Dánsko – Francúzsko 5:4 (3:2 po s.n.) | Švajčiarsko – Taliansko 9:0 (kon.) | Nemecko – Veľká Británia 3:1 (kon.)
Lotyšsko – Rakúsko 5:2 (kon.) | Slovensko – Fínsko sk 2:4 (kon.) | Nórsko – Česko 2:7 (kon.)
Slovensko
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Fínsko
Sobota 11.05.2019, 20:15 • Steel Aréna, Košice, Slovensko • Majstrovstvá sveta • Skupina A

To je odo mňa z Košíc pre dnešný deň všetko, ďakujem za pozornosť, želám krásny zvyšok víkendu a pre ďalšie zápasy je heslo jasné – Slovensko do toho! Dočítania priatelia. (22:49:39)

Výsledok síce hovorí v prospech Fínska, jedno je však isté. Slovenský tím má za sebou ďalší výborný zápas, chlapci bojovali zo všetkých síl, ukázali obrovské srdcia a to im rozhodne slúži ku cti. Zajtra nás čaká deň voľna, v pondelok si v ďalšom náročnom zápase zmeriame sily s výberom Kanady. Verme, že všetky zdravotné šrámy sa podarí dať našim chlapcom dokopy. Neoficiálne správy o zdravotnom stave Mareka Ďalogu hovoria o otrase mozgu a siedmych stehov na tvári slovenského obrancu.

Najlepším hráčom Fínska bol vyhlásený Kaapo Kakko.

Najlepším hráčom Slovenska bol vyhlásený Erik Černák.

59:45 Kaapo Kakko (FIN) - 2:4

59:45
    Fínsko dalo gól!
    Veľká, priam obrovská škoda. KAAPO KAKKO ukázal svoj obrovský talent a v neľahkej pozícii namieril presne do našej prázdnej bránky a zaznamenáva tak hetrik! Asistencie: Sakari Manninen.

59:25
    Azda posledná snaha našich chlapcov v útočnom pásme, prichádzame však o puk.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny!

58:55
    Slovensko hrá power-play!

58:26
    Adam Liška v dobrej pozícii, nepodarilo sa mu ale strelecky ohroziť fínsku bránku.

58:01
    Strelu Martina Marinčina zblokoval jeden z obrancov Fínska, do konca tretej tretiny ostávajú necelé dve minúty.

57:16
    Fíni v útočnom pásme len odovzdali puk, dopredu idú naši chlapci, o puk však bojujú pri mantineli.

56:48
    Blíži sa však záver tretej tretiny a my sa potrebujeme nasťahovať do útočného pásma.

56:18
    Fíni v útočnom pásme, Anttila odvádza pre svoj tím kusisko čiernej roboty, Čiliak ale zasahovať v tejto chvíli nemusel.

55:39
    Nagy zobral na seba zodpovednosť v strednom pásme, bol však pozorne strážený fínskou obranou.

55:19
    Vhadzovanie po ľavici gólmana Lankinena, prichádzame však o útočné pásmo.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút, Slováci úpenlivo bojujú o vyrovnanie.

54:29
    Obrovské súboje zvádzajú dnes naši chlapci na ľade Steel arény, nech už zápas dopadne akokoľvek, rozhodne na nich môžeme byť hrdí.

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 11. Černák (Sekera, Pánik), 40. Marinčin (Studenič, Jaroš) – 15. Lindbohm (Savinainen, Rajala), 17. Kakko (Mikkola, Manninen), 50. Kakko (Mikkola), 60. Kakko (Manninen)

Slovensko: Čiliak (Rybár) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Fehérváry, Ďaloga, Koch, Čajkovský – Tatar (A), Krištof, Pánik – Nagy (A), Sukel', Studenič – Daňo, Zigo, Lantoši – Lunter, Buc, Liška.
    Fínsko: Lankinen (Vehviläinen) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Savinainen (A), Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Ojamäki, Tyrväinen, Kiviranta – Anttila (C), Lammikko, Sallinen.

Rozhodca: Manuel Nikolič (AUT), Max Sidorenko (BLR) – Rene Jensen (DEN), Dustin McCrank (CAN)