Piatok 23.09.2011, 19:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • MHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.

Tatranskí Vlci: Hruška - Šulák, Jáchym, Nedvěd, Kořínek, Chalupa, Motejlek, Lintemer, Dvořák - Mráz, Ježek, Csányi - Belluš, Šaršok, Vlach - Bárta, Glemba, Slovák - Kuřítko, Sýkora, Malec

Snežní Barsy: Poluektov - Ivašin, Grebenščikov, Astafjev, Griščenko, Matvejev, Bessonov,, Borisov, Kairov - Popovič, Ignatenko, Beľgibajev - Mambetalijev, Anciferov, Poľanskij - Mazula, Kenbajev, Rachmanov - Tolepbergen, Sagadejev, Baubekov

Rozhodca: Drjov - Korba M., Rovenský.

Vítame Vás pri sledovaní online prenosu zo stretnutia Tatranskí Vlci - Snežní Barsy. Práve odohrali v Spišskej Novej Vsi národné hymny Kazachstanu a Slovenskej republiky. Všetko je pripravené na úvodné buly. Juniori HC Lev sa s juniormi Barysu Astanu sa stretli už dvakrát. V ligovom zápase zvíťazili na ich ľade 3:2 po samostatných nájazdoch.

0:18
    Po úvodných necelých 20 sekundách hry vyskúšal Hruškovu pozornosť ľahkou strelou Ignatenko. Domáci brankár si prvýkrát siahol na puk.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

2:00
    Pred bránkou Poluektova pohrozila dvojica Sýkora - Kuřítko. Druhý menovaný však netrafil ideálne.

3:07
    Domáci Csányi teraz čistým hitom pri mantineli zložil k zemi Beľgibajeva.

4:08
    Hosťujúci gólman zazmätkoval, vôbec si nerozumel s obrancami, puk prikryl až na tretíkrát. Vlci to nedokázali využiť.

4:50
    Pred Poluektova sa snažil natlačiť Kuřítko, kazašskí zadáci ho vytlačili.

5:32
    Delovku spoza obrancu vyslal kapitán domácich Ježek, brankár hostí vyrazil.

6:14
    Od úvodných minút vidíme na ľade trochu rozháraný hokej, mužstvá sa zatiaľ len hľadajú, občas sa dostanú k nejakým sľubnejším príležitostiam.

7:08
    Jáchymova strela z prvej nemala dostatočnú razanciu, skončila v lapačke brankára Snežných Barsov.

7:55
    Tolepbergenov pokus len obtrel vonkajšiu konštrukciu Hruškovej bránky.

8:25
    Po vhadzovaní sa bojovalo o puk, do svojej moci ho vzal Beľgibajev, ktorý z uhla skúšal domáceho brankára.

9:01
    Šikovne sa snažil dostať pred Poluektova Malec, aj sa mu to podarilo, zakončenie z otočky už ale úspešne neskončilo.

9:49
    Belluš perfektne našiel v prečíslení Šaršoka, ten z prvej nedokázal dopraviť puk za chrbát brankár Kazachov.

11:10
    Prvá presilová hra v stretnutí. Na trestnú lavicu odchádza Borisov, 2 minúty za hákovanie. Juniori popradských Levov majú možnosť otvoriť gólový účet zápasu.

11:35
    Po Jáchymovej strele sa pokúšal o teč Ježek. Teč sa vydaril, hosťujúci brankár si s ním však poradil.

11:47
    Vylúčenie aj na domácej strane, na lacivu hanby putuje Jáchym. Hrať sa bude 4 na 4.

12:43
    Gólman Snežných Barsov pôsobí veľmi neisto, aj teraz dosť zbytočne podržal puk, keď jeden z bekov stál pri ňom a čakal na rozohrávku. Ostáva ešte 27 sekúnd hry 4 na 4, potom si hostia zahrajú skrátenú presilovku.

13:10
    Hostia už v plnom počte.

13:35
    Dvanásť sekundová výhoda o dvoch hráčov pre juniorov Barysu Astana. Vylúčeným Vlkom je Motejlek.

13:47
    Tatranskí Vlci vo štvorici, začína sa klasická presilovka pre kazašský tím.

14:10
    Po chybe jedného z hráčov hostí vo vlastnom obrannom pásme sa dostal nečakane k puku Malec, snažil sa okamžite prekvapiť Poluektova. Ten stál na mieste.

15:35
    Domáci v plnom počte.

15:49
    Dvojminútové tresty sa rozbehli vo veľkom. Tento raz budú mať výhodu zverenci Aleša Tottera, Tolepbergen 2 minúty za seknutie

15:56
    Jáchym sa znova pokúšal nahadzovať puk na ochrancu kazašskej svätyne. S vysokým pukom Poluektov nemal problémy.

17:24
    Vlci obliehajú hosťujúcu obranu. Celú minútu a pol sa držali v útočnom pásme, dve strely Motejleka skončili na brankárovi Snežných Barsov.

