Prešov – Trnava 5:3 (kon.) | Senica – Topoľčany 9:0 (kon.) | Michalovce – Bardejov 5:3 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Piešťany 3:2 (kon.) | Detva – Spišská N. Ves 4:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
ŠHK 37 Piešťany
Piatok 27.01.2012, 17:00 • ZŠ Liptovský Mikuláš • 1. liga nadstavba o Play-off (SR)

Príjemný zvyšok večera vám praje Tomáš Batiz, uvidíme sa pri ďalších online prenosoch. Ak máte zajtra cestu na zimný štadión v Liptovskom Mikuláši môžte prísť povzbudiť deviatakov, ktorý o 9:00 hod. nastúpia proti Martinu. (19:29:48)

Prvoligový šláger štvrtého a druhého tímu tabuľky priniesol opatrný, ale výborný hokej. Už od úvodu sa bolo na čo pozerať, akcie sa striedali na jednej i druhej strane. Po pár sekundách to skúšal domáci Paukovček, ale neuspel. V 6. minúte sa o slovo prihlásili aj hostia, Palko Mihálikovu strelu betónmi vyrazil. O päť minút mohol Piešťany poslať do vedenia Peško, domáci gólman potvrdil svoje kvality. Šancí neubúdalo, práve naopak, jednu z nich mal aj hráč MHK 32 Kuric, stalo sa tak v 14. minúte. V 19. minúte inkasoval Kadura osobný desaťminútový trest, no už o pár sekúnd sa Macík ukázal ako pravý bojovník. V páde prihral Paukovčekovi, ten posunul Matejkovi, ktorý sa nemýlil a bolo 1:0. V 24. minúte vyrovnával Hruška, stalo sa tak pri hre päť na štyri. Snaha Liptákov bola evidentná, prezentoval sa najmä skúsený Mravec, ale bez gólového efektu. Ten mu nakoniec priniesla 36. minúta, v ktorej poslal svoje farby do vedenia. Záverečná tretina rozhodne nesklamala a diváci boli svedkami kvalitnej, i keď miestami zbytočne nervóznej hry. Každé z mužstiev chcelo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia v 52. minúte vyrovnali po góle Hrušku, stalo sa tak dokonca v oslabení. Mikulášania využili ďalšiu početnú výhodu a po Kuricovom góle naklonili v 53. minúte misky váh na svoju stranu.
    Vo výbornom závere hostia odvolali brankára, no skóre sa už nemenilo.

60:00

59:51
    Bartíkov pokus od modrej skončil tesne vedľa brány.

59:39
    Dzubina opustil bránu!

59:06
    Dobrý pokus Macíka o vysunutie Kaduru, lenže puk sa nakoniec odrazil od hokejky obrancu až za bránu hostí.

58:32
    Nepresnú prihrávku Urbana zachytil Klepáč, ktorý sa stiahol s pukom do obrany.

58:19
    Nahodený puk z hokejky Lištiaka sa odrazil od Bučka rovno na striedačku hostí.

57:25
    Holiga poslal puk medzi kruhy na Kledrowetza, ktorý si ho dokázal spracovať, následne vystrelil iba do Dzubinu, od ktorého sa puk odrazil do bezpečia.

57:00
    Liptovský Mikuláš presne 3 minúty pred koncom tretej tretiny bude zahrávať presilovku 5/4. Haring - podrazenie.

56:28
    Románek vyváža puk z obrany, posiela prihrávku na Urbana, ktorý iba nahodil puk pred Palka.

55:23
    Tréner domácich Halahija poslal na ľad druhú formáciu, uvidíme či sa im podarí ustrážiť náskok, respektívne zvýšiť na 4:2.

54:49
    Tvrdý boj na lade majú zatiaľ pod kontrolou domáci, ktorý sa snažia mať puk na hokejke v útočnom pásme.

52:30
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Domáci o pár sekúnd zvyšujú na 3:2. Menši zmätok zatienil výhľad Dzubinovi a JURAJ KURIC to hravo využil po tom čo poslal puk spomedzi kruhov rovno do pravého horného rohu. Asistencie: Peter Bartík, Ján Pleva.

