Bielorusko – Cyprus 0:3 (kon.) | Fínsko – Litva 3:4 (kon.) | Ukrajina – Slovinsko 2:0 (kon.)
Gruzínsko – Chorvátsko 1:1 (kon.) | Wales – Arménsko 0:1 (kon.) | Faerské ostrovy – Dánsko 1:1 (kon.)
Gruzínsko
1:1 (1:1)
Chorvátsko
cz Streda 15.08.2012, 18:00 • Mikheil Meskhi - Tbilisi • Kvalifikácia na ME U21

Utkání končí za stavu 1:1. Nutno dodati, že druhý poločas se možná ani nemusel hrát. Nepřinesl nic zajímavého a utkání končí zaslouženou remízou. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (19:50:39)

90+3
    Bubnjič (CRO) se ještě dostal ke střele, ale opět mimo. Tak to byla asi poslední střela zápasu.

90+2
    Navíc domácí hráč je v ofsajdu.

90+2
    Branka už asi nepadne. Ani jeden z týmů si nedokáže vypracovat žádnou šanci.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

87
    Chanturia (GRU) dostává žlutou kartu.

85
    Glavica (CRO) mohl rozhodnout! Vystřelil mimo.

82
    Hra stále ve stejném duchu, obrany a hlavně záložní řady obou týmů pracují tak, že nedovolují soupeři projít.

80
    Střídání domácích. Gabashvili střídá Skhirtladzeho.

80
    Chorvatsko mělo roh. Centr nebyl špatný, ale opět následně střela mimo.

79
    Střela šla mimo. Tento poločas je už jakýmsi nutným dohrávám prvního poločasu.

77
    Domácí zahrávají standardní situaci. To bude na přímou střelu.

75
    Hosté tedy sáhli ke střídání útočníku, uvidíme, zda to přinese nějaké oživení hry.

75
    Střídání hostí. Maglica odchází a jeho místo zaujal Budimir.

74
    Z toho nebylo nic a následně ještě pískán útočný faul.

73
    Domácí se dobojovali až k rohovému kopu.

71
    Střídání domácích. Kokhia nastupuje a trávník opouští Dzalamidze.

70
    Z rohu nebylo nic. Dle herního projevu obou mužstev, nelze říci, zda se ještě dočkáme branky. Možná pokud se povede nějaké dobrá kombinace. Nyní je to ale nijak atraktivní a hodně ubojovaný fotbal.

68
    Rohový kop pro Chorvatsko.

67
    Hosté se dobrou kombinací dostali do šance! Vrsaljko (CRO) z toho vytěžil povedenou ránu, ovšem brankář byl na místě!

65
    Maglica (CRO) si nabíhal do dobré pozice, ovšem zdvižený praporek sudího odmával ofsajd a je po akci.

63
    Další střídání hostí. Župarič vystřídá Čopa.

61
    Kelič (CRO) dostává za tvrdý zákrok přímo před zraky sudího žlutou kartu.

61
    Gruzíncům se nepovedlo využít žádné příležitosti ke skórování a musí rozjíždět další svou akci až ze své poloviny.

59
    A ještě není nebezpečí zažehnáno. Volný přímý kop zahrávají domácí.

58
    Rohový kop pro domácí.

58
    Snad první vážnější akce ve druhém poločase! Dzalamidze (GRU) vypálil a jeho střelu musel likvidovat Sluga v brance Chorvatska.

57
    Trenér Chorvatska vycítil potřebu oživení své hry, vidí, že to není ono. Na trávník posílá Glavicu a dolů jde Andrijaševič.

56
    Hra se změnila ve velmi nezáživnou podívanou. Je to hodně opatrný fotbal.

53
    Pomalu každý druhý útok je zastaven faulem. Jakoby hráči ani neuměli jinak vzít míč.

52
    O něco málo více ze hry mají domácí, těm se ale nedaří projít dobře rozestavenou obranou.

49
    hra ve druhém poločase je o něco opatrnější. Hraje se hlavně na středu hřiště.

47
    Maglica (CRO) se dostal do ofsajdové pozice a v útoku tedy nepokračuje.

46
    Druhý poločas začal a hned jsme byli svědky dvou faulů. U míče jsou domácí. Je to hodně tvrdý fotbal dnes. Čtyři žluté karty v prvním poločase ostatně dokazují vše.

46

46
    Poločasové střídání domácích. Chapidze nastupuje a odchází Kvekveskiri.

První poločas je za námi. Domácím se povedlo poměrně brzy dostat do vedení, ale poté trochu přešli do pasivity a Chorvatsko trestalo. Stav 1:1 zatím odpovídá dění na hřišti. Co přinese druhý poločas, uvidíme po přestávce.

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

45
    Papava (GRU) ještě dostává žlutou kartu. Je to hodně vyostřené a některé zákroky jsou naprosto zbytečné.

45
    Branku už asi neuvidíme, míč je daleko od obou branek.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43
    U míče jsou domácí. Po vedení trochu upadli do pasivity a nyní se snaží o opětovnou aktivitu.

