Augsburg – Bayern 0:2 (kon.) | Dortmund – Wolfsburg 2:3 (kon.)
2:3 (1:2)
VfL Wolfsburg
Sobota 08.12.2012, 15:30 • Signal Iduna Park • Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:30.

Srdečne vás vítam pri prenose nemeckej bundesligy. Pravidelnými príspevkami vás budem informovať o priebehu zápasu 16. kola, medzi Borussiou Dortmund - Vfl Wolfsburg.

Obhajcovi titulu sa v doterajšom priebehu nedarí potvrdzovať rolu minuloročného majstra. Borussia sa nachádza na treľom mieste s priepastnou jedenásť bodovou stratou na lídra súťaže, bavorský Bayern. V pätnástich zápasoch zaznamenali zverenci Jurgena Kloppa sedem výhier, šesť remíz a dva prehry. V minulom kole sa Dortmund stretol, v šlágri kola, so suverénom doterajšieho priebehu, spomínaným Bayernom. Z Alianz arény si priviezol uradjúci majster bod, za remízu 1:1. Oveľa viac sa Borussii darí v lige majstrov. V utorok sa podarilo westfáslkemu tímu poraziť na domácom trávniku Manchester City 1:0. V skupine smrti sa Borussi prekvapujúcu podarilo umiestniť na prvom mieste, dokonca pred španielskym gigantom Realom Madrid. Jurgen Klopp disponuje pred zajtrajším zápasom zdravým kádrom, až na záložníkov Kehla a Bendera, ktorí sú stále zranení.

VfL Wolfsburg je na tom oveľa horšie ako jeho súper. Tím, ktorý v nedávnych dobách bojoval o čelo tabuľky sa po pätnástich kolách nachádza tesne nad zostupovou priepasťou, na 15. mieste. Zverenci Lorenz-Günther Köstner ťahajú sériu sériu troch zápasov bez výhry. Naposledy sa majster z ročníka 2008-09 tešil z plného bodového zisku 18 novembra, kedy porazil Hoffenhaim 3:1. V minulom kole doma Wolfsburg len remizoval s Hamburgom 1:1. útok hostí patrí medzi najhoršie v celej lige, kedže Wolfsburg zaznamenal len štrnásť presných záshov.

Favoritom tohto stretnutia je určite domáci Dortmund, čo potvrdzjú aj stávkové kancelárie, ktoré vypísali na jeho víťazstvo kurz 1,30. VfL Wolfsburg však body nesmierne potrebuje a tak budeme svedkami veľmi kvalitného a zamotaného zápasu. Stretnutie začína zajtra o 15:30, teším sa na vás !

Borussia Dortmund: Weindenfflere - Piszcek, Hummels, Felippe Santana, Schmelzer, Blaszcykovski, Gundogan, Leitner, Reus, Gotze, Lewandowski

VfL Wolfsburg: Begnalio - Fagner, Naldo, Kjaer, Schafer, Josué, Polák, Hasebe, Diego, Vieirinha, Dost

Rozhodca: Wolfgan Stark.

Lavičky:

Borussia Dortmund:
    Langerak, Kirch, Subotič, Bakalorz, Perišič, Grosskreutz, Schieber

VfL Wolfsburg:

Madlung, Hitz, Pogatetz, Kahlenberg, Medojevič, Rodriguéz, Lakič

Stretnutie začína už o 15 minút, nenechajte si ho újsť !

Hráči oboch tímov práve prichádzajú, v spirievode rozhodcovskej trojice, na ihrisko

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Stretnutie rozhoral výkopom hosťujúci Wolfsburg, no po niekoľkých sekundách odovzdal loptu domácim

2
    Po peknej Diegovej prihrávke odcentroval z pravej strany Hasebe, jeho center len presvišťal cez pokutové územie domácich

3
    Santana sa po rohovom kope snažil presadiť vo vzdušnom súboji, avšak neúspešne

4
    Domáci začínajú svoju akciu zo stredu poľa

6
    Dortmund dal gól! Gól strelil REUS. Po faule na Maria Gotzeho rozohral MARCO REUS priamy kop z ľavej strany pokutového územia. Jeho strieľaný center nikto nezasiahol a na prekvapenie center skončil v sieti !

7
    Domáci preberajú kontrolu nad zápasom, získavajú rohový kop, ten však hosťujúca obrana odvrátila

8
    Wolsfburg rozvíja svoju akciu zo zadných radov

10
    Po centri z rohu sa v šesnástke k strele z uhla dostal domáci stopér Santana, jeho strela však bola veľmi nepresná

11
    Leinter sa po peknej akcii mohol dostať zoči-voči Begnaliovi, v poslednej chvíli mu však sklzom loptu odobral obránca hostí

12
    Mats Hummels má loptu na kopačkách a snaží sa rozhorať domácu akciu

13
    V Dortmunde je tradičná, elektrizujúca atmosféra. Pripomínam, že Signal Iduna Park patrí k najnavštevovanejším futbalovým chrámom v Europe

