Jaroslavľ – Nižnekamsk 2:4 (kon.) | S.Moskva – Petrohrad 0:6 (kon.) | Viťaz – Omsk 0:6 (kon.)
Spartak Moskva
0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
SKA Petrohrad
cz Utorok 02.10.2018, 18:30 • CSKA Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Druhá nejlepší hokejová liga světa nabídne v úterý, 2. října, celkem tři zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Spartak Moskva a SKA Petrohrad. Úvodní vhazování bude v CSKA Areně vhozeno v 18:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

SPARTAK MOSKVA

Spartak se po úvodním měsíci sezony 2018/2019 drží na čtvrtém místě Bobrovovy divize a sedmém místě Západní konference. Na svém kontě má přitom bilanci 6-5-0 a celkem 12 bodů.

Poslední zápas odehrál minulý čtvrtek na ledě rivala, CSKA Moskva, a prohrál jej těsně, 1:2. Jedinou jeho branku vstřelil v 51. minutě útočník Alexandr Chochlačov. Brankář Július Hudáček v utkání zaznamenal celkem 24 úspěšných zákroků.

Hokejisty Spartaku nyní čeká sérii tří zápasů doma. Po Petrohradu přivítají ještě běloruský tým Dinamo Minsk a tým HC Viťaz.

SKA PETROHRAD

SKA nevyšel start do sezony úplně podle představ. Nyní se už ale mužstvo vyšplhalo na druhé místo Bobrovovy divize a třetí místo Západní konference – bilance 8-2-1, 17 bodů.

Naposledy hráli hokejisté Petrohradu minulý pátek, přičemž doma prohráli s Avangardem Omsk 2:3 po samostatných nájezdech. Skórovat se v utkání podařilo dvěma útočníkům – Jarno Koskirantovi a Nailu Jakupovovi.

Po zápase se Spartakem zavítá SKA na půdu HC Soči a následně ještě na led finského Jokeritu Helsinky. Zde jeho třízápasový trip skončí.

Robin Hanzl (SPM) – útočník, 29 let, CZE

Příjemný úterní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání KHL mezi týmy Spartak Moskva a SKA Petrohrad.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, Dyblenko, Grigorev, Kutějkin (C), A. Osipov, Kulik, Provolněv – Karsums, R. Hanzl, Maxwell – Chochlačov, Zubov (A), Daugavinš – Nikoncev, A. Voronin (A), Truňov – Talalujev, Šaškov, Kosov – Šalagin.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Gavrikov, Hersley, Chafizullin, A. Bělov (A), Rukavišnikov, Zub, Sjomin – N. Gusev, Dacjuk (C), Jakupov – Kručinin, Byvalcev, Barabanov – Děrgačov, Koskiranta, S. Plotnikov (A) – V. Tichonov, Kablukov, O. Li – Nikolajev.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Konstantin Olenin – Sergej Šeljanin, Nikita Šalagin.

Startující brankáři

SPM: Július Hudáček – 30 let, SVK
    Z:8 REC:4-3 OG:12 PR:1,61 %ÚS:93,5 SO:0

PET: Igor Šesťorkin – 22 let, RUS
    Z:4 REC:4-0 OG:4 PR:0,99 %ÚS:96,0 SO:2

Obě mužstva jsou už nastoupena na modrých čarách, v CSKA Areně zazní ruská státní hymna.

Hymna je minulostí, utkání mezi Spartakem a SKA bude zahájeno za několik málo okamžiků.

Na vhazování se do středového kruhu staví Hanzl a Dacjuk, jdeme na to!

00:01

00:03
    Úvodní buly pro Petrohrad.

00:34
    K první střele napřáhl Bělov, Hudáček ale vyrazil.

00:47
    Bělov nyní s kotoučem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.

01:11
    Li to zkusil z pravé strany, Hudáček schoval touš do své lapačky.

01:40
    SKA s pukem ve vlastní zóně, oba trenéři znovu zaveleli ke střídání.

02:20
    První útočnou akci domácích obstaral Talalujev, Šesťorkin ale zasahovat nemusel.

02:58
    Kotouč opustil hrací plochu, hra je tak rozhodčími přerušena.

03:00
    Vhazovalo se ve střední zóně, poblíž trestné lavice moskevského celku.

03:48
    Útočná akce domácích dlouho netrvala, hrát může soupeř.

04:18
    Nepřesná rozehrávka hokejistů SKA, čároví pískají zakázané uvolnění.

