Bayern – Hoffenheim 3:1 (kon.)
Bayern Mníchov
3:1 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Piatok 24.08.2018, 20:40 • Allianz Arena, München • Nemecká Bundesliga • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Vitajte pri online textovom prenose. Dnes sa nám v Nemecku začína najvyššia súťaž a v úvodnom kole proti sebe nastúpia FC Bayern Mníchov a TSG 1899 HOFFENHEIM. Výkop tohto zápasu je naplánovaný na 20:30.

FC Bayern Mníchov:
    Ako každý rok je Bayern najväčším favoritom na zisk domáceho titulu. Preto sa v Allianz Arene nepripúšťa nič iné ako zisk troch bodov. Cez leto došlo v tomto tíme k zmene na pozícia trénera, keď svoje krátke účinkovanie ukončila legenda Jupp Heynckes, ktorého nahradil Niko Kovač. Cez leto do Bayernu zamieril aj Leon Goretzka, ktorého bavorský celok získal zdarma. Súťažnú premiéru si domáci už odbili v domácom pohári, kde sa však natrápili s Drochtersen/Assel, keď dokázali triumfovať iba 1:0 gólom z posledných minút stretnutia.

TSG 1899 Hoffenheim:
    Hosťujúci celok bude obhajovať výborné tretie miesto z minulej sezóny, ktoré im zabezpečilo účasť v skupinovej fáze Ligy Majstrov. Vzhľadom na tento fakt boli veľmi aktívni na prestupovom trhu, keď sa im do tímu podarilo priviesť viacero hráčov. Medzi nimi sú Kasim Adams, Joshua Brenet, Vincenzo Grifo, Leonardo Bittencourt a Ishak Belfodil. Trénerom je mladý Julian Nagelsmann, ktorý svoj tím doviedol k víťazstvu v prvom kole Nemeckého pohára, keď si jednoznačne poradili s Kaiserslauternom v pomere 6:1.

Favoritom sú domáci futbalisti, ktorí dokázali v minulom ročníku zápas ovládnuť 5:2. My veríme, že sa strelecké hody znova zopakujú, preto si zápas nenechajte ujsť.

FC Bayern Mníchov: Neuer – Kimmich, Süle, J. Boateng, Alaba – Javi Martínez – Coman, T. Müller, Th. Alcântara, Ribéry – Lewandowski.
    Náhradníci: Ulreich – Wagner, Hummels, Robben, James Rodríguez, Rafinha, Goretzka.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Bičakčić, Vogt, Nuhu – Kadeřábek, Bittencourt, Grillitsch, Grifo, N. Schulz – Joelinton, Szalai.
    Náhradníci: Kobel – Brenet, Nordtveit, Zuber, Belfodil, Akpoguma, Otto.

Rozhodca: Dankert – Rohde, Hacker.

Oba tímy už nastupujú spoločne s rozhodcami na ihrisko a zápas sa tak o malý okamih začne.

1

1
    Výkop mali futbalisti Bayernu. Domáci nastupujú v červenej sade dresov, zatiaľ čo hostia zvolili biele dresy.

2
    Domáci hneď vyrazili do útoku. Tam došlo k faulu na Comana a domáci tak majú k dispozícii štandardku.

3
    Prvé zakončenie domácich však hostia dokázali zablokovať. Tí tak opäť začínajú útok z vlastnej polovice. V krídelnom priestore unikal Ribery, no bude z toho iba roh.

4
    Ten zahral na prednú tyč Thiago, no obrana Hoffenheimu je pozorná. Ku kombinácii v strede ihriska sa dostali aj hosťujúci hráči.

5
    Center, ktorý poslal Kadeřábek si bezpečne do náručia zobral Neuer. Domáci sa snažia postupným útokom prekvapiť obranu hostí.

6
    Coman našiel nabiehajúceho Kimmicha, ktorý dobre centroval, no hostia dokázali loptu poslať do bezpečia.

7
    Kimmich zahráva autové vhadzovanie hlboko na svojej polovici, kde sa snažia hostia o pressing. To im aj vychádza a je tu roh pre Hoffenheim.

8
    Center smeroval na prednú tyč, kde sa však nachádzal iba Kimmich a poslal loptu ďaleko od brány Neuera.

9
    Hostia teraz držia loptu na svojich kopačkách a snažia sa ohroziť bránu Neuera. Ten je však pozorný a začína postupný útok domácich.

10
    Coman založil krídelnú akciu Bayernu. Lopta sa následne dostala k hráčovi domácich, ktorý však nepríjemne nastrelil obrancu hostí. Je tu však roh pre Bayern.