15
    Mario Gotze sa individuálne nedokázal predrať do pokutového územia

16
    Robert Lewandowski si skvele spracoval center Gotzeho, následne si zasekol protihráča, v poslednej chvíli mu zabránil vystreliť Hasebe

17
    Totožná situácia ako pri otváracom zásahu stretnutia. Reus narobil svojim priamym kopom brankárovi hostí veľké problémy, ten to s pomocou svojich obráncov nakoniec zvládol, stav tak ostáva nezmenený

19
    Domáci v posledných minútach skvele pritlačili svojho súpera, obrana hostí je nesmierne preťažená. Lewandoski so Schmelzerom si v šesnástke dávali prednosť, nakoniec k strele nedostal ani jeden z tejto dvojice

20
    Prvý roh si vybojovali aj hosťujúci futbalisti, nič však z neho nevyťažili

21
    Po faule na Leitnera bude nasledovať priamy kop z podobnej pozícii ako padol úvodný presný zásah stretnutia. Tentokrát Begnalio bez väčších problémov vyráža loptu do bezpečia

23
    Ďalšia fantastická akcia domáceho tímu. Ikay Gundogan si skvele narazil s Lewandowskim, následne si hodil lotpu do šesnástky, pri lopte bol však skôr hosťujúci brankár Begnalio

24
    Po Schmelzerovom centri sa píska ofsajd, v ktorom bol jeden z doomácich hlavičkárov

25
    V prvých 25 minútach je Borussia jednoznačným pánom na ihirsku a zaslúžene vedie 1:0

26
    Domáci obliehajú hosťujúcu šesnástku. Momentálne to vyzerá ako keby hrala proti Wolfsburgu Barcelona

27
    Po strate lopty sa do brejku snažil dostať Vieirinha, Santana ho skvele zastavil

28
    Loptu si medzi sebou vymienajú domáci obráncovia

29
    Po nepresnej Weidenfellerovej rozohrávke sa lopty ujímajú hosťujúci hráči

30
    VfL Wolfsburg si v úvodnej polhodine nedokázal vypracovať ani náznak žiadnej šance

32
    Hostia sa snažia na polovici domácich niečo vymislieť, nebude to však jednoduché

33
    Piszcek dokázal pod nátlakom vybojovať autové vhadzovanie na súperovej polovici, domáci tak môže začať útočnú akciu

34
    Bola nariadená penalta. To však nie je všetko, za ruku v šesnástke je vylúčený Marcel Schmelzer

36
    VfL Wolfsburg dal gól! Gól strelil DIEGO. Wolsfburg sa z ničho nič dostal k veľkej príležitosti, po ktorej domácich musel zachranovať rukou na bránkovej čiare Schmelzer. Z následnej penalty Diego chladnokrvne vyrovnáva !

37
    Domáci sú evidente zaskočený z vývoja zápasu, ktorý mali až k inkriminovanej ruke v šesnástke jasne pod kontrolou

39
    Wolfsburg, ktorý je momentálne na koni, sa snaží o útočnú akciu

40
    VfL Wolfsburg dal gól! Gól strelil NALDO. Neuveriteľné čo sa teraz deje v Dortmunde ! Diego zahrával priamy kop z pravej strany. Centrom našiel v šesnástke stopéra Nalda, ktorý pravačkou umiestnil loptu k tyči. Wolfsburg tak za necelých päť minút otočil vývoj stretnutia !

45+2
    V tomto nesmierne zaujímavom polčase, ktorí hlavne na konci musel zdvíhať ľudí zo sedadiel, sa nadstavujú 2 minúty

Prvý polčas skončil.

Do druhého polčasu už nezasiahne Moritz Leinter, ktorého nahradil chorvátsky reprezentant Perišič

46
    Začal druhý polčas.

46
    Druhý polčas začína, podľa predpokladov, aktivitou Dortmund

47
    Domáci tréner Jurgen Klopp sa rozhodol pre zaujímavú variantu. Kubu Blaszcykowskeho preunul na ľavú obranu, post poľského futbalistu zaujal striedajúci Perišič

49
    Domáci Marco Reus vidí žltú kartu

50
    Wolfsburg sa na polovici súpera snaží kombinovať a kontrolovať tak svoj náskok

51
    Robert Lewandowski pred pokutovým územím skvele získal loptu, držal ju však dlho na svojich kopáčkách a tak bol odzbrojený vracajúcim sa obráncom hostí

52
    Simon Kjaer sa snaží o rozohrávku, nemá však voľných spoluhráčov

53
    Faul na Lewandowskeho na hranici šesnástky, to múže byť veľká šanca pre Marca Reusa, ten však trafil len múr

55
    Domáca Borussia sa čoraz viac tlačí do súperovej šesnástky, je jasné, že zo súčasným stavom nie sú domáci spokojní

56
    Pred Schaferom odkopáva Blaszcykowski na rohový kop. S Diegovým centrom si domáca obrana dokázala poradiť

57
    Borussia sa v desiatich len veľmi ťažko presadzuje do tesnej blízkosti hosťujúcej brány

58
    Domáca hviezda Mario Gotze nevedel čo s loptou a tak vystrelil. Jeho strela len tesne minula pravú tyč Begnaliovej brány

