Prešov – Trnava 5:3 (kon.) | Senica – Topoľčany 9:0 (kon.) | Michalovce – Bardejov 5:3 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Piešťany 3:2 (kon.) | Detva – Spišská N. Ves 4:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
ŠHK 37 Piešťany
Piatok 27.01.2012, 17:00 • ZŠ Liptovský Mikuláš • 1. liga nadstavba o Play-off (SR)

Príjemný zvyšok večera vám praje Tomáš Batiz, uvidíme sa pri ďalších online prenosoch. Ak máte zajtra cestu na zimný štadión v Liptovskom Mikuláši môžte prísť povzbudiť deviatakov, ktorý o 9:00 hod. nastúpia proti Martinu. (19:29:48)

Prvoligový šláger štvrtého a druhého tímu tabuľky priniesol opatrný, ale výborný hokej. Už od úvodu sa bolo na čo pozerať, akcie sa striedali na jednej i druhej strane. Po pár sekundách to skúšal domáci Paukovček, ale neuspel. V 6. minúte sa o slovo prihlásili aj hostia, Palko Mihálikovu strelu betónmi vyrazil. O päť minút mohol Piešťany poslať do vedenia Peško, domáci gólman potvrdil svoje kvality. Šancí neubúdalo, práve naopak, jednu z nich mal aj hráč MHK 32 Kuric, stalo sa tak v 14. minúte. V 19. minúte inkasoval Kadura osobný desaťminútový trest, no už o pár sekúnd sa Macík ukázal ako pravý bojovník. V páde prihral Paukovčekovi, ten posunul Matejkovi, ktorý sa nemýlil a bolo 1:0. V 24. minúte vyrovnával Hruška, stalo sa tak pri hre päť na štyri. Snaha Liptákov bola evidentná, prezentoval sa najmä skúsený Mravec, ale bez gólového efektu. Ten mu nakoniec priniesla 36. minúta, v ktorej poslal svoje farby do vedenia. Záverečná tretina rozhodne nesklamala a diváci boli svedkami kvalitnej, i keď miestami zbytočne nervóznej hry. Každé z mužstiev chcelo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia v 52. minúte vyrovnali po góle Hrušku, stalo sa tak dokonca v oslabení. Mikulášania využili ďalšiu početnú výhodu a po Kuricovom góle naklonili v 53. minúte misky váh na svoju stranu.
    Vo výbornom závere hostia odvolali brankára, no skóre sa už nemenilo.

60:00

59:51
    Bartíkov pokus od modrej skončil tesne vedľa brány.

59:39
    Dzubina opustil bránu!

59:06
    Dobrý pokus Macíka o vysunutie Kaduru, lenže puk sa nakoniec odrazil od hokejky obrancu až za bránu hostí.

58:32
    Nepresnú prihrávku Urbana zachytil Klepáč, ktorý sa stiahol s pukom do obrany.

58:19
    Nahodený puk z hokejky Lištiaka sa odrazil od Bučka rovno na striedačku hostí.

57:25
    Holiga poslal puk medzi kruhy na Kledrowetza, ktorý si ho dokázal spracovať, následne vystrelil iba do Dzubinu, od ktorého sa puk odrazil do bezpečia.

57:00
    Liptovský Mikuláš presne 3 minúty pred koncom tretej tretiny bude zahrávať presilovku 5/4. Haring - podrazenie.

56:28
    Románek vyváža puk z obrany, posiela prihrávku na Urbana, ktorý iba nahodil puk pred Palka.

55:23
    Tréner domácich Halahija poslal na ľad druhú formáciu, uvidíme či sa im podarí ustrážiť náskok, respektívne zvýšiť na 4:2.

54:49
    Tvrdý boj na lade majú zatiaľ pod kontrolou domáci, ktorý sa snažia mať puk na hokejke v útočnom pásme.

52:30
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Domáci o pár sekúnd zvyšujú na 3:2. Menši zmätok zatienil výhľad Dzubinovi a JURAJ KURIC to hravo využil po tom čo poslal puk spomedzi kruhov rovno do pravého horného rohu. Asistencie: Peter Bartík, Ján Pleva.

51:33
    Piešťany dali gól!
    Hostia vyrovnávajú v oslabení. Palko vyrazil puk, ktorý sa dostal až na hokejku ANTONA HRUŠKU, ktorý z prvej vyrovnáva na 2:2. Bez asistencie.

50:38
    Haring opúšťa ľadovú plochu a odchádza na tresnú za podrazenie.

50:13
    Lištiak vyhadzuje puk cez všetky čiary, icing.

49:40
    Buly pred modrou čiarou vyhrali hostia, ktorý sa račej stiahli s pukom do bezpečia.

48:49
    Hra sa prerušuje, rozhodca píska zovretie puku.

Tomáš Batiz

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 19. Matejka (Paukovček, Macík), 36. Mravec (Valášek, Kledrowetz), 53. Kuric (Bartík, Pleva) - 24. Hruška (Pupák, Jánoš), 52. Hruška

HK 32 Liptovský Mikuláš: Palko (Šiarnik) - Macík, Hyben, Devečka, Klepáč, Kuric, Kledrowetz, Galko, Matejka, Mravec, Kokavec, Lištiak, Ďurný, Piatka, Bartík, Valášek, Pleva, Kadura, Holiga, Paukovček, Staroň.
    ŠHK 37 Piešťany: Dzubina (Fumač) - Schneider, Urban, Mišura, Ručkay, Chylo, Pupák, Bokroš, Hruška, Filip, Lisoň, Bučka, Haring, Mihálik, Kolník, Mrázik, Peško, Jánoš, Mertel, Románek, Ďuriš.

Rozhodca: Maling, Číž, Snášel