Waalwijk – Willem II 0:0 (kon.) | Utrecht – Amsterdam 0:0 (kon.) | Feyenoord – Groningen 2:1 (kon.)
Venlo – Kerkrade 2:4 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
2:1 (0:0)
FC Groningen
cz Nedeľa 23.12.2012, 14:30 • De Kuip, Rotterdam • Holandská Eredivisie

Toliko tedy z nizozemské kopané, u dalších přenosů se budu těšit na počtenou. (16:22:51)

Ten přišel právě teď. Je dobojováno. První poločas toho mnoho zajímavého nepřinesl, v tom druhém si už divák přišel na své. Nejprve otevřel skóre Pellé a zdálo se, že si Rotterdam bude kontroval průběh duelu. Jenže o vyrovnání se postaral z ojedinělé akce Dijk. Ten stejný hráč mohl dokonce otočit výsledek, ale o kousek minul míč. A tak se nakonec radovala družina kolem Ronalda Koemana. Dvě minuty před koncem rozhodl svou druhou dnešní brankou Pellé.

90+4
    Teď už je to jasné, domácí brankář bude kopat od své brány a čeká se jen na závěrečný hvizd.

90+4
    Ještě tu byl Burnetův nákop před bránu, kde ale operuje jistý Mulder.

90+3
    Ač podali hosté velice sympatický výkon, na body pravděpodobně nedosáhnou.

90+1
    Taktické střídání. Odešel Boetius a přišel Nelom.

90
    Už běží nastavený čas, budeme hrát ještě čtyři minuty.

88
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    V hodině dvanácté zachraňuje domácí tým opět GRAZIANO PELLÉ. Výbornou práci odvedl na hranici vápna Immers, jenž protlačil míč právě na autora branky. Ten už si před brankářem počínal nekompromisně a propálil ho. Nechytatelná střela a Luciano kapituluje podruhé.

86
    Až možná teď, když napálil míč na bránu Pellé, nicméně Luciano předvedl jistý zákrok.

85
    Posledních pět minut mají domácí na to, aby vstřelili branku. Závěrečný tlak ale nepřichází.

83
    Podruhé střídají domácí. Zkusit vytvořit nějaký tlak se pokusí Vormer, ze hřiště odešel Vilhena.

81
    Poslední střídání v týmu hostů. Na posledních deset minut nastupuje Zivkovič, jenž nahrazuje Leeuwa.

80
    A najednou je Feyenoord v hodně těžké situaci. Celý poločas tlačí a snaží se zvýšit své vedení, místo však inkasuje a ještě se musí bát o remízový výsledek.

79
    A dějí se věci. Tutovku jako Brno pro Groningem měl opět Van Dijk. Tomu z levého křídla přihrával do vápna Kwakman a mnoho nechybělo, aby se autor vyrovnávací trefy prezentoval i druhým zářezem na pažbě. Chyběl mu k zakončení pouze krok.

77
    Groningen právě vstřelil branku!
    A je to tady. Domácí hráli v posledních minutách hodně pasivně a nyní toho mohou litovat. Pustili soupeře do tlaku a ten vyrovnává. Standardku rozehrál Kirm, odražený míč se dostal k VIRGILOVI VAN DIJKOVI, jenž propálil celou obranu Feyenoordu včetně gólmana Muldera. Vyrovnáno 1:1!

75
    Groningen ještě nesložil zbraně, pětadvacet metrů před bránou bude rozehrávat trestný kop.

74
    Jako bych to přivolal. Střídající Bacuna dohrál brankáře Muldera nic jiného než žlutou kartu nemohl očekávat.

73
    Také je třeba připomenout, že se hraje bez karet. Velice slušné a korektní utkání sledujeme v dnešním předvánočním odpoledni.