Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 0:1 (kon.) | Poprad – Miškovec 3:2 (po pr.) | B. Bystrica – Detva 2:3 (po pr.)
Trenčín – Zvolen 2:4 (kon.) | Nitra – Žilina 4:1 (kon.) | Budapešť – Košice 1:2 (kon.)
MAC Budapešť
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
HC Košice
Utorok 02.10.2018, 19:00Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Sledovali sme zaujímavú tretiu tretinu, ktorá priniesla tri presné zásahy. Do vedenia išli domáci v 52. minúte, keď sa presadil Pápa. Hostia však v priebehu jednej minúty dokázali otočiť priebeh stretnutia, po presných zásahoch Pulliho a Bropheya. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (21:33:55)

59:55
    Oddychový čas hostí.

59:55
    Hostia sa bránia iba za cenu zakázaneého uvoľnenia a domáci tak musia vyhrať vhadzovanie ak ešte chcú ohroziť Habalovu bránu.

59:30
    Je tu posledná minúta tohto zápasu domáci to skúšajú so šiestimi korčuliarmi.

58:51
    Hričina v samostatnom úniku neprekonal Bálizsa, keď to skúsil bekhendovým zakončením a domáci sú tak stále v hre.

58:07
    Domáci sa však nevzdávajú a snažia sa o vyrovnanie. Bodó to skúsil strelou od modrej, no jeho zakončenie nebolo presné.

57:15
    Veľmi zaujímavé veci sa teraz dejú na ľadovej ploche, keď hosťom z Košíc stačila iba jediná minúta, aby dokázali otočiť vývoj zápasu vo svoj prospech.

56:53
    Košice dali gól!

Neuveriteľný záver zápasu v podaní Košíc. EVEN BROPHEY si pripisuje druhý gól Košíc v tomto zápase a hostia tak v krátkom časovom priebehu otáčajú stav tohto stretnutia.

Asistencie: Kafka, Koch.

56:18

A je vyrovnané. JERE PULLI sa z ničoho nič stal hrdinom hostí, keď sa presadil nenápadnou strelou švihom. Jeho strela mierila presne do horného rohu a Bálizs mal zakrytý výhľad a nemohol tak reagovať.

Asistencie: Krajňák, Čížek.

55:58
    Brown sa dostal do dobrej streleckej pozície, no Habal sa dokázal včas presunúť a puk chytá.

55:22
    Nasledovať bude posledných päť minút tohto stretnutia a domáci stále držia najtesnejší náskok.

54:31
    Netík dobre vyviezol puk do útočného pásma, kde však boli v presile domáci obrancovia a tí dokázali získať puk.

53:51
    Habal sa rozhodol prikryť puk a prerušiť hru, čo vyhovuje domácim, ktorí dokázali získať pásmo.

53:11
    Hostia sa teraz dokázali usadiť v útočnom pásme, odkiaľ sa snažia zakončovať z každej pozície a Bálizs tak musí byť v pozore.

52:36
    Hostia sa okamžite snažia o strelenie vyrovnávajúceho gólu, no Pretnarova strela nenarobila Bálizsovi žiadne problémy.

52:06
    Domáci tak využili svoju hernú prevahu a ujímajú sa tak vedenia v tomto zápase. My sme zvedaví ako na tento priebeh zareagujú hostia.

51:19
    Budapešť dáva gól!

Domáci otvárajú skóre tohto zápasu. MÁRTON PÁPA dostal dobrú prihrávku od Kreisza a strelou z prvej nedal šancu Habalovi.

Asistencia: Kreisz.

50:31
    V týchto momentoch je to boj o puk a ani jeden z celkov sa nevie dostať do nejakej streleckej príležitosti.

Pavel Pytliak

Góly a asistencie: 52. Pápa (Kreisz) – 57. Pulli (Krajňák, Čížek), 57. Brophey (Kafka, Koch)

MAC Budapešť: Bálizs (Nagy) – Garát, Macaulay, Burt, Vokla, Pozsgai, Bukor, Bugár, Fejes – Klempa, Brown, Dansereau – Bodó, Nagy, Terbócs – Szabad, Kreisz, Odnoga – Pápa, Majoross, Szigeti
    HC Košice: Habal (Nagy) – Pretnar, Koch, McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Hričina, Pulli – Spilár, Brophey, Nagy – Netík, Galamboš, Kafka – Haščák, Suja, Šoltés – Petráš, Krajňák, Jokeľ

Rozhodca: Baluška, Snášel – Tvrdoň, Výleta – Martinko (video)