51:33
    Piešťany dali gól!
    Hostia vyrovnávajú v oslabení. Palko vyrazil puk, ktorý sa dostal až na hokejku ANTONA HRUŠKU, ktorý z prvej vyrovnáva na 2:2. Bez asistencie.

50:38
    Haring opúšťa ľadovú plochu a odchádza na tresnú za podrazenie.

50:13
    Lištiak vyhadzuje puk cez všetky čiary, icing.

49:40
    Buly pred modrou čiarou vyhrali hostia, ktorý sa račej stiahli s pukom do bezpečia.

48:49
    Hra sa prerušuje, rozhodca píska zovretie puku.

48:24
    Z tribún počuť iba "Mikuláš, Mikuláš".

48:08
    Peško si posúva puk po modrej prihrával na Jánoša, ktorý z prvej vypálil do betónu Palka.

47:06
    Hruškovi sa zažiadalo o druhý gól, po tom čo vypálil od modrej do lapačky Palka.

46:53
    Oddychový čas hostí.

46:53
    Piešťany budú zahrávať presilovku 3/5 po tom čo je už na trestnej lavici Kledrowetz za zdržovanie.

45:40
    Boj o puk v pravom rohu obranného pásma Liptovského Mikuláša, z ktorého vychádza ako víťaz Macík a ihneď vyhadzuje puk.

45:36
    Hostia si zahrajú presilovku, Pleva odchádza na tresnú za hákovanie.

44:05
    Z tribún počuť jasné povzbudzovanie domácich hráčov.

43:51
    Hruška vyhadzuje puk.

43:01
    Lištiak získal puk pri mantinely, ale následne ho v útoku stratil Macík. Obrana sa oslobodila vyhodením puku cez všetky čiary.

-1706:00
    Palko rozohráva o mantinel pretože sa naňho rútil Haring.

41:57
    Kolník - nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

41:37
    Holia od modrej trafil iba Románeka, od ktorého sa puk odráža za modrú čiaru.

56:00
    Matejka spoza brány na Devečku, ktorý od modrej poslal puk na pravý betón Dzubinu.

40:17
    Holiga zachytil na útočnej modrej puk a hneď ho nahodil pred Dzubinu. Jeho pokus skončil iba na obrancovi.

39:47
    Tesne pred koncom druhej tretiny mieri na tresnú Románek za krosček.

37:20
    Ručkay z prvej rovno do pravej tyče.

36:42
    Kuric spomedzi kruhov iba na ochrannú sieť.

35:59
    Bartík skúšal pozornosť Dzubinu z pravej strany, ale neuspel pretože puk sa ocitol v lapačke brankára hostí.

35:03
    Vymieňanie puku medzi Jurajom Kledrowetzom a Matejom Valášekom prinieslo ovocie. Po spomínaných prihrávkach prihral na druhú stranu Matej Valášek rovno na hokeju Michala Mravca, ktorý sa z tesnej blízkosti nemýlil. Asistencie: Matej Valášek, Juraj Kledrowetz.

34:46
    Kledrowetz si iba vymieňa puk s Valášekom.

34:02
    Po slede prihrávok vypálil od modrej mladík Galko na lapačku Dzubinu.

33:50
    Hruška - nedovolené bránenie.

33:38
    Románek - nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

33:11
    Lištiak vystrelil z ľavej strany na betóny Dzubinu, od ktorého sa puk odrazil do bezpečia.

31:21
    Bučka zachytil rozohrávku Mravca, prihráva do zadu na Mišuru.

30:47
    Boj o puk za bránou Palka, končí faulom Lištiaka - podrazenie.

30:30
    Macík sa dostal do samostatného nájazdu a po dobre prevedenom blafáku poslal puk do lapačky Dzubinu.

30:06
    Po slede prihrávok vystrelil od modrej Holiga, ktorý trafil iba Dzubinu.

29:53
    Mrázik - nedovolené bránenie.

