Košice – Budapešť 4:5 (2:3 po s.n.) | Žilina – Nitra 4:6 (kon.) | Miškovec – Poprad 3:2 (kon.)
Detva – B. Bystrica 1:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.)
HKM Zvolen
3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
Piatok 11.01.2019, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

Zvolenu sa dnes podaril ideálny obrat v zápase. V 15.minúte totiž prehrával 0:2. Úvod druhej tretiny však domácim vyšiel na jedničku a v 26.minúte už bolo vyrovnané 2:2. Rozhodujúci gól na 3:2 vsietil dôrazný Lukáš Handlovský. Popritom všetkom ešte Vandane trafil tyčku, Chovan brvno, Obdržálek zahodil dva samostatné nájazdy. Zvolen mal šancí aj na dva zápasy. Napriek tomu domáci hráči určite berú aj jednogólové víťazstvo 3:2, ktoré znamená ďalšie tri body do tabuľky. Príjemný večer a ďakujem za pozornosť. (20:27:47)

59:50
    Hostia po viacerých kombináciách prišli o útočné pásmo a domáci tento duel už zvládnu za tri body.

59:29
    Vhadzovanie na modrej čiare pred domácou striedačkou.

59:21
    Obrovský tlak hostí, Trenčania si posúvajú puk a hľadajú streleckú pozíciu, strela Fruhaufa končí iba na ochrannej sieti.

58:50
    Gulova delovka od modrej, triafa iba domáceho hráča a Dukla prišla o pásmo.

58:23
    Zverenci Andreja Podkonického pod tlakom len vyhadzujú puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie. Ďalšie buly v ich obrannom pásme.

58:16
    Marek Šimko odvolaný z brány, hosti hrajú power play v šestici. Vabank hostí!

57:25
    Hostia v šanci, Marek Hecl sa postaral o vietor v domácej obrane. Príležitosť na vyrovnanie však preváhal.

56:29
    Rýchla domáca kontra. Pöyhönen vysunul Chovana, ktorý tvrdo vypálil švihom, ale iba rovno do stredu brány, kde stál pripravený Šimko.

56:12
    Po nepresnej rozohrávke Vojakov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Mareka Šimka.

55:32
    Ölvecký vyhral buyl, Radivojevič sa uvoľnil pri mantineli a nahodil puk na Tomeka. Ten ho chytá a dalšie buly.

55:23
    Hra ku koncu zápasu naberá aj na obrátkach a aj na kvalite. Útoky ako aj zakončenia sa striedajú ako na bežiacom pásme. V priebehu minúty sa hra asi trikrát otočila, ani jedna strela si však cestu do siete nenašla.

54:32
    Hosťujúce mužstvo HK Dukla Trenčín v obrovskej šanci. Peter Sojčík sám pred bránou ale v páde nedokázal dobre zakončiť a Tomek puk vyráža.

53:40
    Buly dnes domácim vôbec nevychádzajú. Opäť ho vo vlastnom pásme prehrali a sú pod tlakom.

52:51
    Zvolen tlačí a túži dať rozhodujúci gól. Špirko sa pokúšal o fintičku spoza brány, ale tá mu nevyšla.

52:04
    Chovan nahodil puk na bránu, Šimka sa rozbehol a vrhol sa naň. Puk však vôbec nezachytil, no pomohli mu obrancovia.

51:48
    Hostia v plnom počte.

51:36
    Hostia opäť vyhodili puk.

Števo Lasab

Góly a asistencie: 21. S. Petráš (Pöyhönen, Handlovský), 26. Pöyhönen (Michal Chovan), 44. Handlovský (Pöyhönen, Fraser) – 3. Krejčí, 15. Sojčík (Bohunický, Obukhov)

HKM Zvolen: Tomek (Babik) – Pöyhönen, Fraser, Pufahl, Růžička, Vandane, Zeleňák, Roman – Handlovský, Kytnár (A), Mich.Chovan (C) – Mitchell, Špirko (A), Šišovský – Chlepčok, S.Petráš, Obdržálek – P.Halama, Holovič, Andrisík (tréner A.Podkonický)
    HK DUKLA Trenčín: Šimko (Kostelný) – Rýchl, Krejčí, Gula, Frűhauf, Bokroš, Bohunický, Cebák – Radivojevič (C), Sojčík, Obukhov – Bartovič (A), Ölvecký, Hecl – T.Varga, Dlouhý (A), Sádecký – Hudec, Švec, O.Mikula – Pardavý ml. (tréner P.Oremus)

Rozhodca: Műllner, Novák – Durmis, M.Orolín (Majling – video)