Košice – MAC Budapešť 4:5 (2:3 po s.n.) | Žilina – Nitra 4:6 (kon.) | DVTK Miškovec – Poprad 3:2 (kon.)
Detva – B. Bystrica 1:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.)
koniec
HC Mikron Nové Zámky
2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
MHK 32 Liptovský Mikuláš
Piatok 11.01.2019, 18:30 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipsport Liga (SR) • 41. kolo
Predzápasové kurzy: 1.6 4.8 3.94
   
  Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v zápase 41. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Novými Zámkami 5:2. Pred záverečným dejstvom bolo všetko otvorené, ale góly Lukáša Žiaka, Róberta Vargu a Andreja Lištiaka rozhodili o jasnom triumfe Liptákov. Domáci hokejisti herne sklamali a ich prehru musíme označiť za zaslúženú. Nič na tom nezmenil ani gól Juraja Juríka, ktorý padol sekundu pred koncom stretnutia. Ja vám ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. (20:58:15)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:59
  HC Nové Zámky dali gól!
  Záverečné slovo v dnešnom dueli predsa len budú mať domáci. Autorom presného zásahu je sekundu pred koncom JURAJ JURÍK, ktorý využil to, že brankár Juraj Hollý neudržal strelu Petra Ordzovenského od modrej čiary. Asistencie: Peter Ordzovenský a Henrich Ručkay.
   
  59:13
  Postavenie mimo hry. V záverečnej minúte stretnutia tak budeme ešte svedkami vhadzovania v strednom pásme. Na výsledku sa už ale zrejme nič nezmení.
   
  58:31
  Domáci hokejisti to zbytočne prekombinovali. Filip Bajtek mohol strieľať, ale namiesto toho volil nepresný pas na Tomáša Pospíšila. Puk však naďalej zostáva v úročnom pásme Nových Zámkov.
   
  58:03
  Rozhodcovia rozdali aj vzájomné tresty. Za hrubosť dostali 2+2 minúty zhodne Michal Novák a Patrik Števuliak. Obaja zamierili do šatní, a tak sa zápas pre nich predčasne končí.
   
  58:03
  Zbytočná šarvátka v záverečných sekundách stretnutia. Na trestnej lavici hostí vidíme Jakuba Nemca, ktorý dostal dve minúty za krosček. Zverenci Milana Jančušku tak budú mať šancu upraviť skóre.
   
  57:32
  Po reklamnej prestávke sa ešte domáci snažili ohroziť bránku súpera. Myslím, že to bol Andreas Štrauch, ktorý pokračuje v zápase a teraz sa prezentoval nepresným streleckým pokusom.
   
  56:05
  Liptovský Mikuláš dal gól!
  Definitívny klinec do domácej rakvy. Hostia zvyšujú svoj náskok zásluhou štvrtej útočnej formácie. Skvelú prácu odviedol najmä Lukáš Žiak. Zaviedol puk do útočného pásma, podržal ho, presným pasom našiel ANDREJA LIŠTIAKA a ten strieľa svoj štvrtý gól v sezóne. Asistencie: Lukáš Žiak a Michal Uhrík.
   
  55:25
  Hrá sa dlhší čas bez prerušenia. Už aj rozhodcovia sú trošku viac benevolentní a niektoré hraničné zakázané uvoľnenia nechali bez povšimnutia.
   
  54:39
  Adam Zbořil prenikol do útočného pásma po pravej strane. Dostal sa aj do zakončenia, ale jeho pokus skončil iba na bočnej sieti Hollého svätyne.
   
  54:00
  Sledujeme rozháraný úsek hry. Nové Zámky si nevedia vytvoriť nejaký tlak, prípadne gólové šance. Čas hrá proti nim a Liptáci sa blížia k zisku troch bodov.
   
  52:38
  Štvrtý útok hostí sa snažil zaútočiť. Andrej Lištiak dostal dobrú prihrávku do tandemu, ale jeho následná strela bola zblokovaná. Dobrú prácu odviedol, ak sa nemýlim, obranca Michal Novák.
   
  51:23
  Vhadzovať sa bude v strednom pásme, pretože puk skončil na hráčskej lavici. Na domácich nevidno nejakú veľkú aktivitu a možno v podvedomí už dnešné stretnutie takpovediac zabalili.
   
  50:45
  Zápas sa prehupol do svojej záverečnej desaťminútovky. Pred zápasom boli síce favoritom domáci hokejisti, no vyzerá to tak, že si pripíšu na konto už piatu prehru po sebe. Tešiť ich môže aspoň prehra Trenčína.
   
  49:30
  Liptovský Mikuláš dal gól!
  Hostia spravili možno rozhodujúci krok k víťazstvu. Strela domáceho kapitána Adama Zbořila bola zblokovaná, následne faulovaný Maroš Piatka prikopol puk vracajúcemu sa RÓBERTOVI VARGOVI a ten v nájazde nezaváhal. Asistencie: Maroš Piatka a Filip Mezovský.
   
  48:29
  Opäť sa Liptáci dokázali oslobodiť. Zatiaľ zvládajú presilovku novozámockých hokejistov na jednotku. Dokonca ešte Richard Huna nazbieral niekoľko cenných sekúnd.
   
  47:55
  Domáci hokejisti premrhali vyše 30 sekúnd svojej presilovky. Nedokázali sa usadiť v útočnom pásme, o ohrození brankára nemusí byť ani reči.
   
  47:21
  Domáci hokejisti si zahrajú presilovú hru. Dve minúty za krosček dostáva Róbert Varga. Rozhodcovia sa však nezachovali práve šalamúnsky, po roztržke by sa skôr hodilo vzájomné vylúčenie.

  Miroslav Kováčik


  Hľadáme spravodajcu pre tím MHK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

  Góly a asistencie: 5. H. Ručkay (Dundáček, Zbořil), 60. J. Jurík (Ordzovenský, H. Ručkay) – 15. Rób. Huna (Uram, Kriška), 15. Uram (J. Sukeľ, Tamáši), 45. Žiak (Uhrík), 50. R. Varga (Piatka, Mezovský), 57. Lištiak (Žiak, Uhrík)


  HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Henderson, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Šimun, T. Pospíšil – Jakúbek, Fábry, Ondrušek
  MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta – Rich. Huna, Rób. Huna, Kriška – R. Varga, Tamáši, Uram – J. Sukeľ, Piatka, Števuliak – Lištiak, Uhrík, Žiak – Nechaj

  Rozhodca: Peter Lokšík, Gábor Juhász – Martin Krajčík, Dániel Vincze – Juraj Konc st.