Bayern – Hoffenheim 3:1 (kon.)
Bayern Mníchov
3:1 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Piatok 24.08.2018, 20:40 • Allianz Arena, München • Nemecká Bundesliga • 1. kolo

Sledovali sme nesmierne zaujímavý druhý polčas tohto zápasu. Najskôr sa v 57. minúte podarilo hosťujúcemu Szalaiovi vyrovnať. Potom však po faule na Riberyho prišla penalta, ktorú nepremenil Lewandowski, no z dorážky uspel Robben. Hlavný rozhodca si však celú situáciu dal zopakovať u video-rozhodcu, ktorý nariadil penaltu opakovať. K tej sa opäť postavil Lewandowski, no tentokrát uspel. Písala sa 82.minúta. Následne pridal tretí gól domácich Müller, no opäť úradoval VAR, avšak teraz gól neuznal. Definitívnu bodku za duelom tak dal striedajúci Robben v 90. minúte. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (22:43:41)

90+7

90+6
    Predsa len však ešte prišiel pekný center Jamesa na Lewandowskeho, ktorý hlavou poslal loptu mimo bránu.

90+5
    Domáci teraz kombinujú v strede ihriska, kde sa už budú dohrávať posledné minúty tohto stretnutia.

90+4
    Priamy kop Bayernu nepriniesol žiadne nebezpečenstvo pred bránou hostí.

90+3
    Lewandowski sa dostal k strele spoza pokutového územia. Tá však tesne míňa bránu Baumanna.

90+2
    Nadstavovať sa bude ešte 6 minút. To sa snažia využiť domáci hráči na strelenie štvrtého gólu.
    90+1. Arjen Robben (BAY) - 3:1

90+1
    Bayern dal gól!

Tentokrát to ARJEN ROBBEN už spravil podstatne lepšie a zakončením pod brvno tak pravdepodobne definitívne potvrdzuje tri body pre domácich.

90
    Do ďalšej obrovskej šanci sa dostával Robben, no jeho zakončenie skončilo vedľa. Z následnej akcii ešte zahrozil James, no obrana hostí dokázala strelu zblokovať.

89
    Čas nám neskutočne letí a posledné minúty priniesli neuveriteľne veľa sporných momentov.
    86. Thomas Müller (BAY)

86
    Müller sa už radoval z gólu, no opäť bol v akcii VAR a tentokrát gól neplatí, pretože si domáci futbalista pomohol rukou.

84
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Franck Ribéry, prichádza James Rodríguez.

84
    Vzhľadom na to, že sa sa situácia po penalte pozerala u videorozhodcu tak sa nám poriadne dlhý moment nehralo.
    82. Robert Lewandowski (BAY) - 2:1

82

ROBERT LEWANDOWSkI svoj reparát zvládol, keď loptu poslal do opačnej strany ako sa Baumann hodil. Pridáva tak druhý nesmierne dôležitý gól Bayernu.

79
    Tak to je neuveriteľné. Po vzhliadnutí videa sa bude pokutový kop opakovať. Treba ešte dodať, že z následnej dorážky sa presadil Robben, no to už teraz neplatí.
    78.

78
    Po faule na prenikajúceho Riberyho je tu penalta pre domáci celok. To je veľká šanca na gól pre Lewandowskeho.

78
    Následný protiútok hostí dokázal včasným vybehnutím zlikvidovať Neuer,

77
    Ribery sa rútil osamotený na Baumanna, no brankár hostí teraz podržal svoj celok a tak je stav stále nerozhodný.

76
    Navyše sa teraz pri troche šťastia mohli do zakončenia dostať hostia, no chýbalo im pár centimetrov.

75
    Domáci sa snažili presadiť v blízkosti pokutového územia Hoffenheimu, no ich snaha skončila iba autom pre hostí.

74
    Rohový kop v podaní Robbena skončil iba na obrancovi hostí, ktorý loptu poslala ďaleko na polovicu súpera.

74
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Kevin Vogt, prichádza Håvard Nordtveit.

72
    Kimmich sa snažil uvoľniť v krídelnom priestore, no bude nasledovať len rohový kop. Na zemi je opäť kapitán hostí Vogt, ktorý bude pravdepodobne striedať.

71
    Zatiaľ sa však nedokážu usadiť na polovici súpera a lopta tak končí opäť iba u Baumanna.

70
    Vogt je už opäť na nohách a hra tak pokračuje útokom domáceho celku, ktorému už ostáva posledných 20 minút na strelenie gólu.

69
    Na zemi sa ocitol jeden z hosťujúcich hráčov a hra tak musí byť prerušená. Domáci tréner sa zatiaľ snaží dávať pokyny Robbenovi.