41
    Ademi (CRO) si pomohl nedovoleným útočným faulem za který vidí také žluté napomenutí.

41
    Roh pro hosty.

41
    Faul domácích a Chorvatsko bude rozehrávat.

39
    Dalším potrestaným hráčem za žlutou kartu je Bubnjić (CRO).

37
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!

A je vyrovnáno! ANDREJ KRAMARIČ (CRO) si dobře naběhl a přesně umístil míč za záda brankáře! 1:1.

36
    Hraje se od branky k brance, ovšem nikomu se nedaří dostat se do nějaké výhodné střelecké pozice.

34
    Chorvatsko je u míče a pokouší se o nějakou útočnou snahu.

32
    Hosté se dostali k hlavičce, ale bylo to z ne zrovna ideálního úhlu a ta šla tedy mimo branku.

32
    Další rohový kop pro Chorvatsko.

30
    Z rohu nebylo nic, ale následný protiútok mohl skončit brankou! Jigauri (GRU) jen o kousek minul branku!

30
    Rohový kop pro hosty.

28
    Andrijaševič (CRO) už to s tvrdostí přehnal a vidí žlutou kartu.

26
    Domácí jsou nyní lepším týmem a obrana Chorvatska má problémy.

24
    A málem to bylo 2:0! Papava (GRU) nádhernou ranou protáhl Slugu v brance Chorvatska.

22
    Volný přímý kop pro domácí.

21
    Hosté se pokoušeli o odpověď. Kramarič (CRO) opět ale mimo branku. Chorvatsko se snaží střílet, ale zatím mu chybí přesnější střelecká muška.

20
    Gruzie právě vstřelila branku!

Jakoby mě domácí o tom tempu slyšeli. Najednou zde máme první branku zápas. Tu vstřelil DAVIT SKHIRTLADZE! 1:0 Pro domácí.

18
    Akci domácích přerušuje ofsajd. Hra troch začíná ztrácet tempo a začíná se kouskovat.

18
    Z té a ani následného pokusu o dorážku nebylo nic. Chorvatsko je u míče.

16
    Domácí budou rozehrávat zajímavou standardní situaci.

15
    Čtvrt hodinka je za námi. Zatím sledujeme bezbrankové utkání, kde jsou o něco málo lepší hosté.

13
    Chorvatsko trochu přebírá otěže zápasu a tlačí se do útoku. S dalším pokusem tu byl Papava (CRO), jeho střela se ale nezdařila a brankáře vůbec neohrozila.

11
    Na druhé straně útočník hostí Maglica (CRO) vypálil pravačkou mimo tři tyče. Hra začíná být zajímavější a týmy se snaží útočit.

10
    Domácí se dostali po rohu k hlavičce, vše ale vyřešil brankář Chorvatska a rozehrává.

9
    Šance pro domácí. Střela byla zablokována a Gruzie bude zahrávat první rohový kop zápasu.

8
    Hosté se začínají osmělovat. První střelu zápasu vyslal Čop (CRO), jeho střela šla vedle branky.

8
    Hostující Chanturia (CRO) byl přistižen v ofsajdu. Vykopává tedy brankář domácích.

6
    Domácí hrají hodně od podlahy a rozhodčí musel nyní domlouvat. Ještě jednou a bude žlutá karta. Je to zatím hodně bojovný fotbal bez nějaké převahy na jedné či druhé straně.

4
    Hra stále ve stejném duchu, ačkoliv se domácí snažili o nějakou akci, pozorná obrana je zastavila a posléze si museli pomoci faulem.

2
    Zatím je to hodně opatrný úvod. Hraje se spíše na středu hřiště a ani jednomu z celků se nedaří dostat se na dostřel brance soupeře.

1
    Rozhodčí pískl do píšťalky a utkání bylo zahájeno. U míče jsou hosté.

1

Gruzie: Nadiradze - Tvildiani, Grigalashvili, Kverkvelia, Kobakhidze, Jigauri, Dzalamidze, Chanturia, Papava, Kvekveskiri, Skhirtladze

Chorvatsko: Sluga - Vrsaljko, Tičinović, Bubnjić, Kelić, Andrijašević, Ademi, Kramarić, Čop, Caktaš, Maglica

Rozhodčí: Anatoliy Abdula (UKR).

Dnes by se mělo jednat o velmi vyrovnaný duel, kde není ani jeden z týmů favoritem. Obě mužstva mají ve skupině shodně 6 bodů ze šesti zápasů a jejich naděje na postup na ME 21 už neexistuje, protože druhé Švýcarsko má bodů 13 a do konce zbývají odehrát dvě kola. Dnešní zápas tedy už nic neřeší a je velmi těžké ho tipovat. Jakého fotbalu se dočkáme a zda bude dnes někdo šťastnější, uvidíme v zápase samotném, který začíná v 18h. a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu kvalifikační utkání hráčů do 21 let. Soupeři jsou celky Gruzie a hostujícím celek Chorvatska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.