New York Rangers
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
New Jersey Devils
cz Štvrtok 17.05.2012, 02:00 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL

Ve třetí třetině nebyl žádný z týmů vyloženě dominantní, ale o něco lépe hráli Devils, kteří právě v závěrečném dějství rozhodli o své výhře 3:2. Série se nyní za stavu 1:1 na utkání přesouvá do New Jersey.

60:00

59:22
    Devils se ubránili tlaku a vyhazují na zakázané uvolnění.

58:54
    Lundqvist je venku z brány.

58:08
    Parise byl sám před Lundqvistem. V rozhodující chvíli ale minul.

57:38
    Hosté v závěru základní hrací doby i útočí. Naposledy zahrozil Ponikarovsky.

56:43
    Devils zatím pečlivé brání těsný náskok.

55:53
    New Jersey podruhé v krátké době vyhazuje přes všechny čáry.

55:00
    Rangers mají na vyrovnání posledních pět minut.

54:02

53:44
    Devils se v přesilovce nemohou dostat ke střele.

52:02
    Devils mají velkou příležitost k tomu, aby rozhodli o vítězi dnešního zápasu. Anisimov totiž fauloval Eliáše a domácí se budou bránit ve čtyřech.

50:57
    Ponikarovsky stál ve správný čas na správném místě – před brankovištěm. Když se ale k němu dostal puk, tváří v tvář Lundqvistovi neuspěl.

49:14
    Brodeur zneškodnil nebezpečnou nahrávku Del Zotta přímo do brankoviště.

48:29
    V posledních momentech se hraje především ve středním pásmu. To vyhovuje hostům, kteří o branku vedou.

45:30
    Richards v další šanci. Tentokrát to zkoušel bekhendem, ale znovu neuspěl.

44:53
    V první polovině přesilovky domácích vypálil na Brodeura jen Richards.

43:49
    Rangers konečně vyrazili dopředu a Devils faulují. Proti pravidlům se provinil Bernier, který nedovoleně bránil Staala.

42:31
    Devils trestají otřesný nástup domácích do třetí třetiny. DAVID CLARKSON úspěšně tečoval ránu Henriquea od modré čáry. Asistence: Adam Henrique, Bryce Salvador.

41:46
    Domácí se nemohou vymanit ze sevření. Když už konečně vyrazili z obranného pásma, zastavilo je zakázané uvolnění.

Góly a asistencie: 23. Staal (Richards, Girardi), 33. Kreider (Stralman, Anismov) - 14. Kovalčuk (Židlický, Parise), 39. Carter (Salvador, Bernier), 43. Clarkson (Henrique, Salvador)

New York Rangers: Lundqvist - McDonagh, Girardi, Staal, Stralman, Del Zotto, Bickel - Hagelin, Richards, Gáborík - Kreider, Stepan, Callahan - Anisimov, Byole, Prust - Fedotěnko, Mitchell, Rupp.
    New Jersey Devils: Brodeur - Greene, Fayne, Salvador, Židlický, Volčenkov, Harrold - Ponikarovsky, Zajac, Kovalčuk - Parise, Eliáš, Clarkson - Sýkora, Henrique, Zubrus - Carter, Gionta, Bernier.

Rozhodca: Lee, Sutherland

Diváci: 18 200