Poprad – Trenčín 3:4 (kon.) | Nitra – Skalica 3:1 (kon.) | Zvolen – Martin 6:4 (kon.)
Žilina – Košice 1:4 (kon.) | HC Slovan – B. Bystrica 0:1 (po s.n.)
HKM Zvolen
6:4 (0:0,6:3,0:1)
HK VITAR Martin
Piatok 23.09.2011, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

HKm Zvolen: Škrečko (Trenčan) - Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Vantroba, Hraško, Ťavoda, Šiška - Baláž, L. Jurík, Otčenáš - Slovák, Trochta, Brabenec - Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Leskovjanský, Sikela, Méry

MHC Mountfield (Martin): Šimko (Volentier) - Drgoň, Rúfus, Brcko, Flamík, Tupý, Hriňa, Obuch, Zukal - Markovič, Galamboš, Važan - Macejka, Zeliska, Drotár - Kriška, Murček, Sobota - Ižvolt, Vartovník, Škumát

Rozhodca: Jonák - Kacej, Bundil.

Zvolen hŕstku fanúšikov na víjazde v Banskej Bystrici nesklamal a dokázal vyhrať v tažkom zápase s domácimi baranmi 3:4 po nájazdoch, pričom v polovici zápasu už prehrávali 0:3. Toto víťazstvo by mohlo HKm Zvolen nabudiť, keďže medzi Banskobystričanmi a Zvolenčanmi je rivalita. Zvolenčania sú dnešnom zápase favorit, no v prípravných zápasoch domáci nedokázali vyhrať ani jeden z dvoch zápasov s Martinom.

Martin naposledy vonku vyhral zápas práve vo Zvolene, na začiatku Augusta (v prípravnom zápase). Hostia nie sú na štadiónoch súperov vôbec efektívni, vonku nestrelili gól už dva zápasy v rade. Napriek tomu je Matrin v tabuľke po troch kolách pred Zvolenom na 4. priečke. Mladý tím hostí sa bude snažiť o prekvapenie.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:05
    Ubehlo len 5 sekúnd Markovič leží na ľade.

0:39
    Vhadzovanie v v útočnom pásme hostí vyhráva Zvolen zakladá útok.

1:29
    Brabenecove dve veľké šance Šimko chytá.

1:40
    Škrečko radšej chytá puk do lapačky, vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

3:30
    Otčenáš nedočiahol na prihrávku a spálil tak ďalšiu veľkú šancu !

4:05
    Hostia hrajú zatiaľ na tri formácie, podarilo sa im vystreliť už tri strely, Škrečko je pozorný.

5:14
    Zvolen zle nahráva a stráca puk vo svojom útočnom pásme.

5:50
    Na ľade sa objavuje aj 4. formácia hostí.

7:29
    Otčenáš s prvej strieľa, no len do obrancu hostí.

8:11
    Na druhej strane pohrozil Drotár, jeho blafák Lukáš Škrečko chytá.

9:16
    Hrá sa opatrne, nikto nechce spraviť prvú chybu.

10:27
    Leskovjanský strieľa od modrej , triafa len pravý betón brankára Šimka.

10:58
    Škumát smeruje na trestnú lavicu za sekanie.

12:40
    Martin sa úspešne bráni, Zvolen ešte nevystrelil, na druhej strane sa rútil na bránu hráč hostí, no Ďaloga mu vypichol puk.

12:58
    Hostia v plnom počte.

14:27
    Murček triafa tičku bránky !

15:17
    Lukáš Jurík znova stráca puk v útočnom pásme.

15:51
    Zakázané uvoľnenie hostí.

16:36
    Markovič sa rútil sám na bránu domácich, rozhodca si naštastie pre domácich faul nevšimol a hrá sa ďalej.

17:48
    Hostia sú zatiaľ jednoznačne lepší.

19:15
    Ďaloga prechádza s pukom cez celú ľadovú plochu, prihráva pred bránu no nikoho nenašiel.

19:28
    Važan je za držanie vylúčený.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Prvá tretina priniesla hlavne šance hostí, domáci sa počas tejto tretiny asi ešte nezobudili a stále robili chyby nielen v prihrávkach. Hostia nevyužili tri veľké šance, keď im v jednom prípade zabránila skórovať tička bránky a v pri ďalších pokusoch chytil všetko pozorný Škrečko.

Ďalšia tretina začne približne o 17:48.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:43
    Zvolen dal gól!
    Po strele Baláža sa puk dostal pred bránku Murčeka a LUKÁŠ JURÍK dotlačil puk do brány ! Asistencia : Baláž.

20:53
    Martin dal gól!
    Okamžitá odpoveď na gól Zvolena ! Martin vyhral vhadzovanie a ZELISKA blafákom vyrovnáva ! Asistencie : Macejka, Flámik.

21:46
    Martin využíva presilovku hned po 13. sekundách, Škrečko len odrazil strelu pred seba a VARTOVNIK posiela svoj tím do vedenia ! Asistencie : Škumát, Obuch.

22:16
    Gól strelil MARKOVIČ. Neprehľadnú situáciu využíva hostia sú na koni ! Asistencie Važan, Rúfus.

24:00
    Strela sa znova odrazila len od brankára Šimka a HRAŠKO nemal problém streliť gól. Bez asistencíí.

