Dánsko – Francúzsko 5:4 (3:2 po s.n.) | Švajčiarsko – Taliansko 9:0 (kon.) | Nemecko – Veľká Británia 3:1 (kon.)
Lotyšsko – Rakúsko 5:2 (kon.) | Slovensko – Fínsko sk 2:4 (kon.) | Nórsko – Česko 2:7 (kon.)
Slovensko
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Fínsko
Sobota 11.05.2019, 20:15 • Steel Aréna, Košice, Slovensko • Majstrovstvá sveta • Skupina A
    59:45 Kaapo Kakko (FIN) - 2:4

59:45
    Fínsko dalo gól!
    Veľká, priam obrovská škoda. KAAPO KAKKO ukázal svoj obrovský talent a v neľahkej pozícii namieril presne do našej prázdnej bránky a zaznamenáva tak hetrik! Asistencie: Sakari Manninen.

58:55
    Slovensko hrá power-play!

51:29
    Po prerušení hry, ale ešte pred reklamným powerbreakom odišiel na trestnú lavicu Marko Anttila za hákovanie.
    49:52 Kaapo Kakko (FIN) - 2:3

49:52
    KAAPO KAKKO hrdinom Fínov zas a znova! Po veľkom boji u mantinela sa Fíni zmocnili puku a poslali ho za bránu. Tam sa vyskytoval teraz už 4-gólový kanonier Kakko, ktorý upratal puk medzi betóny Marka Čiliaka!

Asistencia: Niko Mikkola.

49:12
    Naše azda tri šance! Dvakrát pálil nebezpečne s úmyslom hrať na teč Marinčin, potom spred brány z prvej len do Lankinena mieril Tomáš Zigo!

39:20
    Po strelení gólu sa nehralo takmer sedem minút, rozhodcovia na dvakrát museli zásah Marinčina odobriť. Prvýkrát to bolo na ich vlastnú žiadosť, potom si Fíni vybrali tzv. "Coach challenge".

39:20
    Čo sa to ale deje? Rozhodca opäť odchádza za mantinel, gól sa znovu skúma.
    39:20 Martin Marinčin (SVK) - 2:2

39:20
    Slovensko dalo gól! Predsa len ale naša druhá lajna vyprodukovala gól, strelil ho MARTIN MARINČIN. Už pred definitívnym skončením puku v bráne poletovalo letiace teleso po bránkovej čiare po práci Studeniča, ktorý si ho prv spracoval pukom. Následne ho však slovenský obranca do nej upratal bekhendom spred ľavej tyčky. Gól musel byť ešte odobrený videorozhodcom aj po sťažnostiach z fínskej strany.

Asistencie: Marián Studenič, Christián Jaroš.

38:53
    Matúš Sukel' ešte hľadal prihrávkou na zadnej tyčke Mariána Studeniča, opäť raz chýbali centimetre ku gólu.

34:09
    Toto je nepríjemné. Štadión okamžite stíchol, Arttu Ilomäki svojou ranou švihom trafil tvár Marka Ďalogu!

30:31
    Po reklamnej prestávke budeme hrať presilovku! Niko Ojamäki si pôjde oddýchnuť na dve minúty za sekanie.

27:55
    Azda to bola dokonca aj spojnica brány, ktorá nás zachránila od tretieho gólu v našej sieti po delovke z ľavého kruhu!

27:10
    Zle-nedobre, na lavicu hanby odchádza náš najskúsenejší obranca a zároveň kapitán Andrej Sekera za zdržovanie hry.
    26:34 Martin Fehérváry (SVK)

26:34
    Na druhej strane sa o úspech snažila štvrtá formácia Slovenska. Martin Fehérváry z prvej nedokázal trafiť odkrytú bránu, Kevin Lankinen predtým musel zasahovať betónom. Podržali ho aj obrancovia.

25:54
    Môžeme byť len radi, že Marko Anttila zluftoval hokejkou pri strele spred našej brány. Fínsky kapitán tam bol riadnu chvíľu sám.

23:50
    Toni Rajala dvakrát nepríjemne zakončoval sprava, jeho druhá rana dokonca trafila pravú žŕdku!

23:32
    Budeme sa znovu brániť v oslabení. Za hákovanie si ide na dve minúty oddýchnuť Tomáš Tatar.
    16:11 Kaapo Kakko (FIN) - 1:2

16:11
    Slovensko prvý raz na šampionáte prehráva. Veľká nádej svetového hokeja napriahla z vrchu kruhov po prihrávke dozadu o mantinel v podaní Mikkolu, Marek Čiliak "machol" lapačkou naprázdno. Spomínaným strelcom bol KAAPO KAKKO, pre ktorého je to už tretí zásah na majstrovstvách!

Asistencie: Niko Mikkola, Sakari Manninen.
    14:21 Petteri Lindbohm (FIN) - 1:1

14:21
    Devätnásť sekúnd pred koncom sa nám puk už odpáliť nepodarilo. Zmätok pred Čiliakom využil najlepšie PETTERI LINDBOHM, ktorý prekonáva zmäteného slovenského gólmana.

Asistencie: Veli-Matti Savinainen, Toni Rajala.

12:40
    Oslabenie si vyskúšame aj my. Potrestaným mužom je Michal Čajkovský za hru so zdvihnutou hokejkou.
    10:52 Erik Černák (SVK) - 1:0

10:52
    Slovensko dalo gól! Síce už mimo presilovky, ale aj tak sa to ráta! Domáci odchovanec ERIK ČERNÁK bol v správnom čase na správnom mieste, a teda v pravom kruhu, kde si počkal na dorážku po zákroku Lankinena po strele Sekeru od modrej. Koncovka k vzdialenejšej tyčke, od ktorej sa fínsky gólman presúval, vedieme 1:0!

Asistencia: Andrej Sekera, Richard Pánik.

08:50
    Môžeme si však vydýchnuť. Dôvodom je vylúčenie Atteho Ohtamaa, dve minúty za sekanie pre fínskeho beka.

05:23
    Róbert Lantoši najprv sám servíroval puk, potom aj mohol páliť! Jeho rana z ľavého kruhu len tesne minula ľavú žŕdku!

03:20
    Na jednej strane sa musel obraciať Čiliak, na druhej za Lankinen. Puky len tak smerovali okolo brány, Sekerov náprah šiel tesne nad. Väčšiu šancu mal ale Niko Ojamäki, ktorý spred bránkoviska nedokázal nadvihnúť puk nad Čiliakov betón!

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 11. Černák (Sekera, Pánik), 40. Marinčin (Studenič, Jaroš) – 15. Lindbohm (Savinainen, Rajala), 17. Kakko (Mikkola, Manninen), 50. Kakko (Mikkola), 60. Kakko (Manninen)

Slovensko: Čiliak (Rybár) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Fehérváry, Ďaloga, Koch, Čajkovský – Tatar (A), Krištof, Pánik – Nagy (A), Sukel', Studenič – Daňo, Zigo, Lantoši – Lunter, Buc, Liška.
    Fínsko: Lankinen (Vehviläinen) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Savinainen (A), Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Ojamäki, Tyrväinen, Kiviranta – Anttila (C), Lammikko, Sallinen.

Rozhodca: Manuel Nikolič (AUT), Max Sidorenko (BLR) – Rene Jensen (DEN), Dustin McCrank (CAN)