Liége – Brugge 1:3 (kon.) | Genk – Anderlecht 2:4 (kon.)
Standard Liége
1:3 (1:0)
Club Bruggy KV
cz Nedeľa 23.12.2012, 14:30 • Stade Maurice Dufrasne • Belgická Jupiler Pro League

Sudí Wouters dnes naposledy pískl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, které mělo dvě tváře. V prvním poločase byli aktivnější domácí fotbalisté, ale ve druhém poločase byli aktivnější hosté, kteří otočili zápas, a Standard Lutych tak prohrál na domácí půdě 1:3. Branku otevřel již v první minutě Ezekiel, ale pak už se hráči Lutychu neprosadili. Naopak ve druhém poločase se dvakrát trefil Lestienne, jenž zaznamenal obrat a v prodloužení přidal gól ještě Bacca Ahumada. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:30:13)

90+4
    Bruggy právě vstřelily branku!
    CARLOS ARTURO BACCA AHUMADA se konečně dočkal vstřeleného gólu. BACCA předvedl výbornou stabilitu a práci s míčem. Nádhernou trefou pojišťuje vedení.

90+3
    Autového vhazování se zmocní hosté.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.

88
    Domácí fotbalisté se probojovali do zajímavé šance, ale nedokázali ji proměnit.

84
    Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Jim Larsen, přichází Thomas Meunier.

82
    Bacca obdržel vynikající přihrávku, kterou mu adresoval Lestienne, ale Bacca nedokázal proměnit stoprocentní šanci a určitě lituje.

79
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Paul-José M'Poku Ebunge, přichází Marvin Ogunjimi.

78
    Žlutou kartu vyfasoval Goreux.

77
    Žlutou kartu vyfasoval Ezekiel.

76
    Výborně se uvolnil MAXIME LESTIENNE, jenž si připisuje dnešní druhou vstřelenou branku a otáčí skóre. LESTIENNE obdržel přihrávku do běhu a přesnou střelou z první nedal domácímu brankáři šanci.

76
    Ezekiel se dožaduje pokutového kopu, ale sudí je jiného názoru.

74
    Druhý gól mohl přidat Lestienne, ale v koncovce selhal a míč skončil vysoko nad brankou.

72
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází William Vainqueur, přichází Astrit Ajdarevič.

70
    Ale svého soupeře neohrozili.

70
    Rohový kop vybojovali domácí hráči.

67
    Ezekiel měl gól na kopačce, ale skvěle zasáhl Kujovič, jenž jedovatou střelu vyrazil na rohový kop.

65
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Sébastien Pocognoli.

63
    Domácí tým chystá střídání.

63
    Bacca se hned dvakrát ocitl v obrovské šanci, ale ani jednou se mu nepodařilo skórovat. Poprvé výborně zasáhl Kawashima a podruhé domácímu brankáři pomohl domácí obránce.

62
    Nepřesně přihrával Van Damme, a tak hráči Lutychu o balon přišli.

62
    Autového vhazování se zmocní domácí fotbalisté.

60
    Hra probíhá mezi pokutovými územími. Nyní žádné šance k vidění nejsou. Současné skóre odpovídá obrazu hry, kterou sledujeme.

Dnešní utkání sleduje 22 000 diváků.

59
    Hosté dostali výhodu volného přímého kopu, ale nijak této výhody nedokázali využít.

58
    Žlutou kartu vyfasoval Ciman.

57
    Žlutou kartu obdržel Odjidja-Ofoe.

55
    V obrovské šanci se ocitli domácí fotbalisté, ale hosté se skvěle ubránili.

54
    Hostům se vstup do druhého poločasu podařil, a tak doufejme, že budeme sledovat pohledný fotbal.

51
    Na gól přihrával Víctor Vázquez.

51
    Domácí fotbalisté chybovali v rozehrávce a balon na své kopačky vybojovali hosté. Vynikající přihrávku za obranu obdržel MAXIME LESTIENNE, jenž si zpracoval balon a přesnou trefou vyrovnal skóre na 1:1.

46
    Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Birger Verstraete, přichází Víctor Vázquez Solsona.

46
    Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Mohamed Tchité, přichází Lior Refaelov.

46

Hráči jsou zpět na hrací ploše, a druhý poločas tak začne za malou chvíli.

První poločas nám v první minutě přinesl vstřelenou branku, ale zápas diváka zatím spíš nudil. Doufejme, že druhý poločas bude pohlednější a ofenzivnější.

Druhý poločas začne přibližně v 15:34.

45
    Sudí Wouters nastavuje jednu minutu nad rámec prvního poločasu.

45
    Ovšem domácí hráči svého soupeře z této standardní situace neohrozili.

45
    Rohový kop vybojoval Standard Lutych.

44
    Z avizovaného protiútoku žádné nebezpečí nehrozilo.

44
    Domácí fotbalisté se ubránili a pospíchají do protiútoku.

43
    Hosté zahrávali rohový kop, ze kterého vybojovali další roh.

42
    Standardní situaci si vzal na starost Lestienne, který se prezentoval vynikající střelou, ale Kawashima předvedl brilantní zákrok a zlikvidoval stoprocentní gólovou šanci.