25:16
    Lukáš Jurík je vylúčený za sekanie.

26:26
    Zvolen sa úspešne bráni a vyhadzuje puk.

27:16
    Hrá sa konečne zaujímavý hokej, Zvolen s piatimi hráčmi.

28:19
    Brabenec zahadzuje šancu a posiela puk len do ochrannej siete.

29:33
    Leskovjanský nevyužíva samostatný nájazd na Šimka !

29:40
    Martin bude hrať v oslabení, Drgoň je vylúčený za zdržiavanie hry.

30:24
    Strela Juríka je tečovaná len do ochrannej siete.

30:47
    SLOVÁK po veľkom množstve prihrávok napriahol od modrej a vyrovnáva ! Asistencia : Bronilla.

32:12
    Vantroba krásne nahráva voľnému ZUZINOVI pred bránu a ten dáva gól ! Asistencia : Vantroba.

34:54
    Kriška je vylúčený za hákovanie, nebyť jeho faulu Zvolen už vedie o dva góly !

36:00
    Otčenáš spoza brány posiela puk len na obrancu hostí.

36:54

37:17
    Hraško strieľal od modrej, puk sa odrazil od mantinelu znova pred bránu a osamotený ŠKVARIDLO zvyšuje náskok svojho tímu na 5:3. Asistencie : Zuzin, Hraško.

38:49
    Martin sa usadil v pásme hostí.

39:11
    Dvaja domáci hráči sa rútili na Šimka, Branenec krásne prihráva na TROCHTU a ten skóruje krásne nad vyrážačku brankára Šimka ! Asistencie : Brabenec, Slovák.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Neskutočná 2. tretina ! Zvolen síce viedol, no následne inkasoval hneď 3 krát, Zvolenčania si zobrali oddychový čas a ten im pomohol. Do konca tretiny nastrieľali Šimkovi 3 a Volienterovi takisto 3 góly. 9 gólov v jednej tretine sme nevideli na tomto zimnom štadióne už dlho.

Ďalšia tretina začne približne o 18:42.

40:01
    Začala tretia tretina.

41:29
    Zvolen sa natlačil do svojho útočného pásma, no stráca puk.

41:48
    Tečovaný puk končí na ochrannej sieti.

42:14
    Hostia len vyhadzujú puk a je ztoho len zakázané uvoľnenie.

43:50
    Zvolen tlačí svojho súpera, hrá sa pred bránou hostí.

44:38
    Tlak Zvolena pokračuje, bez problémov sa usadili v pásme hostí.

45:37
    Jonák neodpískal jasný faul hostí, domáci fanúšikovia sa hnevajú.

47:00
    Kriškova strela sa neujala, puk sa dostal k Murčekovi, jeho strele chýbala presnosť.

48:05
    Slovák z otočky krásne vystrelil, Volienter bol ale pozorný.

48:07
    Ihneď po buly sa puk dostáva na modrú čiaru k VAŽANOVI a ten prestreľuje Škrečka ! Asistencia : Markovič.

49:56
    Zvolenčania zahrali šiesti. Vylúčený je Baláž.

51:02
    Zvolenčania úspešne vyhadzujú puk.

51:06
    Drotár triafa len bočnú sieť. Zvolen s piatimi hráčmi.

54:14
    Zvolen zatiaľ drží dvojgólové vedenie. Martin zastavujú nepresné prihrávky.

54:36
    Volienter predviedol krásny zákrok po strele Škvaridla.

55:08
    Dnešné stretnutie sleduje 1196 divákov.

56:12
    Hostia sa nevedia dostať do svojho útočného pásma pred Škrečka.

56:53
    Slovák krásne strieľa od modrej čiari , Volentier svoje betóny zatiahol.

57:28
    Zvolen úspešne puk, je z toho zakázané uvoľnenie.

58:51
    1. útok domácich vybehol na ľad, ihneď sa usadil pred bránou Volentiera.

59:46
    Hostia hrajú bez brankára.

60:00

Tento zápas bol pravdepodobne rekordný v súťaži. V druhej tretine sme totiž videli 9 gólov a to sa tak často nevidí. V tretej tretine Martin strelil len 1 gól a Zvolen získava prvé body z domáceho ľadu. Prajeme ešte príjemný zvyšok dňa ! (19:09:42)

Marian Fiam

Góly a asistencie: 21. L.Jurík (Baláž), 24. Hraško, 31. Slovák (Bronilla), 33. Zuzin (Vantroba), 38. Škvaridlo (M. Jurík, Hraško), 40. Trochta (Brabenec, Slovák) - 21. Zeliska (Macejka, Flámik), 22. Vartovník (Škumát , Obuch), 23. Markovič (Važan, Rúfus), 49. Važan (Markovič)

HKM Zvolen: Škrečko (Trenčan) - Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Vantroba, Hraško, Ťavoda, Šiška - Baláž, L. Jurík, Otčenáš - Slovák, Trochta, Brabenec - Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Leskovjanský, Sikela, Méry
    HK VITAR Martin: Šimko (Volentier) - Drgoň, Rúfus, Brcko, Flamík, Tupý, Hriňa, Obuch, Zukal - Markovič, Galamboš, Važan - Macejka, Zeliska, Drotár - Kriška, Murček, Sobota - Ižvolt, Vartovník, Škumát

Rozhodca: Jonák - Kacej, Bundil