04:43
    Petrohrad znovu zaváhal při rozehrávce, Grigorev toho ale nedokázal plně využít.

05:13
    Zub s pukem u vlastní brány, oba týmy opět střídají.

05:50
    Spartak se na moment udržel v útočné třetině, ohrozit Šesťorkina se mu však stále nepodařilo.

06:20
    Po pěkné přihrávce Barabanova zpoza brány zakončoval z předbrankového prostoru bez přípravy Byvalcev, Hudáček ale předvedl skvělý zákrok.

06:36
    Slovenský brankář ve službách Spartaku má kotouč ve své moci, proběhne první reklamní přestávka.

06:36
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se po pravici Júliuse Hudáčka.

07:08
    Střela Grigoreva od modré čáry zablokována, Šesťorkin tak stále bez práce.

07:33
    Nyní to zkusil od levého mantinelu Kutějkin, gólman SKA vyráží a zároveň zapisuje první zásah v utkání.

07:57
    Zakázané uvolnění Petrohradu.

08:00
    Ihned po vhazování přišla střela od modré čáry, Šesťorkin ale vyrazil.

08:06
    Střely na bránu: 3 – 5

08:14
    Ofsajd v podání domácích hokejistů.

08:37
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., podrážení).

08:37
    Petrohrad si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Júliuse Hudáčka.

08:44
    Domácí vyhráli buly a ihned následně vyhodili.

08:59
    Kutějkin střílel při vlastním oslabení z velmi dobré pozice, Šesťorkin jej ovšem vychytal.

09:38
    První polovina z přesilovky SKA je pryč, Hudáček zatím může být v klidu.

09:50
    Další střela Spartaku při vlastním oslabení, tentokrát ale Šesťorkin bez zásahu.

10:14
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Anatolij Nikoncev.

10:14
    23 vteřin početní převahy 5 na 3 pro SKA! Podaří se hostům využít dvojnásobné výhody?

10:19
    Bělov pálil bez přípravy, trefil ale pouze tyč.

10:37
    Domácí ve čtyřech.

10:41
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hosté využívají v jedenácté minutě přesilovku 5 na 4, a otevírají tak skóre dnešního utkání! Na konci velmi pěkné kombinace na jeden dotek stál po pasu od Guseva PAVEL DACJUK. Jeho první gól, ale už desátý bod v sezoně, Petrohrad vede 1:0! Asistence: Nikita Gusev, Patrik Hersley.
    10:41 Pavel DACJUK - 0:1

10:41
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Osipov – 2 min., držení).

11:06
    Hokejisté SKA využívají další přesilovou hru a během chvíle jdou do dvoubrankového vedení! Střelecký pokus Byvalceva z pravého kruhu sice Hudáček vyrazil. Dorážkou se ovšem následně prosadil pohotový ALEXANDR DĚRGAČOV. Dvaadvacetiletý útočník vstřelil svojí druhou branku v této sezoně! Bez asistence.
    11:06 Alexandr DĚRGAČOV - 0:2

11:41
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Kaspars Daugavinš – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. nesportovní chování).

11:41
    Další početní výhoda pro hosty. Dočkáme se třetího gólu v jejich podání?

12:18
    Hersleyho pokus od modré zablokoval hned první bránící hráč.

12:37
    Spartak vyhazuje, a může tak prostřídat svou bránící čtveřici.

13:20
    Kručinin nabil Chafizullinovi, ten ale Hudáčka nakonec nezaměstnal.

13:41

13:47
    Dacjukova střela ze středu útočného pásma, Hudáček vyráží betonem do rohu.

14:21
    Střely na bránu: 3 – 11

14:51
    Icing domácích, vhazovat se tedy bude za moment v jejich obranné zóně.

15:08
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., hákování).

15:08
    Po reklamní přestávce budeme sledovat první přesilovku moskevského celku.

15:08
    4 minuty a 52 vteřin do konce první třetiny, začíná přesilová hra domácích. Vhazování po pravici Igora Šesťorkina.

15:28
    Grigorev nabil doprava Kutějkinovi, jeho pokus ovšem Šesťorkin vyrazil svou vyrážečkou.

15:56
    Petrohradu se nyní podařilo dvakrát rychle vyhodit.

16:05
    Spartaku nevyšel přechod do útočného pásma, čároví odpískali ofsajd.

16:52
    Hanzl nabil do středu Karsumsovi, Šesťorkin zasáhl betonem.

17:08

17:15
    Zakázané uvolnění SKA, hra se vrátí před Šesťorkina.

