Lipt. Mikuláš – Miškovec 0:3 (kon.) | Poprad – Zvolen 3:2 (po pr.) | B. Bystrica – Košice 3:2 (po pr.)
Nitra – Budapešť 6:2 (kon.) | Nové Zámky – Detva 3:2 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
HK DOXXbet Detva
Piatok 30.11.2018, 18:30 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 28. kolo

59:20
    Detva hrá aj naďalej v oslabení, ale skúša to bez brankára!

59:14
    Detva dala gól!

Ale pozor! Hostia dávajú aj v oslabení gól a tak krátko pred koncom tretej tretiny máme ešte postarané o poriadnu drámu. Košarišťan zle rozohral puk spoza svojej bránky a gólovou strelou sa potom prezentoval LADISLAV ŠČURKO, ktorý tak znižuje na 3:2!
    Asistencia: Rastislav Gašpar, Mikhail Kuklev.

58:28
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Sládok – 2 min., sekanie).

57:02
    Šťastie dnes hosťom vôbec nepraje, Gašparovu strelu zastavila konštrukcia bránky a Detva je už poriadne zúfalá!

52:23
    Ten mohol teraz dosiahnuť Ďaloga! Dostal sa do úniku na bránku domácich, ale Košarišťan s ďalším výborným zákrokom a predbežné skóre stretnutia 3:1 sa nemení!

48:05
    Výborný zákrok domáceho brankára, ktorý tak pokryl nebezpečnú strelu od Murčeka a Detva tak ani teraz nedosiahla vytúžený kontaktný gól!

46:43
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Jurík – 2 min., hákovanie).

44:35
    Bajtek sa ocitol v nádejnej pozícii na skórovanie, ale jeho strela mu nevyšla a predbežné skóre 3:1 sa tak nemení!

43:24
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Kuklev – 2 min., sekanie).

39:59

Tak to je veľmi nevídaný jav! Hostia sa ešte v záverečných sekundách druhej tretiny usadili v útočnom pásme a predsa len sa im dnes podarilo v Nových Zámkoch skórovať a dať gól do šatne ako sa patrí. Po Sládkovom nahodení dostal puk za Košarišťanov chrbát MARIN ĎALOGA a to len jednu sekundu pred koncom druhej tretiny – 3:1!
    Asistencia: Jozef Sládok, Rastislav Gašpar.

39:27
    HC Nové Zámky dali gól!

V závere druhej tretiny dávajú domáci hokejisti gól do šatne! Nové Zámky sa ešte rozhodli pre jeden rýchly útok v tejto tretine, MARTIN JAKÚBEK dokázal aj tiesnený presne prihrať na Kudlu, ktorý mu následne puk vrátil ideálne pred bránku súpera a prvý menovaný prekonáva Zalivina – 3:0!
    Asistencia: Patrick Anthony Kudla.

38:19
    Peknú individuálnu akciu teraz predviedol Jurík, ten našiel presnou prihrávkou pred bránkou súpera Rogoňa, ale ten vo veľkej šanci nemieril presne! K odrazenému puku sa potom dostal ešte Zbořil, ale jeho pokus schoval do svojej výstroje domáci brankár.

21:56
    Žilka sa dostal k puku a tvrdo vypálil, ale Košarišťan si drží čisté konto! Druhá tretina tak začala pekne z ostra, snáď takéto tempo vydrží aj naďalej.

11:08
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Bajtek – 2 min., sekanie).

10:18

Nové Zámky rýchlo navyšujú svoje vedenie! Detva neuspela v útočnom pásme a tak sa tam vydali domáci hokejisti, Fábry našiel presnou prihrávkou RICHARDA NEJEZCHEBU a ten parádnou strelou prekonáva prekvapeného Zalivina – 2:0!
    Asistencia: Branislav Fábry.

09:00

Domáci hokejisti využívajú hneď svoju prvú presilovku v tomto zápase a ujímajú sa tak vedenia 1:0! Výbornú robotu odviedol za bránkou súpera Kudla, ktorý svojou prihrávkou našiel Štrauch a jeho nahodenie dostáva do súperovej bránky TOMÁŠ URBAN!
    Asistencia: Andreas Štrauch, Patrick Anthony Kudla.

08:10
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Giľák – 2 min., hákovanie).

Miroslav Revaj

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 9. Urban (Štrauch, Kudla), 11. Nejezchleb (Fábry), 40. Jakúbek (Kudla) – 40. Ďaloga (Sládok, Gašpar), 60. Ščurko (Gašpar, Kuklev)

HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Dundáček, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Henderson – Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík, Zbořil, Rogoň – Nejezchleb, Fábry, Jakúbek – Slávik, Ondrušek, Ľ. Buc
    HK DOXXbet Detva: Zalivin (Petrík) – F. Fekiač, Kuklev, Sládok, Hraško, Gachulinec, Šimon, M. Surový – Giľák, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar – Ščurko, Chovan, Žilka – Tibenský, Valent, Král

Rozhodca: Vladimír Goga, Gábor Juhász – Lukáš Kucej, Dániel Vincze – J. Konc st.