Prešov – Trnava 5:3 (kon.) | Senica – Topoľčany 9:0 (kon.) | Michalovce – Bardejov 5:3 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Piešťany 3:2 (kon.) | Detva – Spišská N. Ves 4:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
ŠHK 37 Piešťany
Piatok 27.01.2012, 17:00 • ZŠ Liptovský Mikuláš • 1. liga nadstavba o Play-off (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Palko (Šiarnik) - Macík, Hyben, Devečka, Klepáč, Kuric, Kledrowetz, Galko, Matejka, Mravec, Kokavec, Lištiak, Ďurný, Piatka, Bartík, Valášek, Pleva, Kadura, Holiga, Paukovček, Staroň.

SHK 37 Piešťany: Dzubina (Fumač) - Schneider, Urban, Mišura, Ručkay, Chylo, Pupák, Bokroš, Hruška, Filip, Lisoň, Bučka, Haring, Mihálik, Kolník, Mrázik, Peško, Jánoš, Mertel, Románek, Ďuriš.

Rozhodca: Maling, Číž, Snášel.

Prehrou na ľade Bardejova ukončili v utorok hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš sériu siedmich víťazných stretnutí. Proti Piešťanom sa oproti ostatnému stretnutiu v Bardejove na ľade s určitosťou neobjaví dvojica juniorov. „Hrať nebude Halaj a Poliaček. Namiesto nich dostanú šancu ďalší juniori, konkrétne Matejka so Staroňom". História nám prezrádza, že v posledných vzájomných zápasoch bodovali iba hostia. (2:9, 2:3pp, 1:4)

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:30
    Po vyhratom úvodnom buly sa dostal k puku Bartík, následne vyhodil puk Kledrowetz až za bránu Dzubinu.

00:45
    Paukovček hneď v prvej minúte mohol otvoriť gólový účet dnešného stretnutia, ale jeho strela spomedzi kruhov trafila iba dobre postaveného Dzubinu.

02:54
    Devečka rozohráva spoza brány na Matejku, ktorý sa dostal do útoku, kde iba nahodil puk na Dzubinu.

03:36
    Menší súboj Kurica a Bokroša skončil víťazne pre hostí, ktorý sa zmocnili puku.

04:25
    Ďalšia dobrá šanca Paukovčeka, ktorý sa natlačil pred Dzubinu, ale nečakane prestrelil bránu hostí.

05:28
    Bučka nahodil puk do útoku, následne s pukom na hokejke medzi kruhmi Mihálik, ktorého strela skončila na konci pravého betóna Palka.

06:32
    Bokroš nahadzuje puk rovno na hokeju Jánoša, ktorý tesne pri mantinely utrpel dobrý náraz od Kledrowetza, rozhodcovia nesignalizujú žiadne vylúčenie.

07:40
    Palko zariskoval za bránou, po tom čo mu puk odskočil rovno na hokeju Mihálika musel Paukovček zachraňovať pred odkrytou časťou brány.

10:00
    Bartíkovú zlú rozohrávku v strede ľadovej plochy zachytila obrana hostí.

10:35
    Palko zle zakryl puk, Peško z prvej vypálil rovno do Palka, ktorý iba ležal na zemi, následne brankár hostí úspešne zakryl puk pod lapačku.

11:09
    Prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí, Románek - napadnutie.

11:55
    Bartík leží za bránou Dzubinu a z tribúny počuť nespokojnosť divákov.

12:45
    Počas presilovky domácich sú na prekvapenie v útoku hostia.

13:33
    Nahodený puk spoza modrej sa odrazil od hokejky Palka za bránu, kde si ho prebral Kledrowetz.

13:48
    Buly po pravici Dzubinu, vyhrávajú hostia, Kuric vypálil z prvej rovno do dobre postaveného brankára hostí.

14:31
    Bartík nahadzoval puk pred Dzubinu, no našťastie bolo to na dlhú hokejku Plevu, ktorému sa nepodarilo doraziť puk do odkrytej časti brány.

15:35
    Domáci vyhrali buly v útočnom pásme, Galko si to už pripravoval na strelu, ktorá mu nevyšla po tom čo sa obetavo hodil do strely Urban.