68
    Faul na Lewandovského a priamy kop tak bude zahrávať Thiago. Ten dobre vyboxoval Baumann.

67
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Javi Martínez, prichádza Leon Goretzka.

67
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Kasim Nuhu, prichádza Kevin Akpoguma.

66
    Na druhej strane si rovnako počínal aj Neuer a sledujeme tak pomerne nervóznu fázu tohto stretnutia.

65
    Ten však nepresným pasom daroval loptu futbalistom Bayernu, ktorý tak môžu kombinovať na polovici súpera.

64
    Müller v krídelnom priestore vybojoval aut pre Kimmicha. Po ňom nasleduje iba odkop od Baumannovej brány.

63
    Teraz sa k nej dostal Neuer, ktorý tak zakladá akciu domácich. Tá končí u Müllera, ktorý sa hnevá na hlavného rozhodcu, keď mu neodpískal faul.

62
    Domáci sa snažia vybojovať loptu, no v týchto minútach je lepší hosťujúci celok.

61
    Opäť pekná akcia Hoffenheimu, keď sa strelou spoza pokutového územia snažil presadiť Zuber, no Neuer je pozorný.

60
    Aktivitou sa však prezentujú hostia, ktorí vybojovali ďalší roh. Z toho však nehrozilo žiadne nebezpečenstvo.

59
    Tento gól určite nepotešil domácich fanúšikov. Bayernu však ešte zostáva vyše tridsať minút, aby s výsledkom niečo urobili.
    57. Ádám Szalai (HOF) - 1:1

57
    Hoffenheim dal gól!

Tak a je vyrovnané. Boateng nedokázal zastaviť prenikajúceho ADAMA SZALAIA, ktorý prízemnou strelou nedal žiadnu šancu Neuerovi.

56
    Lewandowski sa už tešil z gólu, no radosť mu prekazil postranný rozhodca, ktorý si všimol jeho ofsajdové postavenie.

55
    Hoffenheim teraz stratil loptu v strede ihriska, navyše prišiel faul na aktívneho Robbena.

54
    Robben si to typicky naviedol na svoju ľavú nohu, no je projektil tesne minul bránu Baumanna.

53
    Rovnaká situácia aj na opačnej strane, keď sa previnil Robben.

52
    Aktivita hostí na polovici súpera bola zastavená zdvihnutou vlajkou postranného rozhodcu, ktorý signalizuje ofsajd.

51
    Ribery sa dokázal uvoľniť na krídle, no nasledoval iba nepresný prízemný center. Baumann tak môže odkopávať od brány.

50
    Neuer nepresným odkopom daroval loptu hosťujúcim hráčom, ktorí tak môžu opäť útočiť.

49
    Domáci kombinujú v stredovej zóne, odkiaľ sa snažia nájsť cestu pred Baumanna.

48
    Szalai teraz dobre napádal rozohrávku domácich. Nasledoval však iba ďalší faul na Müllera, ktorý sa veľmi hnevá.

47
    Robben unikal po krídle tam však o loptu prišiel. Protiútok okamžite založili hostia, no strela spoza šestnástky končí u Neuera.

46
    Začal sa druhý polčas. Výkop mali hostia, ktorí sa hneď vrhli do útoku. Tam však o loptu prišli.

46
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Vincenzo Grifo, prichádza Steven Zuber.

46

V prvom polčase sme videli opatrný futbal, v ktorom mali mierne navrch domáci hráči. Tí dokázali otvoriť skóre zápasu v 23. minúte, keď sa po rohovom kope Kimmicha hlavou presadil Müller. Na konci polčasu ešte došlo ku zraneniu Comana, ktorého nahradil Robben. Hostia tak musia v druhom polčase streliť aspoň jeden gól ak chcú bodovať. Hrať sa začne približne v 21:42.

45+6

45+6
    Nadstavený čas bol nakoniec 5 minút.

45+5
    Žltú kartu dostáva Thomas Müller (FC Bayern Mníchov).

45+4
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Kingsley Coman, prichádza Arjen Robben.

45+4
    Tak na zemi je už aj Martinez. Teraz sa niekoľko minút nehrá. Stále je tu však priamy kop domácich.

45+3
    Zdá sa, že Coman v tomto zápase skončí. Za čiarou sa už rozcvičuje Robben.

45+2
    Žltú kartu dostáva Nico Schulz (TSG 1899 Hoffenheim).

45+1
    Coman je stále na zemi a už sú pri ňom lekári domáceho celku. Toto nevypadá dobre pre rýchlonohého krídelníka.

45
    Ďalší z faulov na Comana a domáci tak majú k dispozícii štandardnú situáciu z dobrej vzdialenosti.

44
    Ribery je už na nohách a tak môžme pokračovať v hre. V útoku sú opäť domáci futbalisti.

43
    Žltú kartu dostáva Pavel Kadeřábek (TSG 1899 Hoffenheim).

