asare nahradí Johan Mårtensson.

40
    Začíná poslední pětiminutovka prvního poločasu, domácí zatím lepším týmem, stav je ale stále vyrovnaný.

39
    PSV zahrává rohový kop, míč po střele Mertense letí těsně vedle pravé tyče!

38
    Domácím odpískán ofsajd, ale v posledních minutách mají jednoznačně více ze hry, vyrovnávací branka Eindhovenu pomohla.

36
    Rozehrávat se bude od branky Utrechtu.

34
    Hosté faulují na vlastní polovině, domácí rozehrávají, ale obrana Utrechtu odvrací.

32
    Akwasi-Nana Asare bojuje s křečí na polovině hřiště.

31
    Domácí se domáhají dalšího odpískaného faulu Kaliho, ale sudí je jiného názoru, pokračuje se ve hře.

29
    DRIES MERTENS vyrovnává z přímého kopu ze vzdálenosti přibližně pětadvaceti metrů! Krásná střela.

28
    Hráč Utrechtu, Michael Zullo je potrestán za faul před pokutovým územím PSV a dostává žlutou kartu!

27
    Ale hosté si s touto situací poradili.

26
    PSV bude zahrávat rohový kop z levé strany.

25
    Eindhoven na polovině soupeře.

24
    Obrana PSV odvrací a domácí mohou zaútočit.

23
    Bouřlivý pískot nyní doprovází hru domácích, Utrecht bude zahrávat další rohový kop.

22
    Mark van Bommel ostře zezadu "zajel" do Mulengy a dostává žlutou kartu.

21
    Eindhovenu se nedaří ani kombinace, Hutchinson posílá nepřesnou přihrávku na pravou stranu, míč končí v autu.

20
    Hostům odpískán ofsajd, domácí mohou rozehrávat.

19
    Další rychlý protiútok a další obrovská šance pro Utrecht! Z levé strany směřoval míč do pokutového území van der Gun, ale míč nikdo nedokázal tečovat do brány PSV.

18
    Ale pro míč si "došel" gólman Utrechtu, Ruiter.

18
    Tentorkát již sudí píská faul hostujícího hráče, provinil se Mike van der Hoorn na levé straně ve vzdálenosti přibližně pětadvaceti metrů.

17
    Obrana Utrechtu odebírá spolehlivě míče soupeři, Eindhovem se těžko prosazuje.

16
    Opět se domácí domáhají odpískání penalty, ale Hiljemark až příliš ochotně padá v pokutovém území Utrechtu.

15
    Je za námi první čtvrthodina utkání a zatím se velký favorit, domácí tým PSV, trápí v souboji s Utrechtem a prohrává 0:1!

13
    Jens Toornstra fauluje v souboji s Hiljemarkem v blízkosti šestnáctky PSV, domácí rozehrávají.

12
    Dlouhý nákop obrany PSV končí pouze u hráčů Utrechtu.

11
    Uvidíme, jak se obdržený gól projeví na herním projevu PSV.

10
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Ale to je šok! Hosté z protiútoku dávají branku, když nikdo nedokázal sebrat míč JACOBOVI MULENGOVI, který prokličkoval až k pokutovému území, vystřelil a míč zapadl za záda překvapeného Watermana! To je skvělý vstup pro Utrecht!

10
    Zaznamenáváme první střelecký pokus, na svědomí ho má domácí Jetro Willems, míč ale po střele ze střední vzdálenosti letí mimo.

9
    Anouar Kali z Utrechtu je prvním potrestaným hráčem, který dostává za faul žlutou kartu.

8
    Sledujeme sérii hlavičkových soubojů na polovině hřiště.

7
    Lens padá v souboji s Nana Asarem v blízkosti pokutového území Utrechtu, domácí se dožadují odpískání faulu, sudí je však jiného názoru.

7
    Hosté musí střídat, hřiště opouští Bulthuis a nahradí ho Zullo.

6
    Míč se ocitá až u Ruitera, ten vykopává na polovinu PSV.

5
    Davy Bulthuis tam byl však v hlavikovém souboji zraněn, musí být ošetřován. Domácí obrana si s rohovým kopem soupeře poradila.

4
    První rohový kop vybojoval pro Utrecht na pravé straně Toornstra, který také jde zahrávat z pravé strany.

3
    Mulenga ztrácí míč u levého praporku na polovině PSV, domácí vhazují.

2
    První zaútočili domácí fotbalisté, ale jejich postup zastavil odpískaný ofsajd.

1

A je to tady, oba týmy právě nastupují za bouřlivých ovací zaplněného Philips Stadion.

Oba týmy jsou již připraveny k nástupu na hrací plochu v útrobách stadionu.

PSV Eindhoven: Waterman - Willems, Marcelo, Derijck, Hutchinson - Strootman, van Bommel, Hiljemark - Mertens, Lens, Wijnaldum

FC Utrecht: Ruiter - Markiet, van der Hoorn, Wuytens, Bulthuis - Duplan, Kali, Asare - Toornstra, van der Gun, Mulenga

Rozhodčí: Vink - van de Ven, van Dongen.

Vítejte u on-line přenosu utkání třiadvacátého kola nizozemské Eredivisie, v němž domácí PSV Eindhoven přivítá FC Utrecht.

Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice lídra Eredivisie, když ve dvaadvaceti odehraných utkáních nasbírali sedmačtyřicet bodů, za patnáct výher a dvě remízy. Pětkrát odešli hráči PSV ze hřiště poraženi. Hru Eindhovenu jednoznačně zdobí skvělý útok, který již nastřílel pětasedmdesát branek, což je jednoznačně nejvíce z celé ligy. Druhou nejlepší bilanci má Ajax, který ale nastřílel o celých čtyřiadvacet branek méně! Navíc se PSV může pochlubit i druhou nejlepší obranou. Před druhým Ajaxem Amsterdam a třetím Feyenoordem Rotterdam má náskok tří bodů.

FC Utrecht
    Hosté jsou na tom v tabulce Eredivise o něco hůře, než jejich hostitel, když v doposud odehraných dvaadvaceti zápasech jedenáctkrát vyhráli a šestkrát remizovali. V pěti zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali devětatřicet bodů, což jim stačí na šesté místo. Utrecht se zdaleka nemůže pochlubit tak skvělými statistikami, jako PSV, ale ani na hřišti velkého favorita se nemusí obávat nějakého debaklu, vždyť poslední dva venkovní ligové zápasy dokázal Utrecht vyhrát!