11
    Thiago to zahral dobre, no po zmätku v pokutovom území sa hostia dokázali oslobodiť.

12
    Nepríjemný faul na prenikajúceho Thiaga v strede ihriska sa tentokrát zaobišiel bez žltej karty.

13
    Hostia sa previnili útočným faulom a tak sú pri lopte opäť futbalisti Bayernu. Tí kombinujú v strede ihriska.

14
    Ribery potiahol loptu k pokutovému územiu, kde sa však ocitol na zemi. Je však v poriadku a hra tak môže pokračovať.

15
    Ani jeden z tímov teraz nedokáže podržať loptu na svojich kopačkách. Hra sa odvíja predovšetkým v strede ihriska.

16
    Lopta, ktorá smerovala na Comana bola pridlhá a rozohráva tak brankár hostí Baumann.

17
    Domáci to skúšajú trpezlivou kombináciou v strede ihriska, no obrana hostí je dobre zformovaná. Lopta je tak opäť u Neuera.

18
    Ďalšia akcia domácich je zastavená postranným rozhodcom, ktorý signalizuje ofsajd. Hostia to následne skúšali vysokým pressingom.

19
    Martinez dobre našiel Riberiho, no následne došlo k útočnému faulu domácich, keď sa previnil Alaba.

20
    Pri lopte opäť brankár Neuer a domáci sú tak nútení začať útok na vlastnej polovici. Odtiaľ loptu dobre vyviezol Coman, ktorý bol zastavený iba za cenu faulu. Štandardka pre domácich.

21
    Žltú kartu dostáva Kasim Nuhu (TSG 1899 Hoffenheim).
    21. Kasim Nuhu (HOF)

22
    K jej realizácii sa postavil Thiago, no v poslednej chvíli hosťujúci hráč zasiahol a poslal loptu na roh.

23
    Bayern dal gól!

Roh tentokrát zahrával Kimmich, ktorý presným centrom našiel THOMASA MÜLLERA, ktorý hlavou nedal šancu brankárovi hostí.
    23. Thomas Müller (BAY) - 1:0

24
    Domáci sa ujali vedenia, čo im môže priniesť väčší pokoj na kopačky, zatiaľ čo hostia budú musieť niečo vymyslieť, ak chcú dnes bodovať.

25
    V akcii však opäť domáci hráči. Alaba unikal po krídle, odkiaľ poslal center na Lewandovského, ktorý naň však nedosiahol.

26
    Ďalší útok teraz však z opačnej strany, no lopta končí iba v náručí Baumanna.

27
    Kadeřábek si teraz dobre nabiehal za obranu domácich, no následný center sa mu nepodaril a tak sú pri lopte hráči Bayernu.

28
    Coman to skúšal v krídelnom priestore, kde však bol zastavený obranou domácich, no je tu rohový kop pre Bayern.

29
    S tým si obrana domácich dokázala poradiť a môžu tak vyraziť do útoku. Tam však loptu strácajú, navyše sa zbytočným faulom previnil Bittencourt.

29
    Žltú kartu dostáva Leonardo Bittencourt (TSG 1899 Hoffenheim).
    29. Leonardo Bittencourt (HOF)

30
    Müller sa už dostával do zakončenia, no v poslednej chvíli zakročil obranca hostí. Je tu ďalší roh pre domácich.

31
    K tomu sa postavil Kimmich, no tentokrát sa hostia dokázali ubrániť. Z následnej akcie to strelou skúšal Thiago, no jeho pokus bol zablokovaný.

32
    Domáci kombinujú na vlastnej polovici a nikam sa neponáhľajú. Nasledovala však dlhá lopta dopredu, kde sa však Lewandowski už nestihol dostať k lepšiemu zakončeniu.

34
    Obrovská šanca na vyrovnanie. Center hosťujúceho hráča našiel na penaltovom bode dobre stojaceho útočníka Joelintona,no ten trestuhodne minul.

35
    Pri loptu sú tak opäť hráči v červenom, ktorí to skúšajú postupným útokom.

36
    Ribery vysunul na krídle Alabu, ktorého prudký center do šestnástky nenašiel žiadneho spoluhráča.

37
    Coman to teraz spravil perfektne, keď sa zbavil hosťujúceho obrancu. V súboji s brankárom Baumannom si však nepočínal úspešne.

38
    Teraz faul práve na tohto francúzskeho futbalistu. Priamy kop pre Bayern na polovici súpera.

39
    Na zemi sa ocitol aj Kimmich a pri lopte sú tak stále domáci hráči, ktorí sa nikam neponáhľajú.

40
    Hostia teraz kombinujú na vlastnej polovici. Z tadiaľ nasledoval dlhý pas na Szalaia, ktorý však o loptu prišiel.

41
    Müller posielal center do malého vápna, dokiaľ ho hosťujúci obranca poslal na rohový kop.

42
    Z toho nehrozilo žiadne nebezpečenstvo. Kadeřábek tak môže vhadzovať na vlastnej polovici.

43
    Nepríjemný faul tohto českého reprezentanta na Riberyho, ktorý bude ocenený žltou kartou.

43
    Žltú kartu dostáva Pavel Kadeřábek (TSG 1899 Hoffenheim).