17:38
    Šesťorkin musel být znovu pozorný. Jeho bránu totiž ohrozil Truňov.

18:03
    Kutějkinovo nahození od modré čáry na brankáře Petrohradu neprošlo.

18:35
    Hosté s toušem u vlastní brány, nikam se příliš neženou.

19:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:18
    Šesťorkin podržel kotouč u pravé tyče, necelých 42 vteřin před koncem první třetiny se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

19:57
    Grigorev už vyčká s pukem u vlastního brankáře, úvodní část utkání tak nic dalšího nenabídne.

20:00
    Po 1. třetině: Spartak Moskva - SKA Petrohrad 0:2

Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Spartakem a SKA nabídla dva góly. V obou případech se přitom radovali hosté. Přesilovou hru totiž dokázali využít krátce po sobě útočníci Pavel Dacjuk a Alexandr Děrgačov.

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 7 – 12
    Zablokované střely: 1 – 3
    Vhazování (%): 47,37 – 52,63
    Hity: 4 – 6
    Trestné minuty: 18 – 2

Oba týmy jsou zpět na ledě CSKA Areny. Druhé dějství začne za malou chvíli.

20:01

20:07
    Hned po sedmi vteřinách vyzkoušel Šesťorkinovu pozornost z levé strany Karsums.

20:33
    Na druhé straně se snažil něco vymyslet Tichonov, obrana Spartaku ale dávala pozor.

20:58
    Šesťorkin ponechal nahození Chochlačova ze střední třetiny ve své rukavici, hra je přerušena.

21:28
    Gavrikov nic nevymýšlel a ihned po přejezdu do útočného pásma provětral Hudáčkovu lapačku.

21:33
    Chafizullin nahazoval po vhazování od levého mantinelu, avšak nepřesně.

22:10
    Střelecký pokus Grigoreva od modré čáry, Šesťorkin bez problémů vyráží do rohu.

22:55
    Tentokrát zkoušel štěstí z levého kruhu pro vhazování Hanzl, minul ovšem tři tyče.

23:09
    Další střela od českého útočníka, Šesťorkin však zasahuje svou rukavicí.

23:30
    Gusev od levého mantinelu před bránu na Jakupova, ten ale následně nezamířil přesně.

24:20
    Truňov se s pukem daleko nedostal, obrana SKA byla na vlastní modré čáře dobře zorganizovaná.

25:05
    Pokus Gavrikova od modré čáry zablokován, Hudáček tak bez práce.

25:30
    3:0 pro hokejisty SKA! VLADISLAV GAVRIKOV dostal přihrávku od Plotnikova, přičemž následně zamířil z mezikruží daleko lépe, než v předchozím případě. Pro ruského beka první trefa v sezoně! Asistence: Sergej Plotnikov, Alexandr Děrgačov.
    25:30 Vladislav GAVRIKOV - 0:3

26:18
    Hosté jsou při chutí a znovu se drží v útočném pásmu.

26:47
    Kotouč si to namířil na střídačku Petrohradu, pokračovat budeme po reklamní přestávce.

26:47
    Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Július Hudáček, přichází Nikita Bespalov.

26:47
    Zpět do akce! Vhazuje se ve střední zóně před střídačkou hostů.

27:07
    Gusev a Dacjuk dotírali nebezpečně na brankovišti, Bespalov měl hned na úvod plné ruce práce.

27:16
    Střely na bránu: 11 – 18

27:39
    Nahození Gavrikova od modré čáry tečoval skvěle na bránu Barabanov, Bespalov ale předvedl dobrý postřeh.

28:31
    Domácím se příliš nedaří dostat v posledních minutách do útočného pásma.

29:12
    Změnit se to nyní pokoušel Kosov, obrana Petrohradu byla ale znovu velmi dobře postavená.

29:51
    Nacházíme se těsně před polovinou utkání, Spartak prohrává doma s SKA 0:3.

30:25
    Nebezpečná střela od Dacjuka, Bespalov ale podržel své mužstvo od dalšího inkasování.

30:54
    V další velmi dobré šanci Petrohradu se ocitl Gusev, Bespalov ovšem znovu na výbornou.

31:58
    Byvalcev se snažil zleva natlačit před Bespalova, dobrou defenzivní práci ale odvedl Maxwell.

32:32
    Moskevský celek nevěděl co s pukem, a tak jej raději poslal na zakázané uvolnění.

32:38
    Hra je přerušena, proběhne reklamní přestávka.

