Bielorusko – Cyprus 0:3 (kon.) | Fínsko – Litva 3:4 (kon.) | Ukrajina – Slovinsko 2:0 (kon.)
Gruzínsko – Chorvátsko 1:1 (kon.) | Wales – Arménsko 0:1 (kon.) | Faerské ostrovy – Dánsko 1:1 (kon.)
Fínsko
3:4 (3:1)
Litva
cz Streda 15.08.2012, 17:00 • Turku Stadium • Kvalifikácia na ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji krásný den všem fotbalovým fanouškům. Dnes pokračuje kvalifikace na Mistrovství Evropy do 21 let a my budeme sledovat utkání mezi Finskem a Litvou. Favoritem tohoto zápasu jsou domácí mladíci, ale míč je kulatý a uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Oba týmy jsou ve skupině 2, ve které je šest týmů. Finsko i Litva mají na svém kontě osm odehraných zápasů. Finsko dokázalo nasbírat devět bodů, Litva má bodů šest. Ani jeden z těchto týmů se už na Mistrovství Evropy probojovat nemůže.

Finsko: Sahlgren - Toivomäki, Sumusalo, Heikkilä, Moren, Kauko (C), Kauppi, Schüller, Väyrynen, Paananen, Valle

Litva: Zubas - Pilypas, Veliulis, Žulpa (C), Černych, Paulius, Novikovas, Kymantas, Vilkaitis, Dapkus, Nakrošius

Rozhodčí: Arnold Hunter (NIR) - Eamon Shanks (NIR), Andrew Neeson (NIR).

Náhradníci:

Finsko: Viitala - Pohjanpalo, Nieminen, Hoivala, Alho, Lod

Litva: Timofejevas - Miškins, Jouzaitis, Kochanauskas, Urbaitis, Urbelis

Hráči obou týmů jsou na hrací ploše, utkání za několik málo minut začne.

Ještě si doplníme trenéry. Domácí mužstvo vede Mika Laurikainen a hosty z Litvy trénuje Mindaugas Neoras.

1

1
    Úvodní výkop obstarali hráči hostujícího týmu.

2
    Míč už mají ve své moci domácí mladíci, kteří se tlačí na polovinu Litvy.

3
    Jejich útok ale zastavila pozorná hostující obrana, která kombinuje na své polovině.

4
    Hosté ale o míč přišli a dopředu šli domácí borci. Rychlý útok zakončil nepřesnou střelou jeden z finských hráčů.

4
    Rohový kop pro Finsko.

4
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Po dobrém rohovém kopu si srazil míč do vlastní branky hostující kapitán ARTURAS ŽULPA a posílá tak Finsko do vedení.

6
    Hráče Litvy smolný začátek zaskočil a na hřišti dominují domácí mladíci. Ti se dostali k další střele, ale ani ta nebyla přesná.

7
    Dopředu se hnala i Litva, ale její útok zastavila nepřesná přihrávka.

8
    Míč už je opět na polovině Litvy.

9
    Finové obstřelují litevského brankáře z každé pozice. Nyní pálil Paananen, ale ani jeho projektil nebyl přesný.

10
    Další útočné snažení Litvy zastavil útočný faul. Hostující mladíci se zatím nemohou dostat před domácí branku.

11
    U míče jsou opět domácí, kteří se snaží prokombinovat před branku Litvy.

12
    Míč jim ale sebrala hostující obrana, která zakládá další útok Litvy.

13
    Ten ale skončil před velkým vápnem Finska.

14
    A úplně stejně dopadl i rychlý útok domácích.

15
    Nyní kombinovali na polovině domácího celku hráči Litvy a vybojovali přímý volný kop. Ten je ale daleko od branky Finska.

16
    Za svůj faul uviděl žlutou kartu domácí Sumusalo.

17
    Dopředu se už zase tlačí mladí finští hráči. Uvidíme, zda se jim podaří vstřelit druhou branku.

18
    Nyní se to určitě nepodaří. Jejich útok skončil na litevské obraně.

19
    K vidění je nudnější pasáž a míč litá převážně uprostřed hrací plochy.

20
    Litva právě vstřelila branku!
    Tak jsem to zakřikl! Z ničeho nic se míče ujali hosté a hnali se dopředu. Jeden z litevských hráčů byl faulovaný a z nařízeného přímého volného kopu vyrovnává DONATAS NAKROŠIUS.

21
    Zatím jsme viděli dvě střely na branku a z toho padly obě branky. Uvidíme, jestli v tomto trendu budou hráči pokračovat.

