Dánsko – Francúzsko 5:4 (3:2 po s.n.) | Švajčiarsko – Taliansko 9:0 (kon.) | Nemecko – Veľká Británia 3:1 (kon.)
Lotyšsko – Rakúsko 5:2 (kon.) | Slovensko – Fínsko sk 2:4 (kon.) | Nórsko – Česko 2:7 (kon.)
Nemecko
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Veľká Británia
Sobota 11.05.2019, 16:15 • Steel Aréna, Košice, Slovensko • Majstrovstvá sveta • Skupina A

V Steel Aréne už doznela aj štátna hymna Nemecka, čo znamená koniec všetkých pozápasových ceremónii. Hráči oboch krajín ďakujú svojim fanúšikom.

Ja ďakujem Vám za sledovanie tohto textového prenosu a teším sa na vás opäť niekedy nabudúce, napríklad už pri večernom súboji Slovenska s Fínskom.

Do čítania, priatelia! (18:27:27)

Najlepším hráčom Nemecka je Moritz Seider. Obaja ocenení hokejisti pritom na drese nosia číslo 21.

Najlepším hráčom Veľkej Británie sa stáva Mike Hammond.

Nemci horko-ťažko, ale predsa víťazia vo svojom úvodnom predstavení na majstrovstvách. Rozhodlo 84 sekúnd v tretej tretine, kedy sa do čierneho trafili Ehliz a Draisaitl. Veľká Británia sa nemá za čo hanbiť, favoritovi odolávala 50 minút, šťastie sa napokon od Britov odklonilo. Skóre predtým na konci druhej tretiny otváral Seider, jediný zásah nováčika v elitnej kategórii dosiahol Hammond.

Strely v 3. tretine: 10 – 6.
    Strely celkovo: 35 – 17.

59:18
    Toto len podčiarklo celú mizériu Nemecka v koncovke. Yasin Ehliz mohol už zo stredného pásma trafiť prázdnu bránu, namiesto toho vzal puk do útoku, odkiaľ ale trafil iba tyčku!

58:55
    Icing od Nemcov, ktorí nebudú v tejto chvíli využívať time-out.

58:38
    Po útočnom priestupku Britov sa hra presúva do stredného pásma.

58:27
    Ben Lake z veľkého uhla trafil priestor brány, ktorá bola pred jeho strelou odkrytá, Mathias Niederberger sa ale perfektne odpichol od ľadu a včas prirazil k ľavej tyčke!

58:20
    Briti už bez Bena Bownsa v bráne, máme tu vabank.

58:19
    Oddychový čas v podaní Veľkej Británie.

58:19
    Perfektná vízia britského obrancu na vlastnej modrej. Dvihnutá hlava, Robert Lachowicz bol voľný na modrej čiare, kde si prebral puk. Náprah z ľavého krídla a Mathias Niederberger na dvakrát ukryl letiaci projektil v náručí.

58:00
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:30
    Zakázané uvoľnenie Veľkej Británie, smerujeme do samého záveru.

56:55
    Zhruba dve stovky nemeckých fanúšikov už oslavujú prvé tri body svojho mužstva.

56:09
    Jeden z posledných útokov, a teda aj šancí pre Britov nedopadol vôbec dobre. Na hokejke ho aktuálne má Mark Richardson vo vlastnej tretine.

55:20
    Leon Draisaitl po strelenom góle pri chuti, dvojica britských obrancov ale pred bránou zapracovala na výbornú.

54:45
    Bekhendové nahodenie zo stredného pásma od Roberta Dowda pôsobilo iba propagačne. Ak sa Nemci nevrátia k svojmu pasívnemu výkonu z prvých dvoch tretín, tak je rozhodnuté.

54:05
    Marcel Noebels dobiedzal pred Bownsom, ten radšej hru prerušil. Čaká na nás druhý reklamný brejk v krátkom časovom slede.

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 40. Seider (Y. Seidenberg), 51. Ehliz (Plachta), 53. Draisaitl (Plachta, Eisenschmid) – 44. Hammond

Nemecko: Niederberger (Treutle) – M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, Reul – Plachta, Draisaitl, Eisenschmid – Tiffels, Kahun, Mauer – Ehliz, Hager, Pföderl – Noebels, Fauser, Bergmann.
    Veľká Británia: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Richardson, Lee, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst, Billingsley – Farmer, Perlini, Betteridge – Lake, Hammond, Dowd – Lachowicz, Davies, J. Phillips – Kirk, Myers, Shields.

Rozhodca: Olivier Gouin (CAN), Jan Hribik (CZE) – Andreas Malmqvist (SWE), Lauri Nikulainen (FIN)

Diváci: 6 866