Kanada – Slovensko 3:4 (kon.) | Rusko – Nórsko 5:2 (kon.) | USA – Fínsko 2:3 (kon.)
Švédsko – Česko 3:4 (kon.)
Švédsko
3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Česko
Štvrtok 17.05.2012, 20:15 • Globen Arena • Majstrovstvá sveta

Hrdinom českého národného tímu Milan Michálek , ktorý 29 sekúnd pred koncom tretej tretiny vybojoval Čechom semifinále. Musíme skonštatovať, že tento postup našich západných bratov je zaslúžený, tešíme sa na nich v semifinále 76.mastrovstiev sveta. Dejisko všetkého sa teraz presunie do Helsínk, do Hartwall Arény. Dámy a páni, srdečne vám ďakujeme za pozornosť.Skompletizujme si to teda. Štyri najlepšie tímy na MS 2012 postupne tak, ako postupovali: Slovensko, Rusko, Fínsko a Česká republika ! (22:35:51)

Je koniec ! Výborný výkon Českej republiky slávi úspech a zverenci Aloisa Hadamczika postupujú do semifinále, kde si zmerajú sily so Slovenskom. Áno, priatelia. V sobotu uvidíme boj o finále medzi Slovenskom a Českou republikou !

60:00

59:39
    Prázdna bránka Švédska !

59:32
    Česi buly vyhrali, ale Čásla posiela puk na icing. Fasth zrejme opustí svoju bránku !

59:31
    Nevozita stúpa. Landeskug pred vhadzovaním sekol Michálka.

59:31
    Česko dalo gól!
    Neskutočné, no parádne ! MILAN MICHÁLEK získal puk pri mantineli, sám si vybojoval šancu a sám ju zakončil. Dostal sa na dostrel Fasthovej bránky a povymetal z jeho pravého horného rohu všetky pavučiny. Krásna akcia ! Bez asistencie.

59:15
    Nepresný útok, rovnako tak dopadol aj ten český.

58:59
    Eratova nesadla strela a útočia Švédi.

58:00
    Dve minúty do tretej sirény a zmätok pred Kovářom, hráči v červenom sa ale zorientovali rýchlejšie a vyhadzujú puk.

57:14
    Venujme sa ale hre. Vidíme improvizáciu v zostave Česka, že by Alois Hadamczik niečo skúšal?

57:00
    Vážení a milí, 3 minúty pred koncom nepoznáme víťaza. Dovolím si tvrdiť, že ten, kto dá gól, postúpi do semifinále a tým pádom zvíťazí. Ďakujem za inšpiráciu svojej kolegyni, ktorá vám prináša internetové prenosy - onlajny priamo z fínskych Helsínk.

56:39
    Veľké tempo, gradujúci záver a strela Švéda Landeskuga, ktorý triafa tyčku !

56:13
    Hrá sa rýchly hokej zo strany na stranu. Teraz sa ocitol Michálek pred Fastom, vypálil, ale neuspel.

55:36
    Nicklas Bäckström a jeho chvíle v tejto časti zápasu. Trikrát ohrozil Kovářa, v jednom prípade netrafil zľava, v druhom to bolo sprava lepšie, ale ideálnym môžeme označiť až pokus číslo tri, ktorý vyrážal Kovář ramenom.

54:52
    Únik Novotného po ľavom krídle, snažil sa prihrávkou nájsť Tenkráta, ale jeden zo švédskych obrancov mu puk pristavil presne medzi kruhmi, odkiaľ to skúšal Novotný príklepom, ale gól sa mu streliť nepodarilo.

54:15
    Zo strany Českej republiky hra stiahnutá na tri formácie.

53:36
    Kovář cúval a pošmykol sa, čoho ale Švédi s pukom na hokejkách v pásme využiť nedokázali.

Tomáš Kyselica

Góly a asistencie: 8. Eriksson (Zetterberg, Franzén), 40. Zetterberg, 41. Ericsson (Eriksson, Landeskog) - 12. Nedvěd (Nakládal, Němec), 17. Novotný (Michálek), 31. Erat (Michalek, Krejčí), 60. Michálek

Švédsko: Fasth - Kronwall N., Hedman, Hjalmarsson, Karlsson, Kronwall S., Brodin, Ericsson - Eriksson, Zetterberg , Franzén - Alfredsson , Bäckström, Hornqvist - Stälberg, Krüger, Landeskog - Järnkrok, Persson, Silfverberg - Larsson.
    Česko: Kovář - Blaťák, Nakládal, Krejčík, Čáslava, Mojžíš, Krajíček, Němec - Michálek, Plekanec , Erat - Tenkrát, Krejčí, Frolík - Koukal, Nedvěd , Hemský - Petružálek, Novotný , Průcha - Vondrka.

Rozhodca: Levonen (FIN), Reiber (SUI) - Dussureault (CAN), Morrison (USA)