17:44
    Nahodený puk z hokejky z hokejky Holigu stihol jemne tečnuť pred Dzubinom Kuric, ale puk končí tesne vedľa ľavej tyče.

17:47
    Počas presilovky sa hra prenesie pred Palka pretože Klepáč vyhodil puk cez všetky čiary.

18:04
    Kadura dostáva 10 minútový trest za nešportové správanie po tom čo po odpískaní zakázaného uvolnenia narazil na mantinel obrancu hostí.

18:23
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Domáci sa po signalizovanom vylúčení ujali vedenia po tom čo Radoslav Macík v páde vybojoval puk, ktorý sa dostal hokejku Lukáša Paukovčeka ten z prvej prihrával JAKUBOVI MATEJKOVI, ktorý sa nemýlil. Asistencie: Lukáš Paukovček, Radostav Macík.

19:38
    Kadura prihrával o mantinel, no puk zachytil Hruška, ktorý ho z prvej vyhodil až za bránu Palka.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Ďalšia tretina začne približne o 17:45.

20:01
    Začala druhá tretina.

Za necelých 6 min. sa nám začne druhá tretina derby medzi Liptovským Mikulášom a Piešťanmi. Domáci sa hneď v úvode prezentovali sľubnými šancami, hneď v druhej minúte mohol otvárať skóre Paukovček, ale jeho strela z medzi kruhov skončila iba na vyrážačke Dzubinu. Domáci sa mohli spolahnúť aj na dobre chytajúceho Palka, ktorý doposiaľ nebol prekonaný. Minútu pred koncom prvej tretiny sa domáci ujali vedenia, Macík v páde vybojoval puk pre Paukovčeka, ktorý z prvej prihral Matejkovi a ten sa nemýlil. Stav po prvej tretine 1:0.

21:01
    Domáci budú čeliť presilovke, Lištiak - nedovolené bránenie.

21:37
    Zmätok pred bránou domácich upratal Mravec vyhodením puku.

22:09
    Hostia v útočnom pásme, zatiaľ je to bez striel.

22:31
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane, Kledrowetz - podrazenie.

22:45
    Obrancovia si vymieňali puky a po početných prihrávkach zakončil Bokroš, ktorý trafil iba pravý betón Palka.

23:01
    Peško vystrelil z pravej strany na korčule Kurica po následnom odrazení poslal prízemnú strelu tesne vedľa ľavej tyče.

23:40
    Znovu úspešný Palko, Pupák od modrej poslal puk do lapačky Palka.

23:48
    Piešťany dali gól!
    Hostia využívajú presilovku a vyrovnávajú na 1:1. Po početných prihrávkach sa dostal puk na modrú odkiaľ z prevej vypálil ANTON HRUŠKA rovno do dolného pravého rohu. Asistencie: Miroslav Pupák, Branislav Jánoš.

26:17
    Ďalšie vylúčenie na strane domácich, uvidíme či to hostia znova využijú. Kuric - držanie.

26:36
    Nahodený puk z hokejky Hrušku sa odrazil od korčule Macíka do bezpečia.

26:59
    Bude sa vhadzovať po lavici Palka.

27:04
    Po vyhratom buly vypálil z prvej Hruška, ktorému to uletelo ponad bránu Palka.

27:20
    Jánoš od modrej iba na dobre postaveného Palka.

27:40
    Teraz sa prihlásil od modrej Bokroš, ale puk trafil iba betón Palka.

-1118:00
    Po strele Kolníka z pravej strany sa puk ocitol medzi betónmi Palka.

28:07
    Skončil sa osobný trest Kadurovi.

28:30
    Z tesnej blízkosti vyslal strelu Peško, ale Palko znova úspešný po tom čo strelu vyrazil koncom lapačky.

29:13
    Po dlhom čase sa dostali do útoku aj domáci, Matejka si obišiel blafákom Dzubinu, ale perfektný zákrok obrancu Lisoňa, ktorý včas zasiahol a puk poslal do bezpečia.

29:53
    Mrázik - nedovolené bránenie.