29:13
    Po dlhom čase sa dostali do útoku aj domáci, Matejka si obišiel blafákom Dzubinu, ale perfektný zákrok obrancu Lisoňa, ktorý včas zasiahol a puk poslal do bezpečia.

28:30
    Z tesnej blízkosti vyslal strelu Peško, ale Palko znova úspešný po tom čo strelu vyrazil koncom lapačky.

28:07
    Skončil sa osobný trest Kadurovi.

-1118:00
    Po strele Kolníka z pravej strany sa puk ocitol medzi betónmi Palka.

27:40
    Teraz sa prihlásil od modrej Bokroš, ale puk trafil iba betón Palka.

27:20
    Jánoš od modrej iba na dobre postaveného Palka.

27:04
    Po vyhratom buly vypálil z prvej Hruška, ktorému to uletelo ponad bránu Palka.

26:59
    Bude sa vhadzovať po lavici Palka.

26:36
    Nahodený puk z hokejky Hrušku sa odrazil od korčule Macíka do bezpečia.

26:17
    Ďalšie vylúčenie na strane domácich, uvidíme či to hostia znova využijú. Kuric - držanie.

23:48
    Hostia využívajú presilovku a vyrovnávajú na 1:1. Po početných prihrávkach sa dostal puk na modrú odkiaľ z prevej vypálil ANTON HRUŠKA rovno do dolného pravého rohu. Asistencie: Miroslav Pupák, Branislav Jánoš.

23:40
    Znovu úspešný Palko, Pupák od modrej poslal puk do lapačky Palka.

23:01
    Peško vystrelil z pravej strany na korčule Kurica po následnom odrazení poslal prízemnú strelu tesne vedľa ľavej tyče.

22:45
    Obrancovia si vymieňali puky a po početných prihrávkach zakončil Bokroš, ktorý trafil iba pravý betón Palka.

22:31
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane, Kledrowetz - podrazenie.

22:09
    Hostia v útočnom pásme, zatiaľ je to bez striel.

21:37
    Zmätok pred bránou domácich upratal Mravec vyhodením puku.

21:01
    Domáci budú čeliť presilovke, Lištiak - nedovolené bránenie.

Za necelých 6 min. sa nám začne druhá tretina derby medzi Liptovským Mikulášom a Piešťanmi. Domáci sa hneď v úvode prezentovali sľubnými šancami, hneď v druhej minúte mohol otvárať skóre Paukovček, ale jeho strela z medzi kruhov skončila iba na vyrážačke Dzubinu. Domáci sa mohli spolahnúť aj na dobre chytajúceho Palka, ktorý doposiaľ nebol prekonaný. Minútu pred koncom prvej tretiny sa domáci ujali vedenia, Macík v páde vybojoval puk pre Paukovčeka, ktorý z prvej prihral Matejkovi a ten sa nemýlil. Stav po prvej tretine 1:0.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 17:45.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:38
    Kadura prihrával o mantinel, no puk zachytil Hruška, ktorý ho z prvej vyhodil až za bránu Palka.

18:23
    Domáci sa po signalizovanom vylúčení ujali vedenia po tom čo Radoslav Macík v páde vybojoval puk, ktorý sa dostal hokejku Lukáša Paukovčeka ten z prvej prihrával JAKUBOVI MATEJKOVI, ktorý sa nemýlil. Asistencie: Lukáš Paukovček, Radostav Macík.

18:04
    Kadura dostáva 10 minútový trest za nešportové správanie po tom čo po odpískaní zakázaného uvolnenia narazil na mantinel obrancu hostí.

17:47
    Počas presilovky sa hra prenesie pred Palka pretože Klepáč vyhodil puk cez všetky čiary.

17:44
    Nahodený puk z hokejky z hokejky Holigu stihol jemne tečnuť pred Dzubinom Kuric, ale puk končí tesne vedľa ľavej tyče.

15:35
    Domáci vyhrali buly v útočnom pásme, Galko si to už pripravoval na strelu, ktorá mu nevyšla po tom čo sa obetavo hodil do strely Urban.

14:31
    Bartík nahadzoval puk pred Dzubinu, no našťastie bolo to na dlhú hokejku Plevu, ktorému sa nepodarilo doraziť puk do odkrytej časti brány.

