Košice – MAC Budapešť 4:5 (2:3 po s.n.) | Žilina – Nitra 4:6 (kon.) | DVTK Miškovec – Poprad 3:2 (kon.)
Detva – B. Bystrica 1:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.)
koniec
HC Mikron Nové Zámky
2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
MHK 32 Liptovský Mikuláš
Piatok 11.01.2019, 18:30 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipsport Liga (SR) • 41. kolo
Predzápasové kurzy: 1.6 4.8 3.94
   
  59:59
  HC Nové Zámky dali gól!
  Záverečné slovo v dnešnom dueli predsa len budú mať domáci. Autorom presného zásahu je sekundu pred koncom JURAJ JURÍK, ktorý využil to, že brankár Juraj Hollý neudržal strelu Petra Ordzovenského od modrej čiary. Asistencie: Peter Ordzovenský a Henrich Ručkay.
   
  58:03
  Rozhodcovia rozdali aj vzájomné tresty. Za hrubosť dostali 2+2 minúty zhodne Michal Novák a Patrik Števuliak. Obaja zamierili do šatní, a tak sa zápas pre nich predčasne končí.
   
  58:03
  Zbytočná šarvátka v záverečných sekundách stretnutia. Na trestnej lavici hostí vidíme Jakuba Nemca, ktorý dostal dve minúty za krosček. Zverenci Milana Jančušku tak budú mať šancu upraviť skóre.
   
  56:05
  Liptovský Mikuláš dal gól!
  Definitívny klinec do domácej rakvy. Hostia zvyšujú svoj náskok zásluhou štvrtej útočnej formácie. Skvelú prácu odviedol najmä Lukáš Žiak. Zaviedol puk do útočného pásma, podržal ho, presným pasom našiel ANDREJA LIŠTIAKA a ten strieľa svoj štvrtý gól v sezóne. Asistencie: Lukáš Žiak a Michal Uhrík.
   
  49:30
  Liptovský Mikuláš dal gól!
  Hostia spravili možno rozhodujúci krok k víťazstvu. Strela domáceho kapitána Adama Zbořila bola zblokovaná, následne faulovaný Maroš Piatka prikopol puk vracajúcemu sa RÓBERTOVI VARGOVI a ten v nájazde nezaváhal. Asistencie: Maroš Piatka a Filip Mezovský.
   
  47:21
  Domáci hokejisti si zahrajú presilovú hru. Dve minúty za krosček dostáva Róbert Varga. Rozhodcovia sa však nezachovali práve šalamúnsky, po roztržke by sa skôr hodilo vzájomné vylúčenie.
   
  44:13
  Liptovský Mikuláš dal gól!
  Hostia odskakujú súperovi na rozdiel dvoch gólov. Michal Novák stratil puk v obrannom pásme, získal ho útočník LUKÁŠ ŽIAK a vydarenou strelou z pravého kruhu na vhadzovanie zaskočil Andreja Košarišťana. Asistencia: Michal Uhrík.
   
  32:00
  Hostia dostali puk za chrbát brankára Andreja Košarišťana, ale gól pre hru vysokou hokejkou Richarda Hunu nemohol platiť. Druhýkrát bol v dnešnom dueli v akcii videorozhodca, no znovu bol jeho verdikt negatívny.
   
  26:53
  Nové Zámky majú veľkú príležitosť na strelenie vyrovnávacieho gólu. Na trestnú lavicu odchádza Tomáš Nádašdi, ktorý dostáva trest 2+2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.
   
  24:37
  Liptovský Mikuláš bude hrať ďalšiu presilovú hru. Henrich Ručkay úplne zbytočne atakoval za bránkou súpera obrancu Tomáša Nádašdiho. Dostáva tak menší trest za napadnutie.
   
  15:00
  Liptovský Mikuláš dal gól!
  Domáci hokejisti pykajú za svoju nedisciplinovanosť. Inkasujú aj pri vylúčení Patrika Rogoňa. Po nastrelení puku od Alexa Tamášiho sa dobre zorientoval Jakub Sukeľ, posunul puk na hokejku MAREKA URAMA, na ktorého už zívala prázdna bránka. Asistencie: Jakub Sukeľ a Alex Tamáši.
   
  14:23
  Liptovský Mikuláš dal gól!
  Hostia vyrovnávajú skóre zápasu po skutočne nádhernej presilovkovej súhre. Martin Kriška posunul puk na Mareka Urama, ten krížnou prihrávkou našiel RÓBERTA HUNU, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránku. Asistencie: Marek Uram a Martin Kriška.
   
  13:38
  Obrovská šanca pre Liptovský Mikuláš. Hostia budú hrať takmer sto sekúnd presilovku o dvoch hráčov. Po súboji pri mantineli dostáva menší trest za zovretie puku Patrik Rogoň. Skutočne zbytočné porušenie pravidiel.
   
  13:14
  Domáci hokejisti sa budú musieť brániť v štyroch hráčoch na ľade. Najskôr to síce vyzeralo na faul hosťujúceho Michala Uhríka, ale napokon dostáva dve minúty za sekanie Martin Jakúbek.
   
  11:27
  Sledovali sme veľmi dobrý herný úsek v podaní druhej formácie hostí. Najskôr Marek Uram nezištnou prihrávkou našiel pred bránkou Alexa Tamášiho, ale ten neuspel. Následne strieľal aj prvý menovaný, ale Košarišťan bol na mieste.
   
  08:43
  Domáci hokejisti sa už tešili z druhého gólu, ale ten napokon neplatí. Eduard Šimun síce krásne našiel osamoteného Tomáša Pospíšila, no ten evidentne nohou kopol puk do siete. Juraj Konc st. situáciu veľmi rýchlo vyriešil.
   
  04:46
  HC Nové Zámky dali gól!
  Domáci hokejisti sa dostávajú do vedenia. Adam Zbořil šikovne posunul puk na obrancu Filipa Dundáčka. Ten namiesto strely zvolil prihrávku pred bránku a presným pasom našiel nastrčenú hokejku HENRICHA RUČKAYA. Asistencie: Filip Dundáček a Adam Zbořil.
   
  02:15
  Ešte vo vlastnom oslabení sa dostali hostia do veľkej šance. Prakticky dvaja išli sami na Andreja Košarišťana. Alex Tamáši prihral puk Róbertovi Vargovi, ale jeho zakončenie skončilo v lapačke domáceho brankára.
   
  00:18
  Ani sa nám zápas poriadne nerozbehol a už tu máme prvý nedovolený zákrok. Menší trest za nedovolené bránenie dostáva hosťujúci obranca Matej Bača, fauloval Patrika Rogoňa.

  Miroslav Kováčik


  Hľadáme spravodajcu pre tím MHK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

  Góly a asistencie: 5. H. Ručkay (Dundáček, Zbořil), 60. J. Jurík (Ordzovenský, H. Ručkay) – 15. Rób. Huna (Uram, Kriška), 15. Uram (J. Sukeľ, Tamáši), 45. Žiak (Uhrík), 50. R. Varga (Piatka, Mezovský), 57. Lištiak (Žiak, Uhrík)


  HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Henderson, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Šimun, T. Pospíšil – Jakúbek, Fábry, Ondrušek
  MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta – Rich. Huna, Rób. Huna, Kriška – R. Varga, Tamáši, Uram – J. Sukeľ, Piatka, Števuliak – Lištiak, Uhrík, Žiak – Nechaj

  Rozhodca: Peter Lokšík, Gábor Juhász – Martin Krajčík, Dániel Vincze – Juraj Konc st.