59
    Domáci futbalisti čoraz viac prikladajú pod kotol, stále je to však bez finálnej prihrávky

60
    Po faule Kjaera je nariadená penalta pre domácich !

61
    Dortmund dal gól! Gól strelil BLASZCYKOWSKI. Poľský reprezentant si postavil loptu na biely bod a nekompromisne zavesil. Stav je tak vyrovnaný 2:2

62
    O opätovné navrátenie vedenia sa snažia hostia, sú však v ofsajde

63
    Po tvrdom zákroku na Lewandowskeho videl žltú kartu Josué

64
    Žlté napomenutie pre domáceho Gundogana rozčertilo domáceho trénera Kloppa, ktorý poriadne čistí žalúdok štvrtému arbitrovi

65
    Borussia pokračuje v tlaku a snaží sa vedenie strhnúť na svoju stranu

66
    Center Hasebeho bol pridlhý a skončil mimo hracej plochy

67
    Pekná akcia Wolfsburgu. Japonský záložník Hasebe vysunul na ľavej strane Schafera, ten centrom našiel práve prihrávajúceho Hasebeho, ten však loptu hlavou nezasiahol podľa svojich predstáv a bránu domácich neohrozil

69
    Borussia je aj v desiatich mužoch jasne lepší a aktívnejší tím

70
    Roman Weidenfeller začína domácu akciu svojim výkopom

71
    Po faule Nalda nasleduje priamy kop z ľavej strany, ktorý pravdepodobne rozohrá opäť Reus. Talentovaný Reus sa snažil o priame ohrozenie brány, strela však bola nepresná

72
    Josuého misia v tomto zápase skončila. Na jeho miesto prišiel Kahlenberg

73
    VfL Wolfsburg dal gól! Gól strelil DOST. Diego vysunul Dosta krásnou prienikovou pirhrávkou. Hosťujúci útočník sa dostal do nájazdu na bránkára domácich, ktorého chladnokrvne prekonal. Wolfsburg tak po tretí krat vedie

75
    Borussii ostáva ešte štvrťhodina na zmenu nepriaznivého stavu

77
    Domáci sa dostávajú na súperovu polovicu po faule na Perišiča, ktorý je od svojho príchodu na ihrisko neviditeľný

78
    Diego sa po súboji s domácim futbalistom zvíja na zemi, čo sa nepáči domácim tribúnam

80
    Namiesto faulu na Kubu Blaszcykowskeho sa píska len roh v prospech domácich

81
    Unaveného Kubu Blaszcykowskeho strieda hrdina zápasu s Manchestrom City Julian Schieber

82
    Priamy kop v prospech domáceho tímu

84
    Gotze dostáva žlté napomenutie

85
    Napriek nevôli domáceho kotlu sa píska faul Lewandowského, domáci mohli ísť do rýchleho brejku

86
    Z ihriska odstupuje Vieirinha, na ktorého miesto naskakuje čerstvý Rodriguéz

87
    Borussia Dortmund sa nadychuje k záverečnému, mohutnému tlaku

87
    Zdá sa, že domácim futbalistom už chýbajú sily, čo je pochopiteľné, kedže hrajú od 37. minúty oslabení

89
    Striedajúci Schieber prenikal do šance, Begnalio však výborne vybehol a do šance ho nepustil

90
    Striedajúci Kahlenberg bude po faule v blízkosti pokutového územia svojho tímu potrestaný žltou kartou

91
    Reus mohol vyrovnať ! Z priameho kopu parádne zakrútil do ľavého horného rohu, Begnalio však skvele zasiahol

90+3
    Nastavujú sa tri minúty

90+3
    Vyzerá to tak, že domáci vídu z tohto zápasu naprázdno

Je tu koniec nesmierne zaujímavého zápasu. Hosťujúcemu Wolfsburgu, ktorý sa pohybuje tesne nad pásmom zostupu sa podarilo zdolať minuloročného majstra z Dortmundu. Do 37. minúty mali domáci jasne navrch, videli 1:0 a takmer sa im podarilo aj zvýšiť svoj náskok. V spomínanej minúte však dostal červenú kartu domáci obránca Schmelzer a kopala sa penalta proti Dortmundu. Diego penaltu nekompromisne premenil a aby toho nebolo málo, podarilo sa Wolfsburgu do polčasu zásluhou Nalda strhnúť vedenie na svoju stranu. V druhom polčasu bola napriek oslabaniu aktívnejšia Borussia, čo potvrdila vyrovnávajúcim zásahom Blaszcykowskeho. V 73. minúte však Dost rozhodol o tom, že Borussia víde z tohto stretnutie bodovo naprázdno. Wolfsburg v tomto zápase vyťažil z minima maximum, kedže do iných šancí sa prakticky nedostal. To je dnes všetko, lučí sa s vami Michal Bakoš, Dovidenia a teším sa niekedy nabudúce ! (17:29:37)