13:48
    Buly po pravici Dzubinu, vyhrávajú hostia, Kuric vypálil z prvej rovno do dobre postaveného brankára hostí.

13:33
    Nahodený puk spoza modrej sa odrazil od hokejky Palka za bránu, kde si ho prebral Kledrowetz.

12:45
    Počas presilovky domácich sú na prekvapenie v útoku hostia.

11:55
    Bartík leží za bránou Dzubinu a z tribúny počuť nespokojnosť divákov.

11:09
    Prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí, Románek - napadnutie.

10:35
    Palko zle zakryl puk, Peško z prvej vypálil rovno do Palka, ktorý iba ležal na zemi, následne brankár hostí úspešne zakryl puk pod lapačku.

10:00
    Bartíkovú zlú rozohrávku v strede ľadovej plochy zachytila obrana hostí.

07:40
    Palko zariskoval za bránou, po tom čo mu puk odskočil rovno na hokeju Mihálika musel Paukovček zachraňovať pred odkrytou časťou brány.

06:32
    Bokroš nahadzuje puk rovno na hokeju Jánoša, ktorý tesne pri mantinely utrpel dobrý náraz od Kledrowetza, rozhodcovia nesignalizujú žiadne vylúčenie.

05:28
    Bučka nahodil puk do útoku, následne s pukom na hokejke medzi kruhmi Mihálik, ktorého strela skončila na konci pravého betóna Palka.

04:25
    Ďalšia dobrá šanca Paukovčeka, ktorý sa natlačil pred Dzubinu, ale nečakane prestrelil bránu hostí.

03:36
    Menší súboj Kurica a Bokroša skončil víťazne pre hostí, ktorý sa zmocnili puku.

02:54
    Devečka rozohráva spoza brány na Matejku, ktorý sa dostal do útoku, kde iba nahodil puk na Dzubinu.

00:45
    Paukovček hneď v prvej minúte mohol otvoriť gólový účet dnešného stretnutia, ale jeho strela spomedzi kruhov trafila iba dobre postaveného Dzubinu.

00:30
    Po vyhratom úvodnom buly sa dostal k puku Bartík, následne vyhodil puk Kledrowetz až za bránu Dzubinu.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Prehrou na ľade Bardejova ukončili v utorok hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš sériu siedmich víťazných stretnutí. Proti Piešťanom sa oproti ostatnému stretnutiu v Bardejove na ľade s určitosťou neobjaví dvojica juniorov. „Hrať nebude Halaj a Poliaček. Namiesto nich dostanú šancu ďalší juniori, konkrétne Matejka so Staroňom". História nám prezrádza, že v posledných vzájomných zápasoch bodovali iba hostia. (2:9, 2:3pp, 1:4)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Palko (Šiarnik) - Macík, Hyben, Devečka, Klepáč, Kuric, Kledrowetz, Galko, Matejka, Mravec, Kokavec, Lištiak, Ďurný, Piatka, Bartík, Valášek, Pleva, Kadura, Holiga, Paukovček, Staroň.

SHK 37 Piešťany: Dzubina (Fumač) - Schneider, Urban, Mišura, Ručkay, Chylo, Pupák, Bokroš, Hruška, Filip, Lisoň, Bučka, Haring, Mihálik, Kolník, Mrázik, Peško, Jánoš, Mertel, Románek, Ďuriš.

Rozhodca: Maling, Číž, Snášel.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Tomáš Batiz

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 19. Matejka (Paukovček, Macík), 36. Mravec (Valášek, Kledrowetz), 53. Kuric (Bartík, Pleva) - 24. Hruška (Pupák, Jánoš), 52. Hruška

ŠHK 37 Piešťany: Dzubina (Fumač) - Schneider, Urban, Mišura, Ručkay, Chylo, Pupák, Bokroš, Hruška, Filip, Lisoň, Bučka, Haring, Mihálik, Kolník, Mrázik, Peško, Jánoš, Mertel, Románek, Ďuriš.

Rozhodca: Maling, Číž, Snášel