Utrecht – Nijmegen 0:3 (kon.) | Amsterdam – Kerkrade 1:1 (kon.) | Feyenoord – Alkmaar 3:1 (kon.)
Zwolle – Twente 1:1 (kon.)
Ajax Amsterdam
1:1 (0:1)
Roda JC Kerkrade
cz Nedeľa 10.02.2013, 14:30 • Amsterdam ArenA, Amsterdam • Holandská Eredivisie

Ve druhém poločase dokázali domácí hráči Ajaxu vyrovnat, když už v 54. minutě se trefil Blind. Poté však pokračovalo zahazování brankových příležitostí z první části zápasu. Do konce utkání se již stav nezměnil 1:1. Děkujeme za pozornost!
    Držení míče: 71%/29%.
    Celkem střel: 19/1.
    Rohové kopy: 14/0.
    Fauly: 4/12.
    Žluté karty: 0/2. (16:25:21)

90+5
    Eriksen se neprosadil u levé postranní čáry a zřejmě hostující hráči Rody ubrání remízový stav 1:1. Probíhají poslední sekundy zápasu.

90+5
    Ale pouze hrají dozadu, kde následně odkopávají míč.

90+4
    A další faul domácího de Jonga. Hosté z Kerkrade budou zahrávat ještě standartní situaci v závěru poločasu.

90+4
    Eriksen si však v zápětí pomáhá nedovoleným zákrokem na polovině hřiště.

90+3
    Hraje zpátky na půlící čáru, kde si míč bere Blind a dává jej dopředu na Sigthorssona, který přestřeluje hostující branku.

90+2
    Schöne už dostává hru před vápno soupeře. Lukoki zastaven u pravé postranní čáry.

90+2
    Malki odvádí vynikající práci na útočné polovině. Až van Rhijn jej odzbrojuje.

90+1
    Hostům se nyní daří držet míč dál od vlastní branky.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví ještě pět minut nad základní hrací dobu ve druhé části zápasu.

90
    De Jong v další velké šanci na hranici pokutového území. Ale těsně mijí hostující branku.

89
    Eriksenovu ránu vytahuje z brankové čáry hostující brankář Kurto. Tlak Amsterdamu pokračuje.

88
    Domácí opět vybojovali trestný, volný kop.

87
    Po následné střele trefuje břevno domácí de Jong! Velký nápor hráčů Ajaxu v závěru pokračuje.