44
    Ribery je už na nohách a tak môžme pokračovať v hre. V útoku sú opäť domáci futbalisti.

45
    Ďalší z faulov na Comana a domáci tak majú k dispozícii štandardnú situáciu z dobrej vzdialenosti.

45+1
    Coman je stále na zemi a už sú pri ňom lekári domáceho celku. Toto nevypadá dobre pre rýchlonohého krídelníka.

45+2
    Žltú kartu dostáva Nico Schulz (TSG 1899 Hoffenheim).

45+3
    Zdá sa, že Coman v tomto zápase skončí. Za čiarou sa už rozcvičuje Robben.

45+4
    Tak na zemi je už aj Martinez. Teraz sa niekoľko minút nehrá. Stále je tu však priamy kop domácich.

45+4
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Kingsley Coman, prichádza Arjen Robben.

45+5
    Žltú kartu dostáva Thomas Müller (FC Bayern Mníchov).

45+6
    Nadstavený čas bol nakoniec 5 minút.

45+6

V prvom polčase sme videli opatrný futbal, v ktorom mali mierne navrch domáci hráči. Tí dokázali otvoriť skóre zápasu v 23. minúte, keď sa po rohovom kope Kimmicha hlavou presadil Müller. Na konci polčasu ešte došlo ku zraneniu Comana, ktorého nahradil Robben. Hostia tak musia v druhom polčase streliť aspoň jeden gól ak chcú bodovať. Hrať sa začne približne v 21:42.

46

46
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Vincenzo Grifo, prichádza Steven Zuber.

46
    Začal sa druhý polčas. Výkop mali hostia, ktorí sa hneď vrhli do útoku. Tam však o loptu prišli.

47
    Robben unikal po krídle tam však o loptu prišiel. Protiútok okamžite založili hostia, no strela spoza šestnástky končí u Neuera.

48
    Szalai teraz dobre napádal rozohrávku domácich. Nasledoval však iba ďalší faul na Müllera, ktorý sa veľmi hnevá.

49
    Domáci kombinujú v stredovej zóne, odkiaľ sa snažia nájsť cestu pred Baumanna.

50
    Neuer nepresným odkopom daroval loptu hosťujúcim hráčom, ktorí tak môžu opäť útočiť.

51
    Ribery sa dokázal uvoľniť na krídle, no nasledoval iba nepresný prízemný center. Baumann tak môže odkopávať od brány.

52
    Aktivita hostí na polovici súpera bola zastavená zdvihnutou vlajkou postranného rozhodcu, ktorý signalizuje ofsajd.

53
    Rovnaká situácia aj na opačnej strane, keď sa previnil Robben.

54
    Robben si to typicky naviedol na svoju ľavú nohu, no je projektil tesne minul bránu Baumanna.

55
    Hoffenheim teraz stratil loptu v strede ihriska, navyše prišiel faul na aktívneho Robbena.

56
    Lewandowski sa už tešil z gólu, no radosť mu prekazil postranný rozhodca, ktorý si všimol jeho ofsajdové postavenie.

57
    Hoffenheim dal gól!

Tak a je vyrovnané. Boateng nedokázal zastaviť prenikajúceho ADAMA SZALAIA, ktorý prízemnou strelou nedal žiadnu šancu Neuerovi.
    57. Ádám Szalai (HOF) - 1:1

59
    Tento gól určite nepotešil domácich fanúšikov. Bayernu však ešte zostáva vyše tridsať minút, aby s výsledkom niečo urobili.

60
    Aktivitou sa však prezentujú hostia, ktorí vybojovali ďalší roh. Z toho však nehrozilo žiadne nebezpečenstvo.

61
    Opäť pekná akcia Hoffenheimu, keď sa strelou spoza pokutového územia snažil presadiť Zuber, no Neuer je pozorný.

62
    Domáci sa snažia vybojovať loptu, no v týchto minútach je lepší hosťujúci celok.

63
    Teraz sa k nej dostal Neuer, ktorý tak zakladá akciu domácich. Tá končí u Müllera, ktorý sa hnevá na hlavného rozhodcu, keď mu neodpískal faul.

64
    Müller v krídelnom priestore vybojoval aut pre Kimmicha. Po ňom nasleduje iba odkop od Baumannovej brány.

65
    Ten však nepresným pasom daroval loptu futbalistom Bayernu, ktorý tak môžu kombinovať na polovici súpera.

66
    Na druhej strane si rovnako počínal aj Neuer a sledujeme tak pomerne nervóznu fázu tohto stretnutia.

67
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Kasim Nuhu, prichádza Kevin Akpoguma.