41
    Volný přímý kop budou zahrávat hosté.

41
    Hra po krátkém přerušení pokračuje.

40
    Sudí přerušil hru, ošetřit potřebuje jeden z hostujících hráčů.

40
    Standard Lutych z této výhody nic nevytěžil.

39
    Výhodu standardní situace dostali domácí fotbalisté.

36
    Domácí fotbalisté zahrávali standardní situaci z třiceti dvou metrů, ale k přímému ohrožení branky nedošlo.

35
    Hosté se vydali do protiútoku, ale přerušil je ofsajd.

34
    Van Damme obdržel zajímavou přihrávku a z první vystřelil, ale balon soupeřovu branku neohrozil.

32
    V obrovské šanci se ocitl Buyens, ke kterému se odrazil balon, ale Buyens branku z bezprostřední blízkosti netrefil.

30
    Na centrovaný balon si počkal Van Damme, jenž hlavičkoval, ale trefil pouze tyč!

29
    Ani tentokrát nemusel Kawashima zasahovat.

29
    Další volný přímý kop pro Club Brugge KV.

28
    Hostům se tato standardka vůbec nepovedla.

27
    Volný přímý kop pro Club Brugge KV.

27
    Nutno podotknout, že v předešlé akci se hosté skvěle ubránili.

26
    Domácí hráči se dostali do obrovské šance, dvakrát mohl zaznamenat branku Buyens, ale ani jednou se nedokázal prosadit.

26
    Držení míče: Standard Lutych 48% - 52% Club Brugge KV.

25
    Do protiútoku pospíchali domácí hráči, ale zastavil je ofsajd.

25
    Nicméně z této standardky žádné nebezpečí nehrozilo.

25

23
    Domácí fotbalisté hrají ze zajištěné obrany, a tak svého soupeře zatím do ničeho vážného nepouští.

22
    Nebezpečnou střelou se prezentoval M'Poku, ale trefil pouze bránícího protihráče.

21
    Bacca chystal pro svého spoluhráče krásnou kolmici, ale Lestienne měl pomalé nohy, a tak se k míči nedostal.

20
    Míč do hry uvedou ohsté.

20
    Zajímavou akci domácích zastavil ofsajd.

15

15
    Hra probíhá mezi pokutovými územími, ale aktivnější jsou zatím domácí hráči.

12
    Nebezpečnou přihrávku do malého vápna adresoval M'Poku, ale pozorný Kujovič uklidil balon do svých rukavic.

12
    Lutych vybojoval autové vhazování.

12
    Kujovič si připsal skvělý zákrok a zabránil inkasovanému gólu.

11
    Bacca vystřelil, ale domácího brankáře nepřekonal.

9
    Standardní situaci si vzal na starost Van Damme, ale střela byla velmi nepřesná a balon skončil vysoko nad brankou.

9
    Sudí ještě uklidňuje situaci ve velkém vápně.

8
    Volný přímý kop budou zahrávat domácí hráči.

6
    Na centrovaný míč si ve velkém vápně počíhal Bacca, jenž se prezentoval nepřesnou hlavičkou, a tak branku domácích neohrozil.

5
    Balon se přesunul na kopačky hostů.

5
    Míč do hry uvedou hráči Lutychu.

3
    Hosté oblékli pruhované černo-modré dresy a černé trenýrky.

1
    Standard právě vstřelil branku!
    Hostující obránci chybovali a toho využil IMOH EZEKIEL, který si zpracoval míč pro sebe a vystřelil. Kujovič napoprvé střelecký pokus vychytal, ale aktivní IMOH EZEKIEL se okamžitě znovu dostal k míči a dopravil jej do prázdné brány.

1
    Výkop provedli domácí hráči, kteří dnes budou hrát v červených kompletech.

1

Zápas začne za malou chvíli.

-1
    Hlavní rozhodčí přivádí dnešní aktéry na hrací plochu.

-5
    Na trávníku je vše připraveno k příchodu hráčů.

Standard Lutych: Kawashima - Goreaux, Kanu, Ciman, Van Damme - Bulot, Vainqueur, Buyens, M'Poku - Ezekiel, Batshuayi.

Club Brugge KV: Kujovič - Hoefkens, Donk, Larsen, Stenman - Tchité, Verstraete, Zimling, Odjidja-Ofoe, Lestienne - Bacca.

Rozhodčí: Wouters - Bleyen, Cremers.

-8
    Fotbalisté se po rozcvičení odebrali do svých šaten.

-15
    Hráči jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.

Oba týmy v posledních pěti zápasech čtyřikrát vyhrály a jednou remizovaly.

Club Brugge KV má také třicet pět bodů a je na páté příčce. Fotbalisté tohoto klubu desetkrát vyhráli, pětkrát remizovali a pětkrát prohráli. Celkové skóre je 48:33.

Standard Lutych získal ve dvaceti kolech třicet pět bodů a je na čtvrté příčce. Lutych jedenáctkrát vyhrál, dvakrát remizoval a sedmkrát prohrál. Celkové skóre je 41:25.

Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Luc Wouters, na čarách mu budou asistovat pánové Frank Bleyen a Jimmy Cremers. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Wim Smet.

Dobré odpoledne, vítejte u komentovaného přenosu dvacátého prvního kola, které má dnes na programu Jupiler League. Standard Lutych přivítá svého soupeře Club Brugge KV. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.