Košice – Budapešť 4:5 (2:3 po s.n.) | Žilina – Nitra 4:6 (kon.) | Miškovec – Poprad 3:2 (kon.)
Detva – B. Bystrica 1:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.)
HK Detva
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
Piatok 11.01.2019, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

Tretia tretina v Detve priniesla ešte jeden presný zásah, postaral sa oň hosťujúci Asselin a tak Banská Bystrica zvládla úlohu favorita tohto stretnutia. Detva doplatila hlavne na slabú efektivitu a tak sa končí jej séria piatich zápasov bez prehry, keď podľahla na domácom ľade Banskej Bystrici 1:4!

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok piatočného večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (20:33:35)

59:56
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Ščurko – 2 min.).

59:28
    Ešte tu boli strelecké pokusy na oboch stranách, ale obaja brankári si pripísali po úspešnom zákroku a tak si mierne vylepšili svoje osobné štatistiky.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a tak už aj tohto stretnutia.

57:29
    Pri puku je ešte domáci výber, ktorému sa ale nedarí v prechode do útočného pásma. Dočkáme sa v závere zápasu ešte niečoho zaujímavého?

56:43
    Hra teda pokračuje v rovnovážnom stave. Zápas sa už len dohráva, o jeho osude je dávno rozhodnuté.

55:43
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Král – 5 min., bitka).

55:43
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kabáč – 5 min., bitka).

55:43
    Divákov na štadióne teraz mohol zaujať pästný súboj. Král a Kabáč sa do seba pustili veru poriadne, víťazom tejto bitky sa stáva hosťujúci Kabáč.

55:15
    Rozbehla sa posledná päťminútovka tretej tretiny a zrejme už môžme povedať aj tohto stretnutia. Banská Bystrica vyhráva o tri góly a líder súťaže už toto nepustí.

54:35
    Hostia v plnom počte.

53:45
    Marshall sa pokúšal o strelu od modrej čiary, ale na poslednú chvíľu včas zasiahla domáca obrana, ktorá dostáva puk do bezpečia.

52:45
    Ešte je tu presilovka aj pre Banskú Bystricu. Hostia sa však nikam neponáhľajú a tak zvolili postupnú rozohrávku smerom dopredu.

52:35
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

52:10
    Obrovská šanca pre hosťujúci výber! Asselin sa krásne preštrikoval cez obranu súpera, puk posunul na lepšie postaveného Southorna, ktorý svojou prihrávkou našiel úplne voľného Sellecka pred bránkou súpera, ale ten nedokázal zasunúť puk takmer do odkrytej bránky!

51:42
    Domáci v plnom počte.

50:42
    Zatiaľ sa však domáci nemôžu dostať do zakončenia. Banská Bystrica sa teda úspešne bráni a aj naďalej vyhráva o tri góly.

49:52
    Presilovka pre domáci celok, ktorý tak môže upraviť stav stretnutia a ešte ako tak to celé zdramatizovať. Podarí sa mu to?

Miroslav Revaj

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 5. Hraško – 19. Faille (Asselin), 32. Koper (Higgs, Bartánus), 37. Marshall, 47. Asselin (Selleck)

HK Detva: Zalivin (Petrík) – Chovan Mart,, Betker, Sládok, Hraško, Fekiač F., Gachulinec, Jendroľ, Golian – Sčurko, Murček, Puliš – Hodgson, Fekiač V., Žilka – Tibenský, Gašpar, Král – Surový M., Valent, Chovan Mat.
    HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Lunter – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Koper – Gabor, Češík, Róth – Török, Giertl, Kabáč

Rozhodca: Peter Stano, Dániel Rencz – Tomáš Gegáň, Norbert Muzsik – Erik Neuzer