Utrecht – Nijmegen 0:3 (kon.) | Amsterdam – Kerkrade 1:1 (kon.) | Feyenoord – Alkmaar 3:1 (kon.)
Zwolle – Twente 1:1 (kon.)
PEC Zwolle
1:1 (0:1)
FC Twente
cz Nedeľa 10.02.2013, 16:30 • Stadionplein 1, Postbus 402, 8000 AK Zwolle • Holandská Eredivisie

Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera. (18:26:26)

Zápas mezi Zwolle a Twente nakonec končí 1:1. Dlouhou dobu se Twente dařilo bránit jednogólový náskok, který získalo na začátku první půle po brance Tadiće. Když už se zdálo, že Twente vedení ubrání, byla proti brance Mihajlova odpískána penalta. K té se v 81. minutě postavil sám faulovýn Avdić, který stanovil končený stav utkání na 1:1. Zwolle tak na domácí půdě bere proti favoritovi z města Enschede cenný bod.

90+3
    Zdá se, že si oba celky odnesou jeden bod.

90+2
    O samostatný průnik se pokoušel Gyasi, avšak byl od míče odstaven. Dožaduje se alespoň faulu na jeho osobu, to ale rozhodčí odmítá.

90+1
    Domácí fotbalisté se snaží pozorně bránit, zato hosté se ženou dopředu.

90+1
    Hlavní arbitr van Sichem nastavuje nad rámec normální hrací doby tři minuty.

90
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby, uvidíme, kolik rozhodčí nastaví.

89
    Fantastický zákrok vytáhl ze svého rukávu brankář Mihajlov, který má v posledních minutách práce až nad hlavu! Nyní v góové šanci vychytal Mokhtara!

88
    Ze hřiště odchází Willem Janssen, místo něj je na hrací ploše Jerson Cabral. Twente tedy posiluje ofenzívu.

87
    Hosté se pokoušení s momentálním stavem něco udělat, jenže Zwolle minimálně svůj jeden bodík hodlá ubránit stůj co stůj.

86
    Rosales pod nátlakem domácích fotbalistů posílá míč raději na brankáře Mihajlova.

85
    Domácí jsou v ráži! Nebýt vynikajícího zákroku brankáře Mihajlova, mohlo jít domácí mužstvo do vedení!

83
    Hosté se s aktuální situací nehodlají smířit a vydávají se do útoku.

81
    Žlutou kartu uviděl brankář Twente Nikolaj Mihajlov.

81
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    K penaltě se postavil sám faulaný DENNI AVDIČ, který střelou do pravé části branky srovnává stav utkání na 1:1!

81
    Willem Janssen za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

80
    Po několika dovoláních se domácí dočkali a je jim odpískána penalta! V pokutovém území povalil Avdiće Janssen. Hlavní arbitr chtěl nechat pokračovat hru dál, jenže na lajně zamával postranní sudí a hlavní rozhodčí na jeho znamení odpískal penaltu. Hosté jsou hodně rozhořčení!

79
    Hosté nyní výborně takticky na své polovině hřiště šetří co nejvíce času. Domácí se snaží rychle napadat.

78
    Šanci o rychlý protiútok zakončil Dušan Tadić centrem přesně do rukavic domácího gólmana Boera, který míč okamžitě posílá na polovinu soupeře.

David Jahoda

Góly: 81. Avdić - 11. Tadić

Karty:   81. Janssen (TWE), 81. Mihajlov (TWE)

PEC Zwolle: (4 – 4 – 2) Boer – van Polen, Lachman, Broerse, Achenteh – Benson (73. Slot), Gravenbeek (66. Narsingh), Drost (46. Klich), Mokhtar – Pluim, Avdić. Trenér: Art Langeler.
    FC Twente: (4 – 3 – 3) Mihajlov – Rosales, Douglas, Braafheid, Schilder – Janssen (88. Cabral), Fer, Gutiérrez (63. Wisgerhof) – Gyasi, Castaignos, Tadić. Trenér: Steve McClaren

Rozhodca: van Sichem – Buijk, Lobbert – Koekoek

Diváci: 11041