43
    Nepríjemný faul tohto českého reprezentanta na Riberyho, ktorý bude ocenený žltou kartou.

42
    Z toho nehrozilo žiadne nebezpečenstvo. Kadeřábek tak môže vhadzovať na vlastnej polovici.

41
    Müller posielal center do malého vápna, dokiaľ ho hosťujúci obranca poslal na rohový kop.

40
    Hostia teraz kombinujú na vlastnej polovici. Z tadiaľ nasledoval dlhý pas na Szalaia, ktorý však o loptu prišiel.

39
    Na zemi sa ocitol aj Kimmich a pri lopte sú tak stále domáci hráči, ktorí sa nikam neponáhľajú.

38
    Teraz faul práve na tohto francúzskeho futbalistu. Priamy kop pre Bayern na polovici súpera.

37
    Coman to teraz spravil perfektne, keď sa zbavil hosťujúceho obrancu. V súboji s brankárom Baumannom si však nepočínal úspešne.

36
    Ribery vysunul na krídle Alabu, ktorého prudký center do šestnástky nenašiel žiadneho spoluhráča.

35
    Pri loptu sú tak opäť hráči v červenom, ktorí to skúšajú postupným útokom.

34
    Obrovská šanca na vyrovnanie. Center hosťujúceho hráča našiel na penaltovom bode dobre stojaceho útočníka Joelintona,no ten trestuhodne minul.

32
    Domáci kombinujú na vlastnej polovici a nikam sa neponáhľajú. Nasledovala však dlhá lopta dopredu, kde sa však Lewandowski už nestihol dostať k lepšiemu zakončeniu.

31
    K tomu sa postavil Kimmich, no tentokrát sa hostia dokázali ubrániť. Z následnej akcie to strelou skúšal Thiago, no jeho pokus bol zablokovaný.

30
    Müller sa už dostával do zakončenia, no v poslednej chvíli zakročil obranca hostí. Je tu ďalší roh pre domácich.
    29. Leonardo Bittencourt (HOF)

29
    Žltú kartu dostáva Leonardo Bittencourt (TSG 1899 Hoffenheim).

29
    S tým si obrana domácich dokázala poradiť a môžu tak vyraziť do útoku. Tam však loptu strácajú, navyše sa zbytočným faulom previnil Bittencourt.

28
    Coman to skúšal v krídelnom priestore, kde však bol zastavený obranou domácich, no je tu rohový kop pre Bayern.

27
    Kadeřábek si teraz dobre nabiehal za obranu domácich, no následný center sa mu nepodaril a tak sú pri lopte hráči Bayernu.

26
    Ďalší útok teraz však z opačnej strany, no lopta končí iba v náručí Baumanna.

25
    V akcii však opäť domáci hráči. Alaba unikal po krídle, odkiaľ poslal center na Lewandovského, ktorý naň však nedosiahol.

24
    Domáci sa ujali vedenia, čo im môže priniesť väčší pokoj na kopačky, zatiaľ čo hostia budú musieť niečo vymyslieť, ak chcú dnes bodovať.
    23. Thomas Müller (BAY) - 1:0

23

Roh tentokrát zahrával Kimmich, ktorý presným centrom našiel THOMASA MÜLLERA, ktorý hlavou nedal šancu brankárovi hostí.

22
    K jej realizácii sa postavil Thiago, no v poslednej chvíli hosťujúci hráč zasiahol a poslal loptu na roh.
    21. Kasim Nuhu (HOF)

21
    Žltú kartu dostáva Kasim Nuhu (TSG 1899 Hoffenheim).

20
    Pri lopte opäť brankár Neuer a domáci sú tak nútení začať útok na vlastnej polovici. Odtiaľ loptu dobre vyviezol Coman, ktorý bol zastavený iba za cenu faulu. Štandardka pre domácich.

19
    Martinez dobre našiel Riberiho, no následne došlo k útočnému faulu domácich, keď sa previnil Alaba.

18
    Ďalšia akcia domácich je zastavená postranným rozhodcom, ktorý signalizuje ofsajd. Hostia to následne skúšali vysokým pressingom.

17
    Domáci to skúšajú trpezlivou kombináciou v strede ihriska, no obrana hostí je dobre zformovaná. Lopta je tak opäť u Neuera.

16
    Lopta, ktorá smerovala na Comana bola pridlhá a rozohráva tak brankár hostí Baumann.

15
    Ani jeden z tímov teraz nedokáže podržať loptu na svojich kopačkách. Hra sa odvíja predovšetkým v strede ihriska.

14
    Ribery potiahol loptu k pokutovému územiu, kde sa však ocitol na zemi. Je však v poriadku a hra tak môže pokračovať.

