Bielorusko – Cyprus 0:3 (kon.) | Fínsko – Litva 3:4 (kon.) | Ukrajina – Slovinsko 2:0 (kon.)
Gruzínsko – Chorvátsko 1:1 (kon.) | Wales – Arménsko 0:1 (kon.) | Faerské ostrovy – Dánsko 1:1 (kon.)
Gruzínsko
1:1 (1:1)
Chorvátsko
cz Streda 15.08.2012, 18:00 • Mikheil Meskhi - Tbilisi • Kvalifikácia na ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu kvalifikační utkání hráčů do 21 let. Soupeři jsou celky Gruzie a hostujícím celek Chorvatska.

Dnes by se mělo jednat o velmi vyrovnaný duel, kde není ani jeden z týmů favoritem. Obě mužstva mají ve skupině shodně 6 bodů ze šesti zápasů a jejich naděje na postup na ME 21 už neexistuje, protože druhé Švýcarsko má bodů 13 a do konce zbývají odehrát dvě kola. Dnešní zápas tedy už nic neřeší a je velmi těžké ho tipovat. Jakého fotbalu se dočkáme a zda bude dnes někdo šťastnější, uvidíme v zápase samotném, který začíná v 18h. a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.

Gruzie: Nadiradze - Tvildiani, Grigalashvili, Kverkvelia, Kobakhidze, Jigauri, Dzalamidze, Chanturia, Papava, Kvekveskiri, Skhirtladze

Chorvatsko: Sluga - Vrsaljko, Tičinović, Bubnjić, Kelić, Andrijašević, Ademi, Kramarić, Čop, Caktaš, Maglica

Rozhodčí: Anatoliy Abdula (UKR).

1

1
    Rozhodčí pískl do píšťalky a utkání bylo zahájeno. U míče jsou hosté.

2
    Zatím je to hodně opatrný úvod. Hraje se spíše na středu hřiště a ani jednomu z celků se nedaří dostat se na dostřel brance soupeře.

4
    Hra stále ve stejném duchu, ačkoliv se domácí snažili o nějakou akci, pozorná obrana je zastavila a posléze si museli pomoci faulem.

6
    Domácí hrají hodně od podlahy a rozhodčí musel nyní domlouvat. Ještě jednou a bude žlutá karta. Je to zatím hodně bojovný fotbal bez nějaké převahy na jedné či druhé straně.

8
    Hostující Chanturia (CRO) byl přistižen v ofsajdu. Vykopává tedy brankář domácích.

8
    Hosté se začínají osmělovat. První střelu zápasu vyslal Čop (CRO), jeho střela šla vedle branky.

9
    Šance pro domácí. Střela byla zablokována a Gruzie bude zahrávat první rohový kop zápasu.

10
    Domácí se dostali po rohu k hlavičce, vše ale vyřešil brankář Chorvatska a rozehrává.

11
    Na druhé straně útočník hostí Maglica (CRO) vypálil pravačkou mimo tři tyče. Hra začíná být zajímavější a týmy se snaží útočit.

13
    Chorvatsko trochu přebírá otěže zápasu a tlačí se do útoku. S dalším pokusem tu byl Papava (CRO), jeho střela se ale nezdařila a brankáře vůbec neohrozila.

15
    Čtvrt hodinka je za námi. Zatím sledujeme bezbrankové utkání, kde jsou o něco málo lepší hosté.

16
    Domácí budou rozehrávat zajímavou standardní situaci.

18
    Z té a ani následného pokusu o dorážku nebylo nic. Chorvatsko je u míče.

18
    Akci domácích přerušuje ofsajd. Hra troch začíná ztrácet tempo a začíná se kouskovat.

20
    Gruzie právě vstřelila branku!

Jakoby mě domácí o tom tempu slyšeli. Najednou zde máme první branku zápas. Tu vstřelil DAVIT SKHIRTLADZE! 1:0 Pro domácí.

21
    Hosté se pokoušeli o odpověď. Kramarič (CRO) opět ale mimo branku. Chorvatsko se snaží střílet, ale zatím mu chybí přesnější střelecká muška.

22
    Volný přímý kop pro domácí.

24
    A málem to bylo 2:0! Papava (GRU) nádhernou ranou protáhl Slugu v brance Chorvatska.

26
    Domácí jsou nyní lepším týmem a obrana Chorvatska má problémy.

28
    Andrijaševič (CRO) už to s tvrdostí přehnal a vidí žlutou kartu.

30
    Rohový kop pro hosty.

30
    Z rohu nebylo nic, ale následný protiútok mohl skončit brankou! Jigauri (GRU) jen o kousek minul branku!

32
    Další rohový kop pro Chorvatsko.

32
    Hosté se dostali k hlavičce, ale bylo to z ne zrovna ideálního úhlu a ta šla tedy mimo branku.

34
    Chorvatsko je u míče a pokouší se o nějakou útočnou snahu.

36
    Hraje se od branky k brance, ovšem nikomu se nedaří dostat se do nějaké výhodné střelecké pozice.

37
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!