32:38

32:41
    Kablukov vyhrál buly, přičemž následně orazítkoval levou tyč Bespalovovy svatyně Li.

33:19
    Po delší době zahrozili také domácí. Střela Šaškova ovšem Šesťorkina nakonec nezaměstnala.

34:05
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., krosček).

34:05
    Spartak si zahraje druhou početní výhodu. Dočkáme se z jeho strany nějakého úspěchu?

34:29
    Dobrá střela od Gončarova, brankář SKA ale dokázal vyrazit před sebe.

35:06
    První polovina z trestu Plotnikova je minulostí.

35:27
    Gončarov to zkoušel na Šesťorkina z mezikruží, gólman Petrohradu ale nadále drží čisté konto.

36:05

36:18
    Hokejisté SKA se provinili icingem.

36:21
    Střely na bránu: 18 – 22

36:30
    Spartaku se podařilo při přesilovce vytvořit si pár dobrých šancí. Šesťorkin je ale všechny pochytal.

37:02
    Nyní vystřelil z levé strany bez přípravy Dacjuk, Bespalov ale vyrazil.

38:40
    Barabanov mohl přidat čtvrtý gól SKA, bekhendem ale z předbrankového prostoru přestřelil.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhého dějství.

39:59
    V poslední vteřině ještě vystřelil zleva Kosov, Šesťorkin ale bez větších problémů vyrazil.

40:00
    Po 2. třetině: Spartak Moskva - SKA Petrohrad 0:3

Po čtyřiceti minutách vedou hokejisté SKA na ledě Spartaku 3:0. V 26. minutě se totiž podařilo skórovat obránci Vladislavu Gavrikovovi. Petrohrad je i nadále lepším týmem. Domácí musí ve třetí třetině výrazně vylepšit svojí hru, pokud chtějí ještě zabojovat o nějaké body.

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 19 – 24
    Zablokované střely: 5 – 6
    Vhazování (%): 42,86 – 57,14
    Hity: 13 – 10
    Trestné minuty: 18 – 4

Hokejisté Spartaku a SKA zpět na ledové ploše. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena co nevidět.

40:01

40:29
    Na úvod třetí třetiny tu máme střelu Hanzla z levé strany, Šesťorkin schovává puk ve svém náručí.

40:40
    Na opačné straně zkusil štěstí zprava Li, Bespalov ale zasahovat nemusel.

41:15
    Obránci SKA s toušem za vlastní bránou, obě mužstva střídají.

41:57
    Po přihrávce od Truňova vystřelil prudce Osipov, avšak jej těsně přestřelil bránu.

42:04
    Hosté vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

42:58
    Aktivní forčekink Petrohradu, moskevský celek nemá na kombinaci příliš klidu.

43:35
    Plotnikov na modrou pro Zuba, jeho ránu bez přípravy ale Bespalov vytěsnil.

43:52
    Domácí se následně vydali do útoku, Šesťorkin byl ale proti střele jednoho z hokejistů pozorný.

44:51
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Oleg Li – 2 min., vražení na hrazení).

44:51
    V pořadí třetí přesilovka pro Spartak. Dokáží domácí snížit?

45:00
    Koskiranta vyhrál buly, jeho spoluhráčům se následně podařilo dostat kotouč pryč z obranné zóny.

45:42
    Střelecký pokus Dyblenka zablokován vysoko nad, do ochranné sítě.

45:52
    Začíná druhá minuta z Liova trestu.

46:51

46:56
    Střely na bránu: 22 – 26

47:00
    Spartak má snahu, stále se mu ovšem nedaří prostřelit Šesťorkina.

47:08
    Icing Petrohradu.

47:42
    Bělov to zkusil od modré čáry, Bespalov však bez práce.

48:15
    Nepřesná rozehrávka SKA znamená další zakázané uvolnění.

48:21
    Hra znovu přerušena, tentokrát už ale bude moci proběhnout i první reklamní přestávka třetí třetiny.

48:21
    Můžeme pokračovat. Vhazuje se po pravici Igora Šesťorkina mezi hole Daugavinše a Koskiranty.

48:43
    Hosté přidávají čtvrtý gól! Střelecký pokus Rukavišnikova od modré čáry tečoval za brankáře Bespalova JARNO KOSKIRANTA. Finův druhý gól, třetí bod v letošní sezoně! Asistence: Rukavišnikov, Sergej Plotnikov.
    48:43 Jarno KOSKIRANTA - 0:4

48:43
    Rozhodčí jdou ale ještě na video. Je možné, že Koskiranta zasáhl puk vysokou holí.