17:49
    Kazachovia v pätici.

19:20
    V záverečnej minúte prvej časti hry ešte ohrozil po dlhšom čase domáceho gólmana Sagadejev. Bol z uhla a Hruška chytá bez problémov

20:00
    Prvá tretina skončila.

Ďalšia tretina začne približne o 19:47.

V úvodnej tretine boli Tatranskí Vlci lepším tímom. Mali viac z hry, častejšie sa dostávali pred súperovu bránku. Svedčí o tom aj počet striel 17:6. Prvý gólový zápis stretnutia sme však nevideli.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:57
    Druhá tretina začala vylúčením, na 2 minúty si ide oddýchnuť Astafjev, nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

22:10
    Vlci roztočili pomalý kolotoč, zodpovednosť na seba vzal Mráz, ktorý vyslal tvrdý projektil len na bočnú konštrukcia brány a puk sa odrazil až na ochrannú sieť.

22:57
    Hostia v plnom počte. Hneď sa do brejku dostával Tolepbergen, jeho strelou zápästím Hruška vyrazil.

24:24
    Snežní Barsy hrali šiesti. Na trestnú lavicu si odchádza odsedieť dvojminútový trest za striedačku Sagadejev.

25:02
    Poluektov v rýchlom slede za sebou dva razy prikryl puk. Sekundičky z oslabenia kazašského mužstva ubúdajú.

26:24
    Juniori Barysu Astana so všetkými hráčmi na ľade. Poslednú pol minútu svojej nevýhody o jedného hráča odohrali v obrannej tretine Vlkov.

26:55
    Tentokrát vylúčenie aj na domácej strane, Šaršok 2 minúty za seknutie. Kazachovia majú šancu potvrdiť dobre odvedenú prácu v nedávno skončenom oslabení.

27:43
    Nebezpečnú strelu vyslal na Hrušku Beľgibajev.

28:23
    Hostia sa usadili v útočnom pásme, ostreľovali bránku Vlkov z každej strany, hra sa prerušila, pretože puk opustil ľadovú plochu.

28:55

29:22
    V prostrednom dejstve Snežní Barsy začali oplývať väčšou aktivitou, juniori HC Lev sa teraz snažia vziať kontrolu stretnutia opäť do svojich rúk. Bez gólov to určite nepôjde.

29:40
    Pokúšal sa o to domáci Belluš, Poleuktov začína byť čím ďalej, tým viac istejší.

30:28
    Do karát rozbiehajúcim sa Kazachom zase nahralo vylúčenie. Na trestnú lavicu Slovák, 2 minúty za narazenie na mantinel.

31:03
    Veľká príležitosť na skórovanie pre kapitána Vlkov. Ježek sa zmocnil puku po nedorozumení obrannej dvojice hostí, ostal osamotený pred Poleuktovom, bekhendový blafák nezakončil tak, ako chcel.

32:28
    Domáci v plnom počte. Ubránili sa početnej nevýhode a hneď sa vrhli do útoku.

33:32
    Najprv Jáchymova ľavá žrď, neskôr nepresná strela od Šaršoka. Snežní Barsy mali na mále, Tatranskí Vlci mali zatiaľ najväčšiu príležitosť v tomto súboji.

35:00
    Do samostatného prieniku sa vydal Slovák, zakončenie mu už nevyšlo podľa predstáv.

35:30
    Poleuktov konečne podržal puk a prerušil hru. Juniori Barysu Astana už potrebovali zastaviť nápor súpera.

35:45
    Po zaváhaní domácich vo vlastnom pásme sa dostal k puku Mambetalijev, jeho tvrdá rana skončila na Hruškovej vyrážačke.

36:49
    Poľanskij sa takmer dostal k puku, ktorý sa už len kotúľal k Hruškovi. Brankár juniorov HC Lev bol pri ňom rýchlejšie a kazašský útočník nakoniec skončil v posunutej bránke.

38:14
    Tatranskí Vlci otvárajú skóre. Všetko však ešte ide konzultovať hlavný rozhodca s videorozhodcom.

38:14
    Tatranskí Vlci dali gól!
    Konečne sa domáce mužstvo dočkalo. Zaslúžený gól Vlkov. Po vyrazenom puku od Poleuktova Michael DVOŘÁK ho ideálne trafil vo vzduchu. Bez asistencie.

39:47
    Spoza obrancu zblokovanou strelou ešte vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára Csányi.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Ďalšia tretina začne približne o 20:35.

V druhej časti hry boli Snežní Barsy aktívnejší než v tej prvej. Mužstvo Vlkov dokázalo v druhej polovici pritlačiť, malo hneď niekoľko šancí na otvorenie gólového účtu strenutia. Podarilo sa to až v samotnom závere prostredného dejstva, keď sa v 39. minúte presadil Dvořák.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:10
    Hneď v úvode záverečnej tretiny sa dostal do veľkej príležitosti Ježek, jeho strelu Poluektov zastavil s problémami.

