Slovensko – Švédsko 3:4 (po pr.) | Lotyšsko – Nemecko 3:1 (kon.) | Rakúsko – Bielorusko 4:0 (kon.)
Dánsko – J. Kórea 3:1 (kon.) | Rusko – Švajčiarsko 4:3 (kon.) | Kanada – Fínsko 1:5 (kon.)
Lotyšsko
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Nemecko
Sobota 12.05.2018, 12:15 • Jyske Bank Boxen (Herning) • Majstrovstvá sveta • Skupina B

Dnešný duel je už minulosťou. Dá sa povedať, že Nemci dnešný duel vôbec nezvládli, a tak prichádzajú o veľmi dôležité body. Lotyši síce miestami boli pod veľkým tlakom, no v konečnom dôsledku sa im podarilo využiť obrovské šance, a tak zaslúžene získavajú tri body. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (14:32:27)

58:50
    Nemecký tím hrá už bez brankára, a tak budeme svedkami obrovského tlaku pred bránkou Lotyšska.

57:51
    Lotyši sú už v plnom počte, a tak pravdepodobne zvládnu dnešný zápas.
    57:48 Patrick Hager (GER)

57:48
    Nemecko bolo veľmi blízko ku skorigovaniu! Hager však z bezprostrednej blízkosti triafa len tyčku!

56:36
    Nemci sú síce v pásme súpera, no k nebezpečnejšiemu zakončeniu sa stále nedopracovali.

55:51
    Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Oskars Cibuļskis – 2 min., hákovanie).

55:20
    Tlak nemeckého tímu narastá, no Lotyši sa bránia zubami, nechtami.

54:20
    Treutle sa nechcel nechať prekvapiť a strelu Rēdlihsa chytá.

53:06
    Jeden z bratov Bukartsovcov skúšal pozornosť nemeckého brankára, no z veľkého uhlu sa mu ho nepodarilo prekvapiť.

52:18
    Podľa očakávaní majú momentálne puk najmä hráči Nemecka, ktorí potrebujú dať rýchlo gól.

51:01
    Momentálne sa hrá hokej, kedy puk lieta zo strany na stranu, no vďaka nepresnostiam môžu byť obaja brankári pokojní.

50:00
    Pred nami je záverečných 10 minút dnešného duelu, ktorý bude ešte viac než zaujímavý.
    48:40 Dominik Kahun (GER) - 3:1

48:40
    Nemecko dalo gól! Gól strelil DOMINIK KAHUN, ktorý bez problémov znižuje do odkrytej bránky. Asistencie: Leon Draisaitl, Yasin Ehliz.
    47:54 Andris Džerinš (LAT) - 3:0

47:54
    Lotyšsko dalo gól!
    Gól strelil ANDRIS DŽERINŠ, keď výborne dosledoval celú situáciu a puk výborne zakončil za chrbát Treutla. Asistencie: Mikelis Rēdlihs, Ralfs Freibergs.

47:06
    Tempo hry mierne kleslo, čo jednoznačne vyhovuje vedúcemu tímu.

45:56
    Merzlikins všetko rieši na istotu, keď puk končí v jeho moci a nasledovať bude vhadzovanie po jeho ľavej ruke.

44:27
    Nemecko pomaly, ale isto preberá taktovku nad duelom. Stav je však proti nim.

43:39
    Lotyšom teraz nebolo všetko jedno, keď im zvonila tyčka. Gól z toho však stále nie je.

42:48
    Balcers sa dostal do dobrého zakončenia, no z bezprostrednej blízkosti dokázal napáliť puk len do brankára Nemecka.

42:10
    Nemecko musí začať vyvíjať tlak, ktorý však zatiaľ neprichádza.

41:31
    Od modrej to skúšal Krupp, no jeho strela smerovala len presne na Merzlikinsa.
    40:15 Guntis Galvinš (LAT) - 2:0

40:15
    Gól strelil GUNTIS GALVINŠ zakončil nenápadnú akciu prudkou strelou do pravého horného rohu. Asistencie: Miks Indrašis, Andris Džerinš.

40:01

Druhá tretina sa veľmi podobala tej prvej, no s rozdielom, že sme v závere prostrednej časti videli gól. Nemecký tlak nebol využitý, a to potrestali Lotyši najlepšie ako mohli. Záverečná tretina bude ešte veľmi napínavá.

40:00

39:10
    Hra sa presunie pred bránku Nemecka, keď všetko radšej vyriešil zákrokom Treutle.

38:00
    Nemci sa natlačili opäť do tretiny Lotyšska, kde sa budú snažiť napraviť svoju nevyužitú šancu, po ktorej dostali gól.
    36:54 Ronalds Keninš (LAT) - 1:0

36:54
    Gól strelil RONALDS KENINŠ, ktorý nádherne zakončil prečíslenie 2 na 1. Asistencie: Rodrigo Abols, Rudolfs Balcers.

36:27
    Dvojica Nemcov išla sama na brankára Lotyšska. Noebels však v obrovskej šanci zlyháva.

