Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 0:1 (kon.) | Poprad – Miškovec 3:2 (po pr.) | B. Bystrica – Detva 2:3 (po pr.)
Trenčín – Zvolen 2:4 (kon.) | Nitra – Žilina 4:1 (kon.) | Budapešť – Košice 1:2 (kon.)
HK Nitra
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
MsHK Žilina
Utorok 02.10.2018, 18:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Výsledkom 4:1 sa skončilo dnešné stretnutie, v ktorom sa za domácich dvakrát presadil Čaládi a po jednom góle pridali Rais a Rapáč. Za hostí znižoval na 2:1 v prvej tretine Kučný. Najlepším hráčom hostí je vyhlásený brankár Horčička, za domácich Rais. (20:34:02)

59:33
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

59:09
    Puk pri hosťujúcom brankárovi a obe mužstvá striedajú počas hry.

58:38
    Oddychový čas hostí.

58:38
    Bortňák si sadol na trestnú lavicu a Žilina má v závere šancu znížiť.

58:01
    Záverečné minúty sa nám už v pokoji iba dohrávajú a hrá sa dlhšie bez prerušenia.

56:12
    Pätoprstý sa ocitol s pukom pred brankárom hostí, skúsil ho prekvapiť sťahovačkou avšak Horčička si vykryl priestor a pokus domáceho hráča zneškodnil.

55:45
    Hostia v plnom počte.

54:50
    Puk za domácou bránkou a obe mužstvá striedajú.

54:09
    Buček dorážal puk z bezprostrednej blízkosti rovno do pripraveného brankára hostí. Ten hru prerušil a obe mužstvá striedajú.

53:16
    Tvrdá strela vypadla brankárovi hostí. Domáci útočníci sa snažili puk dorážať avšak obrana hostí bola nekompromisná a poslala Scheidla k ľadu a ostatných hráčov domácich ďaleko od svojho brankára.

51:14
    Za hrubosť Vesteeg inkasoval trest do konca stretnutia. Nitra hrá štvorminútovú presilovku o jedného hráča.

51:14
    Za hrubosť Pastor inkasoval trest do konca stretnutia.

51:14
    Za hrubosť Kučný inkasoval trest do konca stretnutia.

51:14
    Po góle nervozita medzi oboma striedačkami, ktorá vyvrcholila v chlapskú pästnú výmenu medzi Pastorom a Versteegom. Obaja hráči si vymenili viacero tvrdých úderov a obaja skončili aj na ľade. Po súboji kohúti putovali do kabín a vyššie tresty ich neminú.

51:14
    Nitra dala gól!
    ERIK ČALÁDI pridáva po necelej minúte svoj druhý gól v stretnutí a posiela domácich do trojgólového vedenia. Asistencie: Samuel Buček.

50:16
    Nitra využíva presilovku vďaka gólu ERIKA ČALÁDIHO, ktorý dorazil tvrdú Slovákovu strelu, ktorú Horčička vyrazil iba pred seba. Asistencie: Marek Slovák, Mitch Versteeg.

49:53
    Mezeiovu strelu zblokoval Hvila na ochrannú sieť. Žilinčania sú už vo štvorici.

Dalibor Sklár

Góly a asistencie: 7. Rais (Blackwater, Buček), 11. Rapáč (Hrušík), 51. Čaládi (Slovák, Versteeg), 52. Čaládi (Buček) – 11. Kučný (Huna, Ručkay)

HK Nitra: Foltán (Šimboch) – Mezei, McCormack, Rais, Pupák, Versteeg, Rácz, Sloboda – Lantoši, Slovák, Scheidl, Rapáč, Bortňák, Hrušík, Buček, Richard, Blackwater, Šiška, Čaládi, Pätoprstý
    MsHK Žilina: Horčička (Mikoláš) – Kučný, Pastor, Žilin, Bagin, Piegl, Matejka, Mendrej – Bárta, Ručkay, Balej, Jenčík, Surovka, Huna, Beránek, Rehák, Hvila, Hrazdira, Sikela, Ondruš

Rozhodca: Štefik, Fridrich – Orolín, Gegáň -Konc