Heerenveen – Breda 2:0 (kon.) | Feyenoord – Nijmegen 5:1 (kon.) | Utrecht – Arnhem 1:2 (kon.)
Heracles – Den Haag 3:3 (kon.) | Amsterdam – Twente 1:0 (kon.)
Heracles Almelo
3:3 (3:2)
HFC ADO Den Haag
cz Sobota 29.09.2012, 19:45Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Přeji hezký večer všem fanouškům dobré kopané. Nizozemská nejvyšší soutěž dnes pokračuje sedmým kolem a my se zaměříme na utkání mezi Heraclesem a Den Haagem. Podle odborníků je favoritem tohoto duelu domácí celek.

HERACLES ALMELO

Domácí mají na svém kontě po šesti kolech šest bodů a skóre 7:9. Heracles v prvním kole remizoval 1:1 s Venlem, poté přišla porážka na hřišti Alkmaaru, pak porážka s Feynoordem, následně remíza na půdě Waalwijku, pak konečně výhra doma nad Bredou a v posledním utkání opět remíza, tentokrát na hřišti Vitesse.

Heracles hraje své domácí zápasu na Polman Stadion Almelo, který má kapacitu 8 500 míst. Tento tým zatím čeká na svůj první větší úspěch a v každé sezoně se většinou pohybuje uprostřed, či ve druhé polovině tabulky. Loni Heracles obsadil 12. místo. Trenérem mužstva je Peter Bosz.

HFC ADO DEN HAAG

Hosté mají na svém kontě zatím devět bodů a skóre 12:9. V prvním kole Den Haag remizoval na hřišti Vitesse, pak přišla doma remíza s Waalwijkem, následně výhra na hřišti Venla, poté ale domácí porážka od Groningenu, ale pak další výhra na stadionu Heerenveenu. V posledním kole dokázal Den Haag obrat o body slavný Ajax, se kterým se na svém hřišti remizoval 1:1.

Trenér Maurice Steijn ví, že jeho svěřenci dokážou porazit každého, jenže mají velké problémy s vyrovnaností výkonů. "Dokázali jsme uhrát bod s Ajaxem i Arnhemem a porazit Heerenveen, jenže pak doma prohrajeme s Groningenem a kvůli těmto zápasům nám může utéct čelo tabulky. Chce to soustředěný výkon, Heracles je na domácím stánku velice silný a my nesmíme nic podcenit. Klíčem k úspěchu je držet se našeho herního systému," uvedl hostující trenér.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

V loňské sezoně se z výhry vždy radovali hráči Den Haagu.Ti nejdřív vyhráli doma 2:0 a poté skončilo stejným výsledek i odvetné utkání na stadionu Heraclesu.

1

2
    Hráči se zatím, jak se říká, oťukávají a nikdo se nikam příliš nežene.

3
    Domácí jsou zatím častěji u míče, ale zatím kombinují pouze na své polovině.

4
    I tentokrát výborně zasáhli hostující obránci a míč získali.

5
    Po zisku míče se domácí borci opět ženou dopředu.

6
    Rohový kop pro Heracles.

7
    Hodně nebezpečně zahraný roh. Střílený míč proletěl malým pokutovým územím, hosté měli obrovské štěstí.

8
    Hosté se nemohou prokombinovat před pokutové území Heraclesu.

9
    Domácí jsou opět u kulatého nesmyslu, ale zatím kombinují pouze na své polovině.

10
    Nyní ale jejich útok ukončila nepřesná přihrávka Pasveera.

11
    Zatím stále čekáme na nějakou vážnější brankovou příležitost.

13
    Den Haag právě vstřelil branku!
    A ten hned přišla. Po centru z levé strany míč propadl až na zadní tyč, kde ho do branky uklidil hostující KENNETH OMERUO.

15
    Domácí jsou nyní aktivnější a snaží se o vyrovnání.

16
    Ale hosté zatím pozorně brání a domácí borce do ničeho nepouští.

17
    Další útok Heraclesu zastavila nepřesná přihrávka.

18
    Byla nařízena penalta, kterou bude zahrávat domácí celek.

19
    Heracles právě vstřelil branku!
    K nařízené penaltě se postavil WILLY OVERTOOM a srovnal tak na 1:1.

21
    Nyní se o kulatý nesmysl bojuje hlavně uprostřed hrací plochy.

22
    Byla nařízena penalta, kterou budou zahrávat hosté.

24
    K penaltě se postavil hostující DANNY HOLLA, který nedal domácímu brankáři šanci a poslal tak Den Haag opět do vedení.

25
    Žlutou kartu uviděl domácí Mike te Wierik.

27
    Domácí borci začínají další útok do svého brankáře.

28
    Byla nařízena penalta, kterou budou zahrávat domácí.

29
    K další nařízené penaltě se postavil opět WILLY OVERTOOM a vyrovnal.

30
    Domácí jsou aktivnější a stále se tlačí dopředu.

32
    Po centru do vápna hostů se dostal k míči NINOS GOURIYE, který propálil hostujícího brankáře a poslal Heracles poprvé v tomto utkání do vedení.