30:06
    Po slede prihrávok vystrelil od modrej Holiga, ktorý trafil iba Dzubinu.

30:30
    Macík sa dostal do samostatného nájazdu a po dobre prevedenom blafáku poslal puk do lapačky Dzubinu.

30:47
    Boj o puk za bránou Palka, končí faulom Lištiaka - podrazenie.

31:21
    Bučka zachytil rozohrávku Mravca, prihráva do zadu na Mišuru.

33:11
    Lištiak vystrelil z ľavej strany na betóny Dzubinu, od ktorého sa puk odrazil do bezpečia.

33:38
    Románek - nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

33:50
    Hruška - nedovolené bránenie.

34:02
    Po slede prihrávok vypálil od modrej mladík Galko na lapačku Dzubinu.

34:46
    Kledrowetz si iba vymieňa puk s Valášekom.

35:03
    Vymieňanie puku medzi Jurajom Kledrowetzom a Matejom Valášekom prinieslo ovocie. Po spomínaných prihrávkach prihral na druhú stranu Matej Valášek rovno na hokeju Michala Mravca, ktorý sa z tesnej blízkosti nemýlil. Asistencie: Matej Valášek, Juraj Kledrowetz.

35:59
    Bartík skúšal pozornosť Dzubinu z pravej strany, ale neuspel pretože puk sa ocitol v lapačke brankára hostí.

36:42
    Kuric spomedzi kruhov iba na ochrannú sieť.

37:20
    Ručkay z prvej rovno do pravej tyče.

39:47
    Tesne pred koncom druhej tretiny mieri na tresnú Románek za krosček.

40:17
    Holiga zachytil na útočnej modrej puk a hneď ho nahodil pred Dzubinu. Jeho pokus skončil iba na obrancovi.

56:00
    Matejka spoza brány na Devečku, ktorý od modrej poslal puk na pravý betón Dzubinu.

41:37
    Holia od modrej trafil iba Románeka, od ktorého sa puk odráža za modrú čiaru.

41:57
    Kolník - nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

-1706:00
    Palko rozohráva o mantinel pretože sa naňho rútil Haring.

43:01
    Lištiak získal puk pri mantinely, ale následne ho v útoku stratil Macík. Obrana sa oslobodila vyhodením puku cez všetky čiary.

43:51
    Hruška vyhadzuje puk.

44:05
    Z tribún počuť jasné povzbudzovanie domácich hráčov.

45:36
    Hostia si zahrajú presilovku, Pleva odchádza na tresnú za hákovanie.

45:40
    Boj o puk v pravom rohu obranného pásma Liptovského Mikuláša, z ktorého vychádza ako víťaz Macík a ihneď vyhadzuje puk.

46:53
    Piešťany budú zahrávať presilovku 3/5 po tom čo je už na trestnej lavici Kledrowetz za zdržovanie.

46:53
    Oddychový čas hostí.

47:06
    Hruškovi sa zažiadalo o druhý gól, po tom čo vypálil od modrej do lapačky Palka.

48:08
    Peško si posúva puk po modrej prihrával na Jánoša, ktorý z prvej vypálil do betónu Palka.

48:24
    Z tribún počuť iba "Mikuláš, Mikuláš".

48:49
    Hra sa prerušuje, rozhodca píska zovretie puku.

49:40
    Buly pred modrou čiarou vyhrali hostia, ktorý sa račej stiahli s pukom do bezpečia.

50:13
    Lištiak vyhadzuje puk cez všetky čiary, icing.

50:38
    Haring opúšťa ľadovú plochu a odchádza na tresnú za podrazenie.

51:33
    Hostia vyrovnávajú v oslabení. Palko vyrazil puk, ktorý sa dostal až na hokejku ANTONA HRUŠKU, ktorý z prvej vyrovnáva na 2:2. Bez asistencie.

52:30
    Domáci o pár sekúnd zvyšujú na 3:2. Menši zmätok zatienil výhľad Dzubinovi a JURAJ KURIC to hravo využil po tom čo poslal puk spomedzi kruhov rovno do pravého horného rohu. Asistencie: Peter Bartík, Ján Pleva.