40:27
    Svojou aktivitou si Vlci vypýtali faul, na trestnú lavicu putuje Ignatenko, 2 minúty za nedovolené bránenie v hre.

42:10
    Hostia v plnom počte.

42:41
    Ťažkopádne sa pozviechal z ľadu Grebenščikov.

42:51
    Šaršokov pokus skončil opäť len na brankárovi Snežných Barsov.

44:55
    Vylúčenie na strane Vlkov, Kořínek 2 minúty za faul kolenom. Ešte pri signalizovanom vylúčení sa pekne uvoľnil Bessonov, netrafil bránku.

45:55
    Minúty presilovky Kazachov je preč, nedokázali sa ani dostať do útočnej tretiny.

46:20
    Až teraz sa usadili Snežní Barsy v útočnom pásme, Ignatenkovu strelu zblokoval obetavo Jáchym.

46:32
    Počet hráčov na ľade sa vyrovná, dvojminútový trest dostal aj Grebenščikov za seknutie.

46:55
    Tatranskí Vlci s piatimi hráčmi a začína sa ich trošku skrátená výhoda o jedného muža.

47:08
    Hlavný rozhodca znova dvíha ruku. Vylúčením domáci Mráz za držanie protihráča.

47:51
    Pri hre 4 na 4 využil viac priestoru na hracej ploche Kořínek, Poluektova pozdravil bekhendovou strelou z uhla.

48:22
    O podobné zakončenie sa snažil aj Sagadejev, akurát, že z opačnej strany. Hruška stále s čistým kontom.

48:32

49:08
    Juniori HC Lev v pätici. V tom istom okamihu zakončoval po ľade Grebenščikov, domáci gólman vyrazil špičkou ľavého betónu.

49:32
    Ďalší dvojminútový trest, Kazach Mazula, 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

49:40
    Po Jáchymovej prihrávke sa šikovným tečom predviedol Csányi, Poluektov si dáva na tieto puky pozor.

50:10
    Dvořák našiel krížnou prihrávkou cez celé pásmo Jáchyma, tomu nevyšla ideálna strela z prvej v dobrej pozícii.

51:16
    O dorážku sa pokúšali najprv Mráz, po ňom aj Šaršok. Druhý menovaný na to doplatil, keď si vyslúžil 2 minúty za seknutie.

51:32
    Hostia v plnom počte. Začala sa presilová hra Snežných Barsov v trvaní vyše 1 a pol minúty.

53:16
    Vlci so všetkými hráčmi, toto oslabenie zvládli bravúrne, ba dokonca hosťom i pohrozili.

53:58
    Tím Snežní Barsy dal gól!
    Vyrovnávajúci gól Snežných Barsov prišiel ako blesk z čistého jasného neba. Okamžite po buly posunul Rachmanov puk Dauletovi KENBAJEVOVI, ktorý nekompromisne zavesil. Asistencia: Michail Rachmanov.

55:39
    Štvrtý útok domácich sa usadil v útočnom pásme, točil sa okolo mantinelov, nakoniec však musel všetko hasiť až Poluektov.

56:12
    Nedvědov nahodený puk mal zvláštnu dráhu odrazu, obranca Griščenko si s ním nevedel dať rady, prikryť ho musel znova hosťujúci gólman.

57:03
    Záverečné minúty odohrá mládežnícke mužstvo HC Lev v oslabení. Šulák, 2 minúty za podrazenie.

57:30
    Na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi sa spustil veľký piskot. Hráč Tatranských Vlkov, Nedvěd, inkasoval zásah do tváre, ktorý si hlavný rozhodca nevšimol.

59:03
    Domáci v plnom počte. Už to vyzerá na predĺženie.

59:29
    Zmeniť sa to ešte pokúšal Sýkora, jeho strela smerovala mimo.

59:53
    Ostáva 7 sekúnd do konca riadneho hracieho času, vhadzovanie v strednom pásme.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Po troch tretinách stav nerozhodný 1:1. Po krátkej prestávke budeme svedkami predĺženia. Zaujímavosťou je, že aj prvé stretnutie v Kazachstane vyhrali Tatranskí Vlci až po samostatných nájazdoch. V metropole Spiša sa prišlo pozrieť na dnešný súboj 2050 divákov.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:33
    A je rozhodnuté! Po 33 sekundách hry rozhodol o tom kapitán Vlkov, Aleš JEŽEK, ktorý strelou z prvej prekonal Poleuktova popod lapačku. Zaslúžené víťazstvo domáceho mužstva. Asistencia: Richard Mráz.

65:00

Naozaj zaslúžené víťazstvo Tatranských Vlkov. V treťom zápase pred domácim publikom zaknihoval slovenský nováčik v MHL ďalšie body. Rozhodol o tom až v predĺžení kapitán Aleš Ježek. (21:19:32)