34
    Domácí jsou stále aktivnější a tlačí se dopředu. Hosté se pouze brání v posledních minutách.

35
    Hosté vybojovali míč a kombinují na své polovině.

36
    Hráči Den Haagu se vydali dopředu, ale o míč rychle přišli.

37
    Nyní se bojuje hlavně uprostřed hrací plochy.

38
    Hráči Heraclesu se opět tlačí před branku svého soupeře.

40
    Jejich další snažení ale zastavil útočný faul.

41
    Hráči Almela jsou opět u kulatého nesmyslu a tlačí se dopředu. Uvidíme, zda nyní něco vymyslí.

43
    Do velké šance se dostal jeden z domácích hráčů, ale z malého vápna poslal míč nepochopitelně nad branku Den Haagu.

44
    V prvním poločase se zřejmě už nic nestane.

První poločas je minulostí. Sledujeme zajímavý duel, ve kterém už padlo pět branek a rovnou tři z pokutových kopů. Domácí borci vedou po prvním poločase 3:2. Uvidíme, co nám přinese druhé dějství, které začne přibližně v 20:47.

46

47
    Domácí jsou od úvodních vteřin druhého poločasu aktivnější a stále se tlačí před branku hostů.

48
    Do dobré šance se dostal Quansah, ale z hranice velkého vápna nedokázal trefit branku.

49
    Rohový kop pro domácí.

50
    Ale z rohu nic nebylo a u míče jsou hráči Den Haagu.

51
    Nyní se na hřišti nic vážného neděje. Bojuje se hlavně uprostřed hrací plochy.

53
    Dopředu se nyní ženou hosté, tak uvidíme, zda něco vymyslí.

54
    Tak nevymysleli nic a dopředu jdou domácí borci. Nikam ale nepospíchají.

55
    Rohový kop pro domácí celek.

56
    Na trávníku zůstal ležet hostující brankář a rozhodčí hru raději přerušil.

58
    Hosté musejí střídat. Odešel brankář Beugelsdijk a přišel Zwinkels.

60
    Už se opět hraje. Domácí kopali roh, ale nic z něho nebylo.

61
    U míče jsou opět hráči Heraclesu.

62
    Ale jejich snažení ukončil útočný faul a míč tak mají hosté.

68
    A vzápětí uviděl další žlutou kartu domácí Dorda.

69
    Hosté jsou nyní aktivnější a stále se tlačí dopředu.

70
    Domácí se osvobodili jen za cenu dlouhého odkopu.

72
    Hosté střídají. Odešel Jansen a přišel Vincent.

73
    A je vyrovnáno. Z přímého volného kopu vypálil DANNY HOLLA a jeho tečovaná střela skončila za zády domácího brankáře.

75

76

77
    Dopředu se nyní opět tlačí domácí borci.

79
    Hráči se tlačí dopředu a chtějí rozhodnout. Obrany ale v posledních minutách dominují.

80
    Další rohový kop pro Heracles.

81
    Ale ani tentokrát se domácím nepodařilo ohrozit branku Den Haagu a diváci tak stále čekají na další branku.

82
    Další žlutou kartu uviděl hostující Omeruo.

83
    Domácí vybojovali míč a stále se zkoušejí prokombinovat do vápna Den Haagu.

85
    Heracles se usadil na polovině svého soupeře, ale zatím je daleko od branky hostů.

87
    Na hranici penalty se dostal k míči te Wierik, ale branku hostujícího celku přestřelil.

88
    Domácí stále kombinují na polovině svého soupeře, ale nemohou se dostat ke střele.

89
    Ale pro centrovaný míč si došel brankář Zwinkels.

90
    Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minuty.

90+2
    Nyní jsou aktivnější hosté, kteří se drží na polovině domácích. To se samozřejmě nelíbí fanouškům Heraclesu.

90+3

90+4
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a už se zřejmě nic nestane.

A je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, ve kterém padlo šest branek a rovnou tři z penalty. Zápas nakonec skončil nerozhodně 3:3, což je určitě ziskem pro hosty. Domácí byli v tomto utkání favoritem, ale tuto roli nezvládli. To je z mé strany vše a těším se opět u dalších on-line přenosů. Hezký večer. (21:38:30)

Jakub Kopřiva

Góly: 19. Overtoom (pen.), 29. Overtoom (pen.), 32. Gouriye - 13. Omeruo, 24. Holla (pen.), 73. Holla

Karty:   25. te Wierik (HRC), 63. Wormgoor (HRC), 66. Gouriye (HRC), 68. Dorda (HRC) - 82. Omeruo (HAA)

Heracles Almelo: Armenteros - Bruns, Dorda, Duarte, Everton, Gouriye, Overtoom, Pasveer, Quansah, Rienstra, te Wierik
    HFC ADO Den Haag: Beugelsdijk (58.Zwinkels) - Chery, Coutinho, Holla, Jansen, Meijers, Omeruo, Poepon, Toornstra, van Duinen, Wormgoor