48:43
    Vše v pořádku, branka platí. Hokejisté SKA tedy vedou 4:0!

49:38
    Bespalov zasahuje proti střele Tichonova z pravé strany.

49:59
    Polovina třetí třetiny, SKA vede na ledě Spartaku 4:0.

50:22
    Truňov střílel z levého kruhu nepřesně.

50:58
    Dacjuk se snažil vysunout Jakupova, ten ale dlouhou přihrávku nezpracoval.

51:16
    Naprostá dominance hostů! Pátý gól vstřelil po pěkné přihrávce od Guseva PAVEL DACJUK. Pro bývalého hokejistu Detroitu Red Wings je to druhá branka v dnešním zápase! Asistence: Nikita Gusev, Nail Jakupov.
    51:16 Pavel DACJUK - 0:5

52:23
    Maxwell se snažil prosadit individuálně po pravé straně, zastavil jej ovšem Zub.

52:58
    Na druhé straně se pokoušel zaútočit Tichonov, také obrana domácích ale nyní zafungovala dobře.

53:51
    Střely na bránu: 26 – 29

54:20
    Rovněž útočná akce Guseva nebyla úspěšná.

54:38
    Postavení mimo hru ze strany Spartaku, 5 minut a 22 vteřin před koncem třetí třetiny proběhne poslední reklamní přestávka.

54:38
    Konec reklamní přestávky, vhazování ve střední třetině před střídačkou SKA.

55:05
    Podaří se Spartaku ve zbývajících minutách alespoň očarovat Šesťorkinovo kouzlo?

55:39
    Nahození Tichonova ze středu útočného pásma skončilo na zadním plexisklu.

56:01
    Chochlačov se dostal po dlouhé přihrávce od spoluhráče za obranu soupeře, na Šesťorkina ovšem následně nevyzrál.

56:27
    Nedáš, dostaneš! Na druhé straně se prosadil po přihrávce od Barabanova ukázkovým bekhendovým blafákem ALEXEJ KRUČININ. Asistence: Alexandr Barabanov.
    56:27 Alexej KRUČININ - 0:6

57:04
    Sedmý gól SKA mohl přidat po pasu od Dacjuka Jakupov, Bespalov se ale vyznamenal svým levým betonem.

57:49
    Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Petrohradu.

58:46
    Voronin a jeho střela z těsné blízkosti, Šesťorkin si s ní ovšem dokázal poradit.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a zároveň také celého dnešního utkání.

59:55
    Nikoncev se s pukem daleko nedostal, Petrohrad a Šesťorkin to dnes zvládnou s nulou.

Konečný výsledek: Spartak Moskva - SKA Petrohrad 0:6

Utkání mezi Spartakem a SKA je u konce. Z vítězství 6:0 se přitom radují hokejisté Petrohradu, kteří byli v zápase lepším týmem. Domácí si sice vytvořili několik šancí, prostřelit brankáře Igora Šesťorkina se jim ovšem ani jednou nepodařilo.

ČT 04. 10. 2018, 18:30: venku – HC Soči

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek úterního večera! (21:11:06)

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 11. Dacjuk (N. Gusev, Hersley), 12. Dergačov, 26. Gavrikov (S. Plotnikov, Dergačov), 49. Koskiranta (Rukavišnikov, S. Plotnikov), 52. Dacjuk (N. Gusev, Jakupov), 57. Kručinin (Barabanov)

Spartak Moskva: J. Hudáček (27. Bespalov) – Gončarov, Dyblenko, Grigorev, Kutejkin (C), Osipov, Kulik, Provolnev – Karsums, R. Hanzl, Maxwell – Chochlačov, Zubov (A), Daugavinš – Nikoncev, A. Voronin (A), Truňov – Talalujev, Šaškov, Kosov – Šalagin.
    SKA Petrohrad: Šestorkin (Hellberg) – Gavrikov, Hersley, Chafizullin, Belov (A), Rukavišnikov, Zub, Sjomin – N. Gusev, Dacjuk (C), Jakupov – Kručinin, Byvaľcev, Barabanov – Dergačov, Koskiranta, S. Plotnikov (A) – V. Tichonov, Kablukov, O. Li – Nikolajev.

Rozhodca: Sergej Beljajev, Konstantin Olenin – Sergej Šeljanin, Nikita Šalagin

Diváci: 10 367