35:39
    Nemci neuberajú z tlaku. Po návrate Draisaitla tlak Nemecka vzostupuje.

34:16
    Obrovský závar pred bránkou Lotyšska. Nemci však ani na niekoľkokrát nedokázali puk prepasírovať do siete.

33:31
    Nemecko je opäť natlačené v tretine súpera, kde momentálne vytvárajú drvivý tlak.

32:43
    Kapitán Seidenberg pálil z ľavého krídla, no dokázal trafiť len brániaceho hráča.

32:19
    Do zaujímavého zakončenia sa dostal Džerinš, no z otočky nedokázal puk prepasírovať do bránky nemeckého tímu.

31:20
    Medzičasom sa vrátil na ľadovú plochu aj Leon Draisaitl.

31:09
    Patrik Hager to spravil výborne, no žiadny z jeho spoluhráčov nedokázal naplno využiť jeho peknú individuálnu akciu.

30:35
    Nemecký tím sa dokázal ubrániť, a tak sú opäť sily vyrovnané.

29:47
    Nemci hrajú však zatiaľ v oslabení výborne, keď nechávajú Lotyšom minimálne puk.

28:45
    Merzlikins musel ísť von z bránky a vôbec to nezahral dobre. Krämmer to takmer potrestali gólom do prázdnej bránky.

28:35
    Vylúčenie v tíme Nemecko (Frederik Tiffels – 2 min., hákovanie).

27:48
    Po dlhšej dobe sa bude hrať aj pred nemeckou bránkou, keď sa bude vhadzovať po ľavici brankára.

26:37
    Nemci zvyšujú svoj tlak. Tentokrát sa do streleckej pozície dostal Pietta, ktorý však tesne minul bránku.

25:31
    Matthias Plachta to skúšal bekendom z pravého krídla, no puk nedokázal prepadnúť za chrbát Merzlikinsa.

25:00
    Tempo je v druhej tretine podobné ako v tej prvej, keď puk lieta z hokejky na hokejku a zo strany na stranu.

23:50
    Nemecký brankár to riešil najjednoduchšie ako sa dalo a puk radšej chytá.

23:25
    Merzlikins si pripisuje veľmi dôležitý zákrok, keď sa Nemci dostali do výborného zakončenia. Eisenschmid však nedokázal využiť svoju veľkú šancu.

22:57
    Sily na ľadovej ploche sú už opäť vyrovnané. Táto presilová hra Nemcom vôbec nevyšla.

22:08
    Nemecký tím sa však zatiaľ k výraznejšiemu zakončeniu nedostal.

21:00
    Sily na ľadovej ploche sú teda vyrovnané, no len na malý moment, pretože o malú chvíľku budú v prevahe Nemci.

20:57
    Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Miks Indrašis – 2 min., podrazenie).

20:31
    Lotyši začali druhú tretinu veľmi aktívne, pretože majú presilovú hru.

20:01

Prvá tretina je úspešne za nami. Mohli sme sledovať veľmi aktívny hokej, keď puk lietal zo strany na stranu. Nechýbali ani tvrdé zákroky, ktoré boli s výnimkou toho posledného v rámci pravidiel. Leon Draisaitl dostal okrem 2 minútového trestu ešte 10 minút navyše, keď sa v rozpore s pravidlami previnil nebezpečným útokom na hlavu.

20:00

19:30
    V záverečných sekundách prvej tretiny je pred bránkou Nemecka obrovský rozruch.

19:04
    Vylúčenie v tíme Nemecko (Leon Draisaitl – 2 min., napadnutie hlavy a krku). Okrem iného si nemecký hokejista odpyká ešte 10 minútový trest.

18:40
    Momentálne držia puk najmä Nemci, ktorí sú usadení v pásme súpera.

17:12
    Na záver tretiny puk opäť intenzívne lieta zo strany na stranu.

16:11
    Roberts Bukarts vyslal teraz na bránku Nemecka veľmi nepríjemný strelu, ktorá skončila len na tyčke nemeckého tímu.

15:31
    Draisaitl dostal od Kahuna výbornú prihrávku, ktorú však z prvej nedokázal poslať za chrbát Merzlikinsa.

15:04
    Lotyši striedajú počas hry, keď aktuálne držia puk za vlastnou bránkou.

14:02
    Eisenschmid to skúšal z väčšej vzdialenosti, no puk z jeho hokejky si nenašiel trajektóriu do priestoru troch žrdí.

12:49
    Leon Draisaitl potiahol puk po ľavom krídle, no jeden z Lotyšov sa výborne vrátil a včas zblokoval Nemcovu strelu.

12:16
    Aktuálna štatistika striel je momentálne 4:7.

11:20
    Kahun sa dral pred bránku, kde následne nie veľmi pekne padol rovno na tyčku. Dúfajme, že nemecký hráč bude v poriadku.

10:37
    Po ofsajdovom verdikte z pohľadu nemeckého tímu sa vhadzovanie presunie do stredného pásma bližšie k bránke Lotyšska.

10:00
    Úvodná polovička prvej tretiny je úspešne za nami. Doposiaľ sme mohli sledovať veľmi atraktívny duel, v ktorom puk lieta zo strany na stranu.