22
    Ke střele se dostal domácí Väyrynen, ale jeho pokus vedení Finsku nepřineslo.

23
    Ale z další bleskové akce se už domácí prosazují. K míči se dostal LAURI DALLA VALLE a vrací Finsku vedení.

25
    Hosté se ženou za vyrovnáním, ale zatím se jim nepodařilo dostat do vápna domácích.

26
    Ovšem míče se chopili domácí a vymýšlejí další útočnou akci.

27
    Hostující obrana ale byla pozorná. Finsko začíná opět od svého brankáře.

28
    S jejich dlouhým nákopem si ale hostující obrana poradila.

29
    Domácí jsou nyní aktivnější a stále se tlačí před branku Litvy.

29
    Finsko vybojovalo další rohový kop.

30
    Z toho ale nic nebylo. Hostující obrana v pohodě odvrátila míč do bezpečí. U míče jsou ale stále domácí mladíci.

31
    Domácí rychle přišli o míč a tentokrát budou mít výhodu rohového kopu hráči z Litvy.

31
    Ale ani oni z něho nic nevytěžili.

32
    Domácí kombinují na polovině Litvy. Uvidíme, zda se jim podaří do konce prvního poločasu zvýšit své vedení.

33
    Jejich útok ale zastavil faul a míč mají hosté.

34
    Hráči Litvy budou zahrávat přímý volný kop z podobné pozice, ze které vstřelili první branku.

35
    Tentokrát však Novikovas branku domácích netrefil.

36
    Rohový kop pro Litvu.

37
    Z rohu ale nic nebylo a míč je u středového kruhu.

38
    Další útok Finska skončil na pozorné hostující obraně.

39
    Domácí borci se usadila na polovině Litvy a stále se snaží dostat až před brankáře Zubase.

40
    A jeden z mnoha útoku byl úspěšný. Třetí branku domácího Finska vstřelil těsně před poločasovou přestávkou MIKKO SAMUSALO.

41
    Žlutou kartu uviděl za svůj zákrok hostující Žulpa.

42
    Litevci zkouší ještě do poločasu snížit a ženou se dopředu.

43
    Ale o míč rychle přišli a to útoku jdou nyní domácí mladíci.

44
    Jejich útok ale skončil nepřesnou přihrávkou a rozehrávat bude od své branky hostující brankář.

45
    Domácí opět kombinují na polovině Litvy.

45
    Ovšem chybovali a do rychlého brejku šli hosté. Jejich útok ale ukončila nepřesná střela.

45
    Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločase jednu minutu.

První poločas je minulostí. Viděli jsme v něm čtyři branky, z toho tři vstřelili mladíci z Finska. Domácí borci tak v poločase vedou nad Litvou zaslouženě 3:1 a jdou za třemi body. Uvidíme, zda hráči Litvy ještě utkání ve druhém poločase zdramatizují. Druhé dějství začne přibližně v 18:03.

46

46
    Míč mají na svých kopačkách domácí borci, kteří se zatím nikam příliš neženou.

47
    Domácím se nedaří dostat přes litevskou obranu.

48
    Nyní domácí kombinují na své polovině.

49

50
    Po rohu se dostal ke střele jeden z domácích hráčů, ale nemířil přesně.

52
    Mladí finští hráči jsou aktivnější a neustále se tlačí dopředu. Litva se pouze brání.

53
    Nyní drží míč konečně i Litevci, ale nemohou se dostat ani přes finské záložníky.

54
    Dopředu už jdou ale opět finští mladíci.

55
    Ale ani jejich útok neměl dlouhé trvání a míč sebrala litevská obrana.

56
    Litva střídá. Odešel kapitán Žulpa a přišel Urbaitis.

57
    Další střídání hostů. Odešel Kymantas a zahraje si Kochanauskas.

58
    Hráči Litvy vyrovnali hru a dostávají se na dostřel finské branky.

59
    Dopředu se ženou opět hosté.

60
    Stále se hraje na polovině finského týmu.

61
    Hráči Finska nyní kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou.

62
    Tempo hry malinko upadlo a k vidění už není tolik šancí, jako v prvním poločase.

63
    Střídají i domácí. Odešel Paananen a přišel Lod.

64
    A další střídání domácího celku. Dohrál Väyrynen a místo něj přišel na hřiště Pohjanpalo.

64
    Hráči Litvy byli v posledních minutách aktivnější a dokázali snížit! Míč si vzal ARVYDAS NOVIKOVAS, který snižuje na rozdíl jediné branky.

65
    Finští hráči se snaží o okamžitou odpověď a tlačí se před branku Litvy.

66
    Rohový kop pro domácí.

67
    Ale nic z něho nebylo a u míče jsou hosté.

68
    A Litvě se podařilo vyrovnat. Po přímém volném kopu se k míči dostal AURIMAS VILKAITIS a nedal finskému brankáři šanci.

70
    Domácí borci jsou z rychlého vyrovnání evidentně zaskočeni a Litevci jsou aktivnější.

71
    Finsko se ubránilo a žene se dopředu.

72
    Litva ale momentálně dobře brání a nechce pustit Finsko znovu do vedení.

73
    Finsku se v útočné fázi ve druhém poločase vůbec nedaří a lacině ztrácí míče.

75
    Nyní se hraje na polovině hřiště. Ani jeden tým nechce udělat chybu.

76
    Finsko to opět zkouší a tlačí se před branku Litvy.

77
    Pokus jednoho z finských hráčů končí v zámezí.

78
    Litevci kombinují na své polovině.

79
    Domácí hráči se nechtějí spokojit s remízou a neustále útočí. Uvidíme, zda se jim podaří utkání rozhodnout.

80
    Litva se ale stále úspěšně brání.

81
    Finsko jde opět do útoku.

82
    Ale i tento útok skončil na pozorné hostující obraně.

83
    Nyní se na polovině svého soupeře usadili Litevci.

84
    K vidění teď bylo několik ostrých zákroků.