A je vyrovnáno! ANDREJ KRAMARIČ (CRO) si dobře naběhl a přesně umístil míč za záda brankáře! 1:1.

39
    Dalším potrestaným hráčem za žlutou kartu je Bubnjić (CRO).

41
    Faul domácích a Chorvatsko bude rozehrávat.

41
    Roh pro hosty.

41
    Ademi (CRO) si pomohl nedovoleným útočným faulem za který vidí také žluté napomenutí.

43
    U míče jsou domácí. Po vedení trochu upadli do pasivity a nyní se snaží o opětovnou aktivitu.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45
    Branku už asi neuvidíme, míč je daleko od obou branek.

45
    Papava (GRU) ještě dostává žlutou kartu. Je to hodně vyostřené a některé zákroky jsou naprosto zbytečné.

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

První poločas je za námi. Domácím se povedlo poměrně brzy dostat do vedení, ale poté trochu přešli do pasivity a Chorvatsko trestalo. Stav 1:1 zatím odpovídá dění na hřišti. Co přinese druhý poločas, uvidíme po přestávce.

46
    Poločasové střídání domácích. Chapidze nastupuje a odchází Kvekveskiri.

46

46
    Druhý poločas začal a hned jsme byli svědky dvou faulů. U míče jsou domácí. Je to hodně tvrdý fotbal dnes. Čtyři žluté karty v prvním poločase ostatně dokazují vše.

47
    Maglica (CRO) se dostal do ofsajdové pozice a v útoku tedy nepokračuje.

49
    hra ve druhém poločase je o něco opatrnější. Hraje se hlavně na středu hřiště.

52
    O něco málo více ze hry mají domácí, těm se ale nedaří projít dobře rozestavenou obranou.

53
    Pomalu každý druhý útok je zastaven faulem. Jakoby hráči ani neuměli jinak vzít míč.

56
    Hra se změnila ve velmi nezáživnou podívanou. Je to hodně opatrný fotbal.

57
    Trenér Chorvatska vycítil potřebu oživení své hry, vidí, že to není ono. Na trávník posílá Glavicu a dolů jde Andrijaševič.

58
    Snad první vážnější akce ve druhém poločase! Dzalamidze (GRU) vypálil a jeho střelu musel likvidovat Sluga v brance Chorvatska.

58
    Rohový kop pro domácí.

59
    A ještě není nebezpečí zažehnáno. Volný přímý kop zahrávají domácí.

61
    Gruzíncům se nepovedlo využít žádné příležitosti ke skórování a musí rozjíždět další svou akci až ze své poloviny.

61
    Kelič (CRO) dostává za tvrdý zákrok přímo před zraky sudího žlutou kartu.

63
    Další střídání hostí. Župarič vystřídá Čopa.

65
    Maglica (CRO) si nabíhal do dobré pozice, ovšem zdvižený praporek sudího odmával ofsajd a je po akci.

67
    Hosté se dobrou kombinací dostali do šance! Vrsaljko (CRO) z toho vytěžil povedenou ránu, ovšem brankář byl na místě!

68
    Rohový kop pro Chorvatsko.

70
    Z rohu nebylo nic. Dle herního projevu obou mužstev, nelze říci, zda se ještě dočkáme branky. Možná pokud se povede nějaké dobrá kombinace. Nyní je to ale nijak atraktivní a hodně ubojovaný fotbal.

71
    Střídání domácích. Kokhia nastupuje a trávník opouští Dzalamidze.

73
    Domácí se dobojovali až k rohovému kopu.

74
    Z toho nebylo nic a následně ještě pískán útočný faul.

75
    Střídání hostí. Maglica odchází a jeho místo zaujal Budimir.

75
    Hosté tedy sáhli ke střídání útočníku, uvidíme, zda to přinese nějaké oživení hry.

77
    Domácí zahrávají standardní situaci. To bude na přímou střelu.

79
    Střela šla mimo. Tento poločas je už jakýmsi nutným dohrávám prvního poločasu.

80
    Chorvatsko mělo roh. Centr nebyl špatný, ale opět následně střela mimo.

80
    Střídání domácích. Gabashvili střídá Skhirtladzeho.

82
    Hra stále ve stejném duchu, obrany a hlavně záložní řady obou týmů pracují tak, že nedovolují soupeři projít.

85
    Glavica (CRO) mohl rozhodnout! Vystřelil mimo.

87
    Chanturia (GRU) dostává žlutou kartu.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+2
    Branka už asi nepadne. Ani jeden z týmů si nedokáže vypracovat žádnou šanci.

90+2
    Navíc domácí hráč je v ofsajdu.

90+3
    Bubnjič (CRO) se ještě dostal ke střele, ale opět mimo. Tak to byla asi poslední střela zápasu.

Utkání končí za stavu 1:1. Nutno dodati, že druhý poločas se možná ani nemusel hrát. Nepřinesl nic zajímavého a utkání končí zaslouženou remízou. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (19:50:39)