67
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Javi Martínez, prichádza Leon Goretzka.

68
    Faul na Lewandovského a priamy kop tak bude zahrávať Thiago. Ten dobre vyboxoval Baumann.

69
    Na zemi sa ocitol jeden z hosťujúcich hráčov a hra tak musí byť prerušená. Domáci tréner sa zatiaľ snaží dávať pokyny Robbenovi.

70
    Vogt je už opäť na nohách a hra tak pokračuje útokom domáceho celku, ktorému už ostáva posledných 20 minút na strelenie gólu.

71
    Zatiaľ sa však nedokážu usadiť na polovici súpera a lopta tak končí opäť iba u Baumanna.

72
    Kimmich sa snažil uvoľniť v krídelnom priestore, no bude nasledovať len rohový kop. Na zemi je opäť kapitán hostí Vogt, ktorý bude pravdepodobne striedať.

74
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Kevin Vogt, prichádza Håvard Nordtveit.

74
    Rohový kop v podaní Robbena skončil iba na obrancovi hostí, ktorý loptu poslala ďaleko na polovicu súpera.

75
    Domáci sa snažili presadiť v blízkosti pokutového územia Hoffenheimu, no ich snaha skončila iba autom pre hostí.

76
    Navyše sa teraz pri troche šťastia mohli do zakončenia dostať hostia, no chýbalo im pár centimetrov.

77
    Ribery sa rútil osamotený na Baumanna, no brankár hostí teraz podržal svoj celok a tak je stav stále nerozhodný.

78
    Následný protiútok hostí dokázal včasným vybehnutím zlikvidovať Neuer,

78
    Po faule na prenikajúceho Riberyho je tu penalta pre domáci celok. To je veľká šanca na gól pre Lewandowskeho.
    78.

79
    Tak to je neuveriteľné. Po vzhliadnutí videa sa bude pokutový kop opakovať. Treba ešte dodať, že z následnej dorážky sa presadil Robben, no to už teraz neplatí.

82

ROBERT LEWANDOWSkI svoj reparát zvládol, keď loptu poslal do opačnej strany ako sa Baumann hodil. Pridáva tak druhý nesmierne dôležitý gól Bayernu.
    82. Robert Lewandowski (BAY) - 2:1

84
    Vzhľadom na to, že sa sa situácia po penalte pozerala u videorozhodcu tak sa nám poriadne dlhý moment nehralo.

84
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Franck Ribéry, prichádza James Rodríguez.

86
    Müller sa už radoval z gólu, no opäť bol v akcii VAR a tentokrát gól neplatí, pretože si domáci futbalista pomohol rukou.
    86. Thomas Müller (BAY)

89
    Čas nám neskutočne letí a posledné minúty priniesli neuveriteľne veľa sporných momentov.

90
    Do ďalšej obrovskej šanci sa dostával Robben, no jeho zakončenie skončilo vedľa. Z následnej akcii ešte zahrozil James, no obrana hostí dokázala strelu zblokovať.

90+1

Tentokrát to ARJEN ROBBEN už spravil podstatne lepšie a zakončením pod brvno tak pravdepodobne definitívne potvrdzuje tri body pre domácich.
    90+1. Arjen Robben (BAY) - 3:1

90+2
    Nadstavovať sa bude ešte 6 minút. To sa snažia využiť domáci hráči na strelenie štvrtého gólu.

90+3
    Lewandowski sa dostal k strele spoza pokutového územia. Tá však tesne míňa bránu Baumanna.

90+4
    Priamy kop Bayernu nepriniesol žiadne nebezpečenstvo pred bránou hostí.

90+5
    Domáci teraz kombinujú v strede ihriska, kde sa už budú dohrávať posledné minúty tohto stretnutia.

90+6
    Predsa len však ešte prišiel pekný center Jamesa na Lewandowskeho, ktorý hlavou poslal loptu mimo bránu.

90+7

Sledovali sme nesmierne zaujímavý druhý polčas tohto zápasu. Najskôr sa v 57. minúte podarilo hosťujúcemu Szalaiovi vyrovnať. Potom však po faule na Riberyho prišla penalta, ktorú nepremenil Lewandowski, no z dorážky uspel Robben. Hlavný rozhodca si však celú situáciu dal zopakovať u video-rozhodcu, ktorý nariadil penaltu opakovať. K tej sa opäť postavil Lewandowski, no tentokrát uspel. Písala sa 82.minúta. Následne pridal tretí gól domácich Müller, no opäť úradoval VAR, avšak teraz gól neuznal. Definitívnu bodku za duelom tak dal striedajúci Robben v 90. minúte. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (22:43:41)