54:49
    Tvrdý boj na lade majú zatiaľ pod kontrolou domáci, ktorý sa snažia mať puk na hokejke v útočnom pásme.

55:23
    Tréner domácich Halahija poslal na ľad druhú formáciu, uvidíme či sa im podarí ustrážiť náskok, respektívne zvýšiť na 4:2.

56:28
    Románek vyváža puk z obrany, posiela prihrávku na Urbana, ktorý iba nahodil puk pred Palka.

57:00
    Liptovský Mikuláš presne 3 minúty pred koncom tretej tretiny bude zahrávať presilovku 5/4. Haring - podrazenie.

57:25
    Holiga poslal puk medzi kruhy na Kledrowetza, ktorý si ho dokázal spracovať, následne vystrelil iba do Dzubinu, od ktorého sa puk odrazil do bezpečia.

58:19
    Nahodený puk z hokejky Lištiaka sa odrazil od Bučka rovno na striedačku hostí.

58:32
    Nepresnú prihrávku Urbana zachytil Klepáč, ktorý sa stiahol s pukom do obrany.

59:06
    Dobrý pokus Macíka o vysunutie Kaduru, lenže puk sa nakoniec odrazil od hokejky obrancu až za bránu hostí.

59:39
    Dzubina opustil bránu!

59:51
    Bartíkov pokus od modrej skončil tesne vedľa brány.

60:00

Prvoligový šláger štvrtého a druhého tímu tabuľky priniesol opatrný, ale výborný hokej. Už od úvodu sa bolo na čo pozerať, akcie sa striedali na jednej i druhej strane. Po pár sekundách to skúšal domáci Paukovček, ale neuspel. V 6. minúte sa o slovo prihlásili aj hostia, Palko Mihálikovu strelu betónmi vyrazil. O päť minút mohol Piešťany poslať do vedenia Peško, domáci gólman potvrdil svoje kvality. Šancí neubúdalo, práve naopak, jednu z nich mal aj hráč MHK 32 Kuric, stalo sa tak v 14. minúte. V 19. minúte inkasoval Kadura osobný desaťminútový trest, no už o pár sekúnd sa Macík ukázal ako pravý bojovník. V páde prihral Paukovčekovi, ten posunul Matejkovi, ktorý sa nemýlil a bolo 1:0. V 24. minúte vyrovnával Hruška, stalo sa tak pri hre päť na štyri. Snaha Liptákov bola evidentná, prezentoval sa najmä skúsený Mravec, ale bez gólového efektu. Ten mu nakoniec priniesla 36. minúta, v ktorej poslal svoje farby do vedenia. Záverečná tretina rozhodne nesklamala a diváci boli svedkami kvalitnej, i keď miestami zbytočne nervóznej hry. Každé z mužstiev chcelo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia v 52. minúte vyrovnali po góle Hrušku, stalo sa tak dokonca v oslabení. Mikulášania využili ďalšiu početnú výhodu a po Kuricovom góle naklonili v 53. minúte misky váh na svoju stranu.
    Vo výbornom závere hostia odvolali brankára, no skóre sa už nemenilo.

Príjemný zvyšok večera vám praje Tomáš Batiz, uvidíme sa pri ďalších online prenosoch. Ak máte zajtra cestu na zimný štadión v Liptovskom Mikuláši môžte prísť povzbudiť deviatakov, ktorý o 9:00 hod. nastúpia proti Martinu. (19:29:48)

Tomáš Batiz

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 19. Matejka (Paukovček, Macík), 36. Mravec (Valášek, Kledrowetz), 53. Kuric (Bartík, Pleva) - 24. Hruška (Pupák, Jánoš), 52. Hruška

ŠHK 37 Piešťany: Dzubina (Fumač) - Schneider, Urban, Mišura, Ručkay, Chylo, Pupák, Bokroš, Hruška, Filip, Lisoň, Bučka, Haring, Mihálik, Kolník, Mrázik, Peško, Jánoš, Mertel, Románek, Ďuriš.

Rozhodca: Maling, Číž, Snášel