08:33
    Na druhej strane sa dostal k zakončeniu jeden z Lotyšov, no trafil len výstroj brankára.

08:15
    Dominik Kahun výborne nakorčuľoval do pásma súpera, kde dostal príliš veľa miesta. Z jeho individuálnej akcii však gól napokon nepadol.

07:48
    Tečovaný puk opustil hraciu plochu, a preto sa bude vhadzovať po pravici Merzlikinsa.

06:31
    Pri puku sú teraz najmä Nemci, ktorí sa zdržujú v tretine súpera.

05:10
    Krásna akcia nemeckého tímu gólom nekončí! Dôležitý, ale veľmi pekný zákrok znamená stále bezgólový stav.

04:50
    Lotyši vyhodili puk, a to bude znamenať logicky zakázané uvoľnenie.

04:14
    Hra je zatiaľ vo veľmi vysokom tempe, keď puk lieta zo strany na stranu. Nechýbajú ani tvrdé strety, ktoré sú však v rámci pravidiel.

03:46
    Po nastreľovanom puku na bránku Nemecka sa pred nemeckou bránkou strhla trma vrma. Puk skončil v moci brankára Treutleho, no hráči sa tam ešte zbytočne strkali.

02:50
    Bratia Roberts a Rihards Bukartsovci pekne zakombinovali, čo vyústilo do sľubne vyzerajúceho zakončenia. Gól z toho však napokon pre dobrý zákrok nebol.

01:46
    Balcers si skúšal stiahnuť puk, no v hodine dvanástej sa mu hodil pod nohy a hokejkou vyrazil puk Nemec Seidenberg.

01:20
    Lotyši boli pri brejku príliš rýchly, čo malo za následok ich ofsajd.

00:54
    Aktívnejšie začali Nemci, ktorí sa usadili v tretine súpera.

00:01

Lotyšsko: Merzlikins (Gudlevskis) – Galvinš, Cibuļskis, Balinskis, Sotnieks, Rubins, Freibergs, Zile – Indrašis, Džerinš (A), Rēdlihs (A) – Keninš, Abols, Balcers – Roberts Bukarts (C), Blugers, Rihards Bukarts – Razgals, Jevpalovs, Pavlovs – Meija.

Nemecko: Treutle (Pielmeier) – M. Müller, Y. Seidenberg, D. Seidenberg (C), Holzer (A), J. Müller, Krupp, Mebus – Plachta, Hager, Eisenschmid – Michaelis, Tiffels, Noebels – Ehliz, Kahun, Draisaitl (A) – Krämmer, Pietta, Wiederer – Hofflin.

Rozhodca: Timothy Mayer, Mikko Kaukokari – Andreas Malmqvist, Nicolas Fluri.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu, ktorý bude venovaný piatemu zápasu skupinovej fázy Majstrovstiev sveta v hokeji. Dnes sa proti sebe postavia tabuľkoví súperi, konkrétne Lotyšsko s Nemeckom.

Lotyšsko sa momentálne nachádza na 5. priečke, kde stráca na postupovú 4. priečku 2 body, no Dánsko má už piaty zápas za sebou. Lotyši vstúpili do turnaju dobre, ked otočili zápas s Nórskom z 2:0 na víťazstvo 2:3 po predĺžení. Nasledoval však veľký debakel od Fínska 1:8. Následne bola však chuť napravená a čisté konto v zápase s Južnou Kóreou pri výhre 0:5 bol bonus. Ďalší zápas sa postavili Lotyši proti vedúcim Američanom. Tých zaskočili a uchmatli im bod, keď USA vyhralo až po predĺžení 3:2. Najviac bodujúcim hráčom je mladý Rudolfs Balcers, ktorý zatiaľ nazbieral 4 body za 3 góly a 1 prihrávku.

Nemecko má v tabuľke o bod menej, pretože v prvom zápase s domácim Dánskom len prehrali 2:3 po nájazdoch, s Nórskom sa história opakovala, no s výsledkom 4:5. Tretí zápas hrali Nemci proti Američanom, kde ani nedokázali streliť gól a prehrali 3:0. V poslednom zápase nastúpili Nemci proti Juhokórejcom, ktorým nadelili 6 gólov a zápas vyhrali 6:1. Najlepšie bodujúcim hráčom je hviezda Edmontonu Oilers Leon Draisaitl, ktorých svojich 8 bodov rozdelil v pomere 1:3.

Misky váh stávkových kancelárií sú mierne naklonené na stranu Nemecka. Hokej je však nevyspytateľný šport a my sa tak môžeme tešiť na výborný zápas. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dnešný hokejový zážitok v našej prítomnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:15.

Matúš Macháč

Góly a asistencie: 37. Keninš (Abols, Balcers), 41. Galvinš (Indrašis, Džerinš), 48. Džerinš (Rēdlihs, Freibergs) – 49. Kahun (Draisaitl, Ehliz)

Rozhodca: Timothy Mayer, Mikko Kaukokari – Andreas Malmqvist, Nicolas Fluri