13
    Hostia sa previnili útočným faulom a tak sú pri lopte opäť futbalisti Bayernu. Tí kombinujú v strede ihriska.

12
    Nepríjemný faul na prenikajúceho Thiaga v strede ihriska sa tentokrát zaobišiel bez žltej karty.

11
    Thiago to zahral dobre, no po zmätku v pokutovom území sa hostia dokázali oslobodiť.

10
    Coman založil krídelnú akciu Bayernu. Lopta sa následne dostala k hráčovi domácich, ktorý však nepríjemne nastrelil obrancu hostí. Je tu však roh pre Bayern.

9
    Hostia teraz držia loptu na svojich kopačkách a snažia sa ohroziť bránu Neuera. Ten je však pozorný a začína postupný útok domácich.

8
    Center smeroval na prednú tyč, kde sa však nachádzal iba Kimmich a poslal loptu ďaleko od brány Neuera.

7
    Kimmich zahráva autové vhadzovanie hlboko na svojej polovici, kde sa snažia hostia o pressing. To im aj vychádza a je tu roh pre Hoffenheim.

6
    Coman našiel nabiehajúceho Kimmicha, ktorý dobre centroval, no hostia dokázali loptu poslať do bezpečia.

5
    Center, ktorý poslal Kadeřábek si bezpečne do náručia zobral Neuer. Domáci sa snažia postupným útokom prekvapiť obranu hostí.

4
    Ten zahral na prednú tyč Thiago, no obrana Hoffenheimu je pozorná. Ku kombinácii v strede ihriska sa dostali aj hosťujúci hráči.

3
    Prvé zakončenie domácich však hostia dokázali zablokovať. Tí tak opäť začínajú útok z vlastnej polovice. V krídelnom priestore unikal Ribery, no bude z toho iba roh.

2
    Domáci hneď vyrazili do útoku. Tam došlo k faulu na Comana a domáci tak majú k dispozícii štandardku.

1
    Výkop mali futbalisti Bayernu. Domáci nastupujú v červenej sade dresov, zatiaľ čo hostia zvolili biele dresy.

1

Oba tímy už nastupujú spoločne s rozhodcami na ihrisko a zápas sa tak o malý okamih začne.

FC Bayern Mníchov: Neuer – Kimmich, Süle, J. Boateng, Alaba – Javi Martínez – Coman, T. Müller, Th. Alcântara, Ribéry – Lewandowski.
    Náhradníci: Ulreich – Wagner, Hummels, Robben, James Rodríguez, Rafinha, Goretzka.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Bičakčić, Vogt, Nuhu – Kadeřábek, Bittencourt, Grillitsch, Grifo, N. Schulz – Joelinton, Szalai.
    Náhradníci: Kobel – Brenet, Nordtveit, Zuber, Belfodil, Akpoguma, Otto.

Rozhodca: Dankert – Rohde, Hacker.

Vitajte pri online textovom prenose. Dnes sa nám v Nemecku začína najvyššia súťaž a v úvodnom kole proti sebe nastúpia FC Bayern Mníchov a TSG 1899 HOFFENHEIM. Výkop tohto zápasu je naplánovaný na 20:30.

FC Bayern Mníchov:
    Ako každý rok je Bayern najväčším favoritom na zisk domáceho titulu. Preto sa v Allianz Arene nepripúšťa nič iné ako zisk troch bodov. Cez leto došlo v tomto tíme k zmene na pozícia trénera, keď svoje krátke účinkovanie ukončila legenda Jupp Heynckes, ktorého nahradil Niko Kovač. Cez leto do Bayernu zamieril aj Leon Goretzka, ktorého bavorský celok získal zdarma. Súťažnú premiéru si domáci už odbili v domácom pohári, kde sa však natrápili s Drochtersen/Assel, keď dokázali triumfovať iba 1:0 gólom z posledných minút stretnutia.

TSG 1899 Hoffenheim:
    Hosťujúci celok bude obhajovať výborné tretie miesto z minulej sezóny, ktoré im zabezpečilo účasť v skupinovej fáze Ligy Majstrov. Vzhľadom na tento fakt boli veľmi aktívni na prestupovom trhu, keď sa im do tímu podarilo priviesť viacero hráčov. Medzi nimi sú Kasim Adams, Joshua Brenet, Vincenzo Grifo, Leonardo Bittencourt a Ishak Belfodil. Trénerom je mladý Julian Nagelsmann, ktorý svoj tím doviedol k víťazstvu v prvom kole Nemeckého pohára, keď si jednoznačne poradili s Kaiserslauternom v pomere 6:1.

Favoritom sú domáci futbalisti, ktorí dokázali v minulom ročníku zápas ovládnuť 5:2. My veríme, že sa strelecké hody znova zopakujú, preto si zápas nenechajte ujsť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.